• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Já bych myslím vydržela pracovat až do nástupu na mateřskou (pokud by se mi nic nedělo)- ale právě že to vychází tak hloupě na léto (6 a 7 měsíc) a horka já vždycky špatně snáším, natož těhotná s těmi svými kolapsovými stavy, pocením, bušením srdce- nevím, nevím, jestli by to pro mě nebylo moc velký trápení
26. kvě 2009 ve 13:13  • Odpověz
Ahoj, my jsme byly celé dopoledne na dětském hřišti a pískovišti :wink: Je tam velké vedro, ale zatím to zvládám :slight_smile:
Co se týče nemocenské, tak já jsem člověk, který má rád pohyb a vůbec volnost a PN mě vždy (byla jsem 2x v životě) omezovala a byla jsem protivná pro všechny kolem. Raději do práce, než nemocenská...
26. kvě 2009 ve 13:16  • Odpověz
Holky má někdo zkušenost nebo stalo se některé z vás že omdlel?
26. kvě 2009 ve 13:20  • Odpověz
Kvakul, máš výhodu, že máš manžela doma. Já toho svýho přes léto moc nevidím - dělá v oboru, kde je nejvíc práce v létě. Tak bych se doma sama zbláznila. Tohle je věc každé z nás, jak se rozhodneme. I když plánování je jedna věc a realita jiná.

Spaaget, taky jsem to dnes oznámila šéfovi z Rakouska. Dělal si legraci, jestli jsem se nenakazila od jedné naší kolegyně - ta šla na mateřskou v únoru. Ale potěšil mě, že se mnou počítá do budoucna - hned říkal, že musíme zajistit pouze záskok na dobu mé mateřské. Pro jistotu někoho chtějí už od srpna - na zaučení.
26. kvě 2009 ve 13:21  • Odpověz
Tak na omdlení mi je mi ve vydýchaných prostorách s mnoha lidmi, ale na vzduchu se to zlepší, spíš se cítím někdy hodně slabě, takové to podlamování kolen...
26. kvě 2009 ve 13:21  • Odpověz
Markyt- někdy na mě mdloby už přicházejí, tak se musím rychle ohnout, nebo si sednout, lehnout- v horku to na mě jde dost často, hlavně v autobuse, tramvaji, v obchodech- prostě v dusnu- potřebovala bych v MHD sedět, ale to taky vždycky nejde.
Beránku- já tak trochu plánuju, že bych i na nemocenský měla nějaký vycházky, tak bych nemusela být pořád jen doma- ale na druhou stranu, horko je schopné mě tak zničit, že dokážu často jen ležet, svlažovat se vodou a číst si- dlouho a vytrvale :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. kvě 2009 ve 13:25  • Odpověz
Souhlasím s Beránkem, je to u mě stejné, vydýchané prostory a šílený vedra, víceméně všude kde je vydýchaný vzduch nebo se prostě nepohne ani lístek.... :slight_smile:
26. kvě 2009 ve 13:26  • Odpověz
Já že jsem dvakrát v jednom týdnu omdlela a chtějí mě zavřít do nemocnice. :frowning2:
26. kvě 2009 ve 13:28  • Odpověz
No samozřejmě MHD, to je jasné, když je tam vedro a žádný vzduch...
26. kvě 2009 ve 13:28  • Odpověz
jak já miluju horko! :wink:
26. kvě 2009 ve 13:29  • Odpověz
To omdlévání taky patří k těhotenství, ale mělo by to snad přejít... :confused:
26. kvě 2009 ve 13:29  • Odpověz
Beránku mělo ale u mě je to naopak horší a horší.Nesmím ani z baráku nikam sama,vždicky jenom z doprovodem.
26. kvě 2009 ve 13:31  • Odpověz
Marky, tak to je hrozně nepříjemné, opravdu nezávidím :frowning2:
26. kvě 2009 ve 13:33  • Odpověz
Marky- a máš hodně nízký tlak? Třeba bys mohla kafe. Já v těch horkách už kafe piju- sice si hlídám, aby to nebylo víc než cca 250 mg kofeinu- ale dávám si někdy i takový sviňstvo, jako je Cola - prostě musím, jestli nechce mít Pitrýsek maminku v kolapsu, v komoře s nožkami nahoře, tak musí být taky rád (a on je :dizzy_face: ). Nějak cítím, že už teď nejsou tyhle látky tak škodlivý jako v 1. trimestru- těším se i na malé pivo, až půjdeme někam na výlet...
26. kvě 2009 ve 13:35  • Odpověz
Kvakul nízkej tlak mám ale zjistily my že mám nízkej obsah cukru v krvy a prej je to špatná chunkce nadledvinek nebo co.
26. kvě 2009 ve 13:40  • Odpověz
Beránku a Kvakulko - já mám neomezené vycházky takže na víkend jezdíme k rodičům atd.
26. kvě 2009 ve 13:40  • Odpověz
Moje kolegyně z práce omdlívala pravidelně několikrát denně, když byla těhotná, cestou do práce, z práce, v obchodě.....taky si užila, ale je fakt, že pokud je to i tím nízkým obahem cukru, asi by se to mělo pohlídat, oni už mudrové doktoří přijdou na to jak ho zvednout a pak bude líp, určitě :slight_smile: Kafe, si myslím,určitě neuškodí, když si dáš jedno max.dvě denně.....
26. kvě 2009 ve 13:44  • Odpověz
Saze- no supér- začínáš mi dělat chutě na neschopenku- třeba by mi taky doktorka něco zajímavého napsala a užila bych si předmateřskou dovolenou
Markyt- kolísání cukru je hnusný- trpívala jsem na to v mladším věku, nevím, z čeho to bylo- ale bylo to mnohem hnusnější než obyčejný omdlívání z nízkýho tlaku- tohle bylo spojený i s nevolností od žaludku, studeným potem- fuuuuuuuj- to tě fakt moc lituju- to se hlavně šetři a pravidelně jez
26. kvě 2009 ve 13:44  • Odpověz
Kafe navíc zvyšuje kortizol v krvi (hormon nadledvinek)
26. kvě 2009 ve 13:46  • Odpověz
Markyt možná by ještě nebylo špatný mít pořád u sebe něco sladkýho jako to dělaj cukrovkáři, když jim klesne hladina cukru v krvi,tak honem něco sladkého do pusy a je líp...Možná, když budeš cítit, že se něco takového děje i Tobě tak honem nějakej bonbónek a třeba to pomůže....Taky bys měla teď v těch horkách hodně pít...
26. kvě 2009 ve 13:47  • Odpověz
Kvakul co máš za vysokou? Koukám máš docela dobrý informace :slight_smile:
26. kvě 2009 ve 13:48  • Odpověz
Za chvíli jdem s prckem k doktorce, docela slušně se osypal, vypadá to na alergickou reakci na opalovací krém, nemáte s tím některá zkušenost?
26. kvě 2009 ve 13:50  • Odpověz
Já mám fildu, bohemistiku- takže nic medicínskýho ne- jen pořád šmejdím po informacích a pak jsem jak chodící encyklopedie, Ferda Mravenec - rady všeho druhu (jsem takový ten hodně neoblíbený pacient, co někdy rozumí i latinskýmu ptydepe- což považují někteří lékaři za neodpustitelný hřích :dizzy_face: )
26. kvě 2009 ve 13:53  • Odpověz
Masenka, mne sa Nat osypala po Daylongu, ked sme boli min.leto v Italii, ale myslím, že to bolo aj vdaka tomu, že má takú bledú pokožku a kedže mala iba 1.rok, tak proste telíčko na to slnko citlivo reagovalo. V ČR sa ešte neosypala....naštastie
už sa zobudila a kričí na mna, tak sa jej idem venovat :wink:
26. kvě 2009 ve 13:53  • Odpověz
Haló haló, holky jste tady ještě někdo?
26. kvě 2009 v 19:33  • Odpověz
Lullko je to naštěstí fakt jen ta alergická reakce, asi přecitlivělost po léčbě antibiotiky, byli jsme teď nemocní, dostali jsme Zyrtec kapky a bude za pár dní dobře....Ale přemýšlím jestli mám měnit značku a když tak kterou...
26. kvě 2009 v 19:35  • Odpověz
Ja som tu na skok...ešte máme zbytek Daylongu, ale už mám vyhliadnutý nový a zase drahý :stuck_out_tongue_closed_eyes:

http://www.docsimon.cz/zbozi/la-roche-posay-anthelios-dermo-pediatrics-spf-40-mleko-lotio-detske-100ml
26. kvě 2009 ve 20:05  • Odpověz
26. kvě 2009 ve 20:11  • Odpověz
Adajar, hezký pupík :slight_smile:
26. kvě 2009 ve 20:13  • Odpověz
lulka vid no jo no uz je taky znat.
26. kvě 2009 ve 20:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.