• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Gabi 3kg to bude kus chlapa zadnej drobecek :grinning: ale u chlapecku je to dobre a 13 cm tak to je mazec to me vyrostla o 9cm ale porad je ji vsechno obleceni akorat, vyradila jsem jen 2 dupacky zatim :grinning:

Luci, me Kristynka vypije po kojeni i 100ml UM coz je tedy hodne a to kojim 30 min :angry: tak doted jsem ji to davala jen na noc ale ted musim i pres den protoze mi nespi dele nex 30 min. By me zajimalo zda by spala v noci kdyz bych ji nedala UM, radeji to nechci zkouset nebo padnu unavou :grinning:

rikala pani doktorka Kika ma dve brady tak ji nic nechybi :grinning: :grinning: :grinning: narodila se ale s jednou :grinning: tak jsem ji pekne vykrmila :dizzy_face:

jo a mam dotaz: Jak se budi vase miminka v noci? me se stava ze kristynka pred kojenim zacne povidat ale ma zavreny oci a vydrzi ji to i 1hodinu nez vstanu protoze vim ze je 1h a budeme jist.
7. říj 2009 ve 12:00  • Odpověz
haj baby,

gabi, pozdáva sa mi tvoj recept a pohrávam sa s myšlienkou zajtra to urobiť. Takže prosím upresniť - robíš to z kuracích pŕs? a na plech idú surové, alebo sa najprv opečú na panvici??? Už sa na ne tešim :slight_smile:

Luci, prečo dávaš večer Samíkovi UM, keď máš mliečka dosť a pekne priberá???

fičím, malá sa mi zobudila, ide papaaaať... :slight_smile:
7. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
kajra...no,ublinkává mi, ale to mi doktorka řekla, že je to z toho, že má přepité to bříško a že když budu jen kojit,tak blinkat nebude, ale stejně mi blinkán i po kojení, tak nevím.
Holky, já mám úžasného chlapa, nechalmě celou noc spát a staral se o malou, do 2h ji musel chovat na rukou, než mu konečně usla a já spala až do devíti, není to super :slight_smile:
Jo a v 10h jsem nakojila a ona ještě spí, to je paráda :slight_smile: Snad jí to vydrží, jinak tu odpoledne zcvoknu :grinning:
7. říj 2009 ve 12:06  • Odpověz
tak naše malá přibývá taky pěkně 20.10. jdeme na kontrolu po šestinedělí tak jsme zvědavá co na nás pan doktor řekne, já jí musím jít koupit čepičky ty co jsem koupila jsou už malé a co jsme dostali tak zase velké
7. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz
Daneček papušká kolem 8 - 9hod, pak se budí ve 2 a pak ráno kolem 6hod.
Calli, tak zkus vypozorovat, kolik toho vyblinká. Pokud Ti u toho pití hltá jak ten náš papálista, tak nějaké to mléko uteče i tak. Jetli Ti ale vyhodí půl dávky a pak třeba zvrací i natrávené mléko, tak to není v pořádku a chtělo by to úpravu. Však uvidíš a poptej se doktorky. To je nejjistější :wink: Ono totiž, jak zvrací, rozleptává se jícen a to hodně bolí. Potom dětičky pláčou. A jak to vyzvrací, mají zase hlad a tak je to furt dokola.....
7. říj 2009 ve 12:13  • Odpověz
tak jsem vyčetla že jsou perfektní laktobacílky baby od firmy swiss mají v sobě více laktobacilů než probio kapky , takže zkusím koupit ty. Musím počkat až přijede manžel z práce a pak sedu směr lékárna
7. říj 2009 ve 12:16  • Odpověz
Waci, no naša radosťz kadenia a prdenia prišla naraz a naraz aj zdúchla. Nám to vydržalo len 1 deň a už sa trápime znovu. Inak berieme tie probiotické kvypky už 3 týždeň ale moc veľké zlepšenie nevidím. Ja som povedala, že potom ešte vyskúšam ten baby calm, lae počkám kým budem probio kvapky užívať mesiac - dávam im šancu.
7. říj 2009 ve 12:17  • Odpověz
Calli ja chci taky takovej servis na noc :grinning: ale me usina vecer hezky :pensive: tuk tuk nejpozdeji v 20:30 spinka.

ja koupu v 19h, 19:15 krmim do 20:00 a pak se mi budi v 1h ve 4h a to uz vetsinou nechce spat ale dneska jsem ji prelstila, uspala a pak knourala a tak jsem to trochu ignorovala udelala na dalku psssss a spala do 8h to uz se mi dlouho nestalo.
7. říj 2009 ve 12:20  • Odpověz
Waci teraz som to pozerala a našla som len kapsule, sú aj kvapky?
7. říj 2009 ve 12:21  • Odpověz
aurel mi bereme baby calm 14 dní a nevidím po něm taky zlepšení :frowning2: koupím dnes ty laktobacilky a dám pak vědět jak se nám to jeví zda pomáhají či ne
7. říj 2009 ve 12:23  • Odpověz
tak se mi po 30 min spanku vzbudila, zacal brecet ale zacala sirena a to ji uspalo, tak jsem jim moc vdecna mohli by jki poustet casteji :grinning: :grinning: :grinning:

aureli: fakt nepomohli? no ja nevim mala s kadenim problemy nema ta kadi furt jen v noci ne, asi nechce spinkat na spinave plinecce.

holky jak casto prebalujete jen kdyz je tam hovinko nebo po 3 hod jako ja? a hlavne jak prebalujete v noci? ja musim po kojeni z 1 prsu prebalim a dokojim 2 prsem nebot kdybych to udelala az potom tak javascript:addEmoticon(':frowning2:','vBody')nespi az do rana
7. říj 2009 ve 12:24  • Odpověz
Gábi,tak to je super receptík,takže to stačí takto nachystať a celé šupnúť do truby piecť?

Ja tiež nevarím každý deň,buď si dáme len tak niečo alebo si niekam zájdeme,ak niekam vyrazíme z domu.
7. říj 2009 ve 12:25  • Odpověz
aurelko jsou jen kapsle ty se rozdělají a nasypou třeba do trošky mlíčka a dáš lžičkou tak jak dáváš probiotický já to dám malé do čajdy. Dostává před každým kojení fenyklový čajích 10ml
7. říj 2009 ve 12:26  • Odpověz
No Jani ja prebalujem pred každým kŕmením, ale pomaličky zisťujem, že prvé v noci môžem vynechať, lebo vtedy nebýva počúraný.
7. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz
Tak som zvedavá či vám to zaberie.
7. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz
holis...my přebalujem před každým kojením a někdy musíme i po něm, takže co 3h přes den a v noci nejdýl po 5h. A ty kojíš z obou prsou na jedno kojení? Mě řekla doktorka, že kojit z jednoho, dát pauzu a dokojit z toho samého a na další kojo použít až druhé.
7. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz
aurelko dám pak určo vědět. Já už si připadám jak magor pořád něco do ní rvát, ale já jsem z toho fakt nešťastná
7. říj 2009 ve 12:30  • Odpověz
No sme na tom rovnako, ale čo už keď im chceme pomôcť.
7. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz
autor
Jají tak já dávám na plech trochu oleje aby se to nepřipálilo a pak syrové kuřecí prsní řízky...troch naklepnu osolím opepřím, potřu tou ktemžskou hořčicí a pak už jen ta cibule na kolečka, slaninka a zasypat sýrem...je toho vždycky plný plech a trochu se to speče...při pečení je třeba dávat pozor aby se to nepřipalovalo a třeba trochu podlít vodou:slight_smile: peču to při 200st. zhruba půl hodinky...ale to poznáš kdy to je měkké, slaninka křupavoučká a sýr měkký a trošku do zlatava připečeňoučký:slight_smile:

A Jajko chtěla jsem ti mooooc poděkovat za radu s pohlazením čelíčka před spinkáním:slight_smile: Štěpulka pak hned spokojeně usne:slight_smile: paráda:slight_smile:
7. říj 2009 ve 12:34  • Odpověz
holis já přebaluji před každým kojením což je zrhuab po 3-4 hodinách v noci spí i 5 hodin.
Já vykojím vždy jedno celé prso. Jelikož když dáš 10 minut z jednoho pak z druhého, tak z toho druhého má zase nejrpve přední mlíko na žízeň a nedostane se třeba k zadnímu na hlad. Ale zas epokud máš málo mlíčka, tak se asi nedá nic jiného dělat, než dávat z obou prs

jinak já nevařím přes týden vůbec jen sobota a neděle. Manžel chodí na obědy v práci a já si beru obědy z vedlejší vesnice. paní tam má udělanou provozovnu a rozváží obídky do okolí a má to moc dobré. :wink:
7. říj 2009 ve 12:34  • Odpověz
No ja kojím ako kedy, niekedy si potiahne z dvoch niekedy z jedného, podľa toho ako má hlad. Z sdvoch ťahá väčšinou cez deň.
7. říj 2009 ve 12:38  • Odpověz
No ja teda frčím, lebo sa blíži kojenie a to už chudák tlačí a vrčí a kričí a pri tom všetkom spí a tak, tak idem za ním.
7. říj 2009 ve 12:41  • Odpověz
ja prebaluju po kojeni protoze ona u kojeni vetsinou kadi a prdi takze ja po kojeni :wink:

Ja kojim z obou nebot ji to nestaci to mleko tak mam z obou prsu. A to kdyz ji jakoby odpojim po 15 min tak zacne strasne plakat, jakoby nevedela ze ji dam po odrihnuti druhe :frowning2: no a stejne po 30 min kojeni me vypije jeste tolik toho UM :unamused:

jo a taky hladime na celicku a na tvaricce a to se ji libi :slight_smile:

jdeme na kycle to jsem zvedava co povedi :cry: snad nebudeme mit zas ten sirokej zabal tak pa
7. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz
calli, ja len kojím a malá sem-tam blinká tiež. A zo začiatku toho bolo home, až som sa obávala refluxu...terz je to už fakt len sem-tam

kajra, čo je jícen? :confused:

my sa neprebaľujeme po každom kojení. len keď je tam kakenko, alebo ak cítim, že je plienka plná

gabinka, som rada že pohladenie pomohlo :slight_smile: , ono sa to páči viacerým mimčám. A dík za upresnenie receptu - ešte prosím, pečieš do odkryté? Ja väčšinou zapekám zakryté a potom na pár minut zapiecť odkrité.

waci, aj ja chcem aby mi niekto obedíky nosil :sweat_smile: , spítaj sa či by ich nenosili aj mne :grinning:
7. říj 2009 ve 12:46  • Odpověz
a máme nakakné, ako naschvál, až po kojení, to mi slečna predvádza dosť často :grinning:
7. říj 2009 ve 12:47  • Odpověz
jajka to by asi neprošlo :grinning:
7. říj 2009 ve 12:49  • Odpověz
ja cekam na Jirku tak vas docitam, taky bych varila ale neni kdy kdyz ona nespinka tolik ale diky sirene uz spi skoro hodinu a pul :grinning:

Zantko jicen je v hrdle, sama nevim co to je proste neco v krku :grinning:
7. říj 2009 ve 12:50  • Odpověz
autor
:slight_smile: Jaji mě se taky Štěpula většinou pokaká po kojení do čisté plínky:slight_smile: ale to se nedá nic dělat:slight_smile: jsem ráda že kaká...poslední dny to byl docela boj...ale jsem klidná, když dr. řekla že může i několik dnů vynechat:slight_smile:

My přebalujeme teda každý kojení, protože malej je vždycky počůranej...za celý dva měsíce se mi stalo asi dvakrát že měl plínku suchou:slight_smile: takže já přebaluju taky co 3h a v noci to je dýl...podle toho ak spinká:slight_smile:

Jaji jícen je v krku...ta trubice:slight_smile: myslím:slight_smile:
7. říj 2009 ve 12:52  • Odpověz
autor
Jo a peču to na velkým plechu na buchty:slight_smile: a nepřikrývám to aby to bylo takové celé propečené...ale jak chceš...klidně asi můžeš přiklopit...ale aby to pak nebylo takové vodnaté...no já to nepřikrývám...ale asi proto...že ten plech nemám čím přikrýt:slight_smile:
7. říj 2009 ve 12:55  • Odpověz
gabi alobalom :dizzy_face:

ozaj, kolkátky plienky používate??? my už prechádzame na 3 :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to mám ešte celý balík 2 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. říj 2009 ve 12:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.