• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
Waci pekny kocarek!!
Gabi no to jsme ti poradily ze? kazdemu se libi neco jineho, ja vezmu z Ikei maji na vyber celkem dost a za dobrou cenu takze to poresim tam. Ale i to sneckove je moc pekne.
aurelka no to nam pak musis poslat fotky!!!

konici mam dotaz, vy kdo jste byli u statnic ( ja vim ze furt otravuju) stoji se tam nebo sedi???
3. čer 2009 v 19:07  • Odpověz
grabu já bych brala pomerančové :wink: řpipadá mi krásně veselé

holis děkuji moc za pochvalu :wink:
3. čer 2009 v 19:09  • Odpověz
haj babulky :wink:
kontrola i utz - všetko OK, Laurinka má údajne 1600 g (+ - 200g), takže vyzerá byť na neskorší tt ako podľa MS. No keďže ja presne viem kedy k oplodneniu došlo...je len trošku väčšia a platia TT ktoré sa mi ziobrazujú tu. Robili imi i prietoky, aj tam všetko OK :slight_smile:
a tiež sme hlavičkou dolu i keď vraj sa ešte čisto teoreticky môže stať...no už tak môže i zostať :slight_smile:

k.ate, tak moja dokina povedala, že pi epi-no ona sama nepoužívala....takže, koľko ľudí, toľko názorov. A prvý krát som to prežila bez, stojí to dosť peňazí, tak to skúsim asi aj teraz bez....

gabi, prepáč, no ja som úprimná a svoj názor poviem aj keď sa iným nemusí páčiť. Mne sa to povlečeníčko nepáči, nie je také....ako by som povedala....úplne miminkovské, chýba mi v ňom jemnosť.....neha......Tebe by sa možno nepáčilo moje, keď ho budem mať odfotim a povieš....soráč za úprimnosť :sweat_smile:

aurelka, tie fotky na linku sú nádhernéééééééé
3. čer 2009 v 19:10  • Odpověz
tak jsem do fotek šupla i pupík a jdu už si dneska lehnout bolí mě šíleně záda a podbříšek :confounded:
3. čer 2009 v 19:19  • Odpověz
waci, kočík je krásny, tá kombinácia šedej a ružovej je perfektná, páči sa mi i v prípade obliekania....
3. čer 2009 v 19:20  • Odpověz
holis, na štátniciach sedíš :slight_smile:. Najprv máš v sede prípravu, potom si sadneš oproti komisii, spustíš a odídeš ako Bc :grinning: . V podstate je to rovnako ako na maturách, len obsah a rozsah učiva je "trošičku" o inom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2009 v 19:34  • Odpověz
No už som opäť tu - bola som si u švaginky požičať granko hrnček na fotenie - Jajka určite vie akú fotku budeme robiť :wink: . Takže už len nech zapadne slniečko a ide sa na to.

Inak Holis, tak ako vraví Jajka, sedíš tam.
3. čer 2009 v 19:44  • Odpověz
jajka - my s manžou přemýšlíme o tom, že ho koupíme, přeci jen potřebuju po porodu fungovat co nejdřív a mám strach z toho hojení případnýho nastřižení, tak bych to ráda zminimalizovala... Koukala jsem i na praxi té svojí doktorky a dělala i na gynekologicko-porodnické klinice a pak ještě na nějaké soukromé... Takže zkusíme tu masáž hráze a potom bych chtěla i to epi-no... snad to aspoň trošku pomůže :slight_smile:
3. čer 2009 v 19:54  • Odpověz
No ja budem asi veriť,že to v pohode zvládnem bez toho všetkého.
3. čer 2009 v 19:55  • Odpověz
kate ale toho se zas tak bat nemusis podle me, sice nejsem rodila matka zatim ale vsechny moje kamosky normalne sedeli uz druhy den po porodu nezapomen ze budes par dni sedet na te velke vlozce ta taky bude mekka.
Jajka diky za uklidneni, prave sem si rikala abych tam sebou nekde neflakla :grinning: tak se pekne posadim a budu sedet :grinning:
nesmim ale do pondeli pribrat pres bricho jinak to nezapnu. jo taky jsem se nasoukala do spolecenskych kalhot, ale musim mit samo ze gumicku :grinning: ale! i tak jsem citila ze jsou me uple vice nez predtim takze jsem neco pribrala i do noh a zadku, z toho radost tedy nemam, ale snad to pak vykojim. jinak me se hrozne libi slovo dojceni :grinning: :grinning: :grinning: jak rikate na slovensku teda kdyz dojite kravy? :grinning:
3. čer 2009 ve 20:04  • Odpověz
holis - no já co četla od některejch holek, tak z toho mám strach, tak se tomu chci pokud možno vyhnout... :slight_smile:
3. čer 2009 ve 20:06  • Odpověz
k.ate, škoda že nie si pár tt predomnou :confounded: . Vyskúšala by si to a potom by si mi o tom popísala... budem držať palčeky. No poviem Ti, že to nastrihnutie nie je žiadna tragédia...vôbec sa toho neobáva, mne to pomohlo, mimi bolo rýchlo a ľahko vonku a to hojenie.... no dalo sa....Po cca 1 - 1,5 týždňa som normálne fungovala a sedela, akurát zdvíhať ťažšie veci bol probém. Aj sadnúť si do auta pri odchode z pôrodky nebol žiaden problém. Pášem to len preto, že ak by si náhodou predsa len musela byť nastrihnutá, nemusíš sa toho báť :dizzy_face:
3. čer 2009 ve 20:07  • Odpověz
teda holis :angry: kravy dojíme :grinning: :grinning: :grinning: a deti dojčíme alebo kojíme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. čer 2009 ve 20:10  • Odpověz
No tak ja teda frčím, idem popozerať Panelák a potom sa fotiť, tak pa zajtra.
3. čer 2009 ve 20:12  • Odpověz
aj ja letím na Panelák. Aurelka, príjemné fotenie a vlož nejaké foto. Ak by si bola ochotná, mohla by si mi ich poslať viac v e-maili, som zvedavá :grinning: . Pačko.
3. čer 2009 ve 20:18  • Odpověz
autor
Jaji to je v poho...jsem ráda za každý názor:slight_smile: Mě se ti šněčci líbí, protože je to takové veselé...já nejsem moc na ty různé medvídky a zajíčky...tak tohle je pro mě taový kompromis zase jsem nechtěla jen tak ez ničeho...jen jednobarevný:slight_smile:Asi vyberu to oranžový...máme žlutomodrou ložnici..tak snad se to bude hodit:slight_smile:
tak děkuju všem za názory :wink:
3. čer 2009 ve 20:22  • Odpověz
konici ja uz mam hotovej puding s piskotama muj drahy si ho pral a me honi mlsna ale nemuzu musim odolat nebo si dam jen lzicku :slight_smile:
Gabi jasne kazdemu se libi neco jineho, ja budu mit obycejny z ikei, sice jsem korunky na kristynku dostala ale vyskakovat si nebudu pac potrebuju i skrin a stul.
konici jdu se okoupat zitra se zacinam ucit pekne od rana tak doufam ze drahy uvari, mejte se tu hezky a zitra pa
3. čer 2009 ve 20:49  • Odpověz
waci pěkné bříško i kočárek. Taky už ho musíme objednat :slight_smile:

Holky co řešíte to nastřižení - taky se toho bojím, ale zase to absolvovalo tolik ženských, že to snad přežijeme i my :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Miminku to pomůže ven a někdy nepomůžou ani ty masáže hráze ani epi-no. Třeba se nám narodí malé dětičky a půjde to samo. Jestli to budou obříci, tak nástřih bude žádoucí ............
3. čer 2009 ve 20:56  • Odpověz
broucek, ale zas hodně holek tady na diskuzi, co epino používaly měli tak jeden nebo dva stehy, což oproti těm šílenostem, co jsem četla na jinejch diskuzích je paráda... :slight_smile: Si říkám, že když se to dá minimalizovat nebo to zvládnout uplně bez toho, je škoda to nezkusit :slight_smile:
3. čer 2009 ve 21:03  • Odpověz
Určitě souhlasím s tím, že zkusit se pro menší nástřih má všechno. Taky přemýšlím o masáži (o epi-no ne). Jen co vím od kolegyň, které rodily, že některá pro to nedělala nic a porod v pohodě a druhá přes všechny masáže a přípravy měla nástřih a pár stehů. Někdy to holt ta příroda zařídí sama, jindy se jí musí trošku pomoc a někdy jí nejde ani při sebevětší vůli pomoc ničím. :wink:
3. čer 2009 ve 21:16  • Odpověz
autor
Waci je super že máš z kočárku takovou radost:slight_smile: já jsem taky měla...ale teď je schovaný u sousedu a tak se s ním nemůžu kochat:slight_smile:
Holky já se začínám na to že ten porod prostě musím zvládnout připravovat...ale pořád se bojím, ale ne o sebe...ať mě klidně nastřihnou...to sroste...ale hlavně aby něco nevyvedli prckovi...mám děs z těch praktik tahání zvonem nebo kleštěma...to bych nechtěla :unamused:
3. čer 2009 ve 21:18  • Odpověz
gabi, si super, že si sa nenasrala :slight_smile: :wink: :dizzy_face: . Ale ja som už taká, že nehovorím čo chce človek počuť (niektorý), ale čo si naozaj myslím. Ešte pre upresnenie, nie je to že škaredé...len pre mminko sa mi to nehodí. Pôsobí to na mňa už tak škôlkarsky, veľkáčsky...Som veľmi zvedavá čo povieš na to moje povlečeníčko, nemám ho z netu, objednávala som ho u kamoša cez katalóg. A tiež poprosím ozajstný názor :grinning: . A čo sa týka farby, tak oranžovú by som uprednostnila i ja :wink:
3. čer 2009 ve 21:23  • Odpověz
pa babulky, idem do hajan a nebojte, nástrih nie je žiadny problém...šitie síce nič moc, no nástrih vôbec necítiť a hojí sa to pekne rýchlo :slight_smile:
3. čer 2009 ve 21:28  • Odpověz
Gábi a povlečení bude i pro druhé mimčo? Já to tak mám, taky jsem chtěla hodně neutrální, aby jsme to měli pak pro Filípka /nebo další holčičku/ :slight_smile:
3. čer 2009 ve 21:32  • Odpověz
autor
Jaji tak až dáš fotky povlečení tak řekni...je jasný že nemůžeme mít všichni stejný vkus a já jsem radši za názor i když negativní než abyste mi říkaly že je hezký a mysleli si že není...ještě mám nějaký v záloze, tak uvidím jaký nakonec vyberu...já jsem strašně neozhodná :dizzy_face:
Broučí a zatím nevím jestli bude i pro druhé mimi...pokud zůstne vpohodě a nebude zničený, tak jo ale...to se uvidí co vydrží:slight_smile:
3. čer 2009 ve 21:58  • Odpověz
autor
Já se ptala právě proto že se neumím rozhodovat a Jára mi s tím nepomůže...vždycky slyším jen...já nevím vyber si co se ti líbí...no ale když je někdo nerozhodnej jako já tak je to těžký:slight_smile: takže díky všem za názory:slight_smile: :wink:
3. čer 2009 ve 22:03  • Odpověz
:slight_smile: Ahoj holky, jsem tu dneska poprvé. Mám dotaz....jsem v šestém měsíci, takže rodím na podzim. Někdy mě bolí jako při menses. Máte to některá? A čím myslíte, že to je? Napište, prosím, díky, Do :slight_smile: kča
4. čer 2009 v 00:11  • Odpověz
doky já mám teď bolesti kvůli ledvninám a močovým cestám, ale od 23tt mě píchá v podbříšku a pod žebry...vyčetla jsem, že je to kvůli rozpínání dělohy jak malá roste... :wink: takže pokud to nemáš křeče... a jen tě přes den píchá v podbříšku třeba sem tam, tak bych to přisuzovala asi tomu :wink:
4. čer 2009 v 07:32  • Odpověz
jinak holky dnes jsme začala 27tt jupíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí :grinning:
4. čer 2009 v 07:33  • Odpověz
dobré ránko tehulienky moje,
idem len na rýchlo,kým mi babinec spí :slight_smile:

Wacinka ahojky,moc ma mrzí,čo si zažila u lekára...ja by som to tiež len tak nechala...čo keby na budúce išlo o nejaký vážnejší zápal a oni to nechali 2týždne bez riešenia?!ja na to nemám slov a bránila by som sa všetkými možnými sposobmi...holt ja už mam všeličo za sebou a obzvlášť s lekármi...ono sice doktor može byť fajn,ale on je tam od toho,aby si všetko skontroloval,aj keď tam má sestričku,a hlavne,keď vidí,že pacientka nereagovala na výsledky a neprišla si po lieky,ktoré jej mali pomocŤ...to svedčí o jeho "záujme a starostlivosti",tým pádom u mňa klesol na hodnotení a je to aj jeho vážne pochybenie,ktoré by tebe,či inej žene mohlo kedykoĺvek ubližiť na živote...
hlavne,že si s prckom v poriadku a dávaj na seba pozor :slight_smile:

dokyna,bolesti ako pri menses by nemali byť nikdy normálnym javom v 6tom mesiaci...pichanie v podbrušku je niečo iné...musíš sama uznať a odhadnúŤ o akú bolesŤ ide a radšej si zájsť na pohotovosť aj stokrát,ako jedenkrát a neskoro...držím palce

Tehulienky,inak zatiaľ si s tým mojim babincom užívam,malá Vanda je číslo,tie frázy,čo hovorí,sú neuveriteľné :grinning: mamina nám dala pre malého 5tis.Kč,úplne ma to dojalo,ona sama chudák nemá a predsa našetrila...ach jaj,o to viac mi je ľúto,že moj otec je taký,aký je...len vám chcem povedať,že som s ním akýkoľvek kontakt prerušila...vymyslel si,že tie jeho peniaze sme chceli na DLUHY...dobré,čo?už väčšie poníženie a urážky som si nemohla priať...len som myslela,že nám chce pomocť s bývaním a za to,že sme sa neprisposobili jeho podmienkam,sme neschopní chudáci...vmenili sme dva ostré emaily,ktoré nás určite ranili a je koniec...holt je to život a je smutné,že mi vlastný otec napíše,že som hlúpa,že si nevážim,čo nám v živote dal(a to nedal skoro nič...),že naňho city neplatia(napísala som mu,že som sa zmierila s tým,že moj syn nebude mať žiadneho dedečka,ktorý by sa zaujímal aj oňho,nie len o seba...)...včera som z toho v noci plakala...dosť to bolí...ale nič s tým neurobím...napísal,že sa bude vyhýbať akejkoľvek komunikácii a stretnutiam so mnou aj so segrou a že mu už nemám písať..

Libor nemá na nič čas a okolo bytu je skoro všetko na mne...takže celkom fajn týždeň :frowning2:

VErím,že sa máte dobre a nič vám nechýba...posielam vám pusu aj tým,čo máte v bruškách :slight_smile:
4. čer 2009 v 07:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.