• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
marsie je ty mi delas chute.
28. dub 2009 ve 12:53  • Odpověz
Adajar, tak maso teď taky nemůžu ani cítit - z čehož má radost manžel, protože navařím a většinu toho sní on :sweat_smile:
Posledně jsem si pochutnala na květákovém mozečku. Taky ujíždím na okurkovém salátu s Hollandií. A po delší době jsem si začala zase dělat meltu s mlékem.
28. dub 2009 ve 12:55  • Odpověz
mě úplně mrazí z té vaší debaty, vůbec nevím, co bych měla dělat stát před takovým rozhodnutím; zvlášť, když jsme na to tak dlouho čekali, mě by to přišlo jako rouhání, i když nejsem věřící; manžel na to má teda striktní názor, asi by to nezvládl... no snad to nikdo z nás nebude muset řešit :frowning2:
28. dub 2009 ve 12:56  • Odpověz
Vy se máte, že jste doma! Tady v redakci je hrozný blázinec, řev, vrtačky, prach- těším se, že to někdy v létě zabalím- chtěla bych být dom už tak od 7 měsíce
28. dub 2009 ve 12:56  • Odpověz
Tak mně odebírali ve 12tt krev a tripple testy ve 13tt jsem odmítla, jdu v tom 16tt, stéjně jak mi říkala kamarádka z genetiky vám dřív odběr plodové vody nevezmou než v tom 16tt, tak proč se stresovat předem. Věřím, že je vše v pořádku.
U prvního těhotenství jsem byla na velkém UTZ až ve 22tt, takže úplně na poslední chvíli.
Pokud jde o postižené dítě, tak já osobně si myslím, že bychom si ho nenechávali, protože sice to může znít sobecky, ale rádi bychom zajistili našim dětem nějakou budoucnost a taky žili trochu aktivně. Postižené dítě, samozřejmě záleží na postižení, zasáhne do chodu celé rodiny a ovlivní životy všech členů. Osobně jsem viděla postižené v ústavu a taky moje kolegyně má mentálně postiženého syna, kterému je už přes 20 let a ani jeden den s ním není jednoduchý, bohužel :unamused:
28. dub 2009 ve 12:59  • Odpověz
Evatk- to je pravda- musí si za tím stát celý pár- manžel to vidí stejně jako já- taky ale doufám, že bude naše děťátko zdravý, to chce přece každý
28. dub 2009 ve 12:59  • Odpověz
kvat presne tak a hlavne to ze se narodi jste ani vedet nemohli bohuzel to nezjistis ani s amniocentezi. Jenze vis pro me jsou chytre jinak ne skolou. Ja mela jednu holcinu postizenou obrnou tezce nemluvila nechodila, ale meli ji doma a pres den byla sama pro me bylo ji pripravit jidlo a pomoct ji se umejt obleci a komunikovala pomoci specialni tabulky ano ta rodina ji milovala, ale presto byli nestastny a otec odesel odnich. Je to slozity a ja to vidim jinak. Takze neodsuzuji nikoho. A chytry myslim ty co ke svemu postizeni se snazi jako tato holcika. :wink: :wink: :wink: Tim jsem nechtela nic spatneho rict o tobe nebo o nekom jinem jen jsem obhajila svuj nazor. :grinning:
28. dub 2009 ve 13:00  • Odpověz
noelka ja ujizdim na smazenem syru s bramborem. A dneska si delam rybi file s omackou zapejkam to tak snad to bude dobre. :grinning:
28. dub 2009 ve 13:01  • Odpověz
evak urcite ne ted uz ne ja teda doufam ze nebudu muset. Loni jsem cekala na vysledky z amnia a byla to hruza.
28. dub 2009 ve 13:02  • Odpověz
Ještě s těmi odběry krve. Ze zákona mají dr. povinnost odebrat těhulkám krev, aby zjistili např. krevní skupinu, AIDS, syfilis atd. Mně ji odebrali hned v 7tt - dvě ampulky.
kvat no ja jsem doma a je mi fajn, ale obcas mi chybi lidi.
Při rozhodování o ponechání postiženého dítěte je důležité, že se oba partneři shodnou, pak si ostatní můžou myslet co chtějí.
vymate teda tema - ja nevim, je to kazdyho vec a oba partneri se musi domluvit, zda jsou schopni to bremeno vzit ci ne.. neodsuzuju ty, kteri dopredu reknou , ze to nezvaldnou a zachovaji se podle toho ..
evka - taky nevim, jak bych to resila, ale ani o tom nechci premyslet, my uz si prozili hodne zleho, takze..

asi si pujdu natahnout zadicka :wink:
28. dub 2009 ve 13:04  • Odpověz
beranek ja myslim ze delaji jeste predtim odber z pupecniku?? Nebo jak se to jmenuje. No ja s mima hodnotama hcg minule to nechci zase riskovat aby me poslali pak na amnio zbytecne zase. Ale to je muj zazitek kazdej to ma jinak. :wink:
28. dub 2009 ve 13:04  • Odpověz
Beranek- tak tak..
Adajer- lidi by mi nechběli, páč manžel dělá pořád doma jako překladatel (bude si muset pořídit kvalitní špunty do uší, až bude malý přes den hýkat a on bude chtít pracovat:slight_smile:
28. dub 2009 ve 13:05  • Odpověz
noelka na to jdu az ted.
28. dub 2009 ve 13:05  • Odpověz
marsie zadicka jo?? :grinning: :grinning: :grinning:

kvat no muj manza je vecne veku v praci takzejsem tu sama a hlavne jsme ted v jinem meste tk tu tolik lidi neznam vis. :grinning:
28. dub 2009 ve 13:06  • Odpověz
holky tak jsem zvedava na muj obed ted uplne neslucitelne jsem snad smichala dohromady.
28. dub 2009 ve 13:07  • Odpověz
Na krev kvůli skupině, HIV a žloutence (myslím, že i kvůli krevnímu obrazu), půjdu až příští týden- dr. to dřív neřešila
28. dub 2009 ve 13:08  • Odpověz
JInak já jsem asi osobně ovlivněna tím, že jsem chodila z práce do ústavu pro mentálně postižené děti i dospělé a viděla i ty nejhorší postižení :frowning2: Dítě s downovým syndromem zase není taková hrůza.
Ale raději přejděme k lepším tématům a přejme si, aby to opravdu nikdo nemusel řešit. Já osobně si nic takového nepřipouštím.
28. dub 2009 ve 13:08  • Odpověz
kvat a uz mas prukazku nebo si pro ni teprv pujdes ja jdu totiz taky az pristi tyden a jeste by tam mela byt krevni skupina. :grinning:
28. dub 2009 ve 13:09  • Odpověz
beranek a co chystate vy k obedu??? :grinning:
28. dub 2009 ve 13:09  • Odpověz
Průkazku mám od 8tt- tedy od první kontroly- v něčem je dr. hodně napřed ,v něčem zase hodně pozadu. Snad to není nutný k registrace do porodnice- budu si to muset příští týden vyřídit
28. dub 2009 ve 13:11  • Odpověz
Tak já už mám krevní skupinu jasnou, ta se mi asi nezmění :sweat_smile:
K obědu si dělám těstoviny a na to mám dušený lilek a rajčata :wink: Dceři dělám zeleninovou polívku.
28. dub 2009 ve 13:11  • Odpověz
kvat ne neboj to se da doplnit vzdycky a oni si to muzou i vytelefonovat.

beranej je nam to bych si dala ja mam testoviny s rybim file a natom karyomacku se syrem
28. dub 2009 ve 13:13  • Odpověz
Já mám zase zvláštní stravovací nápady: ráno místo normální snídaně jím polívku (takový ty hustý- kulajdu ap.), v rajčatech ve všech skupenstvích bych se nejradši koupala
28. dub 2009 ve 13:14  • Odpověz
kvat kulajdu miluju jenze jsem si ji jeste neuvarila a uz nani myslim dlouho se tesim az budou houby cerstve a budu je varit a susit. :grinning:
28. dub 2009 ve 13:14  • Odpověz
Kulajdu bych si dala taky :wink:
A rajčata mi taky strašně chutnají :slight_smile:
28. dub 2009 ve 13:18  • Odpověz
beranek u nas maji uzasne cherry a jsou sladke, ale jinak jsou rajcata draha.
28. dub 2009 ve 13:20  • Odpověz
No pořád lepší než meloun :grinning: Před měsícem jsem neměla vůbec na nic chuť, ale v obchodě jsem uviděla meloun a dostala na něco chuť, ovšem ta cena :sweat_smile: Teď už mi začíná zase chutnat normálně, i sladké si dám...a pak nemá ta váha stoupat, že :grinning: :grinning:
28. dub 2009 ve 13:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.