• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
manža má strach z té listeriozy, spaget u těch chlebíčků mám stejný pocity jak ty, hlavně když vidím ten s tím vajíčkem, to se třeba vydržím i minutu dívat :grinning:. Tak my už v obchodě ani k pultu se salátama a ostatním nechodíme, teda pokud nechci rybu nebo zelnej salát :frowning2: a přitom ta pikantní sýrová pomazánka na mě vždycky volá :grinning: :grinning:
21. dub 2009 v 11:19  • Odpověz
saze no jak nezdrave jedine nezdrave natom je ten tuk jinak je zdravej a chutnej. :grinning:
21. dub 2009 v 11:19  • Odpověz
Já teda u prvního těhu jídlo vůbec neřešila. Prostě jsem si vzala na co jsem měla zrovna chuť.A mimišek se mnou krásně kynul.
21. dub 2009 v 11:20  • Odpověz
tak zrající sýry to je jasný, a grilovačku mi zatrhl manža taky - prej rakovinka, přepálený maso atd., ale je hodnej, chce mi koupit domů ten elektrickej gril :angry: = další krám do baráku
21. dub 2009 v 11:20  • Odpověz
holky, zrající sýry se můžou. Ale jen ty vyrobené z pasterizovaného mléka.
21. dub 2009 v 11:22  • Odpověz
luci a který to jsou?
21. dub 2009 v 11:23  • Odpověz
lucierob, a kterej zrající je z pasterizovanýho? :astonished:
21. dub 2009 v 11:24  • Odpověz
tak já se pro zatím loučím. Musím šupajdit pro Robina do školky. Tak se tu zatím mějte
lucie jaho taky moc neresim krom hermelinu, ale mam na nej chut. :grinning:

ufo no grilovacka je zdrava neboj.

luci no to jo.
ja vám teda tie lubezné reči o jedle závidím, ja mám viac menej nechutenstvo, ale aspon sa mi vrátila chut na čoko, a musím jest iba dietne, nič smažené, udené, atd inak mi je tažko, takže ma to jedlo teraz ani tak nebaví :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. dub 2009 v 11:25  • Odpověz
Napr. některé camembery. U hermelínu nevím, poněvadž ho nejím. Bývá to napsané na krabičce ve složení. Nesmí tam být napsané jenom mléko, ale pasterizované mléko.
21. dub 2009 v 11:26  • Odpověz
adaj, poctivá grilovačka je zdravá, krvavým biftečkům bych se teď radši vyhla :grinning:
Teď mi teda vrtaj hlavou ty zrající sýry z pasterizovanýho mlíka. Přece když mlíko tepelně upravím, tak v něm zničím právě tu zrající kulturu ne? :sweat_smile: No nejsem potravinář, jenom úča v kanclu, takže tomudle fakt nerozumím :sweat_smile:
21. dub 2009 v 11:27  • Odpověz
evi no tak to ja jidlo muzu a tezko predem mi neni pokud to neni maso to nemusim uz predem.

lucie no prevarene smis vsechny syry no.

spagget no to jo myslela jsem poradne udelane maso holky ja bych si dala tataracek. Jo prevarene muzes vsechny syry.
21. dub 2009 v 11:29  • Odpověz
spaget ty sýry se prvně vytvarují z mlíka a pak se dají do místnosti, která je zamořená tou plísní a tam dozrávají a tím chytají tu plíseň, u nivy se tam ta plíseň napichuje jehličkama. V samotným mlíku zrající kultura není nebo by jsi z toho pak měla maximálně zákys. ten sýr se musí naočkovat (se tomu tak říká)
21. dub 2009 v 11:30  • Odpověz
No takže listerie se tam dostane právě při tom zrání? Schválně jsem koukla na mlíko, mám štěstí, že tady v práci máme hned 3 značky a na všech je pasterizováno, takže mlíkem to asi nebude :sweat_smile:
21. dub 2009 v 11:35  • Odpověz
to nevím, řekla bych, že listerie se tam dostane špatným skladováním (stejně jako třeba salmonela a tak)
21. dub 2009 v 11:36  • Odpověz
spaget no ta se dostne malo kdy. to je pri neopatrne manipulaci treba pri salatech kdyz se nedodrzuje higiena neumite ruce nepouziti rukavic.
21. dub 2009 v 11:37  • Odpověz
jo holky tak si asik udelam zemlebabu jednu mam tady jablka a museji se delat.
21. dub 2009 v 11:38  • Odpověz
Teď jsem se teda rozesmála, páč salmonela je i z vajec, že by je slepice špatně skladovaly? :grinning: Ne, je mi jasný, že to je až při převozu a v obchodech(ještě že máme od rodičů od domácích slepiček).
No každopádně riskovat to nebudu, páč už jsem jednu otravu z jídla měla a měla jsem s tím co dělat netěhotná a upozorňuju, že to bylo z jídla z jedné vyhlášené plzeňské restaurace :angry:
21. dub 2009 v 11:40  • Odpověz
spaget tak to te zklamu, ale i domaci vajicka je muzou mit.
21. dub 2009 v 11:42  • Odpověz
adaj, to já vím, ale taky vím, jak je mamka skladuje, takže by chyba byla u slepic a ne u ní :grinning:
21. dub 2009 v 11:44  • Odpověz
21. dub 2009 v 11:45  • Odpověz
spaget přesně jak říká adajar, i domácí vajíčka můžou salmonelu mít a možná i spíš než ty kupovaný, protože tam to slípka snese a to vajíčko se hned odkutálí do chlaďáku, zatímco doma tam to vajo v chlívku chvíli leží než ho někdo odnese a to je třeba v létě dost nebezpečný :slight_smile: ale vařením se ty zárodky ničí
spaget no ono to neni jen ve skladovani, ale to je jedno poslala jsem ti clanek. :wink: A kdyz ty vejse dobre uvaris nemas se ceho bat.
no jo ufo, ale na VŠ jsem byla na brigádě v Kauflandu v ČB a nepřej si vědět, jak se tam skladovaly vejce :astonished: V životě už si ho nekoupím :pensive:
21. dub 2009 v 11:49  • Odpověz
adaj, to já vím, ale třeba zrovna ta majonéza se dělá ze syrových :pensive:
21. dub 2009 v 11:50  • Odpověz
spaget jo jo dela, ale vis co dam, si ji. :grinning:
21. dub 2009 v 11:54  • Odpověz
No dyť já taky, jen přes to léto trochu zmírním konzumaci :wink:
21. dub 2009 v 11:56  • Odpověz
mimochodem, zkoušely jste někdy vyrábět doma majonézu? Hrozná práce :grinning:
21. dub 2009 v 11:57  • Odpověz
spaget radsi ani ne. :grinning:
21. dub 2009 v 11:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.