• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
brouci ja nebudu pani rikala ze nekomu to pomaha a nekomu ne, me nastrih nevadi, nejde citit takze to neresim :unamused:
jinak ja nemuzu lezet ani sedet neboli me zada jen kdyz stojim tka nevim co budu delat. jako neboli to nejak extra ale pohodlne to tedy neni :angry:
29. čer 2009 v 15:20  • Odpověz
broucek - já plánuju koupit epi-no a asi i masírovat... ale už jsem to tu psala :slight_smile: Potřebuju po porodu co nejdřív normálně fungovat a z toho hojení nástřihu mám strach...
29. čer 2009 v 15:25  • Odpověz
No já z nástřihu taky až takový strach nemám, ale holky tady na jedné diskuzi psaly, jak je hrozně bolelo šití. Že to prý neumrtvují a je to hrozná bolest. Tak uvidíme, já totiž podle těch popisů tu masáž nějak nechápu :sweat_smile:
29. čer 2009 v 15:32  • Odpověz
autor
rozlučka byla fajn...dortík i chlebíčky všem chutnaly :slight_smile: dostala jsem tu spirálku na postýlku:slight_smile: dečka ještě nepřišla:slight_smile: eshopy jsou pomalý:slight_smile: tak prý někdy později:slight_smile: a dostala jsem ještě krásnou knížku od narození miminka až do školy...jak se do ní dávají fotky a píšou se údaje...a ještě malinký bodýčko:slight_smile:
Za chvíli jedu domů...a vydržela jsem i nebrečet:slight_smile: to sem holka šikovná..ale měla jsem na krajíčku:slight_smile:
29. čer 2009 v 15:49  • Odpověz
Gábi taky jsem nebrečela :slight_smile: Jsme to ale holky šikulky :slight_smile:
29. čer 2009 v 15:55  • Odpověz
holy v cem se chystate jet do porodnice? normalne v kalhotech co mate? ja jsem nad tim ted premyslela co si vezmu na sebe az to vypukne :wink: h.avne jsme kladla na srdce jirkovi ze nemuzu zapomenout zehlicku na vlasy :grinning: a malovani at vypadam k svetu az se za mnou prijde nekdo podivat :grinning:
29. čer 2009 v 16:30  • Odpověz
Jani tak to jsem ještě neřešila :grinning: Asi čapnu co bude po ruce a hurá do porodnice :grinning: Asi taky podle počasí, nejlíp je mi v šatech. :slight_smile:
29. čer 2009 v 16:36  • Odpověz
no ja prave fakt nevim ani v cem bych pak jela domu, vypada to ze pojedu v teplakach pac v tech je mi nejlip :pensive: v tehu kalhotech co mam je me ted jakysi vedro :grinning:
holky co varite nebo jste varily dnes? ja musim neco uvarit na zitra pac jde drahy na rano tak at si sebou muze vzit obed a nic me nenapada :pensive:
29. čer 2009 v 16:44  • Odpověz
Jani já měla ze včerejška ještě řízek a bramborovou kaši a to samé bude k večeři. Udělala jsem jich nějak moc :slight_smile: Zítra nevařím, jdu s mamčou na nákupy a večer jsem pozvaná na večeři od manžela :sweat_smile: Už se těším, dám si něco mňam dobrýho :slight_smile:
29. čer 2009 v 16:47  • Odpověz
rizek jsme meli v sobotu tak to nemuzu tak zkusim pohledat neco na netu :unamused:
jinak v brne pry prsi psala me kamoska tak pevne doufam ze to prijde sem pac ja sem jakasi zpocena :frowning2:
29. čer 2009 v 16:55  • Odpověz
No zrovna koukám na zprávy a ty záplavy to je děs. Díky bohu, že bydlíme na kopci.
29. čer 2009 v 17:07  • Odpověz
Holky manžel se mi vrací domů, huráááááááá. Tak já se pro dnešek loučím a zase zítra :wink:

Papa
29. čer 2009 v 18:03  • Odpověz
brouci paaa pekny vecer muj drahy dnes prijde az po pul desate pac sel na 1h do prace takze jsem samicka :rolling_eyes:
29. čer 2009 v 18:32  • Odpověz
ahoj babebky, tak aj ja už mám materskú na papieri .... 13.7. je môj prvý deň bez robotky... takže ešte 9 pracovných dní...môžem strihať meter :grinning: . Dr. bola zlatá, povedala že sa musíme "pomýliť" v termíne pôrodu, aby sme to mohli posunúť....tak aspoň o ten týždeň sa mi zo podarilo.
Kontrola OK, CS 0, Laurinka natočená hlavičkou dolu :slight_smile: ...
...a ešte mi lekárka povedala, že dovolenku má od 17.8. a ja mám termín 16.8. :frowning2:...povedala že veď uvidíme, niečo vymyslíme...no ja asi nechcem Laurinku ťahať skôr, ako bude chcieť ísť sama...

K.ate, Aurelka, ak vám to teda nevadí, pošlite mi pekne prosím do IP vaše čísla, aby som v prípade :sweat_smile: mohla poslať sms. Aurelka, ja Ti pošlem mobil môjho muža - keby niečo, lebo ja mám len služobný a ten budem musieť vrátiť. Zatiaľ neviem ako to poriešim, či len nejakou kartou alebo paušálom, no riešiť to budem až o dva t. Potom Ti pošlem i môj nový mobil....

a samozrejme ďakujem za gratulácie k Maťovému striebru :dizzy_face:
29. čer 2009 v 19:43  • Odpověz
Jajka to je fajn ze ti mudra vysla takhle vstric s materskou, ja jdu od 6.7 ofiko :grinning:

kate taky bych rada tvoje cislo pokud ti to nevadi :sunglasses: at muzu dat kdyztak vedet :wink: az to na me prijde.

jaka CS je cipek? pak to ja mam taky 0 nemel uz by se nejak zkracovat nebo tak neco?

jinak mam radu od zkusene kamaradky ohledne stelirizace kojeneckych lahvi a dudlu, rikala ze to jen vyvarila v horke vode, rikala ze na zacatek si mam koupit max 2 lahve jednu mensi 125ml na nutrilon a jednu 260ml na caj. ona doporucuje NUK ja ale objevila v akci od Aventu takze koupim Avent.

Dudel no ja moc ho davat nechci kupujete ho predem??? kamoska rikala ze jeji male koupila nejaky drahy asi 4 a nakonec ji nejvic chutna ten nejobycejnejsi za 8kc :grinning:
29. čer 2009 ve 20:31  • Odpověz
zdarvím, jsme zpátky od dědy s babičkou, maj nový štěndo, tak jsme s ním s manžou trochu řádili :grinning:

jinak my láhve asi budem potřebovat, i když já bych chtěla kojit co nejdýl, takže asi budu odstříkávat mlíko a manža bude případně "kojit" místo mě, když budu vě škole :grinning:
29. čer 2009 ve 21:57  • Odpověz
Dobré ránko krásavice. Tak ja dnes idem posledný deň do práce, tak sa mi akosi nedá spať. Normálne mi asi bude po nejakých tých 2 týždňoch aj smutno.

Janka cumlíky som kúpila dva- sadu od aventu a ďalší som dostala v kufríku od DR. - nuk. Ale keď nebudem musieť tak mu ich nedám. Veď uvidíme.

Po rozdaní vysvedčka budem čakať v práci na manžela kým po mňa príde, tak sa vám ozvem, lebo večer zdrhám do štvrtka do tábora - pozrieť ako sa to tam rozbehne. TAk to tu potom zas nebudem.
30. čer 2009 v 06:10  • Odpověz
Dobré ráno všechny vás moc zdravím.
Včera nám bouřka vyhodila elektriku tak už jsem se sem nedostala :wink:
jinak hlásím zvládli jsme další noc. kdyby to tak šlo pěkně dál tak se zlobit nebudu :wink:
už se moc těším na to focení. Sice fotečky pak budou až za 3 týdny, ale to nevadí, to vydržíme.
no nic jdu se nasnídat, dám si vánočku s domácí jahodovou marmeládou :wink: dostala jsem od maminky, a je neskutečně výborná :grinning: bych ji snědla na posezení :wink: a během dne na vás ještě mrknu :wink: dneska to u nás vypadá, že bude asi svítit sluníčko, ale včera to vypadalo stejně a ve čtyři začala bouřka :wink:
30. čer 2009 v 06:33  • Odpověz
Krásné ráno holky, tak vás zdravím ještě z postele :slight_smile: Vstávala jsem s manželem a teď dlabu bábovku v posteli :slight_smile: Jdu si pustit film a ještě možná usnu. Odpoledne mě čekají nákupy s maminkou, tak se těším, že zase poklábosíme. :slight_smile:

Jinak zprávy o Lucince - pořád nemá výsledky, ale dostává prášky na to zkracování čípku. Tak držíme palce, aby se Samuelko nedral na svět moc brzy. :slight_smile:

Waci kéž by sluníčko svítilo, už je to dusno k nevydržení. Člověk se pořád jen potí a nic víc. :sweat_smile:

Aurelko my jedeme mrknout na tábor na víkend, tak už se hrozně těším. Taky tady pak nebudu 4 dny, protože ještě jedeme k manželovým rodičům a tam jsme do úterka.

Holis já jsem si koupila "startovací sadu" od Aventu a tam dudlík byl, ale pokud to nebude nutné, tak ho používat nechci. Ale asi ho občas do pusinky taky vrazíme :slight_smile:

K.ate to bude manžel taková zastupující kojná, že? :grinning:
30. čer 2009 v 07:36  • Odpověz
autor
Ahojda kočky:slight_smile: tak já jsem na tom stejně jako Brouček:slight_smile: ležím ještě v posteli a snídám...a s tím dudlíkem taky tak...mám ho v sadě od Aventu...ale moc ho dávat nechceme...jen kdyby to fakt jinak nešlo:slight_smile:
Waci super že to tak hezk zvládáte...jen tak dál:slight_smile:
Jaji gratuluju k úspěšný kontrole i vysněnému odkladu mateřský:slight_smile:
Já jsem dneska první den doma a nějak nevím co budu dělat...přítel mi odvezl auto, tak ani nikam nemůžu:frowning2: Pěšky bych to asi nedala v tomhle dusnu...tak se asi pak vyvalím na zahradu...
Dneska v noci byl Štěpánek teda nějakej nesvůj, nevím jestli to bylo tou bouřkou, ale takhle teda ještě nikdy nekopal...normálně to fakt hodně bolelo a kopal mě úplně všude...do žeber, do žaludku, pak zase do močáku a do střev...no fuj...doufám že už se uklidní :wink:
Tak já jdu spáchat to slíbený info z kurzu ať vám předám rozumy k porodu:slight_smile:
30. čer 2009 v 09:04  • Odpověz
autor
Tak tentokrát byl kurz o porodu...a jeho jednotlivých fázích:slight_smile:
1.doba porodní - jste ještě doma, voda nepraskla, začaly kontrakce...jsou asi po 15-20 minutách - bříško ztvrdne, postaví se dopředu, pak zase povolí - máme zkusit pustit si na něj teplou vodu, pokud povolí, byli to poslíčci, pokud ne a zintenzivní se to-porod začal.
Nepanikařit, ještě se nic neděje. Máme zhluboka dýchat-do břicha-nádech nosem (vzduch je čistý, zvlhčený, ohřátý) vydechovat pusou. Problém může nastat, pokud trpíte rýmou ( vemte si do porodnice kapkz do nosu)
Nedýchat rychle-překysličíte se, budou vás brnět svaly, ruce a můžete až zvracet, nebo omdlít!!!
Kdybyste náhodou zvracely už doma, tak vypláchnout pusu, vyčistit zuby a sníst něco malýho, banán nebo tak-jinak budete pak vyčerpané na porod a nic nezvládnete.
V této porodní době kdy jste ještě pořád doma se dělají odlehčovací manévry...viz další příspěvek:slight_smile:
30. čer 2009 v 09:13  • Odpověz
ahoj holky, já jen nakukuju a zdravím a zase pujdeme stěhovat, je to hrozný tolik krámů :frowning2: ještě to tady uklidit... bych chtěla mít zase aspoň jeden den v klidu a vim, že do pátku se nezastavím, achjo :frowning2: No ale pak už bude uplnej klídek :grinning:
30. čer 2009 v 09:24  • Odpověz
autor
Odlehčovací manévry:
Při kontrakci je potřeba pohyb, pořád je to minimálně po 15 minutách kontrakce a nebolí to.
1)Stát, nohy rozkročit mírně. Pánví opisovat kroužky, osmičky, houpat se na balonu ze strany na stranu - miminko lépe postupuje...otevírá se tak líp pánev
2) na balonu taky krouzky pánví, nebo osmičky, pokud máte plný dveře, tak nohy trochu dopředu, záda opřít o dveře a jezdit nahoru a dolů,
nebo do podřepu kolena od sebe, aby se vám tam vešlo bříško, a pohupovat na špičkách nahoru a dolu...to nám říkala i na joze, je to dobrá otvírací poloha...můžete se něčeho samozřejmě držet, abyste nespadly, popřípadě když příjde kontrakce, tak aby ste ji neměly silnou a nezkácely se:slight_smile:
houpání pata špička ve stoje
Důležité je při všem zhluboka dýchat...nezapomínat na to!!!nádech nosem, výdech pusou!!!
Výborný je když už dorazí domů tatínek a dělá to s vámi, dýchá aby ste nezapomněly, drží vás abyste nespadli, dělá vám pevnou oporu!!!
3)na kolena na všechny 4 tedy i na lokty, rovná záda, čelo opřít o ruce, kývat dopředu a dozadu - dýchat, muž hlídá rovná záda!!!
4) na balonu - zapřít si ho dole patama, roztažené nohy, při stazích pohupovat, ze strany na stranu, zepředu dozadu, nahoru dolů - jak je vám příjemný...muž stojí za vámi aby vás jistil, když příjde stah, nebo může držet a pomáhat houpáním...dýchat!!!
5)opřít si zkřížené ruce o balon, kleknout si před něj a kroužit pánví-dýchat!!!
6) mezi stěnu a sebe dát míč...a koulet nahoru a dolů - nebo provat proti stěně
.....pomalu se zkracují stahy - 15-10 minut, kontrakce začínaji bolet....další pomoc...viz další příspěvek:slight_smile:
30. čer 2009 v 09:27  • Odpověz
autor
Masírování, akupunkturní body,přítel předává energii...říct si jakou silou...chlapi to občas neodhadnou...
Masáž začínáme vždy na začátku kontrakce, aby ulevila...muž je za vámi, ruce má dole na bříšku z obou stran...nadechnout nosem a ruce jdou odspodu bříška po boku nahoru a s výdechem po čáře uprostřed zase dolů...opakujeme několikrá...pomalu...uvolněně...
nebo pouze odspoda nahoru a s výdechem zase dolů...jakoby po boku bříška...jako když ho hladíme my teď samy:slight_smile:
kdyby bříško tvrdlo, tak jen lehce...
Když kontrakce vyráží do beder...muž může masírovat bedra nahoru a dolůpalcema, hranou ruky, nebo masážním strojkem...+olejíček, aby to nebolelo
Napětí a stres se objeví v mezilopatkových svalech..masírovat nahoře u ramen...klidně i při cvicích na balonu a podobně:slight_smile:masáží není nikdy dost:slight_smile:

Kontrakce se zrychlují...už jsou pravidelně po 10-15 minutách asi 2 hodiny...začneme mít pocit že už chceme do porodnice...začneme přecházet po bytě...to je impulz k tomu že už se sebrat a jet...nebojte se poslouchat svoje tělo...ono si řekne co chce...kdyby byly ale kontrakce kratší a nebo jste se cítíly špatně nebo by to moc bolelo...sebrat se a jet hned...tohle všechno co píšu je případ normálního porodu...kdy vám neodtekla voda nebo nejsou komplikace o kterých jsem psala minule...ju:slight_smile:
30. čer 2009 v 09:57  • Odpověz
autor
V porodnici už mluvíte s doktorem nebo sestrou na příjmu....říct od kdy máte stahy, jak dlouho trvají, natočí vás na monitor-tam se vidí jaký jsou stahy, jak je na tom miminko, jestli není ve stresu, jak to zvládá, říkáte jakej chcete pokoj, jestli máte čočky atd...ty základní informace...jestli nějaká nemoc nebo tak..léky...apod.
někdy se dělá ještě vstupní UZ...když vidí že vážně rodíte, nechají si vás tam , převlíknete se a muž odváží věci do auta...necháte si jen tašku do porodky u sebe...
Pak následuje příprava...oholí nás, dají klistýr...doporučuje se i když ho můžete odmítnout...ale kvůli hygieně, kvůli tomu abyste neměli pak zábrany tlačit při poslední fázi porodu, a kvůliinfekci miminka se doporučuje si ho nechat udělat...taky se tou teplou vodou prohřeje děloha a uvolní se a taky tam má mimi víc prostoru na průchod když jsou střeva prázdná...
Pak můžete do sprchy, přecházíte na čekatelský pokoj...tam můžete mít hudbu, máte tam míč, můžete se namazat, obklady dávat(studené na čelo a na hrudník...teplé na bříško)
Můžete něco trochu popíjet...třeba colu, abyste měly energii...ale vybublinkovat, ať vám z ní není špatně...dát si ten hroznovej cukr na energii...
tohle celý je pořád 1. doba porodní...trvá asi 8-11h pořád nezapomínat zhluboka dýchat...mimo stah si vždycky odpočinout:slight_smile:
Každé 2-2,5 h se natáčí monitor....
30. čer 2009 v 10:11  • Odpověz
autor
Začíná to nutit na tlačení- převezou nás na porodní sál....už je minutu stah...minutu pauza...začínáme dýchat jinak...rychlé povrchní dýchání, takové to psí dýchání...už né do bříška ale jen nahoru do plic...
Tahle část trvá asi 1-1,5 h a je nejhorší...nesmíme tlačit dokud nám to nedovolí...protoe musíme být otevřené opravdu na těch 10cm jinak se miminko ven nedostane, hrozí nám potrhání a miminko by mohlo mít deformovanou hlavičku...prostě dokud říkají dýchat a netlačit tak se snažte rychle dýcat a netlačit...
Teď se mi to kecá...sem pak na sebe zvedavá...haha :grinning:
30. čer 2009 v 10:18  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím z práce :grinning:
Já byla dnes na kontrole a jsem z toho docela zmatená. Když jsem přišla do čekárny, cítila jsem se v pohodě. Sestra mi změřila tlak,... a pak mě poslala na chodbu. No a jak jsem tam seděla, tak se mi udělalo strašně nevolno. Šla jsem ven a tam jsem potkala doktora. Ptal se mě, co tam dělám, tak jsem mu řekla, že jsem musela jít na vzduch, že mám nějakou nevolnost. Poslední dny mě bolí břicho a i ze spodu. Trochu to bolí při chůzi. A doktor mi chtěl hned napsat neschopenku. Jsem z toho trochu mimo. Vůbec jsem nepřemýšlela, že bych měla být doma. Zbývá mi 7 týdnů, z toho mám 2 týdny dovolenou. Mám pocit, že to v práci vydržím, ale doktor mi řekl, že jeho nabídka platí a to opakoval asi 3 a pak mi ještě řekl, že se uvidíme za 4 týdny, ale raději by mě viděl dřív a ještě raději by mě prý viděl doma. Mám si to prý pořádně promyslet. Tak teď jsem v práci a přemýšlím. :slight_smile: Jenže já se jinak opravdu cítím fajn. Při kontrole pořád říkal, že je všechno v pořádku, jen mi napsal do těhu knížky CS 1. Je to špatné, když jsem v 25+3? Já nevím, co mám teď dělat. Zůstat doma nebo chodit do práce? Nechce se mi obýhat doktor až to placení přejde ze zaměstnavatele na OSSZ a ještě k tomu budu mít nižší plat. Ach jo.
30. čer 2009 v 10:18  • Odpověz
autor
Začíná druhá doba porodní...děloha s pochvou tvoří porodní kanál...jste otevřené na 10cm...tahle doba trvá 30-40 minut...minuta stah x minuta pauza...v době kontrakce tlačíme....celou minutu se snažit tlačit...i kdybychom se měliy několikrát nadechnout...ale snažit se tlačit...zavřít oči při tlačení!!! mohly by vám popraskat žilky a hrozí že se vám i zhorší zrak a dioptrie...takže zavřít oči, nadechnout, bradu na hrudník - tlačím!!!
muž v tuhle chvíli pomáhá držením hlavy a kontrolou aby neotevřela oči!!!
Vyleze hlavička...mimi se otočí na bok pak jedno ramínko, druhý ramínko a pak už celé mimi je venku:slight_smile:
Přestřihne se pupečník, mmi se odnáší umýt, ošetřit, zvážit a tak...táta ho většinou hlídá:slight_smile: do 30 minut ho přinesou zpět a přikládá se mámě k prsu...aby se přisálo tím se vyplaví hormon Prolactin a oxitocin...prolactin tvoří mlíčko a oxitocin stahuje dělohu a zmírňuje krvácení...
30. čer 2009 v 10:25  • Odpověz
autor
3. doba porodní:
trvá asi 30 minut...odlučuje se placenta, lůžko, blány, pupečník..to všechno se musí pečlivě vyčistit a zkontrlovat, aby tam něco nezůstalo!!!

4.doba porodní:
2h po porodu jsme ještě na porodním sále - největší riziko, že bychom mohly krvácet, kontroluje se hráz, děloha, pochva...šije se když je potřeba.
Dotáváme čistou košili, můžeme telefonovat, najíst se napít:slight_smile:

Zhruba půl hodiny po porodu upadáme do spánku vyčerpáním...bez výčitek si to užít, tatínek se o mimi postará, miminko už je u nás, tak se nemusíme bát...chvíli odpočinek...

Ještě dodám k otvírání...
2-3cm hezké otevření, ale ještě jsme doma
4cm - jsme už v nemocnici- obvykle se pouští voda
5 cm- zavádí se kanila do žíly(kdyby byly potřeba léky)
7-8cm - zbyl už jen lem hrdla děložního
9-10cm - otevřená - začíná se tlačit:slight_smile:

tak a je po porodu:slight_smile: všem maminkám přeju hodně štěstí a síly:slight_smile:
jen připomínám...tohle je nastínění přirozeného porodu bez komplikací, když je vše jak má být...příště bude císař a nějaký komplikace...tak zase povyprávím...zatím to je vše:slight_smile:
30. čer 2009 v 10:35  • Odpověz
autor
Tomík to všechno záleží na tobě jak se cítíš...chápu tvoje rozmýšlení...ale taky mysli na miminko...jestli tě něco bolí, tak taky může být za měsíc všechno jinak...a co vůbec děláš za práci? jsi aspoň někde v klidu?
30. čer 2009 v 10:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.