• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahooooj,
tak jsem zpět, mimís sebou krásně mrskal, a pak se na nás vyprdnul a otočil se zády a nebyla s ním řeč, anarchista jeden :grinning: Jinak je o 3 dny větší, prej 4,56 cm od hlavy k zadku, s nohama prej kolem 9 cm :astonished: Prej až do 16. týdne rostou exponenciálně :sweat_smile:
Jinak mi vysosly 3 zkumavky, byla tam žákyňka na por.asistentku, tak mě sosala ona a hrozně se bála a u ultrazvuku se culila víc než já :grinning:
lilli, držím palečky, ať dopadneš minimálně stejně dobře :wink:
Jdu vás dočíst
6. kvě 2009 v 10:59  • Odpověz
Spaget- bezva!!! Tak to budeš určitě aspoň týden klidná.... Už bych se taky ráda dala zase zkontrolovat :sweat_smile:
6. kvě 2009 v 11:11  • Odpověz
JInak na tehotenskakalkulacka.cz jsem se dočetla, že se právě ve 4. a 5. měsíci přibírá nejvíc, nejvíc to letí nahoru- za průměrný považují do 19.týdne přibrat celkem 6-7 kg (ale stejně to bude mít asi každý jinak)
6. kvě 2009 v 11:21  • Odpověz
kvak haha j už teďka mám skoro 5 kg...
6. kvě 2009 v 11:23  • Odpověz
Evi, a jíš , myslíš, víc dřív? Připadám si jako idiotka, že můžu řešit takovou "cosmopolitanskou" krávovinu jako přibírání, ale jen mě trošku děsí ta smršť, abych třeba nepřibrala 25kg, aniž bych vůbec jedla nad míru.
6. kvě 2009 v 11:27  • Odpověz
Ahojky holky uz jsme postoupili tak vam ukazu proc na vas nemam cas http://jdna.rajce.idnes.cz/kveten_09/ :grinning:
6. kvě 2009 v 11:32  • Odpověz
kvak právě že jím míň, ale asi je to tím, že za den udělám tak 1/4 činností než dřív, já jsem byla zvyklá pořád i doma hrozně kmitat a teď jen zvolna, i kvůli umělému a když mi pak doporučili zůstat doma opět s klidovým režimem, tak jsem radši opatrná...
tak je to jen přibírání, hlavně, že jsem těhotná a aby bylo vše ok, já se jen směju, když vidím ty tabulky, mám knížku, kde se píše, že jejich model přibral do 16.tt 2,5 kg..., na mě jsou tabulky holt krátké :grinning:
6. kvě 2009 v 11:39  • Odpověz
adajar no máte to hezoučké, takže tvoje nepřítomnost omluvena :wink:
6. kvě 2009 v 11:40  • Odpověz
Adajar, to je velmi relevantní důvod. Moc pěkný :slight_smile:

Kvaku - ještě mě napadá, nemůžeš jíst třeba málo, a proto přibírat? Zní to divně, ale když si tělo myslí, že hladomor už dorazil, uloží, co může. Teď tím spíš.
6. kvě 2009 v 11:41  • Odpověz
špaget - gratulace ke kontrole a k těm centimetrům! vy máte teda obra! :slight_smile:
ad - ahoj :slight_smile: , chudinko malá, úplně tě lituju, já když si představím rekonstrukce, tak mě úplně jímá hrůza, i když teď teda taky přemýšlím, že budu asi muset komplet překopat byt, protože teď nemám ani kam zaparkovat kočárek

jinak gravidjóga byla nad očekávání příjemná, sice dle mého předpokladu válení se po zemi, ale vážně krásně jsem se protáhla, dozvěděla se, jaké pozice má miminko rádo a jak si ulevit, vážně fajn, takže to určitě minimálně jednou týdně absolvovat budu. :slight_smile:
6. kvě 2009 v 11:55  • Odpověz
ahoj, mam dost, jenik od rana permanentne cura do nocniku nebo do neho vytvari bobky-cca nejmin 10x bobek a nespocetne krat curani-pomooooc, uz nemuzu, vsechno me boli od toho noseni na zachod, umyvani, vytirani, utirani dupky apod....jeste ze usnul-uaaach...jdu si taky lehnout, pac to je fakt parada byt tehotny a mit uz jedno akcni mimi doma :grinning:
gratulace ke kontrolam a zavidim spaget gravidjogu a kvakulce sny :grinning: a pribirani nekomentuju-to, co jsem vcera snedla vcera (15deka pochoutkoveho a 2 rohliky na veceri :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), radeji na tu vahu ani nelezu... :pensive:
6. kvě 2009 ve 12:10  • Odpověz
Jo, tak ty rozjeté boky, jak psala Noelka, to je bohužel realita. Boky mi v těhu vyrostly asi o 8cm a dodnes nemám stejný obvod :unamused:
6. kvě 2009 ve 12:34  • Odpověz
Já jsem u prvního těhotenství přibírala asi 1kg za měsíc a pak jsem byla na kontrole ve 25tt a přírůstek byl skoro 3kg, bez zjevného důvodu, ale zase poslední měsíc jsem přibrala jen 0,5kg
6. kvě 2009 ve 12:36  • Odpověz
Jahodarka, tu gravidjógu závidím. Taky chci chodit na nějaké cvíčo, ale ještě jsem nebyla schopná si zjistit, kdy tu je. Před dvěma lety jsem si to vyloženě užívala. Moc mi pomáhalo, že jsem se hezky protáhla. A taky - co si budeme povídat - doma jsem tomu cvičení sama moc nedala. A cviky na dno pánevní jsou k nezaplacení - kdo by pak stál o problémy s inkontinencí, že?! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Krem, ani nevíš, jak s tebou soucítím. Já dnes dopoledne na chvíli málem usnula, když jsme se s Nelí chvíli dívaly na Krtečka. Moc se divila, že jí to tentokrát nekomentuju... :sweat_smile: :grinning:
6. kvě 2009 ve 12:55  • Odpověz
Na gravidjogu chci taky chodit, ale zatím jsem se neobjednala. Doufám, že bude volné místo...
6. kvě 2009 ve 13:08  • Odpověz
Nevíte některá o dobré gravidjóze v Praze? Prý letos 1000 kč přispívá VZP na cvičení.
Riv- to je možný- moje tělo je zákeřný a vychcaný :grinning:
Adaj- máte to barevně hezky sladěný, ta kuchyň je hotový kulinářský ráj, tam bych se realizovala!
6. kvě 2009 ve 13:29  • Odpověz
Tak gravidjoga mě asi mine, ale vidím to na cvičení pro těhotné v rámci předporodního kurzu. Tady v Domažlicích to berou celkem vážně(a to chtěj jenom 500,- :astonished: ) Chodí se od 16. týdne do 30.týdne. Je to dvouhodinovka jednou týdně, kdy hoďku se cvičí, a druhou hoďku se klábosí nebo se třeba odlejvaj pupky do sádry :grinning: Už vidím manžu, jak to na mě plácá :grinning:
Rozjetý boky nemám, ale dala jsem si tu práci a hledala tu pigmentovou čáru, jak psala kvakulka a mám ji taky, ale jenom v podbříšku, tak do výše spoďárů :grinning:
adaj, paráda, v tomto případku tvou neúčast omluvujeme :wink:
6. kvě 2009 ve 13:30  • Odpověz
Jahod, náš Golemek měl ve 12tt 5,8cm (od hlavy ke kostrči)- taky nás tipli na asi o 4 dny starší (i když víme, že nejsme- jsme prostě jen hodně veliký, no)
6. kvě 2009 ve 13:34  • Odpověz
kvak - já chodím sem http://www.energystudio.cz/index.php?id=pred-a-po-produ, kamarádky chodily do studia pro ženy do vodičkovky, ale mně to přijde moc velká masovka
tý jo, vy máte teda fakt obříky nebo já prcka? :sweat_smile:
6. kvě 2009 ve 13:40  • Odpověz
kvak, o tom příspěvku mi tam říkali taky, ale bohužel jsme to asi prošvihly, toto je výcuc ze stránek VZP a zaplaceno to musí být do 30.4.2009!
:frowning2:
Podmínky příspěvku

Příspěvek je určen na jednu z uvedených aktivit a je poskytován jednorázově:
předporodní péče (cvičení nebo plavání těhotných žen, kurzy předporodní péče) nebo
cvičení nebo plavání pro matku a dítě do 3 let věku. [Poznámka: neposuzuje se počet zúčastněných dětí.]

Příspěvek je vždy evidován na číslo pojištěnky - matky.

Pojištěncem musí být:
matka v případě plavání nebo cvičení těhotných, nebo
matka i dítě, případně otec i dítě, pokud se jedná o cvičení nebo plavání dětí do 3 let (v případě, že žádatelem o příspěvek je otec dítěte, doloží souhlas matky s uvedením čísla pojištěnky - matky dítěte).

Aktivita musí být zaplacena do 30. 4. 2009 a absolvována nejpozději v průběhu května nebo června 2009. Žádost s dokladem o zaplacení musí být podána nejpozději do 30. 6. 2009.

Příspěvek je poskytnut na základě žádosti o příspěvek (formulář žádosti je k dispozici na pobočkách VZP nebo níže).
6. kvě 2009 ve 13:43  • Odpověz
Jak to, prcka, kolik měří?
6. kvě 2009 ve 13:43  • Odpověz
minulý týden 4, ale doktor neříkal jestli s nohama nebo bez nohou...? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. kvě 2009 ve 13:47  • Odpověz
spaaget a vy jste byli dneska na tom screeningu?
6. kvě 2009 ve 13:49  • Odpověz
Kvakulk, ja som chodila sem, ale pozerám, že gravidjogu zrušili, ale je tam aj iné cvíčo pre tehotné

http://www.klub-slunecnice.cz/rozpis.html
6. kvě 2009 ve 13:50  • Odpověz
jahod, ne, na screening jdu až 20.5 :unamused: Těšíme se na to jak do kina, páč na nás bude mít doktor celou hodinu :dizzy_face: Teď se mimča měří jenom ke kostrči a 4cm v 11tt je hodně :wink:
6. kvě 2009 ve 13:56  • Odpověz
Oni prckové v tomhle období rostou jak bambus, taky to je znát na naší životní eneržii, že?
6. kvě 2009 ve 14:12  • Odpověz
eneržii jo? Co to je? :grinning: Jak já bych spala..,. :frowning2: Asi to dneska zabalím dřív :grinning: :sweat_smile:
6. kvě 2009 ve 14:14  • Odpověz
dobré odpoledne holčiny :slight_smile:

spaaget: tak to gratuluju, super čísla :slight_smile:

já mám také super zprávičky :slight_smile:

1) prcek měří 5,43 což odpovídá 12+3 ze předu, z boku to bylo o trošku míň :slight_smile: ukazovala mi ruce,nohy hlavu, páteř ( která je bez rozštěpu), neviděla žádný otok a šíjové projasnění je 0,11 takže ok :slight_smile:)))))))

2) slyšela jsem tlukot srdíčka :slight_smile: neuvěřitelný zážitek, malej opravdu maká jako čertík :slight_smile:

3) mám pěknou fotečku a malej sebou mrskal jako o život :slight_smile: :grinning:
6. kvě 2009 ve 14:19  • Odpověz
lill, gratuluju, tak screening nakonec dělala sama :wink:
Jsem se definitivně rozhodla, že táhnu dom, tak paaa :slight_smile:
6. kvě 2009 ve 14:27  • Odpověz
Adajar, máte moc hezký. Nás to čeká od neděle, tak jsem načerpala inspiraci. Máme na to půl roku, tak to snad do listopadu stihneme.
6. kvě 2009 ve 14:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.