• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letos se začínáme snažit (ČR) - miminka 2011

(Zamčená)
27. června 2011 
@marcifer Držím palce, ať to dnes vyjde !!!! :wink:
15. čer 2010 ve 12:19  • Odpověz
čau holky, tak jsem ted napsala dlouhy přispevek a ono mi to spadlo tak jdu na to jeste jednou :angry:
15. čer 2010 ve 12:22  • Odpověz
@pegisek ty jsi ty nevolnosti snad privolala :grinning: dneska rano mi bylo tak nejak divne a jednou me to solidne nakoplo, ale ustala jsem to, tak uvidime co bude následovat :grinning:
jinak leidenskou mutaci mám také a i když jsem hrozně ráda, že se to povedlo, tak to všechno beru hrozně realisticky protože nevim co diky tomu leidnovi mužu čekat :unamused:

jinak já taky merila bazalni teplotu, teda ze zacatku ne, ale po pul roce jsem na to najela a ono se hnedka zadarilo. je to fakt minutka před vstavanim (já používám digi) a pak zapsat teplotu do grafu (zapisuju na womenzone.cz nebo fertilityfriend.com - tam je tan graf takový lepší
a je uzasný když jsem si ty všechny souvislosti dala dohromady, jak to tělo krásně funguje
15. čer 2010 ve 12:27  • Odpověz
@pindruzka
Jeee tak to je mi lito :grinning: ..... doporucuji lizatka proti nevolnostem maji je v lekarne me to celkem pomohlo
Jak pak ti zjistili leidema me tedy nahodou bracha mel trombozu a pak jsme vsichni museli na genetiku...
Ja zatim zadne problemy nemam dr. mi zadne leky nenasadila jelikoz kdyz se snazime tak si to pry nevezme na triko a dala doporuceni po otehotneni si zacnu pichat fraxiparin z cehoz mam hruzu uz ted ja a injekce prostr fuj ho
15. čer 2010 ve 13:23  • Odpověz
autor
@bebss ahojky, vítej, no my asi začnem taky v srpnu, nebo okolo, tak schválně, jestli se nám oběma povede

jinak vítám nově příchozí, vy jste toho strašně moc popsali, ani nestíhám :slight_smile:
15. čer 2010 ve 13:31  • Odpověz
@pegisek já měla sádru a díky ní pak trombozu, takže jsem si s tím poležela v nemocnici. okamžitě vysadit HA a celou rodinu nahnali na vyšetření, chudakovi segre to zjistili taky. injekci se taky bojim, jak si je budu pichat, segra jde ted na operaci s kolenem, tak si taky musí pichat, to ji je budu pichat asi já, ale kdo je bude pichat me netusim, do ciziho se preci jenom lepe picha nez do vlastniho, asi bude muset manžel, i když nevim jak se mu bude chtit

s tou nevolnosti to neni zase tak hrozne a doufam, že se to nerozjede, spis taky pocituji, že nemam takovou chut na jidlo jako jsem vzdy měla, ale hubnutí se do budoucnosti bát asi nemusim :grinning:

holky, tak doufam, že me budete brzy nasledovat
já jsem na patek objednaná k dr.
15. čer 2010 ve 14:19  • Odpověz
@pindruzka a můžu se zeptat, co to je ta leidenská mutace? Jsem to ještě nikdy neslyšela,se dědí nebo získává v průběhu života?No to doufám, že nás brzy bude víc, co budeme řešit nevolnosti :sweat_smile:
15. čer 2010 ve 14:27  • Odpověz
@browneye
Mutace FV Leiden je nejzávažnější z doposud identifikovaných mutací v genech ovlivňujících srážlivost krve. Lidé nesoucí tuto mutaci mají zvýšené riziko rozvoje tromboembolické nemoci dochází u nich ke zvýšené krevní srážlivosti a vzniku krevních sraženin (tzv. trombů). Proto mutaci FV Leiden označujeme jako trombofilní.

Leidenská mutace je mutace dědičná. Každý člověk má ve svém genomu jednu kopii genu pro faktor V získanou od matky a druhou kopii tohoto genu od otce. Má-li tedy člověk ve svém genomu jednu kopii poškozenou (mutovanou) a druhou v pořádku, hovoříme o něm jako o heterozygotovi pro danou mutaci. Pokud od rodičů získá obě dvě kopie poškozené, jde o tzv. mutovaného homozygota pro danou mutaci. U takto postiženého člověka je riziko žilní trombózy celoživotně dokonce 80x zvýšeno.

více na stránkách kde jsem to okopčila, abych nemusela nic vymýšlet
http://www.genomia.cz/cz/vysetreni/fvl-factor-v-leiden/
15. čer 2010 v 15:49  • Odpověz
@pegisek děkuji za info, hned jsem chytřejší.... :wink: Když se s tím člověk sám nepotká, tak ani neví, co vše existuje....a já že jste se o tom bavily, že to máte obě, tak jsem chtěla být v obraze...díky...si myslím, že v dnešní době má každý něco...
15. čer 2010 v 15:56  • Odpověz
@pegisek jinak teda jsem si říkala, že jsi jak učebnice :grinning:
15. čer 2010 v 15:57  • Odpověz
@browneye
myslím, že to je tak jak říkáš pokud se s tím nesetkáš tak ani nevíš...
Ale je zajímvé, že leidenská mutace je chlouba (pokud se to tak dá nazvat....) nás evropanů jinde se nevyskytuje... má jí poměrná část populace (7-10% což si myslím, že je celkem dost) ovšem nevědí o ní, protože to člověk zjistí většinou když je v rodině nějaký problém pak tě ženou na genetiku .....
15. čer 2010 v 17:06  • Odpověz
autor
@pindruzka a v jaké fázi těhotenství jsi?Nějak mi to tu uniklo:slight_smile:
15. čer 2010 v 17:22  • Odpověz
Ahojky kočky :slight_smile:
15. čer 2010 v 17:30  • Odpověz
autor
@bebss ahoj, koukám že jsi úplný nováček na MK :slight_smile:
15. čer 2010 v 17:35  • Odpověz
@sirael4 ahojky jsem tu trošku inkognito pod jiným nickem z beremka...nechci plašit nebo řešit něco před více známýma lidma...ale na MK jsem spíše pohlížela z dálky než z blízka :slight_smile:
15. čer 2010 v 17:39  • Odpověz
hOLKY nezaložíme soukromé téma???:slight_smile:
15. čer 2010 v 17:40  • Odpověz
Holky udělala jsem soukromé téma tak vás všechny přidám :slight_smile:téma se jmenuje-( Léto-Podzim-Zima- brzy těhulky) :dizzy_face:
15. čer 2010 v 17:45  • Odpověz
autor
@bebss dobrý nápad, soukromé téma, ale co s tímhle? :sweat_smile:
jinak já mám na BRMS taky jiný, je to lepší :wink:
15. čer 2010 v 17:54  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
@bebss bebss, sirael, mluvíte mi z duše - dneska jsem jen tak zkusila dát do google můj nick a podle očekávání jsem našla odkazy na MK... ne že bych nechtěla, aby to někdo věděl, ale znáte to... podívá se sem někdo známý a hned je venku něco, co jste nechtěly, aby někdo věděl (viď Verkasko :wink: )

jinak se soukromym tématem souhlasím :slight_smile:

@pindruzka pindruzko, budu držet palce, ať je u dr. všechno v pořádku a malý se má čile k světu :slight_smile: jinak nevolnosti vítej s otevřenou náručí, znamená to, že všechno funguje, jak má :slight_smile:

jinak jste mě holky trochu nahlodaly s tím měřením teploty - já teda používám ovu testy - dnes opět bez úspěchu :frowning2: - ale jelikož po tý revizi jsem měla zatím jen 2 cykly, tak ani nezískám průměr ze tří a to pak můžu testovat jak zběsilá a kdo ví, kdy to přijde...
15. čer 2010 v 18:52  • Odpověz
@browneye tak to jsme na tom stejně :slight_smile: snad bude červen naším měsícem :grinning:
15. čer 2010 v 18:53  • Odpověz
@marcifer nejsi, neboj :grinning: to k tomu patří, já taky testuju jak divá :grinning:
jinak k nejsilnějšímu dni ani nevím - po revizi jsem měla dva cykly a na průvodních letácích píšou o průměru za 3 měsíce a podle toho začít testovat. Takže jsem si zprůměrovala poslední 2 cykly a teď to prostě zkouším. Ale nejsilnější den jsem měla mít o víkendu - no, tak to nevyšlo teda vůbec :astonished:
15. čer 2010 v 18:55  • Odpověz
holky tak jsem se teda přesunula na tu naši soukromou skupinu, pokud nas tam bebss přidala všechny, tak byste se tam měli dostat
15. čer 2010 v 19:01  • Odpověz
Tak teď jsem si udělala nějaký test na netu - výpočet plodných dnů, a podle toho se máme snažit od 15.-20., tak to se má manža na co těšit :grinning:
15. čer 2010 v 19:09  • Odpověz
@mikov82 a můžu vědět, jaký to byl testík?Já jsem taky nějaké zkoušela, ale vycházelo to všude jinak
:sweat_smile:
15. čer 2010 v 19:26  • Odpověz
@mikov82 Tak uvidíš teda, snad ti to výjde hned další cyklus.. ale je třeba to pojistit, třeba máš ovu jindy :slight_smile:
Já měla mít nejsilnější den v pondělí a světe div se až včera jsem objevila dvě // :slight_smile: Ale hlavně že mi to teda snad nějak funguje :wink:
Tak snad se zadaří brzo nám všem :slight_smile:
16. čer 2010 v 10:51  • Odpověz
@pindruzka super :slight_smile: Jdu se tam mrknout :wink:
16. čer 2010 v 10:51  • Odpověz
Ahoj holky, přibíráte ještě do party?
16. čer 2010 v 18:54  • Odpověz
autor
I tady se přidává:slight_smile:
16. čer 2010 v 19:41  • Odpověz
supeeer, že jsem to ještě stihla:slight_smile:
16. čer 2010 v 19:49  • Odpověz
Ahojky,

tak i já se hlásím do party, jestli teda můžu :slight_smile: My se začali snažit v říjnu 09 a vyšlo to hned napoprvé. Bohužel 22.12 jsem musela na revizi :frowning2: zamklé těhotenství :frowning2: vzpamatovala jsem se z toho poměrně rychle, ale třeba jaro, kdy vylezly maminky s miminka v kočárkách ven, bylo šílené :cry: Před týdnem jsme se vrátili ze svatební cesty :slight_smile: brali jsme se 15.5 a pak na měsíc po Evropě .. super! zatím se nesnažíme, ale začneme příští měsíc. Tak uvidíme, kdy to výjde :sunglasses: Nikam nespěchám, ale do konce roku to výjde a dopadne dobře určitě! :sunglasses: to je jasné :wink:
Už to nějak nehrotím. Měřím sice BT a ovutestuju, ale to jen pro kontrolu, zda vše funguje jak má - trpím na cysty na vaječníku atd. :-/
Prostě když se máme rádi, tak to výjde :wink:
16. čer 2010 ve 21:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.