• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Dobré ráno,

hlasím návrat z kontroly. UTZ se sice nekonal, ale podle vyšetření dobře rosteme a srdíčko tluče. Brali mi krev na biochemický screening - výsledky budou za týden. Bude to asi nejdelší týden mého života. A konečně jsem dostala průkazku! Sice se v ní moc neorientuji, ale jsem úředně těhotná.Hurá!

Lucko, veliká gratulace. Jsem ráda, že je to v pořádku.
18. kvě 2009 v 10:35  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
Luci gratuluji a je to paráda, že je vše ok :slight_smile:
Tak já už dnes měla návštěvu, to bylo probuzení, naštěstí to byl jen brácha, tak ten pohled na mě po ránu ustál. Já než se trochu zkultivuji tak mě to dá práci.
Tak co už vám rostou bříška??? Mě nic moc jen večer jsem nafouklá a ráno skoro nic.
18. kvě 2009 v 10:40  • Odpověz
ahoj ritul!

no me se stalo neco divneho .. brisko trochu splasklo .. ale takovy ten pneu otok .. jinak ho tam mam .. a i celkove se citim hubenejsi .. nevim, snad to nic spatneho neznamena...
18. kvě 2009 v 10:45  • Odpověz
orlik ma novou fotecku :slight_smile:)))) hezky!¨

ted jsem skoncila s uklidem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ale dnes to slo celkem od ruky ..
18. kvě 2009 v 10:47  • Odpověz
Mě začalo růst bříško ve 14.týdnu. Začíná to být už vidět. Přibrala jsem od začátku těhu 2,5 kila, kdyby to pokračovalo tak pomalým tempem i nadále, byla bych jen ráda. Ale váha teď asi bude skákat trošku víc.
18. kvě 2009 v 10:50  • Odpověz
Ahojda děučata, tak jukám co nového...

Pohyby to snad ještě neeee, mě dr říkal, že jsem prvosenka, tak pohyby tak 20tt. Jediný co pozoruju, že když si lehnu na záda, a trochu jako zatáhnu břicho, tak mám znatelnou bouli pod pupkem a i rozeznám, kam se přesunulo špuntě :grinning: To je super, to bylo asi poprvé co jsem si tak uvědomila to moje těhu pořádně, když jednou jsem koukla byla boule na levé straně a za hodinu byla boule na pravé straně :grinning:

Přibírání mi ani nepřipomínejte, mám 6 kg nahoře, ale nejím moc a ani to na věcech nějak extra nepociťuju, teda krom břicha a prsou.... :pensive:
Tak jsem říkala, že mám asi moc plodové vody :grinning:

Zítra jdu na krev na tripply, tak snad bude vše ok..... :confounded: :pensive:

A nikdo mi tady neodpověděl, jak to máte s pohlavíííííííííííííííím???????????????????????????? Ne vaším. :grinning: Myslímm mimíse, kdo to všechno už víte a co to bude???????????????????????
Mě to dr neřekl i když špunt roztahoval nožinky co mu síly stačily chuděrka :angry: Ale já si myslím, že jsem viděla holčičku... :wink:
18. kvě 2009 v 11:00  • Odpověz
ahoj holky,
před chvíli jsem se vrátila od doktorky. Dneska mi dělala ještě jeden kontrolní UTZ. Mimisek se krásně vztěl, ale když zapla obrazovku abych ho viděla i já, tak přestal. Darebák. Tak mu doktorka uštědříla šťouchanec na probuzení. :grinning:
18. kvě 2009 v 11:03  • Odpověz
Sanusko, vážně dokáže pohlaví mimča poznat i laik? Já půjdu na UTZ ve 20.týdnu i s partnerem - on by to chtěl vědět a doufá, že to pozná sám. Já se chci nechat překvapit a doktor mu to nepoví, když si to nepřeji já.
18. kvě 2009 v 11:16  • Odpověz
teda tady to ožilo :slight_smile:

orlik: je fajn,že máš po kontrole,mě budo brát krev na tripply za dva týdny,už teď jsem z toho vedle,aby bylo všechno ok, navíc mě dneska tak divně pobolívá podbřišek,chvilkama takový píchání,že si říkám,aby všechno bylo ok :_)

marsie: :slight_smile:))) že by těhotenské ubírání váhy????? novinka ,jů :slight_smile:

sanuska: no utz budu mít teď až ve 20 týdnu,tak tam už by to mělo jít poznat,ale doufám,že ukecám známý a dostanu se na utz už v 16 tt,tak uvidíme,jak bude mimi spolupracovat :grinning:
18. kvě 2009 v 11:26  • Odpověz
Orli jo já si myslím, že když je dobře špuntě natočený (což to naše bylo :angry: ), tak holky tam maj jakoby dvě světlé čárky, prostě jakoby tu buchtičku a klukovi tam plave prostě pimpas no :wink: V tom 16tt už to poznat je, hlavně říkaj že kluk..... no tak když tam třetí nožička neplavala, tak usuzuju holčičku :wink: Ale ještě si to samo necháme potvrdit dr, já si diagnozy a prognozy dělat sama nebudu neboj :grinning:

A to ani dr neřekne manžovi i kdyby jsi to povolila??????????????????????????? Jako aby mu to pak řekl, když u toho nebudeš.....

Já bych to teda nevydržela a manža to samé, ten je možná nervní víc než já :grinning:
18. kvě 2009 v 11:29  • Odpověz
Lili tyjo to máš super, já mít známého na UTZ, tak tam jsem každej tejden :grinning: Jediný štěstí, že asopoň můj dr dělá při každé návštěvě UTZ, nedovedu si představit, že bych měla UTZ třeba jen 2x-3x za těhu.... :confounded:
18. kvě 2009 v 11:32  • Odpověz
lilisku, mě když bolí nebo píchá v podbřišku jsem hrozně nervozní. A když se neděje nic, jsem nervoznější ještě víc. Doktor mi říkal, že pokud nejsou křeče, tak je to přirozené - zvětšuje se děloha a to je spojeno s bolestí. Ale pokud se ti to nelíbí, vyraž radši k doktorovi.
18. kvě 2009 v 11:34  • Odpověz
Já mám nahoře zatím kilčo, nevím teda, jestli je to mimísem nebo těhuzácpou :sweat_smile: Jinak si taky přijdu hubenější, včera večer mi manža v posteli řekl, že prej mám místo jednoho 2 špeky, ale jeho že je jenom ten pod pupíkem, sprosťák jeden :angry:
lucierob, koukám, že ten tvůj původní doktor je ňákej plašan, nepřemýšlíš, že ho vyměníš? Já bych asi hledala někoho jinýho :pensive:
sanus, my jdem na screening pozítří, tak možná už to budem vědět. Předpokládám teda, že to budem vědět při variantě kluk, páč u holky to asi nejde ještě moc poznat, až tak po 20.tt.
orliku, já to třeba poznala na DVD, co přinesla domů sestřenka. Pak na mě byla naštvaná, že jsem to řekla přede všema nahlas. Prej to chtěli tajit, no jak jsem to měla vědět? :grinning: Malá měla mezi nožičkama jasný kávový zrno. Ale je fakt, že každej to nevidí, páč někteří členové rodiny měli při tom koukání problém i rozeznat hlavu od placenty :grinning:
18. kvě 2009 v 11:35  • Odpověz
Sanusko, doktor by mu pohlaví asi řekl, ale já nevěřím, že to pak partner nepoví mě nebo že se neprokecne (třeba až budem vybírat kočárek a on mi bude nutit modrou barvu). Já se chci nechat překvapit. Jsem sice taky hrozně zvědavá, ale vydržím to.
18. kvě 2009 v 11:38  • Odpověz
hmm.. tak ja na to prisla .. byla jsem celkem pravidelne o vikendu na wc - takze proto ten pocit, ze jsem zhubla :slight_smile:)))))
18. kvě 2009 v 11:44  • Odpověz
sanus: no právě ,že mi to zajišťuje kámoška,a te je teď čerstvě na mateřský,takže jí budu muset znásilnit,aby mi to domluvila a budu doufat,že to klapne :slight_smile:nechci je moc obtěžovat,ale kdyby mi to nebylo blbý,tak jsem tam taky každý týden

jinak moje dr dělá utz 3 x za těhu, prý jí to tak proplácí pojišťovna :frowning2:((( mazec....

orlik: ne ne já bych řekla,že to asi je v pohodě,jen jsem do teď nic moc necítila,nebo tomu nevěnovala pozornost,tak třeba mi jen konečně začne lézt pupek ven :slight_smile:))))))))))

spaaget: no já měla ve 12+1 tt nahoře taky kilíčko,teď jsem zvědavá, kolik to bude na další kontrole, včera jsem měla večer žravou a k večeři jsem snědla : sklenici kukuřice,mističku rajčatového salátu, chleba s pomazánkou, dva kousky buchty a talířek ředkviček :frowning2:(((( to bude mazec
18. kvě 2009 v 11:44  • Odpověz
lilli, to jíš úplně norálně :wink: Zelenina nemá žádný kalorie a urychluje rozklad tuků :grinning: Já toho stláskám kolikrát ještě víc :sweat_smile: Nakonec mi ve 20tt. z křivky zjistí, že mám těhucukrovku a bude po ptákách :sweat_smile: Ale co, stejně si myslím, že přes to léto tolik nepřiberem, páč je všude spousta zeleniny a ovoce a po tom se tolik nekyne. Navíc v horku se tolik nejí, tak máme ten termín celkem dobře načasovanej :wink:
18. kvě 2009 ve 12:16  • Odpověz
jééé, spaaget, to je taky moc hezká teorie :grinning: , to jsem na nás teda fakt zvědavá s touhle výhodou... :grinning:
18. kvě 2009 ve 12:17  • Odpověz
tak jsem se prezrala .. :stuck_out_tongue_closed_eyes: pac jsem vstavala brzy, hlad prisel taky z nenadani :slight_smile:)) udelala jsem si brambory se syrem a maslem ... jeste mam na svacu :slight_smile:))
asi je to jen pocit, toho pohubleho briska .. rychle to dozenu :grinning:
18. kvě 2009 ve 12:18  • Odpověz
Ahoj, já jsem byla dnes na genetické konzultaci a máme výborné výsledky - šance na vývojové vady 0% :slight_smile: Akorát mě dr. objednala na genetický UTZ, takže jdeme zvlášť na UTZ srdce a zvlášť na podrobný genetický - no chudák dítě bude zkontrolované ze všech stran :sweat_smile:
18. kvě 2009 ve 12:19  • Odpověz
Holky jak to děláte, že máte tak málo nahoře???????????????????????,,, To jste zvracely nebo vám bylo špatně? Mě se tohle vyhlo, mě bylo jen divně asi tak 14 dní a to je vše a z toho jsem skoro 3 měsíce proležela, tak ty první kila svádím na to....
Ale myslím si, že se nepřecpávám. Mám strašnou chuť pořád na zeleninu a ovoce. Sladké ne max nanuk nebo zmrzku. Normoš jídlo si dám, ale třeba jen menší porci..... :confused: :pensive: :pensive: :pensive: :pensive: No jo říkám si, tak do těch 16 kg bych byla šťastná..... tak uvidíme.
A pak se uklidňuju, že bude taky záhul...........
18. kvě 2009 ve 12:19  • Odpověz
no spaget, to je teda teorie .. jsem zvedava :slight_smile: ... uz to vidim jak tady za par mesicu budem hazet numera o kolik ktera ztloustla ... :grinning: :grinning:
18. kvě 2009 ve 12:21  • Odpověz
Luci, moc gratuluji ke kontrole, dr. někdy zbytečně stresují jen proto, že mimčo je menší. Ale hlavně, že je vše v pořádku :dizzy_face:
18. kvě 2009 ve 12:22  • Odpověz
Já mám nahoře asi 2kg a nezvracela jsem asi 5 let :dizzy_face: Ale zato pohybu mám dostatek, dnes jsem zvedala kočár s dítětem a nesla do schodů a ze schodů trojejbusů a tramvají 8x.
Jinak odpoledne jdu s dcerou na plavání, takže pořád něco :wink:
18. kvě 2009 ve 12:25  • Odpověz
Jinak já bych asi pohlaví na UTZ sama nerozeznala :grinning: Ale uvidíme zítra na tom 4D :sweat_smile:
18. kvě 2009 ve 12:26  • Odpověz
Já doufám, že nepřiberu víc než minule, tj. 12kg, číslo začínající na 7 na váze opravdu vidět nechci :grinning:
18. kvě 2009 ve 12:29  • Odpověz
sanus, ale s tebou taky zamávalo to IVF, takže bych to v tvým případě neřešila a svedla na hormonální krizi :wink:
Navíc jseš o 3 týdny dál, takže kdoví kolik budem my mít za 3 týdny :grinning:
beranku no paráda :slight_smile:
18. kvě 2009 ve 12:29  • Odpověz
ahojky, já mám zatím 3 kila nahoře. Na jídlo mám normálně chuť, takže jím úplně vše. Jediné, co mě trápí je kazdodenní podvečerní zvracení. Když jsem se zmínila doktorce, tak říkala, že to je vyčerpáním z práce a dojížděním autem. Tak se uvidí snad to brzy pomine.

Lilisek: jak jsi psala s těma pojišťovnama, že hradí ten UTZ. Fakt je to tak, ptala jsem se sestry a ona říkala, že dělají tak málo UTZ kvůli toho. Je to naprd.
Když jsem teď byla na kontrole, tak by mi ani UTZ nedělala, ale neslyšela srdce přes nějaký přístroj, tak jsme na to vlítly. Naštěstí bobíšek v pohodě.
:slight_smile:
18. kvě 2009 ve 12:42  • Odpověz
No holky s tím mým nárůstkem váhy jsem tady za vorvaně, takže pohoda :grinning:
Ale spoléhám na zeleninku a ovoce kor ty letní melouny a okurky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na to se těším a ještě na meruňky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Aaaaaaaaaale co, zhubly to jiný zhubnu to taky, hlavně, že se zadařilo.

A manža včera konstatoval, že musím mít skoro kilo každý prso - je to masakr jak se mi nafoukly -, pak se zvětšil objem srdce a plic, děloha, placenta, špunt, polodová voda, víc krve no a jsme na 3 kilech :grinning: Dobrá ty další 3 kila jsem přibrala jak jsem jedla v nemocnici :grinning:
18. kvě 2009 ve 12:45  • Odpověz
cus kocky, sem rada, ze se vam vsem dari dobre a chtela sem se zeptat, esi nevite, co je pravdy na tom, ze by se v tehu nemely barvit vlasy?
18. kvě 2009 ve 13:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.