• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
dakujem, mám novu gynekologičku a som mooooooc spokojná, je to mladá baba a fakt tie kontroly sú super
5. kvě 2009 ve 13:29  • Odpověz
Lucy, já taky něco cítím, takový spíš loupání, drobný ale silný, hlavně vleže a večer- jsem na sebe hodně vnímavá, takže myslím, že to možný je (vnímat už pohyby).
Prcek už prý v 15tt začíná slyšet- takže bacha!!! :wink: :wink: :wink: Velký bratr tě slyší
Mně dneska nějak hrabe- včera jsem byla jaksi bezdůvodně depresivní, dneska stejně bezdůvodně euforická
5. kvě 2009 ve 13:31  • Odpověz
Kvak no právě je to takový silný, já sedím za stolem v práci a už se mi tohle stalo teď asi tak 4x :confused: Asi se mu to nelíbí :wink: Ale druhý miminko je nahoře tak to je zatím hodné, ten dole je ďáblík i na UTZ se furt hýbal ale zase se nechal vyfotit :slight_smile:
5. kvě 2009 ve 13:35  • Odpověz
Ahoooj jen se hlásím že žiju, ale jem nějaká vyšťavená, juknu jen do Sanusu a pak to v rychlosti přelítnu taky a jdu zase ležet. No sem tam něco udělat...

KOukám, tady se už začíná s pohlavím, jeeeeeeeeeee já chci takyyy a teda hlavně manža :grinning: Ale do 18.5. musím vydržet. Snad bude špuntě spolupracovat...

Pohyby, no nevím, myslím si že mi stále kvalitně pracujou střeva...., tak ještě musím vydržet.... :sunglasses:

Kvakul jsem se zasmála, jak jsi psala, že se goticky prohejbáš bo co :grinning: :grinning: Na mě to už teda vidět je, když si vezmu normoš ten těhu pás a přes něj klasický tríčo co jsem nosila před těhu... No jo asi budu menší vorvaň, nevadí...
Kila mám tak 4-5 nahoře.... No jsem ještě pod 70kg (to zní strašně :sweat_smile: )

Jdu na nádo, pak ještě juknu
5. kvě 2009 ve 14:10  • Odpověz
ahoj, tak ze mě předchvilkou vycucali zase krev, takže jsem si za odměnu skočila do tveretu a koupila si kalhoty a tuniku.. :grinning:
5. kvě 2009 ve 14:16  • Odpověz
Sanus- máme stejný termín porodu a 18.5. taky jdu na kontrolu- myslíš, že by nějaký to pohlaví mohlo být vidět? Já bych tak chtěla! Nezáleží mi tak moc na tom, co to bude, ale bylo by pěkný, vědět o prckovi už něco bližšího a moci ho oslovovat jménem :wink:
5. kvě 2009 ve 14:18  • Odpověz
Sosali mi krev jen na krev. skupinu, choroby (žlout, HIV, BWR), a krevní obraz- zatím si ještě moc neužívám pánů doktorů- vlastně jsem byla jen dvakrát na poradně a jednou na krvi.
5. kvě 2009 ve 14:47  • Odpověz
Tak jsem doma z kontroly. Plivník tluče na obruče (pan doktor mi ukazoval srdíčko, ale zřetelně jsem poznala jenom hlavu :grinning: ), zaplaťpámbu. Teď budu asi tak týden klidná a pak budu nervózně čekat na další kontrolu. :grinning:

Kvakulko - hele, s tím prohýbáním, to mám taky. Narovnala jsem záda a strkám břicho před sebou. Akorát u mě to nevypadá goticky :grinning:
5. kvě 2009 ve 14:57  • Odpověz
Ale vypadá to goticky, Riv, vypadá!
Manžel o fotce z UTZ prohlásil, že malej vypadá jak ještěrka, pak jako lebka z helmy SS a nakonec se zeptal, jestli to nebude nějaká zrůda, když má tak obrovskou hlavu a krátký nohy.... Kéž by to byl malej Oidipús.
Jinak ty fóbie, jestli jsem dostatečně těhotná, mám taky (není pravda, že nejde být jen trochu těhotná...)
5. kvě 2009 v 15:11  • Odpověz
ahojte

gratuluju ke kontrolám!!!

mě bylo dneska ráno hrozně, musela jsem se vrátit do postele; odpoledne jsem byla na kontrole u praktické dr., naměřila mi tlak 100/60, takže asi se není čemu divit...
5. kvě 2009 v 15:18  • Odpověz
evatk 100/60 já mám od začátku těhu při každé kontrole, dneska teda poprvé lepší 105/60 :grinning:
5. kvě 2009 v 15:22  • Odpověz
jahod a je ti taky blbě? já jsem fakt ráno nemohla... a v neděli něco podobného, chystala jsem snídani a nedochystala, musela jsem si lehnout, asi bych sebou švihla
5. kvě 2009 v 15:24  • Odpověz
Váhu manžela nemůžu dohnat, neb ji mám trvale vyšší- manžel je jak lunt- měří 185 a váží 67 kg.
Tlak mám nějakej podivnej- horní je OK- tak 115-120, ale spodní je vysokej- i přes 90- ale dr. nic neříká, tak asi neva- asi jsem jen kvalitně natlakovaná
5. kvě 2009 v 15:28  • Odpověz
evatk, no, já mám i normálně nízkej, takže jsem na to zvyklá, ale ono na nízkej nic není, mně doktorka vždycky říkala, že zvyšovat ho můžu alkoholem, kávou a čokoládou, vzhledem k tomu, že teď nic z toho nekonzumuju, tak prostě nízkej je, no. občas se mi zamotá hlava, ale zatím neomdlívám... :wink:
5. kvě 2009 v 15:34  • Odpověz
Evatk- chodíš do práce? Já už se tak těším, až to tu v létě zabalím!!!
5. kvě 2009 v 15:45  • Odpověz
Kvak - no, mohu to o té gotičnosti alespoň říkat, to je pravda. Nohu a ruku nejméně po jednom kusu pan doktor také viděl, alespoň to tvrdil. Spokojila jsem se s jeho slovy. Patrně ze mě chtěl vydolovat nějaký obdivný výkřik, když jsem se na srdíčko nechytla (bodejť, když jsem mžourala, kde že to jako je), ale jediné, co vydoloval, je pocit uspokojení, že dítě patrně tedy okončetiny vlastní, jinak jsem viděla akorát mírně ohraničené bílé fleky. Což mi ovšem nebrání v pocitu, že bych nejradši byla na kontrole každý týden :grinning:

Jinak ke tlaku - syndrom bílého pláště mi teda rozhodně nehrozí, dneska mi sestra naměřila pěkných 100/80 (pokud si dobře pamatuju, bývala ta čísla ještě nižší). Když přiomdlívám, utěšuju se tím, že je lépe žít s nízkým tlakem než s vysokým.
5. kvě 2009 v 16:08  • Odpověz
Rivka, taky mě potěšilo, že dítě má jen jednu hlavu- tak jakápak zrůda, že? Myslím, že v následujících měsících se mi můj černočerný humor bude jen hodit (manžel si taky nezadá...)
5. kvě 2009 v 16:14  • Odpověz
Však jo. Až budu mít nohy jako konve, co mi krom veselé mysli zbyde? :sunglasses:
5. kvě 2009 v 16:29  • Odpověz
Jakože až budu vypadat jako gotická- katedrála?
5. kvě 2009 v 16:30  • Odpověz
Kvaki no mě dr říkal, že na příští kontrole, když jsem se ho dotazovala, kdy bude vidět pohlaví.... a to budem tedaaaaaa hmmmmm 16+0.
Takžeeeeee když špuntě nebude křížit nožky nebo jinak se kroutit, tak se možná i dovíme co to bude až to bude :wink:
5. kvě 2009 v 16:59  • Odpověz
holky s tim pribiranim ja nemam nahore 0,5kg ale jen diky zvraceni no. Jinak na pohyby si myslim ze je jeste brzo.
5. kvě 2009 v 18:17  • Odpověz
kvakulka jsem naštěstí doma!
5. kvě 2009 v 19:37  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem vás konečně dočetla.

ad ryby: Já je nejím od malička a nikdy jsem kvůli tomu problémy neměla. Ani v těhu.

Dneska jsem šla se synem k zubaři. A on se mě ptá: "tak kdo jde první, maminka nebo Robinek?" Já mu na to říkám, že nejsem objednaná, že jenom malý.Kouknul se do mojí karty a říká, že mě prostě taky hned prohlídne. Tak jsem mu šupla hned i těhu průkazku. nakonec řekl, že další prohlídku stihnu jestě do porodu, tak jsem mu rovnou řekla, že se mnou nemá počítat, že se nebudu před porodem ještě stresovat zubařem. :grinning:
Jinak mi dr. nic o prohlídce u obvodní neříkala. Ani u malého jsem tam nebyla. EKG mi potom natočili normálně v nemocnici ke konci těhu. A test na toxo by se měl dělat automaticky při těch prvních odběrech.
5. kvě 2009 ve 20:08  • Odpověz
Ahoj, dnes jsem nebyla vůbec na počítači, až teď....
Takže jen tak letem světem - mám problém s průduškami, takže hrozný kašel, venku se mi spouští rýma a štípou oči, tak paráda :unamused:
Na EKG ani u obvodáka jsem nebyla ani u Beatky a nejdu ani teď, příležitostně si mám dát do průkazky razítko od zubařky a razítko dětské dr. (kam chodíme už teď).
Moje břicho stále nic moc, váha asi plus 2kg (hrůza :grinning: ), příští úterý jdu na tripple testy, tak uvidíme...
A takové ťukání do břicha cítím taky hlavně, když ležím na zádech - na pravé straně :wink:
5. kvě 2009 ve 21:01  • Odpověz
A k tomu shazování kg po porodu - je to asi hodně individuální, 1kg mi zůstalo až doteď, po porodu jsem z 12 přibraných kg shodila jen 4kg v porodnici, během 2 měsíců další 4 kg a zbytek hodně pomalu, kojila jsem jen 3,5 měsíce.
5. kvě 2009 ve 21:04  • Odpověz
Beránku, jen 4 kg v porodnici? Vždyť mimčo + placenta + voda musí dělat nejmíň 6 kg? Teda já od porodnice očekávám víc:slight_smile: Mamka otoky neměla a v porodnici nechala asi 8 kg, tak to by se mi taky líbilo, takhle hned vyredukovat:slight_smile: Jinak myslím ale, že ty 2 kila jsou úplně normální- vždyť už jsme ve 4.měsíci- už je větší objem krve, mezibuněčných tekutin, celkově se tělo provodňuje- je to znát na pleti- to nebude sádlo :dizzy_face:
5. kvě 2009 ve 21:16  • Odpověz
Kvak, je to proti logice, ale fakt jsem přišla domů a s radostí jsem stoupla okamžitě na váhu,protože jsem měla pocit lehkosti a ten pohled na váhu mě málem šokoval :grinning:
5. kvě 2009 ve 21:24  • Odpověz
A oteklé ruce a nohy jsem měla i po příjezdu z porodnice, trvalo to asi měsíc než jsem měla nohy, které vypadaly trochu podobně jako před těhotenstvím...fakt je to individální...
5. kvě 2009 ve 21:25  • Odpověz
Kvakulko :grinning:

Jo, genetika je mrcha. Moje máma měla s váhou potíže celý život (ona na rozdíl ode mě ovšem má taky extrémně pevnou vůli, takže to dost dlouho nebylo vůbec znát). Začátek prvního těhotenství prozvracela, takže zhubla sedm kilo, a nabrala pak 21 (takže +14). Z toho v porodnici nechala jen pár, kojení taky nezabralo, ačkoliv by podle logiky věci mělo, takže až v mém roce prostě přestala téměř jíst a začala tvrdě cvičit. Se ségrou, kterou měla o 13 let později, už to dolů nedala.
Já nezvracím a vesele tloustnu už teď, jakože i normálně mám extrémně pomalé spalování (musím buď trvale jíst v podstatě hluboko pod bazálním metabolismem, nebo každý den cvičit, jinak okamžitě nabírám). Mám se ještě na co těšit :grinning:

Ale dotaz - přišly na někoho potíže se spaním? Já jsem sice pořád unavená, ale začala jsem strašně špatně spát, v noci se budím a definitivně tak v šest, v půl sedmé (což je normální, pokud mám šichtu ráno, ale když člověk končí v práci v jedenáct večer, tak to není úplně výhra)...
6. kvě 2009 v 06:28  • Odpověz
Ahoj rivko, já měla potíže se spaním na začátku těhu - téměř každou noc se mi zdály hororové sny. Když k tomu přičtu, že jsem lehce náměsíčná a mluvím ze spaní, tak jsem si to opravdu užívala. Teď usínám pravidelně v 10 večer a sny jsou hlavně o dětech (včera jsem rodila a dnes už jsem měla 3letého klučinu). Ale s tím ránem je to u mě stejné. Byla jsem velký spáč a teď vstávám i o víkendu kolem 7.
6. kvě 2009 v 07:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.