• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letničky a podzimky 2009 :-)

(Zamčená)
9. října 2009 
No to je fajn - neviem čo by som robila, keby sa nebolo kam vrátiť.

Inak akurát pozerám, že môj doktor je asi srandista - ja končím 34 tt 14. júla a na kontrolu mám ísť až 15. júla. Sa mi zdá, že mi zabudli vypísať papiere.
30. čer 2009 v 15:52  • Odpověz
Tých 8 je ak je nejaký problém a to mne nevadí, keďže školský rok už skončil.
30. čer 2009 v 15:53  • Odpověz
Já využiju 8 týdnů před porodem. Pokud nezůstanu doma dříve :slight_smile:
30. čer 2009 v 15:55  • Odpověz
ahoj kočule

aurelka, klobúk dolu...ja som aj pri deckách revala, keď som sa s nimi lúčila...bulila som ako malá :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Preto sa tomu teraz chcem vyhnúť...ešte neviem ako to poriešim.
Baby, obdivujem vás, ja som taká citlivka....

holis, vysavat...brrrr, tak to neviem čo znamená odvtedy, ako som musela byť s nohami hore...teraz je všetko v najlepšom poriadku, netvrdím že nič nerobím...no hlavne ak tak varím a trošku žehlím. Ináč urobia všetko chalani, teda hlavne manžel :dizzy_face: - nechce ma do ničoho pustiť a nič mi dovoliť. Škoda že už to bude trvať len tak krátko :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale od toho 13 budem tiež žienka domáca, nebude ma môcť brzdiť a keď budem makať pomaličky po troške, tak mi to ublížiť nemôže. Práve naopak, čím viac pohybu ku koncu, tým lepší pôrod...tak sa to aspoň hovorí...

tomik, aj ja mám tú toleranciu CS v tehuknižke a to tvoje je ok. Ja som už tiež čakala, že sa mi to pohne, pri Maťkovi o takomto čase som tam už nejaké bodíky mala a teraz nič...čo je samozrejme ok

gabinka, krásne si to popísala.... asi vám tam hovoria o ukážkovom, "knižnom" pôrode, naozaj si to popísala super...ale napr u mňa tá fáza tlačenia bola na tri potlačenia a finito...a placenta vyliezla veľmi rýchlo ani neviem ako... Len tá najhoršia fáza bola i u mňa knižná :angry: čo nemusela....a tvala dlllllho, predlllllho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. čer 2009 v 15:56  • Odpověz
Zuzka, aj u nás je materská 8 tt ak chceš a 6 tt zo zákona pred pravdepodobným pôrodom. Ak máš termín 26.8., tak najneskôr 15.7. by si mala na materskú nastúpiť. A keďže máš prázdniny, tak by som nenastupovala skôr na Tvojom mieste, nech ti pekne štát platí výplatku a nie materskú :grinning:
30. čer 2009 v 16:00  • Odpověz
No babulky, tak ja sa na dnes vami lúčim, najbližšie sa ozvema si až v piatok , tak sa tu majte zatiaľ krásne a drobci nech sú poslušní.
30. čer 2009 v 16:01  • Odpověz
a Janka, zabudla som...teda, teda, sa nehanbíš?????? - nerozlpčiť sa so šéfom????? - čo si o Tebe pomyslí :grinning: :grinning: :grinning:
30. čer 2009 v 16:01  • Odpověz
No ale to, že tňdoktor to akosi nevyrátla, lebbo ja tam idem až toho 15.7 a on mi doteraz nič nevypísal.
30. čer 2009 v 16:02  • Odpověz
pa, Zuzka, uži si to v tábore :dizzy_face:
30. čer 2009 v 16:02  • Odpověz
tak mu crnkni, neviem ako skoro to treba podať. Ja mám teda nástup /trošku na čierno/ 13 a papiere som už odovzdala dnes. Takže viac sa o to starať nemusím...
30. čer 2009 v 16:03  • Odpověz
O.K, ja sa tam asi v piatok zastavím a uvidím, tak naozaj už pa.
30. čer 2009 v 16:04  • Odpověz
autor
můžeš 8 týdnů i když není problém aureli...
Jaji to je jasné že ten porod je u každého jiný...ale aspoň trochu teď tuším co mně může asi tak potkat...a to je fajn:slight_smile:no už aby to bylo za náma...já jsem jako meloun a dnes se celej den jen válím a hledám nějaký auto co bychm mohli koupit...
30. čer 2009 v 16:05  • Odpověz
gabi, práve že vám to veľmi krásne popísali, páči sa mi ako si to zosumarizovala...je to super a rada som si to prečítala :wink: . Mne pri prvom mimi príprava na pôrod veľmi chýbala, teraz ako druhorodička už chodím na cvičko so sestričkou a chystám sa ešte na jedno cvičko spojené s prípravou na pôrod...len sa tam neviem dovolať, je to už priamo v nemocke a malo by to byť od 6 tt pred plánovaným pôrodom...takže najvyšší čas na objednanie...
Len pekne píš všetko ďalej
:wink:
30. čer 2009 v 16:20  • Odpověz
autor
já taky právě chodím na ten kurz do porodky kde budu pak i rodit a jsem moc ráda, že pšedem poznám personál a taky to prosředí..pak už se snad nebudu tak bát toho neznáma...no snad to zvládnem v klidu:slight_smile:
30. čer 2009 v 16:24  • Odpověz
gabi, bude s tebou i Štepánkov tatino??? - ja si prítomnosť partnera pri pôrode neviem vynachváliť...jednoznačne odporúčam :wink:
30. čer 2009 v 16:37  • Odpověz
práve pozerám reláciu o pôrodke, v ktorej sa chystám rodiť. Hovorilo sa o nej ako o najlepšej v BA, chidí do nej aj dosť celebrít a teraz ten príspevok nazvali "nemocnica smrti" brrrrr, aj lekár od vás z Motolu sa k danej situácii vyjadroval... Už sa asi fakt budem zešiť, keď budeme šťastne z pôrodky doma...
30. čer 2009 v 16:39  • Odpověz
autor
teda to jsou zprávy Jajko :confounded: to si ale nesmíš tak brát všude se může něco přihodit...
a Jára u porodu bude...nejdřív se moc netvářil...ale přesvědčila jsem ho a minule byl se mnou i na tom kuryu a myslím, že mu to hodně pomohlo otevřít oči a taky tuší co ho čeká a i se na prcka už víc těší...nějak si teprve uvědomuje že bude tatínek:slight_smile:
30. čer 2009 v 17:00  • Odpověz
konici vy jste konecne toho nakecali ja jsem vysala, utrela prach, vylestila drez od kapek a ted sedim u chatu s mamkou. a zaroven jsem vas docetla. tak to ja se priznam ja jsem lina chodit na nejaky kurz nebot tam venku je takovy vedro ze fakt nemuzu chodit po 11hod ven. Ale strasne bych chtela jit plavat.jenze me nebudou urcite plavky.
jinak prstynek porad mam jeste jsem neotekla nastesti to bych si neprala. jinak na MD jdu 6 tydnu pred porodem.
Zanetko ty mas ale zlateho muze ze u vas uklizi a Matko ze pomaha, ja se priznam ja jsem doma u rodicu nemusela nikdy nic delat, ani varit ani uklizet, jedina povinnost byla uklidit si pokoj aspon 1x mesicne :grinning: ale co varit me naucil drahy koupil me kucharku a uklizim :grinning:
30. čer 2009 v 17:01  • Odpověz
autor
tak to si fakt sikula holis...me se nechtelo uklizet ale taky sem trochu musela...ted uz se zase válím:slight_smile:
30. čer 2009 v 18:01  • Odpověz
Práve som vyčistila Sabrinku - to mám tiež zakázané :grinning: ...ale veď voda teščie a mydlo viem tiež použiť...
no

Gabi, máš pravdu, ale dozvedela som sa z tej relácie ako tam pristupovali k prvorodičke vo veku 34 rokov, ktorá nemala mimino otočené. Nechápem teda prečo sa ona sama neozvala - asi to bude tým, že nie každý si vieme v tú správnu chvíľku otvoriť pusu a povedať svoje ako napr. Lucka...(ja to podľa mňa viem tiež, no niekedy by som mohla ešte gradovať...) Zo Slovenska sa žiaden lekár nevyjadroval, či bolo vhodné sa v danej situácii rozhodnúť pre prirodzený pôrod. Všetci lekári oslovení v zahraničí vrátane toho vášho z Motolu jednoznačne povedali, že by volili cisársky, Ako to dopadlo písať nebudem, keďže sa tým zaoberajú médiá, je vám to jasné i bez popisu...
Ešte že bude pri mne tá moja známa pôrodná asistentka a možno aj moja dokina...nie som teda zástancom umelo vyvolaného pôrodu bez zdravotnej indikácie, no moja lekárka nastupuje na dovolenku 17.8. a ja mám termín 16.8. ... naznačila že veď uvidíme ako sa to bude vyvíjať a niečo vymyslíme...najprv som bola proti no po tom všetkom čo sa človek dočíta budem rada ak tam budú ľudia známi a takí, ktorým dôverujem... takže uvidíme :confused:
30. čer 2009 v 18:21  • Odpověz
jani, izbu upratať 1x za mesiac úúúúúha, to si nechcem predstviť ako Ti to tam vyzeralo :sweat_smile: . Keď som bola dieťa dokonca i puberťáčka, tak som si moc poriadok udržať nevedela...teraz sa priznám, že som dosť poriadkumilovná no sem tam pri pohľade na Maťovu izbu sa tiež radšej nerozčuľujem a dvere jednoducho zatvorím...už mu to tam odmietam upratovať ja. Najlepšie je keď v piatok upraceme a v sobotu mu izba vyzerá ako by mu tam bomba vybuchla :angry:
30. čer 2009 v 18:23  • Odpověz
autor
holky mně je nějak smutno...sem tu sama...Jára šel dneska zase na squosh a nějak na mně dopadla depka z toho že jsem už doma na pořád...taky moc nevím co dělat celej den tak už se dost nudím...ach jo...snad to ty dva měsíce než porodím nějak vydržím a nezmagořím:frowning2:
30. čer 2009 v 18:47  • Odpověz
Zanetko no ja jsem mela v pokojicku bordel, obcas me mamka napomenula zda si nehodlam to obleceni aspon zvednout ze zeme tehdy jsem nemela pochopeni, ted! jsem v kuzi mamky kdyz rikam Jirkovi at si nedela satnu ze zidle, lavice na cviceni, a podobne ale neskladam mu to to me ani nehne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak s tim porodem to je individualni ty mas aspon super ze vis do ceho jdes a co bude nasledovat :grinning: takze si nenechas s.at na hlavu od doktoru.
30. čer 2009 v 18:48  • Odpověz
no, Janka, úprimne - neviem či je to výhoda...myslím že som predpôrodné obdobie pri Maťovi zvládala lepšie ako teraz. Teraz si síce uvedomujem že som staršia, skúsenejšia, papulnatejšia...no relatívne v pohodesom hlavne vďaka epidurálke...
Po Jirkovi to neupraceš, no uvidíme ako to budeš zvládať po Kristýnke, keď už bude vo veku, v ktorom by si mala takéto veci robiť sama :grinning: . Mne nepomohko ani to, keď som to maťovi hodila na jednu veeeelikánsku kopu :grinning: . A dožrl ma, keď namiesto upratania všetko hodil do špinavého prádla bez ohľadu na to či to bolo alebo nebolo špinavé. Vtedy som prádlo rozdelila, oprala ale žehlil si to sááááám - a aj tak máva binec :angry:
30. čer 2009 v 18:58  • Odpověz
Gabika, veď ty máš super to že si z Prahy, že sa stretávaš s kočkami z koníka...tak hlavu hore. Určite okrem koníkových kočiek máš aj iné kamošky...tak si s nimi po ich robotke dohodni rande...neboj, ono to ubehne, miminká prídu a slovo nuda už nebude poznať žiadna z nás. Len si to ešte teraz dooobre vychutnaj, že môžeš mať nohy na stole kedy chceš, že môžeš ísť kedy chceš a kam chceš.....aaale som hustá :sweat_smile: . Ja sa skôr obávam toho letného počasia...cez deň tiež nebudem mať s kým byť okrem geriatrickej časti rodiny, čo stačí sem-tam, no určite nie celé dni :grinning: . Známi sú v práci a ak budú na dovolenke tak si budú užívať v mori...ale ako píšem, viac sa bojím tepla, ako nudy :confused:
30. čer 2009 v 19:03  • Odpověz
autor
to joo...máš pravdu...ale do Prahy se bez auta nedostanu a to mi vzal Jára a všichni statní jsou na dovolený nebo někde u známých...prostě se to dneska blbě sešlo:frowning2:
30. čer 2009 v 19:11  • Odpověz
ja som sa zabezpečila knihami...manžel to nemá rád, lebo keď sa tak naozaj zažeriem do nejakej knihy tak nevidím, nepočujem...len čítam a čítam a čítam ... čo pri Laurinke už tiež nepôjde
30. čer 2009 v 19:22  • Odpověz
tak přestěhováno, manžílek mi už zprovoznil počítač a teď šel nakoupit nějakou baštu... :slight_smile: já jen povlíknu postýlku a bude... Jsem uplně hoto va a to jsem skoro nic nedělala... :confounded: Bolí mě bříško... Zítra jdem do poradny, tak doufám, že je malej v pořádku :confused:
30. čer 2009 v 19:29  • Odpověz
konici tak uz mame novou vestavenou skrin, ja mam spolecne s kristynkou a jirka ma tu novou sam pro sebe a stejen bych potrebovala jeste jednu aspon :grinning:

konici zitra vas prijdu pozdravit az odpoledne mam totiz promoci tak snad se vlezu do gati uz je radeji nezkousim tak snad nebudu rano rozcarovana :wink: mejte se hezky zitra pa
30. čer 2009 ve 21:45  • Odpověz
Zdravím po ránu :slight_smile: Chystáme se do poradny, jen jsem zvědavá, jak vytáhnu z postele manžílka :grinning: šli jsme spát docela pozdě, protože jsme si oba chtěli zahrát nějaý hry na počítači... Mně se zdálo, že jsem tu doktorku zaspala, takže už nemůžu spát :grinning:
1. črc 2009 v 07:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.