• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Adajar my máme 2 termíny.První podle PM a to je 28.11. Podle prvního UZ mojí doktorky 3.12. a teď podle té genetiky taky prý spíš toho 3.12. Každopádně mimi bylo včera staré údajně 12+6. A když jsem to tak počítala asi to tak nějak bude, protože vím přesně den kdy jsme ho nebo spíš teď už ji zadělali :slight_smile: No ale každopádně příroda si může říct jinak a pak bude po termínech haha :sunglasses:
Marie taky to beru zatím s rezervou, i když mi tvrdili, že ten kluk už je tam většinou vellice dobře vidět, tak uvidíme přístě, doktorka mi dělá UZ častěji než jen 3x za celé těhu takže se snad ukáže pravda dřív :slight_smile:
Orliku učuraná jsem taky až hrůza, s Vojtou jsem lítala snad jen do 9.týdne, teď lítám furt a za n oc taky minimálně 3x. Je fakt, že se snažím dodržovat nějaký pitný režim a snažím se aspoň o 3 litry denně. 1,5 čaje pro těhule a 1,5 pro kojící mámy, pořád kojím, docela hodně takže mám co dělat..Zlepšení by každopádně přijít mělo, jak trošku víc vykoukne bříško uvidíš, že to bude lepší, mimi nebude tolik tlačit na močák, ale před koncem to fakt bude zas peklo....Může se stát že si občas cvrkneš i do textilu jen když si kýchneš nebo se zasměješ, je to mazec.... :confused: :confused:
28. kvě 2009 v 09:21  • Odpověz
masen jo jo to je mi jasne ze priroda udela sve ja bych rada vydrzela aspon do 30tt pak se dej vule bozi. :grinning:
28. kvě 2009 v 09:23  • Odpověz
AHoj holky,
teď tu moc nechodím protože nestíhám učím se na státnice, ale musím se vám pochlubit. Před chvíli mi volali z genetiky, že je miminko zdravé a downův syndrom je vyloučený jupííí já jsem tak ráda :grinning:
28. kvě 2009 v 09:44  • Odpověz
adell moc moc gratuluji. Ja si rikam ze nas dost zanedbavas. :grinning: :grinning: :grinning:
28. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz
Adell, obrovská gratulace. Vždyť jsem ti taky všechny i s prckama držely palečky, tak to nemohlo jinak dopadnout.
Kdy děláš státnice?
28. kvě 2009 v 09:48  • Odpověz
Ada zanedbávám, ale neboj už nebudu. 5.6. mánm státnice a pak budu mít tolik volného času, že nebudu vědět co s tím. A taky jsem ráda, že se zase můžu koukat na kočárky a výbavičku na mimi. Úplně jsem se na to vykašlala když jsem se dozvěděla o těch špatných tripplech.
Orliku to určitě pomohlo, že jste mi je nedržely jen vy, ale i mimišci. Dělám je 5.6. jak už jsem psala.
28. kvě 2009 v 09:59  • Odpověz
adell hele casu nikdy neni dost vim co rikam. :grinning: Me ten den vzdycky tak moc rychle utece. No jako ja mam NT na jednicku, ale doktor me strasi ze tripply muzou vyjit spatne a furt mluvi o amnio :frowning2: Aniz by mi udelali testy no jdu tam pristi tyden na krev.
28. kvě 2009 v 10:02  • Odpověz
Můžu se zeptat- ten velký ultrazvuk ve 20tt by měl být dělaný na nějakým speciálním pracovišti se speciálním přístrojem? Doktorka má UTZ s obrazovkou asi jako PC monitor- bude to stačit? Respektive půjde na tom poznat pohlaví?
28. kvě 2009 v 10:03  • Odpověz
kvat jo to ja nevim ja jdu do gennetu na ten velky utz.
28. kvě 2009 v 10:07  • Odpověz
Kvak to asi záleží na tom jak velký je ten ultrazvuk, on by měl být opravdu veliký daly změřit podrobně všechny orgány takže se to fakt spíš dělá na specializovaných pracovištích. Spíš se zeptej doktroky.
Ad jo některé holky říkaly, že by příště ty tripple odmítly protože NT jim výjde na jedničku a pak se musejí stresovat s tímto a všichni mi tam stále opakovali jak jsou ty tripple nepřesné. Fakt to maminku jen vynervuje protože co mi ukazovala ta docenta na genetice tak z toho vzorku co jim vyjdou pozitivní tripple testy se problém potvrdí tak u dvou. A v knížce co mám koupenou o těhotneství jsem četla, že se začíná od nich pomalu upouštět.
28. kvě 2009 v 10:11  • Odpověz
adell ja vim ze pokud vyjdou tripply spatne scimz pocitam jako loni tak plodovku odmitnu. No v zahranici se tripply uz nedelaji a dela se ten NT misto toho.
28. kvě 2009 v 10:19  • Odpověz
adel, velka gratulace!!

kvak, me posila muj dr na bulovku, rikal, ze je dobry delat ten velkej UTZ tam, kde jsem hlaseni k porodu, to jednak a druhak tam maj lepsi vybaveni :slight_smile:
28. kvě 2009 v 10:20  • Odpověz
Aha, no tak já se jí na tom zeptám, až tam ve 20tt půjdu- doufám, že neřekne, že mi právě UTZ dělá, takže mi to musí stačit, že by VZP víc neproplatila :dizzy_face:
28. kvě 2009 v 10:25  • Odpověz
Velká gratulace k té super genetice, věřím, že je t velká úleva, když předtím doktoři straší, že je něco špatně....Velký UZ se většinou dělá na lepším pracovišti, ale je to víceméně otázka domluvy s doktorem. Pokud je ta možnost tak posílají na lepší a někdy se taky stává, že ho dělají sami, akorát s tím rozdílem, že je delší, zkoumá se víc detailů, víc se poměřuje a prohlíží, ale v té době už určitě půjde všechno krásně vidět, pokud tedy spolupracuje miminko a neotočí se prdelkou, to je pak vidět prd :slight_smile: Pro dnešek se asi loučím, můj malý otrokář má dneska špatnou náladu tak zatím pa a mějte se hezky.....zdravíme
28. kvě 2009 v 11:03  • Odpověz
Ad já se té plodovky teda taky bála, ale nakonec jsem jí podstoupila. Vím, že je to riziko pro miminko i maminku, ale snad to bude OK. Jinak ten odběr mě vůbec nebolel takže je to asi hodně o zkušenostech.
Kvakul a velký pltrazvuk by měla pojišťovna proplácet, akorát se myslím něco připláci když chceš fotky a nebo DVDčko jinak si myslím, že ho proplácí
28. kvě 2009 v 11:28  • Odpověz
adell: gratulace ke genetice :grinning:

jinak pěkný den všem :slight_smile:
28. kvě 2009 v 11:56  • Odpověz
ahoj zdravím všecky
adell gratuluju k výsledkům, teď už "jen" tu školu a je to, držím palce už teďka

jinak nevíte, kde mají být k dostání olejíčky saloos? chtěla bych ho vyzkoušet, že bych ho střídala s weledou, ale byla jsem ve čtyřech lékárnách a nic... myslím, že kvakulka psala, že ho hodlá používat, tak kde ho kupuješ???
28. kvě 2009 ve 12:12  • Odpověz
Já ho koupila v jednom bioobchůdku v Praze- sice krásně voní a určitě je i jinak fajn, ale já se po něm osypala (strakatý břicho)- takže teď s ním jen masíruju manželovi záda (ten se má, aspoň se mu na nich neudělají strie)- je to zajímavý, ale bývám často na tuhle biokosmetiku alergická- takže se teď patlám obyč. dětským olejíčkem
28. kvě 2009 ve 12:26  • Odpověz
adell me ten odber taky nebolel jen proste letos ho nepodstoupim protoze vim co vim uz.
28. kvě 2009 ve 12:36  • Odpověz
evo, já ho sháněla taky, pak jsem ho v jedný sehnala, ale pak mi paní v lékárně řekla, že když jsem alergická(zrovna jsem měla osypanou jednu ruku), tak mám zkusit Eucerin, že teď jsme daleko citlivější, a je moc fajn :wink:
je to tenhle: http://www.lekarna.cz/eucerin-ph5-telovy-olej-proti-striim-125ml-63178/
28. kvě 2009 ve 13:10  • Odpověz
Holky všem děkuju za gratulace.
Ada já vím chápu Tě.
28. kvě 2009 ve 13:39  • Odpověz
Tak jsem se dočetla, že když je ženská vysoká a má prostornou pánev, tak se jí bříško tak nevyklenuje, protože se má děloha kam stočit, později může miminko i klesnout do pánve- to jsem celá já- 180 cm a moje pánev je WOK- tam snad schovám i novorozeně (mimi v pánvičce WOK? To smrdí laktační psychózou :grinning: :grinning: --- už bych asi měla mizet z práce, jsem zřejmě přepracovaná :dizzy_face:
28. kvě 2009 v 16:39  • Odpověz
kvakul: :slight_smile:))) no tak na únik z práce to fakt vypadá :grinning: já bych se nad tím zamyslela .-)
28. kvě 2009 v 18:04  • Odpověz
ahoj holky, jen hlásím že ještě žiju. Konečně mi zase jde PC.
Ha, konečně se sem dostanu a už je u mě malý. Takže ho jdu pomalu nachystat na spaní a pak tu snad juknu. Ale těch posledních 10 stran teda nedočítám. Tak jestli někdo máte čas, můžete mi shrnout, o co jsem za poslední týden přišla.
28. kvě 2009 v 18:24  • Odpověz
ahojky holciny - taky jsem jiz funkcni :grinning:
cely den nam nesla elektrika a zapli ji az v5h ... takze jsem tu byla jak vezen ... ale zase jsem precetla krasnou knihu a ... zbytek dne jsem prospala :wink: - jsem zvedava co budu delat v noci ...

jinak s tou zelnackou jsem se tak nechutne prezrala, ze mi bylo tak strasne tezko a bricho mi malem odletlo!!!!!
28. kvě 2009 v 18:58  • Odpověz
teda ad - tebe ty nevolnosti jeste neopustily??? to je ale fakt strasny ... nepomahaj ani ty lizatka??
28. kvě 2009 v 19:00  • Odpověz
marsie jako me neni porad spatne, ale spis mi vadi rano a pak treba cisteni zubu a smrady a tak ne porad je mi spatne. Proste ruzne situace. :slight_smile: Jinak ja delala dneska brokolicovej krem s kapanim a ted delm gulasek a cekma na manzu.

luc chudacku.

kvat no uvidis jak to s tebou bude. :grinning:
28. kvě 2009 v 19:10  • Odpověz
Marsie, volala si do Podolí?
28. kvě 2009 v 19:53  • Odpověz
holky, tak hlasim, ze mam par prvnich kousku .. kamaradky maminka to nevydrzela a prinesla mi nadilku - je to teda ze sekace, ale u pulky jsou jeste visacky , takze uplne nove... odblesim to a uvidime :wink:
28. kvě 2009 v 19:55  • Odpověz
marsie no ja dneska koupila 2 veci a asik 10 jsem jich dostala.
28. kvě 2009 ve 20:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.