• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
No tak my už sme tiež doma a idem sa vrhnúť na tú svoju prácu, tak sem budem nakukovať či tu niekto nie je.
21. čer 2009 v 18:58  • Odpověz
jajka ja neumim sit to psal nekdo jiny :grinning: ja jen varim :grinning: a na to jsem dostala od pritele kucharske normy :grinning: :grinning: :grinning:
jsem si cely den cetla diskuze o kocarkach a kdyz koukam holkam do albicek jak maji uz skoro nachystany vsechno pro miminka a ja furt nic tak je me smutno :frowning2: ale snad to stihneme.
taky jsem premyslela ze bych letela za sestrickou do Londyna na tyden ale nebylo me to doporuceno od mamky ze uz budu 32 tyden a to je pry na cestovani az moc :unamused:
21. čer 2009 v 19:02  • Odpověz
No to Jajka asi myslela na mňa a Grabu, keď som písala o tých dekách, že si z toho robím tie prebaľovacie podložky.
No to je veru už na ďaleké výlety asi moc, ja akurát riešim, že nič nestíham a ešte by som mala skočiť k našim na návštevu. Teraz mám toho ale veľmi veľa a oni potom idú na 2 týždne k sestre a potom sa mi už asi nebude chcieť cestovať - teda radšej už budem asi sedieť len doma,keby niečo. Takže musím všetko postíhať do piatku, aby sme mohli ísť cez víkend za nimi do Banskej Bystrice. Teda všetko je moja práca a porobiť fotečky pre detiská do školy na rozlúčku.
21. čer 2009 v 19:26  • Odpověz
jani máš pravdu, to aurelka písala, že bude šiť povlečeníčko do postieľky, teda dúfam som to zas napoplietla :sweat_smile:

s tým lietaním - sú na to rôzne názory. Niektorí dr. prezentujú názor že v pohode až do termínu (čítala som to, no takýchto názorov je asi pomenej), no letecké spločnosti majú hranicu - niektoré 32 a niektoré 34 tt, neskôr tehulky už do lietadla nevpustia. Teda ja neviem, pred dvoma týždňami ma tak chytil taký záchvat, že vybehnúť niekam aspoň na týždňovú last-minutku, no zostala som len pri snívaní... O rok, o dva sa k moru zas vrátim...keby som čakala mimino v septembri-októbri či neskôr,asi by som niekam vybehla i toto leto. No takto som mala obavy a radšej som nevymýšľala :wink:

idem sa natiahnuť na loptičku...
21. čer 2009 v 19:27  • Odpověz
aurelka Zuzka, ani neviem - Ty si triedna??? ak ano, v ktorom ročníku?
21. čer 2009 v 19:29  • Odpověz
ináč pri tom cestovaní...budúci víkend som mala ísť do toho Liptovského Mikuláša, no mám z tej cesty obavy... neviem sa rozhodnúť, bojim, bojim, že v aute mi bude pridlho...ešte možno, ak by ma nechal manžel aspoň časť šoférovať...no uvidím, asi sa rozhodnem až v deň odchodu. Buď ma manžel vyloží u rodičov, aby som nebola sama bez auta .... keby niečo....alebo to risknem :sweat_smile:
21. čer 2009 v 19:33  • Odpověz
Ano Žanetka, som triedna a akurát mi to vyšlo,lebo teraz mám štvrtákov, takže končíme spoločne. tak super mi to vyšlo, rodičia sa veľmi zľakli keĎ som sa im na začiatku tretiaka vydala,a el som im sľúbila, že sa posnažím s drobcom počkať, aby som ich dotiahla do konca. Vyšlo to presne na knap, lebo na materskú nastupujem okolo 15.7.. Bála som sa aby mi to nevyšlo tak, že by som musela začať nejakých nových prvákov a potom by som po 2 mesiacoch odišla. Ale nakoľko čakáme inteligenta (ako sa o malom vyjadril doktor v Hlohovci), nie je sa čomu čudovať, že to tak presne vychádza. :wink:

A áno ja som to písla aj o dekách a aj o oblečku do postieľky, ale to oblečku budem robiť spolu so švagrinkou - tá je blázon do šitia.
21. čer 2009 v 19:46  • Odpověz
Zuzi, to je super, keď si vieš takto doma veci so švagrinkou pošiť samička :wink: . Nájdeš látku čo ti vyhovuje a fičíš... moja segra má takúto šikovnú svokru a tá jej kadešo takto porobila... Štvrtákov, tak to je super, ja som učila len dva roky, no oba roky som mala štvrtákov. Sú ešte zlatučkí, dá sa s nimi pracovať, tvarovať ich...neviem, neviem, či by som si trúfla napríklad na takých 8. - 9. -takov. No keď si triedna, tak to máš robotky teraz viac než dosť ... aj keď, vysvedčenia sa už nerobia v ruke...alebo ano??? Ja som musela ešte všetko krasopisne vypisovať, bola to dosť fuška...a to mi ešte mamina komentovala, že ako dokážem tak krásne vypísať tie vysvečká, keď normálne čarbem ako kocúr xixi.
21. čer 2009 v 19:59  • Odpověz
No našťastie ich u nás vypisuje počítač - inak by som sa so svojim škrabopisom asi zbláznila. Čo sa týka vyučovanie, je už všetko hotové ale teraz musím zbaliť celú triedu, všetko čo som tam nazvlákala za 4 roky- takže to by chcelo aby som tam bola niekedy aj do večera a na druhej strne sa musím ponáhľať domov a písať tú moju prácu, lebo som si ju nechala na poslednú chvíľu. Ale celkommi to ide, len sa akosi neviem nikdy to toho pritlačiť. aj teraz som za pol hodinku napísala 3 strany. Prúser je, že ešte musím dorobiť aj nejaké testy tak, aby fungovali a vyhodnocovali sa priamo na nete a to budem musieť preštudovať znovu knihu o exceli,lebo som to už zabudla.ale pod tlakom sa najlepšie pracuje.
21. čer 2009 ve 20:12  • Odpověz
:grinning: to s tým tlakom poznám, občas mi to síce prepadne v paniku, no potom dokážem zázraky, ktoré sú i pre mňa samotnú nepochopiteľné :grinning: . Dosť ľudí takto funguje, asi to tak má byť :wink: . Neboj, aj tebe budeme držať palčeky a všetko bude ok...čo za prácu to robíš? Ty už výšku máš...nie?

Práve som sa trošku pohrabkala v albíčkach, pekne brušká rastú, už sa asi žiadnej z nás nestane, že by to na nás niekto nevidel :grinning: . Ja mám šťastie na milých ľudí...púšťajú ma dopredu v obchode pri kase, jedna teta ma poslala do kabínky pred seba, že veď je to normálne že ona počká a nebudem predsa čakať ja :dizzy_face: . Niekedy mi to dobre padne, no keď nie som unavená a pokúsim sa oponovať, aj tak tí ľudia trvajú na svojom a "musím" ísť pred nich. Je to celkom milené :slight_smile:
21. čer 2009 ve 20:27  • Odpověz
No dorábam si ešte informatiku - to som mala cez metodicko pedagogické centrum dvojročné štúdium a teraz ho končím.

No veru, že to už nikto nezakryjeme.
21. čer 2009 ve 20:33  • Odpověz
No ja frčím, už sa mi veru nechce písať, lebo ma už bolí trošku chrbátik pri tom počítači, veď aj zajtra je deň. No ale budem aj pri telke premýšľať čo a ako naťukám do počítača zajtra a si si zoberiem k telke aj ten excel, nech sa pozriem ako sme to robili.
Tak dobrú nôcku maminky a drobčekovia.
Inak musím ešte pochváliť manžela - vrhol sa na žehlenie - som zvedavá koľko z toho koša ho bude baviť, ale aspoň trošku, aj to mi pomôže.
21. čer 2009 ve 20:37  • Odpověz
dobrú noc, babulky :pensive:
21. čer 2009 ve 21:01  • Odpověz
Tak jen nakukuju :slight_smile:

Jani neboj, sauna je taky na projektu :slight_smile: Bazén zrovna tak, takže buď z nás budou žebráci nebo musíme vyhrát ve sportce :slight_smile: Ale to jsou věci,které můžou počkat a dodělat se časem. :slight_smile:

Nějak se ve mně mela malá, tak se jdeme taky natáhnout.

Lucí kde se flákáš????

Waci co ty, jak jste zvládly víkend?

Tak dobrou holky, zítra se přihlásím a hlásím, že mi zítra začíná posledních 5 dní v práci :slight_smile: To už toho moc nenadělám :grinning:
21. čer 2009 ve 21:12  • Odpověz
dobré ráno všem. Tak já jdu dnes na kontrolu k doktorovi, manžel rozhodl, že nebudeme čekat do zítřka do odpoledne a raději pojedeme dnes. Taky už od 3 hodin nemůžu spát. Doufám, že vše bude v pořádku. Podám potom zprávy jak jsme dopadli:slight_smile:
22. čer 2009 v 05:17  • Odpověz
Krásné ráno,

wacinko moc a moc držím palce. :wink:
22. čer 2009 v 07:41  • Odpověz
Dobre rano,javascript:addEmoticon(':wink:','vBody')
Wacinko drzime palce!!! dej nam urcite vedet!
Brouciii vy se mate ja vim je to hodne penez ale jste mladi :wink: jak je v pracovnim procesu?
holky kdy si zacnete balit tasku?
22. čer 2009 v 09:14  • Odpověz
Dobré ránko tehulky moje,
tak konečne možem na koníka,Libi už išiel do práce,aj keď mal byť ešte minimálne týždeň doma,ale ako manažér logistiky už musel aspoň na pár hodín do práce,je to náročné a z domu toho moc vybaviť nešlo...

snažila som sa vás dočítať,všetkým gratulujem k úspešným kontrolám a nákupom :wink: Broučí,moc pekná komoda :slight_smile:
my sme v sobotu vymaľovali spálňu,hneď to tam vypadá inak a keď tam bude tá postýlka,tak to bude ešte krajšie :slight_smile:
Inak sme ju už vybrali a včera objednali,hodím do albumu,aj tak mi ale Libi nedopraje to načančanie,že postieľku pripraví on,keď budeme s malým v nemocnici,je nejaký poverčivý alebo čo,takže bude aj s kočíkom schovaná niekde u jeho kolegu...idem ešte doobjednať kapsar a nejakú špirálku a kolotoč na tú postieĺku,inak kúpili sme v Obi nálepky na stenu Macka Pú :slight_smile:
Inak mi bolo pekne blbe celé dva dni a modlím sa,aby sa mi podarilo ísť na wc,ma z toho porazí,už mi zase začínajú zácpy,ale je to tým,že črevá už začínajú mať menej a menej miesta na svoju činnosť ako som čítala v múdrych knihách,no nejako to už musím vydržať...

Tehulky,tak ak si spomeniem,budem dnes reagovať na čo sa bude dať...

Waci,tebe moc držím palečky a som rada,že ste už išli dnes.
22. čer 2009 v 09:21  • Odpověz
autor
Ahojda těhulky:slight_smile:
Waci držím palečky a neboj vše bude ok:slight_smile:
Luci moc hezká postýlka:slight_smile: škoda že si ji nemůžeš nazdobit...Jára to nechá na mě...měla by nám už tenhle týden přijít tak ji hned postavíme, abychom věděli jak přestěhovat ložnici:slight_smile:
Jinak mám pro vás pro všechny super zprávu:slight_smile: už jsme konečně objednali povlečení..takže už s tím nebudu otravovat...je rozhodnuto:slight_smile: pak ještě dám fotečky do albíčka...objednali jsme totiž nakonec úplně jiný:slight_smile:
Broučí já už jsem taky poslední týden v práci:slight_smile: hurá hurá:slight_smile: jen se asi půjdu příští týden v úterý rozloučit...sbalit si věci a tradá...hurá na zasloužený odpočinek před bouří:slight_smile:
22. čer 2009 v 10:11  • Odpověz
Ahojik Gábi,
tak to je super,že to,čo si chcela a je potreba už budete mať,to ostatné sa ukáže časom a dokúpi...babenky,uvedomujete si,že už naozaj finišujeme a za chvílu budeme už mať prckov doma a vstávať nevyspaté a zničené ? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Tak Kati,Gábi,tento týždeň to nejako už doklepte v práci a potom hurá na posledné týždne odpočinku :sweat_smile:
22. čer 2009 v 10:18  • Odpověz
autor
Jinak slíbila jsem info z předporodního kurzu...tak tady jsou nějaké nejzásadnější věci co jsem se dozvěděla:slight_smile:

Do porodnice zavolat v 35.tt a objednat se do poradny...tam už pak budete chodit každý týden a budou vás kontrolovat jak se vám daří...
Kdybyste si náhodou k porodu volali sanitku, tak jim hned nahlásit do jaké porodnice chcete...nebo do jaké jste registrované...protože oni se bojí abyste jim neporodili v sanitce a snaží se vás vyklopit v té nejbližší...což ale nemusí být vaše vysněná...tak abyste se pak nedivily:slight_smile:
Pak cokoli budete chtít vědět o kojení, nebo byste měly nějakej problém...existuje Laktační liga...www.kojení.cz tam by měl být seznam lidí na telefonech, kam se můžete obrátit kdyby něco:slight_smile:

Pak do 8. dne po porodu musíte miminko přihlásit k pojišťovně...ale co je důležitý musí to být vaše pojišťovna...protože jste těch prvních 8 dnů pojištěné spolu..takže to musí být ta vaše pojišťovna...pak můžete mimi popřípadě přehlásit k jiné až na přelomu dalšího čtvrtletí:slight_smile: jinak do pojišťovny s sebou rodnej list miminka, vaší kartu pojištěnce a občanku:slight_smile:

pak si máte zajistit dětského lékaře před porodem...abyste věděli jméno a kontakt na něj a byli u něj už zaregistrovaní.

potom na www.aperio.cz nebo http://forms.mpsv.cz by měli být informace ohledně žádosti o porodné, mateřského příspěvku a taky přídavků na děti...ale osobně jsem to ještě nezkoumala...
22. čer 2009 v 10:23  • Odpověz
autor
Jinak jsme ještě dostali mega seznam co si vzít k porodu s sebou...co po porodu...co pro tatínky a co pro miminka...ten seznam budu dneska dávat dokupy...tak jestli ho budete někdo chtít poslat...tak písněte mail do IP a já vám to pošlu...tady by to zabralo celou stránku :grinning:
22. čer 2009 v 10:25  • Odpověz
Gábi,tak to sú super informácie,ja som si takéto našla na internete,keď som hľadal,čo je potreba pred porodom,v porodnici a po porode :slight_smile:

ježiši,ja hľadám nejaký decentný kapsař,ale nejak sa mi nedarí...
22. čer 2009 v 10:30  • Odpověz
autor
A ještě pár doplňkových info co jsem zachytila...kojící podprsenky se mají kupovat v 36.tt to jsou prsa stejně veliká jako pak po porodu a podprda by měla sedět...a nemají se kupovat s kosticí...protože ta talčí kam nemá a taky může způsobit ztrátu mlíčka a nebo virážky a plísně jak se tam potíte v těch záhybech a nedýcha to pod tom kosticí...a pak hrozí že to chytne miminko při kojení a bude mít infekci...

pak mít s sebou po porodu 4 ručníky 2+2 odlišené barvami...abyste se utíraly nahoře jednou barvou a dole jinou...protože taky hrozí zanesení infekce zespoda na prsa a pak následně na miminko...tak aby se tomu co nejvíc zabránilo...

bradavky navzdory tomu co někteří doktoři říkají a nebo radí maminky a podobně...nemasírovat teď když jsme těhotné, nebo připravovat nějakými olejíčky na kojení...to se nesmí...protože máme v sobě nějakej hormon co se má spustit až po porodu a ten dá mozku impulz ke kojení...když budeme teď masírovat, tak se může stát že se spustí předčasný porod...

Jinak masáž hráze se doporučuje od 34.tt...nehrozí pak natržení a někdy se nemusí ani nastřihávat...takže pokud to pro vás nebude bolestivé...masírovat hráz je dobré...

Krém proti striím používa i jak se budeme splaskávat...

používat po porodu stále stejnou kosmetiku, šampon a pod, ne moc parfémy...miminka mají moc citlivý nosánek a mohly by odmítnout kojení...

po porodu si máte dát nějakej švestkovej nebo měruňkovej kompot...aby se zase rozpohybovala střva...nebo prostě něco v čem je hodně vlákniny...

Vlhčené ubrousky...obzvlášť u těch co čekají holčičky...prý by se to s nima nemělo přehánět...že je doma lepší použít ještě žínku s vodou...protože hrozí že se holčičkám slepí pipinka a pak se musí na operaci...nevim co je na tom pravda...ale říkali nám to tam...a jinak kupovat zásadně ty bez heřmánku...dobré jsou prý Nantra Care, Pampers sensitive a nebo Johnsons sensitive...ty mají prý miminka rady a neosypou se po nich...ale asi je třeba vyzkoušet co komu sedne:slight_smile:

Jinak Bepanten je výborná věc jak na bradavky tak na opruzeninky...nemusíte se bát mazat bradavky po porodu když jsou popraskané...miminku může přijít i do pusinky když to olízne nic se nestane...
22. čer 2009 v 10:38  • Odpověz
autor
Jiank pak poslední info jsou o tom kdy jít do porodnice...

Takže když máte hodně bolestivé pohyby nebo naopak necítíte pohyby celý den...radši prý zajít a oni vás zkontrolují...lepší jít 5x zbytečně než aby se prckovi něco dělo...

Kdyby do vás někdo vrazil, spadli ste nebo nějaký náraz...taky jít se nechat zkontrolovat do porodnice...

Když odteče plodová voda...může i po kapkách...je buď čistá...taková do běla se šupinkama...máte 1-2h čas se sbalit a dopravit do porodnice...stahy začínají 12-36h po odtečení vody...ale taky můžou dřív...no prostě kdyby odtekla...tak se sbalte a jeďte...
může být i zkalená...dozelena, žlutá nebo hnědá...pobalit a hned vyrazit...nečekat na nic, protože stahy začínají dřív...

Pak když vám odejde hlenová zátka...máte pocit tvrdého břicha, hrdlo děložní už pracuje...je to takovej gelovej špuntík...bělavý...není důvod panikařit...nemusíte hned do porodnice...

pak kdybyste krvácely...lehnout, nohy nahoru, zavolat sanitku nebo manžela a okamžitě do porodnice...

stahy můžou začít aniž by vám odtekla voda...ale do porodnice jet, až když jsou pravidelné po 5-10 minutách 2 hodiny

Kdybyste měli streptokoka, planovaného císaře, nebo bylo miminko prdelkou napřed...tak jet do porodnice hned a na nic nečekat...

Tak to je asi zatím vše co jsem se dozvěděla...tak snad vám to taky k něčemu pomůže:slight_smile:
22. čer 2009 v 10:50  • Odpověz
autor
Luci jdeš dneska na cvíčo? Kaťa psala včera že jde...já mám taky sbaleno...sice mě Štěpánek zlobí dneska se nějak převaluje...ale půjdu:slight_smile:
22. čer 2009 v 10:53  • Odpověz
Gabi ty jsi hodna ze jsi nam to tak hezky napsala :pensive: ja se tesim kdo z nas bude prvni, pak bychom si mely nejak vymenit cisla at si muzeme napsat z porodnice kdyz to na nas prijde mozna by se toho mohla umout Kate nebot ta ma mit miminko az v zari tak co myslite? jdu napsat gabce at mi posle seznam
22. čer 2009 v 11:02  • Odpověz
Ty blááááho,Gábi,si zlato,že si nám to takto popísala,aspoň už viem,keď sa bude niečo diať ako sa chovať a zbytočne neplašiť alebo naopak ísť hneď do porodnice :slight_smile:
ten zoznam si pekne prosím aj ja Gááááábííííííííííí :slight_smile:

Idem dnes aj ja na cvičenie,to bude mazec :slight_smile:
22. čer 2009 v 11:12  • Odpověz
No ahojte, tak Gabi to je super - toľko infa - myslím, že každej sa zišlo.
Ja mám na dnes tak z časti fajront - už som doučila, ale musím tu tvrdnúť, lebo máme poobede klasifikačnú poradu a potom hor sa domov na prácu. No a ak by sa mnaželovi podarilo odísť skôr z práce, tak by sme sa išli kuknúť na dvere, lebo ešte musíme dať spraviť nové dvere a zárubne do izieb a máme ísť zistiť cenu.
22. čer 2009 v 11:21  • Odpověz
No Gábinka je vlastne z nás zatiaĺ jediná,ktorá chodí na nejaký predporodný kurz,takže nás bude zahlcovať informáciami :slight_smile:
Aureli,tak klasifikačné porady nemá rád asi žiadny učiteĺ,však?no tak to nejako zvládni a potom nech sa darí pri zisťovaní cien na dvere :slight_smile:
22. čer 2009 v 11:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.