• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
dobre rano-tady teda hodne pod mrakem a snad i prsi...
adajar-zajdi dneska ke sve gyn-at mas jistotu a jsi v klidu...vis jak ty pohotovosti...urcite jste v poradku!!!
12. kvě 2009 v 07:23  • Odpověz
Dobré ránko,
Adajar - drž se a nepuštěj!!
Holky já jdu zítra na genetiku a screening - nevíte jak dlouho ten screening trvá?
12. kvě 2009 v 08:21  • Odpověz
saze ahoj
myslíš už ten utz? u mě kapku dýl než běžný utz, ale spíš si chtěl dr. udělat modelové foto, protože byl drobek ideálně natočený a potom chvilku trvá, než zadá všechny hodnoty do pc, ale nic dramatického, jen prostě o něco dýl, než běžná kontrola

mě už asi čekají triple testy...?
12. kvě 2009 v 08:26  • Odpověz
Evatko a co jsou triple testy? A nevíš co s námi budou dělat na té genetice?
12. kvě 2009 v 08:27  • Odpověz
saze no my tam byli asi tak 15 minut no.
12. kvě 2009 v 08:28  • Odpověz
Dobré ráno,
tak ještě k té mateřské, resp. rodičovské, já si říkám, že si ji dám asi jen na dva roky, sice ta tříletá vychází finančně nejlíp, ale zase si říkám, že kdybych náhodou přišla do jiného stavu dřív, tak bych o ten zbytek přišla - hamoun.. :grinning: a stejně budu pracovat celou dobu.
Adaj - já bych teda taky možná ještě pro klid duše zašla k tvojí doktorce, pokud tě to teda ještě bolí. Tebe to bolelo jako stahy?
Saze, držím palečky a dej vědět jaký to bylo, hlavně mě zajímá ta genetika. Já myslím, že že screening je tak 10 minut... :unamused:
12. kvě 2009 v 08:29  • Odpověz
triple jsou ty v 16.týdnu, taky na výv. vady...
genetiku nevím, my jsme tam byli už na podzim po prvním neúspěšném ivf a to se nás jen poptali na rod. anamnézu a vzali krev, zatím nevím o tom, že bysme tam měli jít i teď, v těhotenství
ty tam jdeš proč?
12. kvě 2009 v 08:31  • Odpověz
ahojky!! ad - co to slysim - no tak hlavne, ze je to v poradku !! odpocin si udelej si doma pohodu a mysli pozitivne !!!

evi - tak co uz mas nakoupeno? kulila jsi se domu i s kocarem?

saze - je to jak pise evka - trochu delsi utz - meri 3 hodnoty - delku od temene k ocasku CRL, pak projasneni patere - melo by byt pod 3mm - kdyz je to vic je to blby a ukazuje na downa, a velikost nosni kustky - ovsem, kdyz se mimi nemele :slight_smile:))
12. kvě 2009 v 08:32  • Odpověz
dobré ranko všem :slight_smile:

adaj: jsem ráda,že to nebylo nic strašnýho,ale pro jistotu opravdu lež,ať je všechno ok, myslím na Tebe a držím palce

evatk: jo jo na triple testy jdu 3.6. :slight_smile:tak jsem na to zvědavá :slight_smile:

jahod: no já to vidím na 3 roky :slight_smile: jsem si plánovala,že další pak až zase po roce prac. procesu,ale uvidíme,jak to dopadne :slight_smile: každopádně 2 roky je dost málo, částeč. prac. úvazek u nás nepřichází v úvahu,takže holt to budou ty tři, a to jsi myslím,že je i tak optimální :slight_smile: :grinning:
12. kvě 2009 v 08:34  • Odpověz
Holky díky za radu. Vůbec jsem nevěděla co to je. V rodině nic nemáme tak snad bude vše ok
Evatko - já jsem se z práce zhroutila a začala jsem trpět úzkostí a bála se do uzavřených prostor. Tak mi nasadili citalex - říkají tomu antidepresiva 3 generace. Doktor říkal že by to nemělo nic udělat ale raději mě tam posílá.
12. kvě 2009 v 08:35  • Odpověz
Jinak já asi také na 3 roky. Ale pořád zvažuji i 2 roky a pak se vrátit do práce na 2 dny v týdnu a najít hlídačku pro prcka.
12. kvě 2009 v 08:39  • Odpověz
marsie - teď jsem teprve koukala na vaší novou fotečku - ta je krásná! :slight_smile: to už je opravdický miminko! :slight_smile:
12. kvě 2009 v 08:42  • Odpověz
u nás by teoreticky 2 roky taky šly, máme hlídačku doma (tchýni), ale chci si miminko užít, zas ale je možné si přivydělat i při rodičáku, ne?

lill a tys byla na ten kombinovaný (nt) screening? četla jsem o těch triple, že je tam častá falešná pozitivita, tak z toho mám trošku obavy, ať pak člověk nepodstupuje nějaké další věci zbytečně..., no uvidíme, co mi řekne doktor zítra
12. kvě 2009 v 08:46  • Odpověz
marsie: to projasnění páteře to je to nt? :grinning:
12. kvě 2009 v 08:46  • Odpověz
:slight_smile:)) jo jo jahod .. to je profil, co?
ja pujdu urcite na 3 roky - do prace se nehrnu - mimi pro nas hodne znamena a hodne jsme museli proto udelat - takze proto mam i jiny pristup.
12. kvě 2009 v 08:47  • Odpověz
Ahoj holky,
na triple idem 2.6. a že moja gynekologička mi predtým ešte urobí utz.
Momentálne mám materskú na 3.roky a aj dalšiu ostanem doma rovnako. Ja mám prácu, že tam musím byt každý den, takže nejaké 2.dny v týdnu u mna nehrozí
12. kvě 2009 v 08:47  • Odpověz
marsie bohužel, neměli naživo ten, co jsem vybrala na netu, tak pokračuju dneska a příp. ještě v pátek :dizzy_face:
12. kvě 2009 v 08:48  • Odpověz
lili - jo NT - to je sijove projasneni - do 3mm - pokud je vetsi znamená riziko vrozené vady nebo hrozící potrat
12. kvě 2009 v 08:49  • Odpověz
Ahoj, já jsem zpět z kontroly. Vzali mi krev na triple testy a do konce týdne mi budou volat, no teda vlastně by volali jen v případě, že by dopadly špatně, ale paní dr. si mě nespojila s tím, že je mi 35 let, takže spadám do kategorie, která už má podstoupit odběr plodové vody....takže mi budou volat v každém případě a domluví se se mnou genetik, jestli půjdu na amniocentezu. Samozřejmě nepůjdu, pokud testy vyjdou v pohodě, ale jsem z toho trochu ve stresu, protože mi příjde pro psychiku lepší, když si člověk někam zavolá sám,než čekat...ale co už :unamused:
Adajar, určitě bude vše v pořádku, neboj :wink:
Saze, antidepresiva v malých dávkách plodu neškodí, jen se musí vysadit 2 měsíce před porodem, pokud je to možné a neužívají se při kojení, nebo užívají, ale nekojí. Taky mám bohužel zkušenost, přestala jsem je užívat 4 měsíce před porodem a naštěstí jsem v pohodě.
12. kvě 2009 v 08:50  • Odpověz
Jinak jsem viděla miminko na UTZ odpovídá 16-17tt a má nožičky, ručičky, dokonce i žaludek jsem viděla, zatím má vše, co by mělo být :slight_smile:
12. kvě 2009 v 08:53  • Odpověz
pro info :slight_smile:)
Trojitý test
-je obyčejné krevní vyšetření, při kterém se stanovuje hladina tří hormonů, které plod vylučuje a předává do krevního řečiště matky: alfa-fetoprotein(AFP), HCG a estriol. Zvýšené hladiny těchto tří sledovaných hormonů v krvi matky ukazují na defekty neurální trubice u dítěte, jako je vrozený zadní rozštěp páteře. Abnormálně nízké hodnoty ukazují na zvýšené riziko Downova syndromu a dalších chromozomálních poruch. Trojitý test nemůže diagnostikovat vrozenou vývojovou vadu, může jen poukázat na zvýšené riziko. A protože se jedná pouze o screeningový test, abnormální výsledek jednoduše znamená, že bude třeba dalších testů. Faleště pozitivní výsledek trojitého testu je poměrně velmi častý. Pouze 1-2 z 50 žen s abnormálně vysokými hodnotami tohoto testu skutečně nosí poškozený plod. U dalších 48 žen až další testy ukáží, že vysoké hodnoty trojitého testu byly způsobeny tím, že matka nosí více plodů, že plod je o několik týdnů starší nebo mladší, než se původně předpokládalo, nebo že výsledky byly čistě nesprávné. Jestliže žena nosí pouze jeden plod a ultrazvukové vyšetření potvrdí, že stáří plodu bylo určeno správně, je navržen následný odběr plodové vody.
-tento test se provádí mezi 15. a 18. tt
12. kvě 2009 v 08:56  • Odpověz
beranku - neboj, vysledky budou dobre!! hlavne , ze jsi ho videla, ze tam je :slight_smile: a ma se dobre :slight_smile:)) hned je clovek klidnejsi vid?
12. kvě 2009 v 08:58  • Odpověz
Beránku a nebolo videt pohlavie? :slight_smile:
12. kvě 2009 v 08:59  • Odpověz
Beranku já to vysadila hned jak jsem viděla // na testu. A doktor mě chce stejně poslat - snad to bude ok.
Brala jsem už jen půl prášku za dva dny. Tak si myslím že to bude ok. Holky já mám zaraženou rýmu , toto je nepříjemný.
12. kvě 2009 v 09:03  • Odpověz
Hezké zamračené ráno všem nastávajícím maminkám.
Adajar držím palečky, aby všechno bylo v pořádku.
Jinak blahopřeju všem ke kontrolám a závidím, že jste zase viděly mimíska. Mě to čeká v pondělí, už se taky na prďouska moc těším a zároveň už zase začínám strachovat, aby to bylo dobrý. Snad už prcek bude vypadat trošku jako človíček a ne jako ufonek z minula.
12. kvě 2009 v 09:04  • Odpověz
Lullko, na tom UTZ co má dr. v ordinaci to moc vidět není, nebo já nic nevidím a dr. pohlaví zásadně neříká,nechává to až na ten genetický UTZ, jdu ve 21tt :wink:
Saze, tak ty tvoje prášky určitě nemají žádný vliv na miminko :slight_smile: Já jsem to měla zkonzultováno s psychiatrem ještě před otěhotněním a opravdu mě uklidnili, že se nemusím ničeho bát :wink:
12. kvě 2009 v 09:11  • Odpověz
No v každém případě se těšíme na ten 3D UTZ příští týden, akorát to miminko je pořád takový ufounek, tak uvidíme, co všechno uvidíme :grinning: Ale zvědavost je veliká :slight_smile:
12. kvě 2009 v 09:14  • Odpověz
beranek na ten 3d už se chodí tak brzy?
12. kvě 2009 v 09:16  • Odpověz
Byla jsem přesvědčená, že nechci znát pohlaví, ale vy mě tady tak nahlodáváte. To jsem tu vážně jediná, která se chce nechat překvapit?
12. kvě 2009 v 09:17  • Odpověz
Beránku, mna si práve nahlodala s tým 3D, u Nat som bola a teraz som nechcela, ale zase máme celkom hezké fotky, tak by bolo dobré, aby obidvaja prckovia mali také fotky
tu v Podolí sa robí medzi 14 až 17.t alebo 26 až 30.t- robia aj video....najradšej by som išla už teraz, hlavne kvoli pohlaviu, som fakt strašne zvedavá :slight_smile: ale zase to video nebude také hezké ako v tom 30.t -v tomto obobí budem na Slovensku, tak neviem....
12. kvě 2009 v 09:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.