• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
marsie, já jdu 25.5., to budu přesně 14+0 a kvak mě posledně vyděsila s tím dlouhým seznamem, tak radši půjdu hned.
15. kvě 2009 v 09:55  • Odpověz
Orliku, Apolinář je největší porodní ústav u nás. Navíc je to fakultní nemocnice, takže tam mají všechno možné špičkové vybavení, aby mohli vzdělávat na dostatečné úrovni :slight_smile: A je fakt, že jsou to prostě vyhlášené nemocnice, takže jejich jméno přitahuje špičkové doktory a ti zase prominentní klienty, kteří jim zpětně dělají dobré jméno :slight_smile: Je to začarovaný kruh.
15. kvě 2009 v 10:14  • Odpověz
takze holky - v motole maji od 30.10.-3.11. zavreny porodni saly !!! duvod mi po telefonu nerekla ale asi to dost meni situaci ne??? to preci nemuzu riskovat!!!
pomoc!! co mam delat?? tak se vypravim asi taky k apolinarovi .. nobo nevim ..
15. kvě 2009 v 10:17  • Odpověz
Holky, k Apolináři určitě jděte registrovat 14+0- ta registrbába (jestli je tam jen jedna- je taková vostrá :rolling_eyes: , tak ať se nemusíte zbytečně rozčilovat
15. kvě 2009 v 10:19  • Odpověz
Ahoj holky,
tak na UTZ mám být ve 12:30. Takže jestli si mě v nemocnici rovnou nenechají, tak se odpoledne určitě ozvu.

Holky, nevíte některá, jak se dá snížit tlak? Mám zase 140/90 a šíleně se mi motá hlava. Mám pocit, že mi snad praskne.
15. kvě 2009 v 10:22  • Odpověz
Luci, držíme na odpo palce. Ja mám zase opačný problém, nízky tlak, takže nijakú fintu na snižovanie nepoznám
15. kvě 2009 v 10:24  • Odpověz
Lucko, tlak kromě prášků asi ničím nesnížíš. Mě občas vylítne tlak, když jsem ve stresu, bojím se atd. Takže to chce být v klidu. Ale to se dobře říká.
Držím všechny palečky co mám, aby to dobře dopadlo.
15. kvě 2009 v 10:27  • Odpověz
Lucko, z přírodních věcí na tlak se doporučuje hodně magnézia (třeba 500 mg hořčíku)- mně to po máhá na bolesti hlavy, bušení srdce, a tlak to prokazatelně snižuje (ale je to jen podpůrný- opravdovou hypertenzi to neřeší)
Lucko, moc držím palce, drž se!!!!!
15. kvě 2009 v 10:28  • Odpověz
luci, moc držíme palce (všech osm)! a dej nám vědět co nejdřív!
marsie - cože???? :astonished: co jako budeme dělat? dvě ze tří největších porodnic? tak já teda asi fakt pojedu do tý plzně...
15. kvě 2009 v 11:03  • Odpověz
no kamarádka u apolináře rodila říkal že jako super, ale moc ji neomohli s kojením prostě koj a tečka..ale je fakt že záleží nalidech...
Luci držím.. jinak já beru léky na tlak od 20..takže tlak 140/90 je pro mě bohužel vlastně dobrý tlak.. hlavně to chce odpočívat a ne kafe a tak..
15. kvě 2009 v 11:06  • Odpověz
To jsou brutálové- proč pořád malujou porodní sály? To jsou postříkaný od krve? :grinning:
15. kvě 2009 v 11:10  • Odpověz
luci - tak vykroc pravou nohou a drzim palce!!
jinak ja mam taky opacny problem .. potrebovala bych tlak nakopnout mam ho jak mrtvola :pensive:

jahod - ano! ted jsem tam volala - ja fakt nevim, co budem delat??? ktera je ta druha, co malujou - to bylo to podoli , zejo?
no tak ja to pujdu v pondeli zkusit asi po apolinare .. nobo ja fakt nevim ...
muze mi teda vysvetlit na co vlastne ty registrace jsou ???? myslim, ze uplne nahovno!
15. kvě 2009 v 11:12  • Odpověz
jj taky mi to Marsie přijde..registruješ se sice někde ale stejně ti nezaručí že tě tam vemou tak nechápu proč to tak je
15. kvě 2009 v 11:14  • Odpověz
ahoj holky, zdravim a nestiham docitat-nejak se to na me kupi, jak je ze me ta vdova.... :wink:
doufam, ze jste vsechny v poradku...
to je docela peklo v praze s porodnicemi, tady je to z meho pohledu normalni...
kojeni, no v porodnici se pani snazila to maleho a me naucit, ale stejne jsme bojovali doma 3 mesice s odsavackou a kloboucky a pak, jak mel 3 mes. tak z niceho nic kloboucky vyplivnul a umel pit sam a vydrzelo nam to rok a 7 mes... :wink:
15. kvě 2009 v 11:18  • Odpověz
njn, jenže tím, že bude zavřené podolí i motol vznikne nový problém, a to ten, že apolinář bude přecpaný a nemusí nás stejně vzít k porodu a budou nás vozit po příměstských porodnicích... :unamused:
15. kvě 2009 v 11:19  • Odpověz
no hlavne nechapu, proc to malujou ve stejny termin-to ja kapku padle na hlavu a ty registrace, to nekomentuju....
15. kvě 2009 v 11:21  • Odpověz
jahod -- takze se tam v pondeli potkame?? :grinning:
15. kvě 2009 v 11:22  • Odpověz
marsie - mě v pondělí ještě nezaregistrujou - já až příští, ale pracuju ulici pod apolinářem, tak se můžeš zastavit na kafe (samozřejmě bez kofeinu :grinning: )
15. kvě 2009 v 11:25  • Odpověz
saron - ja nerozumim hodne veci ve zdravotnictvi, ale tohle je vrchol... to je proste ček šmejd .. a birokraticka buzerace ..
15. kvě 2009 v 11:26  • Odpověz
Já jsem ty registrace taky nepochopila. Původně jsem šla k Apolináři jen na konzultaci k prof.Hájkovi. Ještě než jsem se k němu dostala, tak mi sestra sdělila, že se svou diagnózou a předchozí anamnézou budu stejně rodit u nich a rovnou mi tam klepla razítko a zapsala mě do sešitu, i když jsem ještě nebyla dokončený 14TT a snažila se jí vysvětlit, že nemá cenu mě psát na 4.11, když budu rodit nejpozději ve 34.týdnu. Prý je to jen formalita :confused:
15. kvě 2009 v 11:27  • Odpověz
holky, uplne mimo misu, nejdete nekdo na koncert Simply Red? :slight_smile:
15. kvě 2009 v 11:29  • Odpověz
15. kvě 2009 v 11:30  • Odpověz
musela bych jít tak od pěti a kdyby teda mohli hrát potichu... :slight_smile:
15. kvě 2009 v 11:32  • Odpověz
jo, a taky aby tam nebylo moc lidí...
15. kvě 2009 v 11:32  • Odpověz
maui - presne, slysela jsem, ze jejich pacientky tam registruji rovnou.. pro ne pravidlo 14tt neplati.. teda nic proti tobe :sunglasses:
a procpak maui musi mimi ven uz ve 34??
15. kvě 2009 v 11:36  • Odpověz
Protože to jsou jednovaječňátka, která kromě placenty sdílejí i společný vak bez jakéhokoli vzájemného oddělení a po tomhle termínu už by to jednak ta placenta nemusela utáhnout a navíc po 26.týdne hrozně stoupá riziko, že si zamotají pupečníky a přeruší si přísun živin a kyslíku :pensive:
15. kvě 2009 v 11:41  • Odpověz
Já to neberu, Marsie, osobně :slight_smile: Oni jsou prostě zaměření na riziková těhotenství, u kterých je předpoklad mimořádné poporodní péči. Nic proti bezproblémovým těhotenstvím, také jsem jedno takové měla, ale ta se dají odrodit i doma, když to hodně zlehčím :slight_smile: Kdybych neměla žádný problém, bylo by mi asi úplně jedno, kde budu rodit, pokud by u toho byl kvalifikovaný personál a ne taxikář :slight_smile:
15. kvě 2009 v 11:44  • Odpověz
holky jdu v úterý na UTZ, myslíte že už bude vidět pohlaví mimíska když se dobře natočí???
15. kvě 2009 v 11:52  • Odpověz
holky - tak u apolinare 4.11. maji plno !!! a dnes od 13 h do 14h je tam info schuzka - nechcete nektera jit??
mozna bych to jeste stihla ..
15. kvě 2009 v 11:57  • Odpověz
Marsi, já ti to přenechám :slight_smile: 4.11. jsem tam napsaná, ale to už budu mít úplně jiné starosti :wink:
15. kvě 2009 v 11:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.