• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj :wink:
Ty přibrané kila moc neovlivníte, samozřejmě, pokud se člověk nepřejídá, což v prvním trimestru většinou nikomu nehrozí. Já vážím jednou +1kg, jednou stéjně, jednou +2kg, takže taky sranda...
Ale mám pocit, že mám nějaký oteklý obličej, to jsem moc ráda :unamused:
U prvního těhotenství jsem jedla naprosto normálně a přibrala 12kg, byla jsem z toho dost nešťastná, ale dr. mi naopak říkala, že mě musí za takový přírůstek chválit, že holky většinou přibírají mnohem víc. Ale ani tak jsem ráda nebyla, už i kvůli tomu, že jsem přijela z porodnice jen s úbytkem 4kg, což skoro ani není možné a zbývající kila šla dolů asi půl roku. Nebyla jsem ten případ, kdy přijede mamka s miminkem z porodnice se svou původní váhou. Přibírání se proto docela děsím :unamused:
28. dub 2009 v 10:15  • Odpověz
beránku 12 kg? to je naprosto luxusní! to bych si taky přála, ale já už to vidím teď že budu jak dělová koule...v :unamused:
28. dub 2009 v 10:24  • Odpověz
Ahoj holky,dlouho jsem tady nebyla,jinak uz nemam prsa ale vemena :( co se tyka pribirani tak mam 2kg nahore,a spanek to bych taky CELY DEN KLIDNE zvladla a v praci taky tak! Jo je to mazec,holky chtela jsem se zeptat jestli vam delaly u doktora nejake vysetreni aby se zjistilo jestli je mimisek zdrav,me neodebraly od sameho zacatku ani krev...
28. dub 2009 v 10:34  • Odpověz
jahodarka: nejlepší je se nevážit :slight_smile:)))

beranek: jo jo 12 kg se mi zdá hezký :slight_smile:)))

nelly: no mě jí taky zatím nebrali, a vypadá to,že jí budou brát až v 16 tt, prý to moje mudra tak dělá :frowning2:(((
28. dub 2009 v 10:44  • Odpověz
Nojo ale co kdyz to male je treba nejak nemocne ... Ja bych postizene dala pryc :( a v 16 tt je na to pozde ne? Doktori to pak vychovavat nebudou...
28. dub 2009 v 10:50  • Odpověz
Těch 12 kilo bych taky brala. Myslíte, že to přibírání může být dědičné? Mamina přibrala 25 kilo. To bych snad ani nemusela. Mě brali krev na začátku 12tt, ale výsledky se dozvím až na další prohlídce (to bude začátek 16tt) a dostanu teprve průkazku. To mi přijde trošku divné. No snad by mi zavolali, kdyby byl nějaký problém. Odběr krve zrovna moc nemusím. Setřička mě uklidňovala, že mi příště budu brát krev už jen z jedné ruky (minule mi vysosala obě). nemám moc vidět žíly a modřiny mám jako nějaká feťačka, tak radši moc neukazuju ruce.
28. dub 2009 v 10:59  • Odpověz
nelly, jestli je mimís zdráv se dozvíš na screeningu, ale ten není povinej, navíc se platí zhruba 1000,- provádět by ho měla jen pracoviště s certifikací, ale někteří gynekologové ho dělají i bez ní. Pak by tenhle utz, dle mého, měl být zdarma :unamused: Obvykle se dělá v nějakém centru, nemocnici nebo na genetice. Vysosnou ti krev a udělají utz, tzv. šíjové projasnění. Jestli chceš mít jistotu, objednej se(můžeš i bez doporučení), provádět se může do 13+6 :wink:
28. dub 2009 v 11:22  • Odpověz
nelly do 23tt ti muzou udelat potrat proto se pokud najde neco v tom 16tt dela amniopcenteza a stiha se to.
28. dub 2009 v 11:23  • Odpověz
Co se přibírání týče, vážím pořád stejně. Teda v závislosti na funkčnosti mého zažívání :grinning: Mudra říkala, že mám dobrej základ, tak by byla radši, kdybych přibírala až od 2.trimu a prej toleruje do 15 kg :grinning:
28. dub 2009 v 11:24  • Odpověz
nelly- dají se stejnak zjistit jen 2 vývojové vady- Downův syndrom a rozštepy- všechny ostatní se zjistit nedají- ještě to doktoři neumějí. Co když se zjistí, že je mimi postižený až po narození? Jasně, že taky chci zdravý miminko, ale nedokázala bych ho zabít, kdybych zjistila, že bude mít nějaký problém...
nelly a nebo mate v Ostrave utz jmenuje se Oskar a je prej hodne presnej, ale nic vic o nem nevim. Je prej presnejsi nez amniocenteza to jsem teda slysela, ale je jen v Ostrave a Zline prej.
kvat jeste ti zjisti vadu srdicka bud na velke utz a nebo pri tom NT screeningu.
28. dub 2009 v 11:25  • Odpověz
No jó, ale srdeční vada přeci už vůbec není důvod myslet si, že dítě musí po narození celý život neskutečně trpět- to se dá operovat, přece se nemusí hned dítě vyselektovat jako vadné a zabít
28. dub 2009 v 11:30  • Odpověz
JInak já mám teď asi o 2kg navíc- ale už jsem, myslím, v II. trimestru- že?
28. dub 2009 v 11:31  • Odpověz
kvat ne vsechny srdecni vady jsou sloucitelne se zivotem. kvat pokud jsi 13+2 tak uz jsi II.trimestr. Hele treba rostep patra je taky v pohode tedaa vetsinou no. Ja bych nechtela downa.
28. dub 2009 v 11:33  • Odpověz
Omlouvám se holky, že vám sem lezu, ale nedá mi to. Je to přesně, jak píše adajar, ne všechny srdeční vady jsou banální a operovatelné, bohužel mluvím z vlastní zkušenosti a přišlo se na to, až na velkém UTZ v 22tt a to naší holčičce de facto chyběla celá půlka srdíčka. V žádném případě vás nechci strašit, měli jsme neuvěřitelnou smůlu a šance na tuhle vadu je minimální. Dr. ke které teď chodím se s ní za celou praxi setkala jen 3x (včetně nás). Jen jsem to chtěla trošku uvést na pravou míru.
28. dub 2009 v 11:39  • Odpověz
Ale třeba Down není neslučitelný se životem-jezdívala jsem na tábory pro tyhle děti a mám dojem, že jsou hodně spokojený a až podivně šťastný (myslím oproti jiným postiženým)- rozhodně nemají hnusný život
28. dub 2009 ve 12:25  • Odpověz
kvat ja znam zensky ktery se o ne staraji celej zivot a jsou nestastny cele rodiny. Ja bych si proste downa nenechala to je moje stanovisko. Ty deti jsou zvlastni a jine a hlavne ne kazdej Downuv syndrom je slucitelnej se zivotem a ty deti se nektere moc let nedozivaji.
28. dub 2009 ve 12:31  • Odpověz
Dobré poledne,

Kackark :pensive: Přeju, ať to tentokrát vyjde bez sebemenších zádrhelů :dizzy_face:

Co se týká přibírání. Já při min. těhu přibrala 14 kg. Docela dost kilo jsem nechala v porodnici (min. polovinu). Další se ztratila ani nevím jak. V kolotoči kojení, nespaní atd. to šlo samo. Naopak jsem byla ráda, že tělo mělo z čeho brát...
Horší pak bylo, když jsme začali zavádět příkrmy - to se mi pár kilo vrátilo.
Když se člověk nekrmí od rána do večera (jako jedna moje vzdálená příbuzná, která tvrdila, že jí hlavně ovoce a zeleninu a během těhu přibrala 30 KILO :stuck_out_tongue_closed_eyes: :astonished: - když jsme jí pak viděli na jedné oslavě, jak měla každých 30 sekund plnou pusu, divila jsem se, že nepřibrala ještě víc :sweat_smile:).
Další kamarádka zase přibrala skoro 20kg, ale bylo to hlavně kvůli zavodňování. Chvíli po porodu už byla zase fešná mamina :wink:

Co se týká vad jako down atd. Záleží samozřejmě na každé dvojici. Osobně si neumím představit, že bych dala pryč mímo, kterému každý večer říkám, jak se na něj těším a jak ho mám ráda.
28. dub 2009 ve 12:35  • Odpověz
to je asi věc přístupu, byla bych zase nešťastná, kdybych zabila svoje dítě protože je jiné a nedožije se stáří- to bych neskousla
28. dub 2009 ve 12:36  • Odpověz
kvat jenze 3/4 tech deti konci v ustavech v dospelosti protoze ty rodice uz nezvladaji tu peci. vis ono je to otom jestli jsi zazila rodinu s nima a starala jsi se o ne dyl nez par hodin. Ja bych to nedokazala ikdyz to dite miluju a o jedno uz jsem prisla, ale tohle postizeni jine.
28. dub 2009 ve 12:40  • Odpověz
Noelka- asi tak nějak :dizzy_face:
28. dub 2009 ve 12:40  • Odpověz
Preju vam at pred takovim rozhodnutim nikdy nestojite. :wink:
A ted radsi neco veseleho co chystate k obedu???
28. dub 2009 ve 12:42  • Odpověz
Kvak, dost se mi to posunulo po narození Nelí. Před prvním porodem bych na to možná nahlížela jinak. Ale je fakt, že je to obrovský zásah do celé rodiny. Doufám, že to tu nikdo řešit nebude muset :wink:
28. dub 2009 ve 12:42  • Odpověz
starší sestra je mentálně postižená, mnohem víc než jsou Downi- nikdy v ústavu nebyla a naše rodina kvůli tomu nešťastná nebyla- genetické to ale u ní nebylo, je to autismus a na tábory jsem jezdila s ní v rámci integrace- byli tam i Downi a jako dítě jsem si říkala, že jsou oproti mé sestře taková nekonfliktní zlatíčka- autismus je docela náročná věc
28. dub 2009 ve 12:44  • Odpověz
Adajar, já mám posunuté chutě. Jím teď jídla, která bych před těhu nevzala do pusy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
Jako třeba před 14 dny játrovou paštiku. Doufám, že se to brzy vrátí k normálu :grinning:
28. dub 2009 ve 12:44  • Odpověz
kvat ja jsem v ustvu byla a videla jsem jake to tam je i ruzne formy dowNA. Ano autismus je neco jineho a ty deti jsou vetsinou strasne chytre. Hele tohle je debata o nicem ja jsem presvedcena o svem protoze jsem s tema detma mela tu cest a i jsem jezdila k jedne pani starea ta mela dceru downa a chudak ji musela porad hlidat. Je to kazdeho vec ja mam jasno uz od minula.

noelka no uvidis co bude nebo nebude.
28. dub 2009 ve 12:47  • Odpověz
noelka ja td jim jidla skorovsechna, ale nejradsi mam omacky bez masa. :grinning: :grinning: :grinning:
28. dub 2009 ve 12:49  • Odpověz
ahojky holciny :slight_smile:
prave jsem se vratila z cviceni :slight_smile:)) no, abych tak rekla, dost nuda ... byla jsem zvykla hoooodne cvicit.. a tohle je pro me takovy valeni... ale je fakt , ze az budu ve vyssim stupni , mozna to ocenim ..

na dnesek vyhlasuju klidovy rezim - jednak byl vcerejsek dost narocny a hlavne venku je takovy vitr, ze tam ani jit nechci ..

k obidku byla luxusni bageta uplne cerstva s almete a ted se cpu jahodami :slight_smile:))
28. dub 2009 ve 12:52  • Odpověz
Ségra mezi chytré autisty nepatřila, nemá ani ZŠ, měla období, kdy mě bezdůvodně mlátila- ale fakt jsem nechtěla, aby umřela, to ne.
Je to ale fakt každého věc
28. dub 2009 ve 12:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.