• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
autor
Koukám kate že máme stejný myšlení:slight_smile: :wink:
5. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz
holky ale ji tecou slzicky neznamena to ze ji neco boli??? jsem ji to byla utrit plineckou a nechala ji na obliceji trosku a vypada ze usnula, zapla jsem kolotoc tak uvidime...
5. říj 2009 ve 12:41  • Odpověz
autor
Holky mě někdy příjde že mám až opačnej problém...někdy Štěpula tak hezky hajá v postýlce...že mě je smutno a chci se pomuchlovat já a tak ho vytáhnu a mazlím se s ním:slight_smile:
5. říj 2009 ve 12:43  • Odpověz
Tak to ma teda hrozne mrzí,asi som to zle napísala alebo sme sa tu zle pochopili...vyznela som asi ako mamina,ktorá svoje dieťa len nakojí a hodí ho hneď do postieĺky řvát,nech spí... :cry: :cry: :cry:
Ale to tak vobec nie je...Tiež už nespí celý deň a venujeme sa mu,on je totiž strašne vnímavý a chce si s nami povídat :slight_smile: a už vydáva krásne hlásky,normálne keď s ním rozprávame,tak sa snaží nám to akoby odpovedať,je to fakt úžasne.A to ako sa smeje,je úplne božské,však? :slight_smile: idem práve pozrieť na nete nejakú hračku preňho,nemáte nejaký typ,ako sa bavíte s prckami,keď nespinkajú?
U nás je to sranda,má z toho malý asi pekný guláš,lebo ja mu hovorím básničky a spievam po slovensky a Libi na to po česky :slight_smile: tak sa smeje asi tomu-

Inak Gábinka,ja som postavila hovädzí vývar a dala piecť francúzske zemiaky :slight_smile:

S tým kojením,tiež mu už stačí tk 10-15min,ale občas sa stane,že ho nechám na chvíľku pocumlíkovať prso,keď cítim,že sa chce mazliť. :slight_smile:

Jani,tak gratulujeme k výročiu :slight_smile:

Jejda,teraz ma napadlo,že Gábi čo to vaše 5-ročné výročie?
5. říj 2009 ve 12:47  • Odpověz
Jani - malej když hodně pláče, tak mu taky tečou slzičky, z toho jsem vždycky úplně hotová... Ale je fakt, že to je většinou když ho bolí bříško z prdů a jakmile se vyprdí, je zase v pohodě... Jinak mi tak moc v kuse neplakal, takže nevim, jestli by mu slzičky tekly i jinak...
5. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
Inak aj vám sa tak naučili prckovia lítostivě plakať ? je to fakt také roztomilé,v tom momente by som ho rozmačkala.Fakt si tí prcíčkovia vedia dať najavo,čo potrebujú.Samík je teda strašný mazlík a má svoju naj polohu na ľavom ramene alebo na Libiho hrudi pri srdiečku.
5. říj 2009 ve 12:51  • Odpověz
Luci ale nejsi, oni mozna chlapecci nejsou takovy chovaci :wink: jak rikam kazde miminko to ma jinak u nas to byl teda rev ale spinka jenze neklidne, budu trenovat cely tyden pres den nebot to jirka neni doma a ucidime.

I moje Kika zacala po ranu vydavat takove "dospele" skreky je to moc pekny povida vetsinou pri koukani na kolotoc :wink: nebo kdyz ma naladu a lezi vedle tatinka to ji vydrzi ale tak max 10 min.

holky budu merit jak dlouho bude spinkat nezlobte se ze vas tak otravuju ale je to fakt na palici a moje zada boli cim dal vic.
5. říj 2009 ve 12:52  • Odpověz
autor
Luci prcek taky umí pěkně lítostivě poplakat...udělá z pusinky podkovičku a pak začne plakat...ale nikdy mu to moc dlouho nevydrží:slight_smile: on opravdu moc nepláče...jakmile se na něj podívám a zjistí že není sám, tak usne...teď to zrovna předvedl naživo:slight_smile: a spinká:slight_smile:
Já si s ním povídám o všeličems...nejvíc o tom co zrovna děláme...a nebo mu zpívám...to má taky moc rád :slight_smile: nejradši má písničku od Lucky Vondráčkovej, která se jmenuje Ten kdo má tě rád...je to taková ukolébavka:slight_smile: a nebo tu jak sme si zpívaly na Joze jestli pamatuješ:slight_smile:

Jo a to výročí máme až příští týden v úterý...14.10.:slight_smile: tak jsem zvědavá:slight_smile: jsi hodná že na mě tak myslíš:slight_smile:

Jani neboj my rádi pomůžeme...i třeba jen podpořit...a vůbec nikoho neotravuješ :wink:
5. říj 2009 ve 13:01  • Odpověz
ahoj mamči. mimča a jedna tehula...

mám taký pocit, že choroby sú chytlavé i cez net :sweat_smile: . Koľké píšeme že na nás niečo liezlo, lezie, alebo vylieza...
Tak ja som sa z toho dostala bez antibiotík, no Laurinke už tiež odsávame soplíky. Teplotku nemá takže lekárku som zatiaľ neriešila...verím že nebude treba.

Lucinka, radíš kočkám že nevyberať mimčo, keď ho dávajú spinkať. No ja mám skúsenosť (každé mimčo je iné), že keď je Laurinka nesvoja v postieľke a nepomôže pomojkanie, pohladenie, kolotoč ani dudka, tak ju na ruky zoberiem a ona si väčšinou odgrgne, lahnem ju späť a ona sama zaspinká. Takže treba si to svoje na to svoje mimčo nájsť.
No keď niktoré kočeny čítam - som veľmi rada, že sme ten rev o ktorom som pri nebraní na ruky písala prekonala a teším sa, že sa to aspoň Lucke osvedčilo...
Jasnačka, že s mimčom kecám, šašujem, šteklím, hladím, rozprávam sa, ukazujem hračky, hrkálky, prechádzam sa s ňou na rukách...no nie nonstop!!!!!

Jani, slzičky poznáme aj my, najprv nie, no neskôr sa objavili... a vy dnes 6 t aešte aj výročie, tak to bude oslava :dizzy_face:
5. říj 2009 ve 13:02  • Odpověz
Jani, mám z pôrodky knižku ktorá sa mi veľmi páči a v nej je napísaní, že mimčo do 3 mesiaca nemá byť hore dlhšie ako 2 hoďky. Že ho treba uložiť spinkať, lebo niektoré sa správajú ako by spinkať nechceli ale že to je paradoxné správanie keď nezaspia keď to potrebujú a potom napriek tomu že sú unavené, tak ožijú. No nemali by byť hore dlhšie ako tie 2 hoďky. Moja Laura býva vkuse hore tak cca 1,25 - 1,45 h cez deň, podvečer niekedy sú to tie dve hoďky. A vnoci je hore len počas kojenia...
5. říj 2009 ve 13:07  • Odpověz
Gabi, tak opravdu ti zavidim, Kristynku miluju i kdyz je uplakanek ale ono se to zlepsi, preci jenom mame dnes 6 tydnu. :sweat_smile: ji muj zpev ani povidani absolutne nezajimaji a dnes v noci jsem onemocnela mam zanet nosohltanu tak na ni mluvim jen z dalky

jdu spat nez se vzbudi tygr :wink:
5. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz
Zanetko tak Kika je vzhuru klidne cely den az do koupani obcas. Proto kojim co 2 hodiny pac je furt vzhuru. No ode dneska zaciname se ucit samostatnosti, uvidime teda. Jak ti zavidim ze jsi uz zdrava ja jsem nevyspala, unavena a jeste k tomu me boli v krku.

uz jdu fakt spat tak pa kun je nakazlivej :grinning:
5. říj 2009 ve 13:12  • Odpověz
Jani, krásne sníčky :pensive: ...
Mne Laurina lekárka na hrdlo poradila PREVENTAN QUATRO, v lekárni mi potvrdili že je to veľmi dobré a ja to môžem len potvrdiť...zabralo to... A pri malej som chcela mať rúšku cez ústa, no nevedela som tak dýchať :frowning2: .
A Jani, nemôže byť tak uplakaná práve preto, že je unavená??? Nám v postieľke zabralo i to, že sme ju hladili tesne nad očkami na čelíčku, pri tom jej klipkali očká a zaspinkala. To keď je moc unavená robím to i teraz.
5. říj 2009 ve 13:27  • Odpověz
ahj tak jak je?
5. říj 2009 ve 13:39  • Odpověz
Jaji,ahojky,som rada,že som ťa tu takto zastihla a je mi len ľúto,že som to nenapísala ako ty...
Keď nezaberá všetko to,čo som písala alebo ty a viem,že si napríklad neodgrgol alebo že je dlho už v plienke(on totiž nemá rád,keď je počúraný,pokakaný mu nevadí),tak ho prebalím alebo dám odgrgnúť a potom ho zase dám späť a je OK.Treba zistiť,čo to mimčo práve potrebuje,ale ten základ dodržať a som tiež rada,že som skúsila,vydržala to a funguje to,aj keď ešte nie bez úplného plaču niekedy.Takže ĎAKUJEM.
Som rada,že si tu píšeme skúsenosti a čo ktorá vyskúša a je to len veľké plus,keď niečo zaberie :slight_smile:
A Samík má tiež moc rád to hladenie tesne nad očkami na čelíčku :slight_smile: a spí ešte tak 15-16hod denne a to ho nenútim,proste chce spinkať.

Jani,takže úplne chápem,že napríklad vaša Kristýnka je proste chovacia a nič iné nefunguje,s tým nič neurobíš,každé miminko je iné,len treba prísť na to,čo mu vyhovuje.Dobre sa vyspinkaj.

Gábi,myslím na vás stále :slight_smile:
5. říj 2009 ve 13:43  • Odpověz
Jani to máme ty holčičky úplně stejné. Teď nechávám malou pořád v lehátku a řve. Taky jakoby smutkem, ale zkusila jsem jí dát najíst (natahovala se) a usnula, takže to je jen vydírání.
5. říj 2009 ve 13:55  • Odpověz
brouči, presne ako píšeš...ak je na rukách v pohode, je to tak...

... ja už mám overené kedy sa jej kde páči :grinning: . Ráno po papke, prebalení a prípadnom prezlečení zostáva cca 15 min v mojej posteli sama, kuká kade - tade a potom ma zavolá mrnkotom. Ja zatiaľ stíham sprchu a zuby. Potom ide do lehátka v kuchyni, ja stíham raňajky, popri tom s ňou kecám. väčšinou potom dostane malinký cuc z kozenky a ide spinkať cca 3 hoďky. Potom prebalovačky, prso, a lehátko, gauč, alebo kočík, no niekedy sa stane, že hneď po napapaní opäť spánok cca 3 hoďky. No a večer, resp. podvečer už je viac menej na rukách, a venujeme sa jej celú 1-2 hoďky pred kúpaním,niekedy si tu ešte dá šlofíka cca 20-50 min. Myslím, že celkom pekne sa jej to vykryštalizovalo :slight_smile:
5. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz
tak ji vydrzelo spinkani 30 min, no nic nakojila jsem a jedeme ven :frowning2: aspon tam spi :confounded: horsi ze nemam s kym vozit

ted se mi stava ze po kojeni zvraci mliko ale hodne tak bud se prepila nebo nevim :confounded:

kika spi max 10h denne :angry:

brouci: no me usnula ale zas se probudila ach jo :frowning2: a ted kadi :grinning: takze prebalim a jedu ven kdyby me to tam aspon bavilo, pevne nervy
5. říj 2009 ve 14:09  • Odpověz
Jaji ty schvaluješ chování na rukách? Ona má v tom lehátku fakt záchvaty. Se bojím, aby pak z toho neměla trauma a nebudila se mi tam.
5. říj 2009 ve 14:12  • Odpověz
holky, já si myslím, že v tomhle věku se mimča ještě rozmazlit nedají a pokud chtějí být u mámy, tak ať jsou, přeci jen byli dlouho jen s námi v bříšku a tohle je pro ně nové. Ono se to časem zpraví, ale my máme Aduš pořád u sebe, ne sice na rukách, to fakt jen,když už nevíme, co se děje, ale ležká u nás a pořád na ni mluvíme, máme ji třeba na klíně, když má potřebu. Já ani Jirka bychom ji nedokázali nechat plakat, hlavně proto, že si myslíme, že když mimčo pláče, vždycky je nějaký důvod a my musíme přijít na to jaký, oni nám to bohužel zatím jinak říct neumí :dizzy_face:
5. říj 2009 ve 14:25  • Odpověz
brouci: no kdyby byla samostatna jako maji deticky holky tak bych taky nechovala ale me nic jineho nezbyva, takze chovam, ja vim jak se citis :unamused: musime vydrzet. Tvoje Lucinka dokaze lezet vedle tebe kdyz ji povidas? Moje Kika ne, ta zuri, tak musim nosit, nebot me uz boli ruka objednala jsem Manducu a kdyz bude dobra tak ti poslu link, nebot ja ji nemam z ceska ale z UK. Sousedka me pujci satek tak ti reknu zda to pomohlo :wink: musime doufat. Jeste ti poradim zkus sedet na balone to se Kristynce taky libi hlavne pri uspavani :pensive:

muzeme zacit zkusit nechavat vyplakat kazdy den max 15 min a casem se treba nauci byt vice samostatni jak maji holky.

Zanetko asi je pretazena ale jak to udelat aby spala dele nez 30 min :frowning2: jdeme ven nejdrive nesnasela kocar ale vcera poprve v nem byla hodna a spala i doma.'
5. říj 2009 ve 14:33  • Odpověz
jani, tak jí zkus dát i doma do kočárku a když usne, tak ji přendáš do postýlky, co? :slight_smile:
5. říj 2009 ve 14:38  • Odpověz
autor
Huráááá holky Štěpula se pokakal jako by nekadil měsíc:slight_smile: huráááá...já bych nikdy nevěřila jakou můžu mít radost z pokaděný plínky:slight_smile: to je vtipný...až se mi chce brečet že se mu konečně ulevilo:slight_smile:
jinak jsem přidala nějaké fotky malé :slight_smile:
gábi, to věřím, my taky skákali doma radostí, když jeden den nic a druhý den ráno v plínce nakakáno :grinning:
5. říj 2009 ve 14:39  • Odpověz
autor
calli moc hezký fotečky:slight_smile: obzvlášť ta poslední růžovoučká se mi líbí:slight_smile:Adélka je kočka:slight_smile:
5. říj 2009 ve 14:43  • Odpověz
Jani ona po krmení kouká a hrajeme si, ale pak chce usnout a to bez drncání neumí :frowning2: Asi to teď taky řešit nebudu, řvala teď 3 hodiny a neusnula. Tak přeci jí nebudu takhle mučit.

Gábi tak hurááá, to je super. Taky mám vždycky radost z hovínka :slight_smile:
5. říj 2009 ve 14:44  • Odpověz
calli ta je krásná :slight_smile:
5. říj 2009 ve 14:46  • Odpověz
holky, to by jeden neřekl, že se budeme jednou radovat z pokakaných plínek :grinning:
5. říj 2009 ve 14:48  • Odpověz
autor
No když už nekakal dva a půl dne tak mi to příjde jako nejlepší zpráva dne:slight_smile:

Hned jsem to psala Járovi na ICQ:slight_smile: jen se smál a psal že mám štěstí že mu nikdo v práci nesedí u počítače:slight_smile: že by si asi mysleli že jsem cvok že se raduju že se malej vykakal:slight_smile:

A teď tak krásně klidně usnul..budulínek můj malinkej :dizzy_face:
5. říj 2009 ve 14:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.