• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj holky, koukám,že dneska se probírá hlavně UZ a genetika.....Já mám za sebou první a na druhou už asi nepůjdu...Na první jsem byla vlastně jen proto, že doktorka říkala, že když je ta možnost jít aspoň jednou tak mě pošle i když k tomu není žádný zřejmý důvod. U Vojty jsem byla taky jen jednou.Větší UZ mi v 21.tt natočila doktorka v nemocnici na lepším UZ ale taky jen 2D. Vypadalo to hezky i tak, i když věřím, že ty 3D fotky jsou nádherný...
Teda dneska je to s tím uspáváním hrůza, včera jsem si libovala, že nadával jen 4 minuty a dneska malej řve už víc než půl hodiny, už začínám být nervózní, ale vím, že to musím vydržet.....je mi ho líto, jenže jinak ho to nenaučím.... :frowning2:
1. čer 2009 v 10:20  • Odpověz
Já se taky, dámy cítím skvěle!!! Mám taky chutě na hnusy z KFC a Mekáče, čabajky, hranolky- no strašný- ale nepovoluju si to- nebo když už, tak jednou týdně nějaký z těch humáčů
1. čer 2009 v 10:48  • Odpověz
Dobré pondělí :slight_smile: Právě jsem se vrátila z hra- totiž z ultrazvuku, ovšem tentokrát nebyl UTZ Plivníka, ale můj. Výsledek je, že mám subjektivní potíže (nemůžu se "dodechnout" a občas mi bije srdce jak splašené, otýkám už teď), ale podle lékařů jsem zdravá jako řípa. Srdce normální, žíly normální, teď ještě bych potřebovala někoho, kdo za mě teda bude dejchat. Ale co už, jestli jsem zdravá, zaplať Pámbu. Aspoň byl pan doktor vlídnej - pravda, byli tam medici, ale konečně k nám zavítala civilizace a ptají se, zda tam smějí být (a co by ne, na někom se učit musej, ale vždycky mě štvalo, že na mě bez zeptání zírá pět cizích lidí), doktor mě od začátku uklidňoval (sice jsem se zrovna náhodou tohohle nebála, ale je fajn, že ho napadne maminám vysvětlit, že je to normální ultrazvuk, při kterém se dítěti nemůže nic stát - jeden má konečně pocit, že není kus masa, ale normální lidská bytost) a vůbec byl vlídný. Sestra teda byla standardně načuřená a koukala na mě jako na idiota, což se na druhou stranu nedivím, protože jsem na chvíli úplně zblbla a nedokázala jsem si lehnout na levý bok (od mala mám s určováním levé a pravé strany potíže, ale už teda po těch letech bývám normálně rychlejší, ale nějak se mi nezadařilo :grinning: ).

Teď hlavně aby byl zdravý Plivník, na kontrolu jdeme zítra...
1. čer 2009 v 10:57  • Odpověz
Ad KFC a strýček Donald - taky na to mám strašlivou chuť, ještě jsem tam nebyla. Stačí ty tuny sladkého, co do sebe cpu (a housek už jsem taky zežrala asi tak denní produkci jedné střední pekárny, ačkoliv jsem je dřív skoro nejedla). A těch uzenin... No, minimálně jeden středně vzrostlý vepřík ve mně ve formě šunky a podobných výrobků zahučel. Předtím jsem to nejedla léta. Tak se aspoň docpávám zeleninou a sním o tom, že se to nějak kompenzuje... :angry:
Teď do fastfoodů nechodím v podstatě jen proto, že z KFC se mi už pár let dělá zle (je to to jediné, po čem mě pálí žáha - Bůh ví, co do toho cpou) a Mc mi vlastně nechutná, takže se vždycky přemluvím, že by byla blbost tam chodit. Ale být někde ve středu města Burger King, asi bych v něm začala bydlet... :grinning:
1. čer 2009 v 11:04  • Odpověz
ad: já jdu na tripply ve středu :slight_smile:

rivka + kvak: tak to já mám štěstí,že tady KFC není, ten mi totiž docela chutná ( teda jen twister) a MC si občas dám :slight_smile: prasárnička občas zaškodit moc nemůže ne :grinning:
1. čer 2009 v 11:16  • Odpověz
Riv- taky jsem měla takový mdlobný stavy a bušení srdce a záduchy- ale nějako se to samo zlepšilo- to budou nějaký hormouny a taky asi to, jak se v těle najednou tolik nahromadí tekutiny, tak srdce neví, jak to přečerpávat- ale ty jsi šikovná mamina!!! :grinning:
1. čer 2009 v 11:16  • Odpověz
Ale jinak nemám nárok doma se nějak obžírat- včera jsem snědla 3 jogurty (část ale byla k večeři) a manžel pravil, že bych takhle projedla celý rozpočet na jídlo a že budeme muset kupovat rodinný balení... No tak bude rodinný balení, no
1. čer 2009 v 11:21  • Odpověz
Dobré poledne, jdu vás jenom pozdravit a postěžovat si. V pátek nám předělávali vodu a odpady. A dokonale to zvorali. Dnes to měli předělat a zkopali to znovu. Jsem z toho už na prášky a to jsme s tou rekonstrukcí teprve začali. Všichni mi říkají, abych byla klidná. Ale copak to jde?
Jinak když už rešíte to papání, včera jsme byli u babičky na pouti. Sice na sladké teď moc chuť nemám, ale když jsem viděla ty koláčky, neodolala jsem. Dnes mám břicho jako březí vlčice - no fuj.
1. čer 2009 v 11:37  • Odpověz
Kvak - jo, já jsem si taky říkala, že mému tělu se nelíbí, že musí makat na dva, místo na jednoho, ale sichr je sichr. Tak teď to mám černé na bílém - mé srdce není nemocné, je líné! :grinning:
1. čer 2009 v 11:41  • Odpověz
orlik to znám, já jsem si užila svoje před dvěma lety při kuchyni a koupelně, loni u plotů a fasády, já kdybych dělala jak višchni ti slavní řemeslníci, tak si nevydělám ani na slanou vodu
1. čer 2009 v 11:42  • Odpověz
lilisek no ja si muzu vybrat kdykoliv tento tyden tak bud zitra nebo ve stredu uvidim jak vstanu.

orlik a bude hur neboj.
1. čer 2009 v 11:45  • Odpověz
Včera jsme s přítelem konstatovali, že jsme to těhotenství naplánovali ne úplně ideálně. Doufáme, že prďousek nebude kvůli tomu nervák.

Evi, s těmi řemeslníky máš pravdu. Mám pocit, že oni vůbec nepřemýšlí o tom, co dělají. Tu vodu nám dělá firma mého strejdy - nevím, jestli říct naštěstí nebo bohužel. Asi budu nepříjemná, ale pokud to nebude k naší spokojenosti, tak jim to nezaplatíme. Strejda je naštěstí flegmatik, který nic neřeší. Takže v rodině problém nebude.

Co dělají vaše miminka? Jak jste na tom s pohyby? Já je asi cítím, ale ne každý den. Většinou když jsem v klidu (třeba večer v posteli) Je to možné? Nebo si to pletu s úplně jinými pochody v těle?
1. čer 2009 v 11:53  • Odpověz
Orlik - Upřímně soucítím - stačilo mi, když kdysi dělali u nás v baráku stoupačky. Nejdřív hodlali rozmlátit moje fungl nové kachličky, pak se nějak usnesli, že ne, protože sousedi je mají sto let staré, tak to rozmlátili u nich. Týden ti nebožáci chodili na záchod k sousedům (mně jen občas zavírali vodu). Pak hoši namontovali nový záchod - a hádejte co, nepřidělali dobře odpad, takže při prvním spláchnutí byla potopa. Pak měnili odpad ještě mně - a HÁDEJTE... Myslíte, že ten odpad přidělali dobře? Kdybych to neviděla na vlastní oči, tak tomu neuvěřím. Jeden by řekl, že když se tím živí celý život (a mezi náma, přimontovat odpad NENÍ žádná jaderná fyzika)... :angry: Ještě že to napadlo mě, že to zas neudělali pořádně, takže jsem spláchla cvičně jen trochu a pak to dotáhla. Nakonec to, pokud si dobře vzpomínám, odnesla jen jedna kachlička a fungl nová vana, do které kachlička spadla, takže odřela smalt. Myslíte, že je napadlo dát na to místo kachli stejné barvy? Cha, k béžovým cpali zelenou, protože pro béžovou museli někam dojít...
1. čer 2009 ve 12:01  • Odpověz
Jak já jdu teď ve středu na podrobný genetický UTZ a za týden v pondělí na UTZ srdce, a za týden v úterý na normální kontrolu, kde se zase dělá UTZ. A to bych se ještě měla objednat na dotočení toho 3D UTZ....nějak mám pocit, že jsem jen na UTZ :grinning:
1. čer 2009 ve 12:06  • Odpověz
No jo řemeslníci, proto jsme si dělali vše sami :sweat_smile:
1. čer 2009 ve 12:07  • Odpověz
Beránku, vše co zvládneme, si taky děláme sami. Ale na komplet novou vodu a odpady jsme si netroufli. Ale když jsem viděla ty exoty, mohli jsem to zkusit. Výsledek by určitě horší nebyl.
1. čer 2009 ve 12:14  • Odpověz
Ahoj holky já byla ráno na krvi na tripple a ve středu si mám volat o výsledky. Snad to bude ok. A už mě objednali na 2.července na velký Ult. Tak se těším.
Některá z vás psala, že se ji blbě dýchá atd - tak to mám také. Funím a srdce mi bije jako blázen - docela mi to vadí a budí ze spaní. Ale jinak si cítím docela ok.
1. čer 2009 ve 12:27  • Odpověz
My jsme si dělali i vodu i odpady, půjčili jsme si svářečku a bylo to, no hlavně, že se to povedlo :wink:
1. čer 2009 ve 12:30  • Odpověz
Orlíku, já cítím pohyby taky jenom v určitých polohách -hlavně vleže a večer
1. čer 2009 ve 12:31  • Odpověz
orlik nám část taky dělala rodina, manželovi bratranci... tak by se snad mohli o to více snažit, ale opak je asi pravdou, když jsem ráno cestou do práce viděla, jak na činžácích makají zedníci od 5 či 6 a ti naši umělci laskavě dorazili mezi 7 až 8 a za chvilku odjeli na oběd..., končili ve 3, protože v tom horku to rychle schne a dělá se jim blbě, prostě hřeší všichni na to, že v těchto oborech mají práce nad hlavu, rozdělají x zakázek a co ti zbývá, než vyčkat... no nebudu se více rozepisovat, bo bych se akorát rozčílila
1. čer 2009 ve 12:35  • Odpověz
Evi, já se uklidňuji okukováním těch dekorativních věcí - dlaždičky, koberce, barvy na malování atd. Ty technické věci přenechám raději příteli nebo bych se z toho zbláznila.
1. čer 2009 ve 12:41  • Odpověz
Ahoj holčiny :wink:

evatk, to jste tedy měli smůlu na řemeslníky. My jsme rekonstruovali byt před dvěma lety a maximální spokojenost. Co se nám nezdálo (jednalo se o detaily), to napravili bez řečí. Je pravda, že jsou dražší, ale nelitujeme. A navíc máme záruku 3 roky na provedenou práci.

V pátek jsem byla s Nelí na alergologii kvůli atop. ekzému. Odebírali jí krev, aby zjistili, na co je alergická. Při té příležitosti mi dr. oznámila, že bych neměla už teď jíst žádné oříšky, čokoládu, kakao, jahody a další potraviny, které jsou silně alergizující. Takže si dávejte pozor, pokud máte genetickou zátěž v rodině (u nás je to manžel a můj bráška - tudíž mám k tomu sklony zřejmě i já) a radši se tomu vyhněte - ty probdělé noci kvůli svědění a škrábání za těch pár pamlsků opravdu nestojí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. čer 2009 ve 12:45  • Odpověz
Holky, netušíte, jestli není protiprávní, když nám chce firmy nařídit, abychom si povinně vzali v červenci 2 týdny neplacené dovolené a nic nám za to nedají- prostě dostaneme jen poloviční plat za červenec- že nemají peníze a chtějí takhle ušetřit- to je docela hustý, ne? Dostat jen polovinu základu, to už je snad lepší být na nemocenský...Co s tím?
1. čer 2009 ve 13:17  • Odpověz
kvak měli by vám dát min. 60 % náhradu mzdy, u nás to měli dělníci a stále asi mají
1. čer 2009 ve 13:20  • Odpověz
kvak: hele to asi úplně nejde.....je to jejich problém,tak proč bys to měla odnášet ty :frowning2:

adaj: no tak to Ti závidím :slight_smile:))) já jsem přímo objednaná k dr. :frowning2: tak si moc vymýšlet nemůžu :slight_smile:
1. čer 2009 ve 13:23  • Odpověz
Kvak, nejsem si jistá, ale myslím že na to právo nemají. Můžou vám nařídit klasickou dovolenou. Dělám ve stavebnictví a v zimě, když není práce, jsou chlapi doma na 70% platu.
1. čer 2009 ve 13:26  • Odpověz
Kvak, já si myslím, že na to zaměstnavatel právo má, takových firem je velmi hodně, které to využívají. Prostě aby nepropustili lidi, tak ušetří tímto způsobem. Je jen otázka, zda je to dobrovolné, o tom se dá velmi diskutovat, když o to volno zájem nemáš.... :unamused:
1. čer 2009 ve 13:26  • Odpověz
No já právě vím, že je to povinnost, dát alespoň těch 60%- ale co dělat, když se cukají? Manželovi zase neproplácejí nakladatelství faktury za překlady, který pro ně dělá-- asi se půjdeme klouzat-
1. čer 2009 ve 13:30  • Odpověz
kvakul: s tímhle Ti ochotně a docela velmi ochotně poradí na pracáku :slight_smile: známá měla problémy se zaměstnavatelem a šla na pracák,nejen,že jí tam poradili,ale jestě jí nabídli,že když budou problémy trvat,tak na něj vletí :grinning:
1. čer 2009 ve 13:33  • Odpověz
No kéž by aspoň těch 60%- ale nám nechtějí za to období dát nic!
1. čer 2009 ve 13:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.