• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Kvak, na ergo nedám dopustit. Odnosila jsem v něm Nelí ccal. od půl roku do roka a čtvrt - opravdu se využíval na max. :wink: Když byly Nelí 3 týdny, začala jsem jí nosit v elastickém šátku - nemělo to chybu. Teď už pro ni máme krosnu (Deutera), ale já si jí teď netroufnu nosit - i s Nelí a svačinou je to cca. 19 kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Já na trojkolky nedám dopustit (ale jen s aretací na předním kolečku/-kách - kvůli sněhu atd.). Listopad jako termín je celkem v pohodě z toho důvodu, že nemusíte tolik řešit velikost korbičky u hl. kočárku. My vybírali kočárek s co největší korbičkou, aby Nelí nemusela v zimě jezdit už ve sporťáku...
27. dub 2009 ve 13:04  • Odpověz
Holky mě se zase ty trojkolky moc nelíbí. Chceme čtyřkolku. Ale je to o vkusu a názoru. Mě se líbí Gesslein F6 německej. Ale tady se špatně kupuje.
27. dub 2009 ve 13:13  • Odpověz
ahoj holky, dneska mi koník nějak blbne. Ráno jsem tady psala a nějak se to tady neuložilo. Takže vás teď rychle utíkám dočíst.
27. dub 2009 ve 13:16  • Odpověz
diky, no ja teda asi ty vitaminy zatim risknu a vykvaknu se na ne....podle prvniho tehu jim az prepestre, takze snad to bude v poho a zeptam se na kontrole... :wink:
ja si koupila-v pomateni hormonu-pri prvnim tehu naprosto debilni -mestsky kocar-pac jsem mela pocit, ze jako bydlim ve meste, ale ty nase cesty kolem baraku spis teda odpovidaji vesnickym cestam...takze od cca 8 mes. jsem poridila jane golfky-carrera a super-zazily toho hodne-taky podle toho vypadaji, ale odvozim v tom asi i to druhe a v ten prvni kocar na zimu se taky sikne...
neolka a spol. co pouzivate ergo apod-muzete mi podat nejake ucelene info ve zkratce, co poridit?neumim si totiz predstavit litat za malym Jenikem a tlacit pri tom kocar :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: diky
27. dub 2009 ve 13:16  • Odpověz
Krem,
ergo je vhodné až cca. od půl roku. Dítě je v tom lépe umístěno než v klokance (nevisí mu bezvládně nožičky atd.). Nelí ho měla moc ráda. Záleží na tom, jakou máš postavu - mně vyhovovalo ergo - jsem spíš slovanský typ. Moje známá šla do manducy - má úzké boky a manduca jí seděla líp.
Pokud chceš nosit hned od narození, doporučila bych ten elastický šátek - hodně pomáhá při vázání (odpouští dost chyb). Mám s čím srovnávat, měla jsem 3 různé šátky.
Víc info najdeš např. na www.nosenideti.cz nebo jsou diskuze i tady na koníkovi :wink:
27. dub 2009 ve 13:22  • Odpověz
Nelí v akci s ergem. Lepší foto bohužel nemám.
27. dub 2009 ve 13:28  • Odpověz
neolka-diky, jdu se juknout na to nosenideti...
je videt, ze se to male fakt libilo... :wink:
ja ty uvazy jsem nikdy moc nepochopila-jsem takovy gramlavy typ, tak bych nerada, aby mi dite z satku vypadlo,ale kdyz rikas, ze existuje elasticky satek-ktery neni tak prisny... :slight_smile:
27. dub 2009 ve 13:32  • Odpověz
Ahoj :wink:
Já vitamíny neužívám a určitě ani užívat nebudu.
Jinak pokud jde o tu přípravu pokojíčko pro miminko. My jsme svépomocně rekonstruovali byt úplně kompletně s různými přestávkami 4,5 roku. V době, kdy se Beatka narodila nebylo vše dokončeno, dokonce neměla ani věci ve skříni, ani připravenou postýlku, ale nějak jsme to zvládli. Přítel při dokončovacích pracích zhubl 10kg :wink:
27. dub 2009 ve 13:36  • Odpověz
kremb a kde v Havířově bydlíš?
27. dub 2009 ve 13:38  • Odpověz
My jsme koupili manducu, ale asi pozdě, využili jsme ji několikrát na horách a v terénu, ale Beatka nebyla zvyklá se nosit, takže se více hýbat. Nicméně jsme si manducu nechali a chtěli bychom jí mnohem více využívat u druhého mimča.
Noelko- jaký elastický jsi měla? Stačí ten Moby? Myslela jsem, že v Ergu jde s novorozeneckou vložkou nosit už od začátku- to jste nezkoušeli?
Já kočárek vůbec neřeším. Mám ještě po malém. Nechce se mi zase vyhazovat tisíce za kočár, ve kterém bude stejně jenom rok. A další dítko už neplánujeme.
27. dub 2009 ve 13:41  • Odpověz
Kvak,
máme moby
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_zbozi&skupina_id=94&zbozi_id=Moby2
zírám, jak se za tu dobu zvětšil výběr :sweat_smile:
Ta novorozenecká vložka v nás nevzbuzovala moc velkou důvěru :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. dub 2009 ve 13:43  • Odpověz
Do půl roku ten šátek v pohodě vystačí, pak už bych to neriskovala - začíná se prověšovat a úvaz už pak není tak pevný. Píší sice do 15 kg, ale to si neumím představit. Já pak přešla na tkaný, ale více mi pak vyhovovalo ergo...
27. dub 2009 ve 13:45  • Odpověz
Tak my Robču šuply do svého pokoje už v 6.měsících. A u druhého to uděláme taky tak. Ale ono to je taky o tom pohodlí. Když máš vstávat několikrát za noc, to se člověku pak nechce lítat vedle do pokoje. Já jsem měla to štěstí, že malý od narození spal skoro celou noc. Bez světla atd. Měla jsem v postýlce podložku na hlídání dechu a ještě zapnutý babyfon
27. dub 2009 ve 13:46  • Odpověz
luci-zatim na bludovickem kopci, ale budem se doufam brzy stehovat :wink: a kde ty?primo havirov?
27. dub 2009 ve 13:46  • Odpověz
kremb. Já teď bydlím v Dolní Lutyni, kousek za Orlovou. Ale bydleli jsme tak 6let. Na nábřeží.
27. dub 2009 ve 13:48  • Odpověz
Lucierob, tak to tiše závidím :wink: Já jsem od porodu zažila asi jen 3 noci, kdy Nelí spala v kuse. Jak má ten atop. ekzém, tak ji to v noci hodně svědí a ona se budí. Doufám, že se to brzy už konečně vyřeší.
27. dub 2009 ve 13:49  • Odpověz
Noelka- a v půlroční už může být v poho vertikálně, že jo? Nebo už pětiměsíční? Nemám představu...
27. dub 2009 ve 13:50  • Odpověz
noel, Robča se narodil ve 36+3tt, takže byl jako trochu nedonošený hrozně uspaný. A k tomu měl skoro celý první měsíc novorozeneckou žloutenku. Takže pořád spal a nějak mu to spaní vydrželo do dneška. Chodí spát v 19 h a vstává mezi 7-8 ráno.
27. dub 2009 ve 13:52  • Odpověz
kvak, Nelí mi v kolíbce (úvaz doporučovaný pro novorozence a malá míma) vůbec nechtěla být. Vertikálně jsem začala vázat snad v měsíci a půl. Nejdřív na chvilku, pak jsme zvládli i cestu do města a různé výlety :wink:
Až bude víc času, zkusím ti sem dát odkaz na doporučovaný věk na různé úvazy.

Lucie, Nelí taky usíná kolem sedmé půl osmé, ale za noc se několikrát budí, pak se i stěhuje k nám (je to i lepší, aby si ještě víc nerozškrábala ta zápěstí). Budí se obvykle kolem půl sedmé.
27. dub 2009 ve 14:01  • Odpověz
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=5
Kvak, je tam i podrobný fotopostup :wink:
27. dub 2009 ve 14:06  • Odpověz
luci, aha, tak to je skoda, ze jste pryc z ha :wink:
Jenik se v noci budil do roku a 6mes. na kojeni co chvili, ale jak jsme prestali kojit, tak spi celou noc... :dizzy_face:
vetsinou chodime spat kolem pul 8 az 8 a vstavame tak v 6-7 h
27. dub 2009 ve 14:07  • Odpověz
Holky mě je doma tak smutno. Jak jsem tady pořád sama. Ach jo
27. dub 2009 ve 14:07  • Odpověz
tak to je náhodou Neli na to spaní šikovná. Já se zase hrozím toho, jestli syn zdědil po manželově otci lupenku.

Já o tom šátku pořád uvažuju. Moje sestra ho má pro malého. Když měl 2 měsíce, tak jsem ho v něm zkoušela nosil, ale hrozně mě pak bolela záda.
27. dub 2009 ve 14:09  • Odpověz
Závidím že už máte vedle sebe sviště.
Díky moc, Noel!!! Já jen myslela, že ty nejmenší prťata nesmí bát vertikálně, že jim padá hlavička, ale oni ji asi dost brzo nějak obstojně udrží, jako že se jim nekýve...
brát, pardod- bát se můžou horizontálně i vertikálně, to si nevybírá :slight_smile:
27. dub 2009 ve 14:10  • Odpověz
Kvak, když je dobře udělný úvaz, hlavička je zajištěná - nemusíš mít strach. A na podzim a zimu si holčiny, které si tykají se šicím strojem ušily skvělé kapsy. Návod je na noseni.
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=80

Lucie, a ty máš problémy se zády i normálně? Možná jsi měla jen vzadu překřížený šátek - u méně kvalitních to pak bolí, že se to zařezává (to se mi právě většinou nestávalo u toho elastického) nebo jsi mohla mít špatně úvaz.

Nelí se vzbudila. Mějte se.
27. dub 2009 ve 14:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.