• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
autor
neeee broučí...tak buď jen u ní...to se taky zklidní..ale neber jí na ruce...jak říkala Lucinka...jen pohladit a zůstat u ní...ale nezvedat...ona by se zklidnila
5. říj 2009 v 10:55  • Odpověz
Kačko,neboj,úplne ťa chápem,že keď tak plače,tak ti trhá srdiečkom a máš výčitky,že si hrozná matka,keď ju nechávaš tak plakať,ale ver mi,že si úžasná mamina a malej dáš takto pocit bezpečia,keď jej dáš režim a naučíš ju spinkať samu.Može plakať aj polhodinu,hodinu,kým sa ten interval bude skracovať a pochopí,že to plakanie je zbytočne...veĺa síl moja,dokážeš to,uvidíš.

Gábi,no mám pocit,že sú nejako prepojení,aj to spinkanie a vstávanie na papanie majú nejaké rovnaké :grinning:
včera sme sa s Libim smiali,že vidíme samé malé holčičky medzi deťmi a miminkami,že tí naši prckovia sa rozhodne o ženské biť nebudú :grinning:
5. říj 2009 v 10:56  • Odpověz
Holky s tím spinkání, já právě četla, že u hodně malýho mimča se to nemá brát,že "vydírá", že pláče, protože mu fakt něco chybí, třeba i pozornost rodičů nebo tak... A že to malý mrně se pak hůř uklidňuje, když dlouho pláče... A hlavně, že ze začátku, když ho člověk bere skoro hned, když pláče, že se naučí, že se může na toho rodiče spolehnout a pak zas tolik nepláče... Nám malej pláče jen když ho bolí bříško nebo má fakt hlad, ale většinou se dá poznat, co ho štve ještě než začne plakat...
5. říj 2009 v 10:57  • Odpověz
No Jani, tak ono manžel má viac tých objektívov, on fotí na digitálnej zrkadlovke, takže neviem čo si tam ponastavoval. On má fotenie ako koníčky, aj teraz ide dostať k narodkám , meninám a pod stromček nový objektív, aby mohol malému robiť krajšie fotečky.

No ja sa ho snažím tiež pomaličky učiť dávať spinkať do postieľky, ale ešte nie som úplne poriadna- musím sa zaťať a vydržať to, len keď v noci je to hrúza. Asi musíme dnes prisunúť jehopostieľku úplne k nám, aby som mu mohla vrážať cumel do úst, lebo takto vkuse vyskakujem z postele.
5. říj 2009 v 11:01  • Odpověz
No K.ate náš tiež najprv plakal len keď mu niečo bolo, ale teraz plače vždy keď má spať, lebo poriadne nespí a je unavený a od únavy plače. Teda aspoň si tak myslím, lebo na nič iné mi to nevychádza.
5. říj 2009 v 11:04  • Odpověz
Tak jsem udělala chybu, ale co, holt to musíme natrénovat. Vzala jsem malou z postýlky, ponosila a ona vytuhla. Tak jsem jí šoupla zpátky do postýlky. Taky jsem četla, že by se mimčo nemělo nechávat "vyřvat", ale to je prostě o názoru. Je fakt, že když jí budu mít pořád na ruce, tak nic neudělám. Ale to šílený.

Jinak malá taky nebrečí, jen když nemůže usnout, tak si popláče. A samozřejmě když má hlad, to je řev ......... :slight_smile:
5. říj 2009 v 11:07  • Odpověz
autor
No vidíš broučí tak když nebrečí tak trénujte hajání sama v postýlce..já vím že mě se to kecá, když Štěpula rád spinká sám a postýlka mu nevadí...je fakt že sem taky četla že se nemají nechat řvát až do vyčerpání...ale Štěpánkovi obvykle stačí, že ví že jsem v místnosti a tak nebrečí...no je to komplikovaný...ale ty to určitě za chvíli zvládneš k obojí spokojenosti:slight_smile: já třeba když Štěpula vypadá že by se chtěl chovat tak si ho dám do šátku a to je moooc spokojenej:slight_smile: a je fakt teda že ten dudák je taky fajn...ten ho taky dost často uklidní...škoda že ho Lucinka nechce...ale prosím tě...hlavně je třeba aby sis sama nic nevyčítala...seš holka šikovná a dobrá máma...jen to chce čas a ono se to samo srovná...musíš pomaličku...nic nejde naráz:slight_smile: drž se kočko
5. říj 2009 v 11:19  • Odpověz
autor
Luci s tím papáním a vstáváním:slight_smile: doufám že to ti naši broučci budou mít stejné až vyrazíme za váma s Kačkou:slight_smile: protože jinak se nikam nehnam...když budeme kojit na etapy:slight_smile:
Holky to to letí co...našemu malýmu už sou skoro 2 měsíce...a já mám ten porod pořád tak živě v paměti...ach jo...kdy už na to zapomenu? :confused:
5. říj 2009 v 11:23  • Odpověz
No to áno,je to o názore...toho,čo sa má a nemá a čo može byť dobre a zle pre mimi sa napíše všeličo...je to len o tom,čo sa rozhodneme sami,že je správne a čo nie. S tým plačom...niekto hovorí,že sa nemajú nechať "vyřvávat" a niekto zase hovorí,že tým,že ich naučíme režimu spinkania,tak im dáme pocit bezpečia a tie deti potom vedia,že sú v spokojnej rodine a možu sa na rodičov spoľahnúť...mám to aj od ľudí--konkrétne Liborova sestra robí v detskom domove,kde majú aj malé miminka a tá mi poradila naučiť malého takto zaspáva´t,že potom bude samostanejší a kľudnejší a bude vedieť,že sa na nás može kedykoľvek obrátiť. Oni tam tak tie deti učia a keď sú väčšie,tak to na nich vidieť,že sú spokojné a samostatné.
Ale je to naozaj názor,čo názor.Ja len nechcem byť otrokom svojho dieťaťa.

Idem uvariť.
5. říj 2009 v 11:25  • Odpověz
Díky Gábi, snad to vydrží. Zatím spinká v postýlce a ještě nezačala řvát, tak snad to pak půjde. Ona už si chce i hrát. Jak se nakojí, tak si s ní hrajeme - ukazujeme jí hračky a ona kouká ....... už se začala i smát, tak je to hrozně krásný :slight_smile: Jen mi přijde divný jí po kojení hned šoupnout do postýlky a spi. Přeci nemůže pořád jen spinkat.
5. říj 2009 v 11:26  • Odpověz
Presne tak Gábi,ako ich vychováme,tak ich vychováme a určite SKVELE!!!!
5. říj 2009 v 11:26  • Odpověz
autor
Broučí já taky nedávám spát Štěpulu pořád:slight_smile: taky ho mám na kolenou a povídáme si a nebo si hrajeme...taky už vnímá hračky:slight_smile: ale když vidím že je unavenej, tak ho dám do postýlky, dám mu dudlík a on je zvyklej si sám usnout:slight_smile: přeci nemůžou už teď spinkat celej den...to náš prcek teda nespal asi nikdy celej den...je to dost živý dítě:slight_smile: ale na noc si usíná sám v postýlce v ložnici a je spokojenej...a jak říká Lucka já mám aspoň chvíli čas pro sebe a pro Járu:slight_smile: doufám že si na to zvykne a nebude pak až ude větší vyžadovat pozornost a usínání s ním...Adélku jsem taky naučila, že se jí přečetla pohádka, zhaslo se a spinkat:slight_smile: tak snad to půjde i se Štěpulou...ale je to těžký najít tu správnou hranici...ale my sme přeci správný matky a tak to zvládnem:slight_smile:
5. říj 2009 v 11:37  • Odpověz
autor
Luci co vaříš? Já už nemám žádný nápady...potřebuju nějakou inspiraci:slight_smile:
5. říj 2009 v 11:38  • Odpověz
Holky snad to nějak zvládnu. Holt všechny začátky jsou těžký :slight_smile: Už malá zase řičí.
5. říj 2009 v 11:40  • Odpověz
autor
neboj Broučí...bude to dobrý...jsem si jistá...jinak to ani být nemůže:slight_smile:
5. říj 2009 v 11:43  • Odpověz
holky me takhle plakavala v kocarku a ted sice place ale tak 2min a je klid, doma rve furt na ruce taky nesmim se zastavit takze sedim furt na balonu i ted :frowning2:
jinak fakt asi mate klidnejsi chlapecky ale holcicky jsou vice na chovani :unamused: kdo to nezazil nevi, kazde miminko je original, pry se to po 6ti nedeli zlepsi haha to mame dnes a zadna zmena

Zuzi: manzel dela krasne fotky, opravdu jak umelecke :wink:

Holky jak dlouho kojite?
5. říj 2009 v 11:52  • Odpověz
aurel - taky bych chtěla novej objektiv :frowning2: I když já umím víc fotit psy, malýho a lidi obecně líp dycky nafotí manža :grinning: Každopádně jsem ráda, že jsme koupili ten náš foťák ještě když jsme mysleli, že mimi dloooouho nebude, protože teď už bychom do toho ty prachy na 100% nedávali... I když ten lepší objektiv by to chtělo...

holis - já kojim tak dlouho, jak malej chce, ale on většinou tak po 10 - 15 minutách vytuhne... Třeba se pak i vzbudí dřív na další krmení (za hoďku nebo za dvě), ale většinou mu těch 10 - 15 minut stačí... Jinak dětská doktorka mi říkala, že ho mám krmit maximálně 20 minut, že pak už to prso ty děti většinou stejně jen oblizujou... :confused: Takže mu pak třeba za hodinu dát znovu... Ale já ho nechávám tak dlouho, jak chce on :grinning:
5. říj 2009 ve 12:05  • Odpověz
kate: diky no ja kojim i 40min ona u toho usne a za 5 min je vzhuru a chce znova tak nevim.

co ja vim zda ji vazne staci me mleko ale nekde jsem cetla ze mleko bud je a nebo neni a kdyz je tak ma stejnou nutricni hodnotu jako kdyz je ho malo ze neexistuje slabe tak ja nevim :grinning:

uz jsem ji nechala plakat 20 min a trha me to srdce :cry: :cry:
5. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz
autor
Jani Štěpula už od porodnice papá 10 minut někdy max 15...bčas teď jednou za den papá dýl...ale to pak škytá že je přejedenej...takže já ho nechávám max těch 15 minut ale on se většinou po 10 sám pustí:slight_smile: a vydrží teď tak 3h do dalšího kojení:slight_smile:
5. říj 2009 ve 12:13  • Odpověz
gabi me rve po 1,5h ze ma hlad ale dodrzuju ty 2 h aspon :unamused:

nechala jsem ji plakat v postylce a na chvilu usnula uz zase nespi ale neco tam brouka :unamused: jsem z toho nestastna ze je tam jako sama ale zkusim co rikate....

a uz place :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
5. říj 2009 ve 12:16  • Odpověz
Holis - to mi ten muj lump dělal včera... No tak jsem kojila celej den v podstatě :grinning: Ale je fakt, že občas ho uklůidní dudlík nebo stačí když u toho prsa jen leží a je v klidu... :grinning:
5. říj 2009 ve 12:19  • Odpověz
kdyby ten dudel aspon chtela :frowning2: ted fnuka uz jen v postylce ach jo
5. říj 2009 ve 12:21  • Odpověz
a spiiiii, jenze neni prebalena :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
5. říj 2009 ve 12:25  • Odpověz
autor
Holky mě je to tak líto...já bych vám tak ráda pomohla...ale Jani ono se to po šestinedělí fakt asi trochu změní...já myslela že ne..ale teď už mu bude 8 týdnů a vidíš ty změny...přestal kakat...v noci spí delší dobu a i intervaly kojení si prodloužil ze 2h na 3...tak vydrž...a snaž se taky trošku si odpočinout ty...musíš být v pohodě aby miminko mohlo být taky v klidu...tak zkus třeba si lehnout a dát si jí vedle sbe a obejmout ji...to Štěpula taky zbožňuje a vždycky klidně usne..když si myslí nad ránem že už se ude vstávat a já jsem jinýho názoru :grinning: tak si ho takhle vemu a vždycky ještě aspoň na hodku usne
5. říj 2009 ve 12:25  • Odpověz
autor
Holky kde je vůbec Jajka tak dlouho? doufám že jí něco není jak byla chuděra nemocná... :fearful:
5. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz
Holky každé mimčo je fakt jiné. Holčïčky jsou opravdu víc na chování. Holt musí každá maminka dělat tak, jak to vyhovuje jí a miminku, na to tabulky nejsou.

Jani já taky krmím přes půl hodiny, ale malá už si to začíná zkracovat, tak se to třeba zlepší. Jak kdy, v noci jí stačí 10 minut, před spaním 40 minut. Je to jak kdy. :slight_smile:

No, budeme tu samostatnost trénovat, uvidíme kdy se to zlepší. :slight_smile: Kolegyně nosila holku na rukou do jednoho roku a taky to nedokázala změnit. Jak dala malou do postýlky, tak se mále udusila pláčem a taky jí to nenaučila.
5. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz
tak uz nespi byla jsem prebalit aa strasne place ale tak jako ze smutkem proste se to neda :frowning2: :frowning2:

Gabi kdyz ji polozim vedle sebe tak se taky vzteka to totiz neni chovani ona se chce chovat a houpat :unamused:
5. říj 2009 ve 12:36  • Odpověz
Jani - a nemáš nějaký to lehátko houpací? Třeba by se tam malé líbilo? Když bys ji měla u sebe a ona by se mohla houpat?
5. říj 2009 ve 12:38  • Odpověz
autor
Jani a co pořídit nějakou houpačku nebo to křesíko...třeba by v tom byla malá spokojená:slight_smile:
5. říj 2009 ve 12:39  • Odpověz
Petko nemam jeste jsem nemela cas ho koupit ale zitra poslu draheho :slight_smile: preci jenom mame dnes to vyroci..

ja mam porad ocistky sice slaboucky ale mam :angry: :angry: :angry: :angry:
5. říj 2009 ve 12:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.