• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
ja mám večer podobný a teraz som sa nacpala ešte nektarinkami, tak vyzerám na 6.mesiac :slight_smile:
26. kvě 2009 ve 20:17  • Odpověz
lulka :grinning: to znam moc dobre.
26. kvě 2009 ve 20:20  • Odpověz
Ahoj kočky:slight_smile: Včera jsem měla děsnej frc, tak jsem se za vámi ani nedostala. Moc děkuju za lichotky k pupíku, hned samou pýchou zase o kousek povyrostl :grinning: Uznávám, že vypadá už dost těhotně, ale když si sednu, cítím na omak hooodně silnou vrstvu tuku a to mě děsí. Taky se toho dost usadilo na zadku a stehnech, tak jsem zvědavá, jak to odtamtud v mém věku budu vyhánět :angry:
Jinak já už se taky těším na neschopenku strašně moc. Souhlasím s názorem, že krnět se dá i v práci, a já mám taky tu zkušenost, že jsem doma aktivnější...i když napořád bych to samozřejmě nechtěla. MOžná lidi mi budou chybět, ale to se dá vydržet :slight_smile:
27. kvě 2009 v 06:41  • Odpověz
Rittulko, hlídej se, ono se to po 13.týdnu snadno podcení, ale někdo má to těhotenství křehké celou dobu...

Masenka, já měla už dvakrát pocit, že cítím pohyby, ale byly mezi tím takové časové rozestupy, že šlo asi přece jen o jiné pochody.Teď naposledy v pondělí. KDyž si večer lehnu, mám pocit, že se mi v břiše něco děje, ale nějak si to pořád netroufám identifikovat. U prvního jsem cítila pohyby fakt až kolem toho 20.týdne, o druhé těhu jsem přišla v 18.týdnu a to vím, že jsem pohyby cítila, ale nevím, jak krátce nebo dlouho... A třetí těhu mám nějaké úplně vymydlené, to si fakt na pohyby nevzpomínám...
27. kvě 2009 v 06:47  • Odpověz
Dobré ráno, jak jste přečkaly tu příšernou noční smršť? V Táboře byla příšerná bouřka, a já se při bouřce bojím. Jsem dnes naprosto nepoužitelná, protože jsem toho moc nenaspala.

Maui, kolik ti je let? Že bych se k tobě přidala - taky nejsem nejmladší a to sádýlko na problematických místech mě lehce děsí. Jinak si připadám stejně jako ty - ve stoje vypadá bříško těhotně (hlavně ráno), ale když sedím nebo ležím, mám pocit, že jsem se jenom hodně najedla.
27. kvě 2009 v 07:21  • Odpověz
dobre ranko, kocky, tak ja byla vcera v poradne a OPET mi dr ani neudelal UTZ, prej proc, tak mu rikam, ze mi zase nasli cystu a ze me to cekem boli a on ze prej to snad cekam, ze me to bude bolet...no byla sem nasrata jako prase, pritom mam rizikovy tehu, tak to fakt moc nechapu, ani si neposlech srdicko, nic, jen do me vrazil prst a rekl dobry...tak to nejak doklepu do toho 32tt, pak bych mela chodit do rizikovy tehu poradny do porodnice

jinak me holky zacinaj silene bolet hnaty, od holeni dolu, spis kotniky, vecer uz mam prsty jako bambule, tak snad to bude v pohode

a taky sem rada, ze uz na chvili skoncili tyhle vedra, byla sem spocena jako prase, voprudila sem se, no hnus
27. kvě 2009 v 07:46  • Odpověz
Marie_m: Teda, ehm... být na rizikovém, vyměním doktora. Ten můj je sice taky takovej přírodní, ale tohle mi připadá dost...

Orlik: Do půlnoci jsem si kvůli bouřce zapracovala (párkrát kápne a novináři se můžou zbláznit :grinning: ), ale já mám déšť ráda. Akorát jsem se taky nedospala, šla jsem v jednu, takže dneska to nebude moc veselé s pracovním nasazením :slight_smile: Ale byli na tom lidi i hůř, v půl desáté jsem volala kolegu, protože jako na potvoru se začala dít spousta věcí a já tam byla sama a měla psát asi čtyři články najednou - když jsem odcházela v těch dvanáct, on radostně klepal do počítače a myslím, že tam byl celou noc...
27. kvě 2009 v 07:54  • Odpověz
Marie, být tebou okamžitě hledám nového doktora. Takhle by se k tobě neměl chovat ani kdybys neměla rizikové těhu. Já jsem měla cystu hned na začátku (působila mi příšerné křeče a bolesti) a můj doktor kolem mě skákal, nabízel neschopenku.
Poptej se kamarádek, určitě ti doporočí někoho lepšího.
27. kvě 2009 v 08:12  • Odpověz
no, orliku, ja uz byla cca v 9tt na punkci, pac mi cysta dorostla skoro do 12 cm, byla dvoukomorova a tak mi ji u apolinare odsali, takze kdyz mi rekli, ze se udelala znova, jen uz vede z vajecniku a nejsou si presne jisty, co to je, zda cysta a nebo myom (i kdyz myom spis vyloucili) a rekli mi, ze je potreba ji kontrolovat, tak sem cekala, ze to udela....ten muj dr je takovej starech k***t, fakt..jenomze nevim, zda muzu ted menit dr, kdyz on ma vsechny moje vysledky, krev, screening, atd
27. kvě 2009 v 08:17  • Odpověz
Vyměň ho. Lepší problémy s papírováním než s mimčem.
27. kvě 2009 v 08:22  • Odpověz
Na změnu doktora máš nárok, když sama budeš chtít. Najdi si někoho jinýho a pak toho starýho požádej o svoji kartu. Kdyby ti ji nechtěl vydat, vyžádá si ji ten nový doktor.
Měnila jsem gynekologa před 7 lety taky kvůli přístupu paní doktorky. Když jsem po ní chtěl svou kartu, měla řeči, že mi ji nemůže vydat a kdesi cosi. O kartu si zažádal můj nový lékař a najednou to šlo. Těhotná jsem tenkrát sice nebyla, ale nechtěla jsem se nechat buzerovat při každé prohlídce - a to byly 2 do roka. Myslím, že v těhotenství jsme vynervované samy a proč se ještě nechat stresovat přístupem blbého doktora.
Vůbec to neřeš a začni hledat.
27. kvě 2009 v 08:26  • Odpověz
jasne, holky, kamoska ma prej dobrou dr, tak tam zavolam, chci odjet na dovolenou v klidu :slight_smile: diky
27. kvě 2009 v 08:28  • Odpověz
Orlíku, mně je pětatřicet :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: Když si sednu, nepřipadám si, jako bych se jako hodně napapala, ale jako že se hoooodně dlouho přepapávám :grinning:
Marie, okamžitě k jinému doktoru. Věř mi, taky jsem dvakrát mávala rukou nad nedostatečnou zaujatostí mého doktora ( a to se ke mně rozhodně nechoval tak hrozně, jak popisuješ ty!) a dvakrát kvůli tomu přišla o mimčo, takže na něj udělej dlouhej nos a upaluj jinam.
27. kvě 2009 v 09:51  • Odpověz
Brý ránko,
tak Domažlice hlásí, že jsou po včerejšku řádně propláchnuté :stuck_out_tongue_closed_eyes:
marie, to je jasný, ukaž mu záda, komplet kartu pošle nové doktorce :wink:
Jsem se dneska přihlásila do předporodního kurzu :sweat_smile: Chtěli po mně chodit už v červnu, tak jsem řekla, že se klidně vrtnu k prosincovkám a budu chodit v červenci, nebyly proti a asistentky jsou moc příjemný a ochotný. chtěly mi ukázat porodku, že prej zrovna na jednom sálu rodí, tak bych mohla slyšet čerstvé mimino, ale na to jsem se zatím necítila :grinning:
27. kvě 2009 v 10:02  • Odpověz
Spaaget, taky už jsem přihlášená na předporodní kurz. Na ten porod bych se taky necítila, rozhodně si nebudu prohlížet zádný videa atd.

Maui, mě bude letos 30 a čekám teprve první mimi.

Holky, už se to tady sice řešilo, ale jak vypadají 1.pohyby? Od včerejška mám takové zvláštní pocity v bříšku, takové bublinky. Ale přijde mi to nějak brzy, jsem prvorodička a teprve v 17tt.
27. kvě 2009 v 10:09  • Odpověz
Na kurz taky půjdu jenom s chlapem, aby až budem probírat porod, dával pozor na to dejchání a úlevový polohy, aby mi to v den D mohl aktivně připomínat :grinning:
Jinak jsem si dneska volala k mojí mudře na výsledky toho screeningu a krev je negativní, riziko 1:18000, takže mi spadnul kámen ze srdce :dizzy_face:
A taky mi bude v září 30 a čekám svoje první :wink:
27. kvě 2009 v 10:47  • Odpověz
Orlíku, já taky už dokonce 2 týdny cítím bublinky, ale spíš večer a spíš v leže- tak nevím. Jinak mně je 29- připadám si stará-mladá tak přiměřeně na první dítě- rozhodně bych před pár lety na to ještě neměla.
Doktorka mě od začátku těhot. ještě vnitřně neprohlížela- ona až od 24 týdne kontroluje děložní čípek. UTZ třikrát za těhotenství. Vlastně se bavím jen se sestřičkou (tedy kromě UTZ)- dám ji moč, zváží mě, změří tlak, zeptá se, jak se cítím, a jdu dom :dizzy_face: . S vámi toho řeší víc? Mně to zatím vyhovuje, ale je jasný, že kdyby mi hrozily nějaký potíže, nebo bych necítila dobře, tak bych asi taky chtěla intenzivnější péči
27. kvě 2009 v 10:55  • Odpověz
kvakul, mně utz dělá pokaždý, na čípek mrkla minule a prej krásně dlouhej a tvrdej. Nechám si ho zkontrolovat devátýho, kdy jdu na další poradnu a na ty triply, abych věděla, jestli můžu v klidu odletět :sweat_smile:
27. kvě 2009 v 11:04  • Odpověz
Už jste přihlášený na porodní kurz? Teda holky, vy jste aktivní!

Já nějak nic neřeším, jaksi jsem zflegmatičtěla- kočáry, postýlky a tak budu řešit až tak asi v září
27. kvě 2009 v 11:05  • Odpověz
Kvak, no u nás se na něj máš hlásit po 12.týdnu, ale já se hlásila až teď, nějak jsem nevěděla, jestli chci jít, ale mamka říkala, že je mají hezký, tak uvidíme
27. kvě 2009 v 11:07  • Odpověz
Spaaget- faktiš? Četla jsem, že čípek se dovyvine až právě někdy v 6.měsíci.... Že bych byla zanedbaná? :grinning:
27. kvě 2009 v 11:07  • Odpověz
kvak, no ono je asi podstatný, jestli není otevřenej, což vlastně poznáš i sama :wink:
27. kvě 2009 v 11:09  • Odpověz
Jo jo, to poznám, zkoumávala jsem se , když jsme se snažili, tak otevřený čípek spolehlivě poznám- tuhle jsem si "tam" zas jednou sáhla- je dosti vysoko, skoro k nedosažení, zavřenej- takže asi perfektní- jsem asi zdravě zašpuntovaná :dizzy_face:
27. kvě 2009 v 11:15  • Odpověz
jojo, já si tam taky skoro nedosáhnu :sweat_smile:
Jinak jsem si dneska byla nechat nabrat v laborce štítnou žlázu a seděly tam 2 těhule s tím sladkým hnusem. No, moc se na to netvářily :grinning:
27. kvě 2009 v 11:24  • Odpověz
Kvakul, mě doktor prohlížel vnitřně 2x, měla jsem 3 UTZ ( z toho 2 na začátku k potvrzení těhu a následně srdíčka). Myslím, že je to standardní péče, pokud nemáš problémy.

Co se týče předporodního kurzu u nás se přihlašuje po 20tt. Já byla v pondělí na těhu cvičení a pak jsem si povídala s porodní asistentkou, která cvičení a kurzy vede a rovnou jsem se přihlásila.
Budu chodit na předporodní kurz s ostatníma maminama, co mají termín říjen/listopad. To je takový povídání o těhotenství, porodu a šestinedělí. A hlavně se tam seznámíš s ostatníma mamčama z okolí. Trvá 8 týdnů, týdně je to 3hodinovka. Po skončení tohoto kurzu následuje příprava porodu s partnerem - jsou to 4 hodiny v celku.
Ta porodní asistentka je báječná ženská, všichni si ji moc chválí. Po porodu navštěvuje maminky 3x v šestinedělí, má poradnu pro kojení.
27. kvě 2009 v 11:29  • Odpověz
kocky, tak hlasim, ze jsem se vratila od novyho mudry, udelal mi UTZ, v pohode, POPRVE jsem slysela srdicko (v 16tt), cysta je tam porad, ale nezvetsuje se, coz je dobre, jsem objednana na velkej UTZ na konec cervna, tak snad nam dr potvrdi, coze to bude, pac tenhle dr rikal, ze mezi nozkama nic nevidi, ze by to mohla byt holcina, tak uvidime

jinak sem se vas chtela jeste zeptat, kdy vam nabirali krev na tripple testy? starej doktor mi rikal, ze je pouze 5 dni v celym tehu (dyk to rikam, ze to byl fakt c***k), takze jsme kuli tomu museli posunout uz naplanovanou a domluvenou dovcu, kdezto novy doktor mi krev nabral dneska a rikal, ze se nabira v 16tt a nikde neni striktne psany, ze to ma byt pouze 5 dni v tehu..
27. kvě 2009 ve 13:25  • Odpověz
ahoj holky, já se tu dneska asi zblázním.. :frowning2: lítám od rána jak hadr na holi.
ráno jsem byla v poradně, tak jsem alespoň viděla broučka. ptala jsem se na neschopenku (ne, že bych mohla přestat pracovat, ale možná by tu některým lidem docvaklo, že tady prostě nemůžu být 12 a víc hodin denně), no a doktor mi řekl, že mi ji klidně dá, ale že neomezené vycházky nedává, takže ať si to rozmyslím.. :rolling_eyes:
super, děkuji mockrát, teď přes léto nesmět ven, paráda, takže asi nic.. :rolling_eyes:
27. kvě 2009 ve 13:35  • Odpověz
Marie, co vím, tak krev na triple testy se odebírají od 15. do 20.tt. Mě je dělali na začátku 16.týdne.
27. kvě 2009 ve 13:35  • Odpověz
orlik, to je fakt megakreten ten starej doktor, zaplat panbuh, ze sem se ho zbavila, fakt
27. kvě 2009 ve 13:39  • Odpověz
Prchám dnes z práce trošku dřív - čekají na mě bavorské vdolečky od babičky, tak už se nemůžu dočkat.
27. kvě 2009 ve 14:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.