• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
waci neboj, všechno špatné jsem si za nás za všechny vybrala už já. :wink:

k.ate taky jdeme dneska na UTZ. V kolik jdete?

Nevíte někdo co je s Martinkou? Dlouho se tu neukázala.
14. kvě 2009 v 08:53  • Odpověz
broucek nad Martinkou jsem taky přemýšlela :unamused: broucek snad bude vše v pořádku, řeknou mi prý výsledky hned a dají papír, kterej pak mám donést na gyndu

holky já mám problém s příjmem tekutin, připadá mi, že toho vypiji málo. kolik toho za den asi tak vypijete? když já když vypiji i 2dcl tak pak chodím pořád na malou a to třeba co půl minuty :unamused:
pila jsem málo i před těhotenstvím a lítala pořád na toaletu.

a co pijete?
14. kvě 2009 v 09:03  • Odpověz
dobre rano konici, jdu si vas docist
14. kvě 2009 v 09:07  • Odpověz
waci já piju jak kdy. Někdy za celý den vypiju jen hrníček vody a večer doma to doháním, protože se mi lepí jazky k patru jakou mám žížeň a někdy (třeba jako dneska) už mám v sobě skoro litr a mám pořád hroznou žízeň. Já piju převážně vodu nebo vodu s citronem,páč mě pořád pálí žáha :confounded: Mě zase spíš trápí, že já moc čůrat nechodím. Říkám si, že se asi zavodňuju, ale to bych měla nějaké otoky, ne?
14. kvě 2009 v 09:10  • Odpověz
waci ty mas malinkate brisko :wink: ty se mas, ale krasne.
s tou cukrovkou ja vim muze byt u nekoho u nekoho ne, no ja se pripominat nebudu snad vi doktor co dela.
waci ja kdyz nepiju z plastove lahve tak nevypiju skoro nic takze kupujeme vodu v plastu, kterou aspon jednu denne vypiju je to sice 1,5 ale kdyz k tomu prictes polivku, 2x denne caj, jednu kavu tak kolem tech 3 litru vypiju.
Takovy rezim jsem se naucila v praci jak s jidlem tak s pitim proste musis mit po ruce vodu. Limonady me nechutnaji, nesnasim pepsi, mam rada kofolu ale tak max sklenicku protoze me to prijde hrozne sladky.

holky co varite? ja jsem dnes samicka jirka jel k pravnikovi zacina soud o nase zabavene auto tak ho chci prekvapit necim dobrym, mam vytazeny veprovy maso ale co s nim???
uz pecu chlebik, dneska francouzsky to bude dobrota
14. kvě 2009 v 09:14  • Odpověz
broucek já bych raději chodila čůrat míň já si připadám, že se na ten záchod snad odstěhuji.

Holky nezkoušely jste některá mama drink? prý se prodává i v DM drogeriích, globuse... je to něco asi jako džus
mně je dnes špatně z čaje jsem si ráno udělala čaj s citronem a vrací se mi pořád zpět :frowning2: mně právě pálí žáha taky pořád a snad ze všeho, ještě jsem neobjevila nic z čeho by mě nezačala pálit
14. kvě 2009 v 09:15  • Odpověz
broucek - v 16 20 tam máme být... na normálním ultrazvuku vypadalo srdíčko v pohodě, tak uvidíme, jak to bude tady...

waci - já piju hrozně málo, pokud nemám u sebe flašku s vodou, vypiju tak maximálně litr za den a to mě do toho manžel vyloženě musí hnát... Jinak bych nepila vůbec... :confounded: Když teda nepočítám mlíko :grinning: Mamadrink jsem myslim měla v takovým tom těhotenským balíčku, co jsem dostala od dr. a moc mi teda nechutnal... (spíš vůbec, kdybych si ho koupila, asi bych byla naštvaná :grinning: )

holis - hele, ale kafe odvodňuje, takže pokud si dáš kafe, měla bys toho vypít o to víc, alespoň to všude tvrdí...
14. kvě 2009 v 09:21  • Odpověz
Holis já mám snad ještě menší břicho než wacinka :slight_smile: Poradím ti recept:
vepřové si nakrájej na plátky, osol, opepři
nakrájej brambory na lupínky /klidně silnější/
natři pekáč olejem nebo máslem, pokládej po celé ploše ty bramborové lupínky a na ně polož ty plátky vepřového
to celé polít smetanou (dávám i dvě, protože se někdy hodně vypeče)
do předehřáté trouby (většinou peču na 200 stupňů) dej pekáč a cca hodinku zapékej
pokud ti maso nezměkne, tak ho klidně dosmaž na pánvičce.
Je to rychlé a výýýýýýýýbornééééééé :wink:

waci mama drink jsem nezkoušela, já přestala pít snad všechno. Ale černý čaj si ráno občas dám. :slight_smile:
14. kvě 2009 v 09:22  • Odpověz
broucek ty jsi zlato, uz se moc tesim na obed!! diky moc za recepis :wink:

ja piju vsechny caje nejvic roibos a zelenej, ale mam rada i cernej s citronem, dzusy me nechutnaji, ten mam fakt opravdu obcas. ale vodu neprerlivou primo miluju :grinning:
jinak na zachod chodim vecer v 22 pak v 1:30 a v 4:30 to me budi moje garfilda ze uz nechce spat. :grinning: ale me to nevadi hned jak zalehnu jsem mrtva. :grinning:
14. kvě 2009 v 09:27  • Odpověz
Ahoj, k té cukrovce. Já se ptala, co se stane, když mi ji zjistí a oni řekli, že nic. Jen mi řeknou, že nesmím jíst určité věci, kterým se vyhýbám i teď.
holky tak to jsem asi na tom stejně jak vy takže si z toho asi hlavu dělat nebudu a je.
K.ate já žádný balíček nedostala :frowning2: jsem dostala jen těhu průkajdu a nic víc :unamused:

holis limonády taky nepiji, vadí mi ty bublinky. a ta chemická chuť
holky jake je u vas pocasi pac vy jste z jine casti CR, ja hlasim ze nad olomouci zase sviti oskar tak jsem z toho trochu nestastna dalsi horky den :fearful:
Holis, u nás je také sluníčko. Ale když jsem šla do práce (v 6 :grinning: ) tak byla zima. Je tam chladno pořád.
14. kvě 2009 v 09:32  • Odpověz
tady u nás svítilo sluníčko, ale teď zalezlo a moc teplo není :unamused:
jinak já za noc chodím tak 10x :frowning2: někdy i víckrát

na oběd budu dělat kuřecí čínu, rýži a zelený salát.
:wink:
14. kvě 2009 v 09:32  • Odpověz
Zapomněla jsem napsat, že jsem z východních Čech :slight_smile:
14. kvě 2009 v 09:33  • Odpověz
U nás je pod mrakem... :confounded:
14. kvě 2009 v 09:33  • Odpověz
Já chodím 1x za noc. Ale jak spím tvrdě, tak mne probudí bolest v močáku. Jak ho mám asi hodně přeplněný. Někdy je to fakt strašný. Mám problém se zvednout z postele.
14. kvě 2009 v 09:34  • Odpověz
tommik oni to asi s tou cukrovkou řeší pokaždé jinak, jako každý doktor, Protože mně bylo žečeno, že kdyby byl trochu zvýšen dostanmu měřič cukru dom a nastolí mi dietu. A pokud by to bylo zvýšeno víc budu si muset píchat inzulín. Na to nechci raději ani pomyslet.
Já bych nezvládla ani tu dietu, protože mi dělá problém jíst vůbec, jsem ráda, že sním aspoň něco. Zakážou prý i ovoce, protože v tom je hodně cukru a to já jím docela dost :unamused:
14. kvě 2009 v 09:36  • Odpověz
Já doufám, že se mi ani nezvýší tlak. Kamarádka měla hodně vysoký a rodila skoro o 4 týdny dříve. To bych nechtěla. Teď už má zase normální. Někdy nevím, proč to tělo tak blbne.
14. kvě 2009 v 09:38  • Odpověz
Při cukrovce (záleží na stádiu) ti opravdu jen napíší, co by mamina neměla a ovoce mezi ta jídla patří. To bych byla hodně nešťastná, protože já miluju melouny a to je jen voda s cukrem.

V Praze hlásím zataženo a zimu, ale trhá se to.

Holis nemáš zač, tohle mi jednou poradila známá a od té doby je to naše milované jídlo :slight_smile:
14. kvě 2009 v 09:39  • Odpověz
tommik naše sousedka včera měla císařský řez, měla hodně vysoký tlak a hrozila jí preklamsie a měl otoky. termín měla už 5.5. ale doktoři ji nechali přenášet což nedokážu pochopit, protože s tím tlakem to není legrace. v úterý ji přijmuli do porodnice, dali tabletu na vyvolání pak ještě jednu protože to nezabralo a nakonec se rozhodli, že udělají císařa, tak konečně včera v poledne měla už vše za sebou. Bylo mi jí líto. Je trochu korpulentnější a sotva chuděra už chodila a ty otoky mazec. Nechápu jak to doktoři mohou nechat zajít takhle daleko
14. kvě 2009 v 09:42  • Odpověz
broucek já chci bejt ZDRAVÁÁÁ já bez ovoce umřu :unamused: zejtra podám zprávy jak jsem dopadla, zda jsem to vůbec vypila :sweat_smile: teda pokud vůbec do nemocnice docestuji, pokud manželovi neomdlím hned v autě z toho, že si ráno nemlůžu dát ani kousek rohlíka :grinning: na zacpání žaludku
14. kvě 2009 v 09:43  • Odpověz
Holky, tak to mě trápí vysokej tlak, ale jen když mi ho měří v poradně, u babičky (třeba 2 nebo 3 hodiny po poradně) mám tlak hodně nízkej... Zítra jdem k babičce na návštěvu, tak ho zas nechám přeměřit... Ale je to pěkně na prd... V těhu průkajdě mám vysoký hodnoty, ale ve skutečnosti, když si ho měřím někde, kde jsem fakt v pohodě ho mám normální a občas i hodně nízkej... :frowning2:
14. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz
Jinak mně ani o těch testech na cukrovku nic neříkali... Moč mám vždycky v pohodě, tak možná i proto... :confused:
14. kvě 2009 v 09:46  • Odpověz
autor
Ahojda...
mě taky napadá náš oblíbený recept na vepřové maso...naklepeš ho osolíš opepříš...dáš na plech na trochu oleje a na to maso natřeš kremžskou hořtici, poskládáš kolečka cibule (nešetřit s ní) pak na to plátky slaninky...a necháš zapíkat asi tak 40 min na 200 stupňů v troubě na posledních pár minut na to nasypeš nastrouhaný sýr a je to moc velká mňamka:slight_smile: k tomu jen brambory a je to:slight_smile:

Jinak já taky moc nepiju...ani jsem nikdy nebyla zvyklá moc pít, ale je fakt Holis že kafe odvodňuje, takže za jeden šálek bys měla vypít litr navíc :unamused:

A k té cukrovce, mě říkali, že to je nebezpečné protože když má mamina cukrovku, dítě pak roste rychleji a může se mu pak chtít rychleji ven...proto se to musí hlídat a omezit dietou...protože i kdyby se mu nechtělo ven dřív, tak rodit 6kg pucka fakt nechci!!!
Já jdu na ty testy v úterý tak jsem zvědavá
14. kvě 2009 v 09:47  • Odpověz
k.ate kolik máš v těhu průkajdě?
tlak hodně ovliňuje stres a obavy aniž si to člověk uvědomuje tak psychika pracuje sama :wink:
já zase dnes v noci nebudu spát kvůli tomu zítřejšímu vyšetření :grinning: jsem prostě magor
14. kvě 2009 v 09:48  • Odpověz
waci - poslední 135/85, před tím 120/85 a ještě před tím 140/90... ale na té poslední poradně jsem před tím, než jsem šla na vyšetření měla 160/100 nebo nákou takovou příšernost... :grinning: Tyhle hodnoty jsou až před odchodem... :grinning:
14. kvě 2009 v 09:50  • Odpověz
ty dvě první hodnoty jsou ještě v normě ta třetí už je vysoká.

jinak optimální krevní tla je 120/80 normální je 130/85 zvýšený 131-139/86-89 a vysoký od 140/90 :wink:

nezkoušeli ti změřit tlak hned když přijdeš? není to lepší?
14. kvě 2009 v 09:54  • Odpověz
waci - právěže kdž přijdu, je to ještě horší :D (to jsem měla minule těch 160/100 :grinning:
14. kvě 2009 v 10:10  • Odpověz
autor
Holky mě je blbě...dneska se budeme hádat o tu cenu auta...já vím že jsem říkala že už s tím nebudu otravovat a jen napíšu jak to dopadlo...ale já včera probrečela celý večer a je mi blbě ještě teď...
14. kvě 2009 v 10:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.