• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
kvak obrať se na úřad práce, měli by to vědět, pokud se to týká většího počtu lidí, musí je zaměstnavatel informovat, za telefonát nic nedáš
1. čer 2009 ve 13:35  • Odpověz
Ahoj, vy jste toho nakecaly, snad ani nebudu dočítat :sweat_smile:
Máme konečně hotové podlahy v podkroví a jsou krásný :dizzy_face:
kvak, tohle bohužel zaměstnavatel může :pensive: Můj táta je na 60% od prosince, ale je rád, že je mezi tou hrstkou nepropuštěných :sweat_smile: Může ti být útěchou, že míň jak těch 60% ti dát nemůžou. V tvém případě bych volila nemocenskou, kde máš přeci jenom o pár korun víc :wink:
1. čer 2009 ve 13:35  • Odpověz
kvak, ale ty tvrdíš, že vám nařídili jen 14 dní neplacené dovolené. Takže zbylých 14 dní vám zaplatí. Zákon tím bohužel neporušují :pensive:
1. čer 2009 ve 13:37  • Odpověz
spaaget ale i za těch 14 dní nepl. dov. náleží 60%, ne?
1. čer 2009 ve 13:39  • Odpověz
Tak zaměstnavatel to vykazuje tak, že s tím neplaceným volnem souhlasíte, nebo taky souhlasit nemusíte, ale propustí vás pro nadbytečnost, protože budou chtít ušetřit. Není to tak jednoduché....
1. čer 2009 ve 13:41  • Odpověz
nene, můžou dát 60% měsíční mzdy. vzhledem k tomu, že červenec má 22 pracovních dní + 1 svátek, tak 10 dní je dovolená(říkejme tomu neplacené volno) a zbylých 13 dní musí proplatit. Pokud to teda podali takhle, správně by vám to měli písemně oznámit. Taky můžou vzít jen měsíční mzdu a prostě ji pokrátit na těch 60%. Ale taky vám můžou nařídit chodit do práce na zkrácenou dobu a stějně byste brali těch 60%. Takže dle mého je tohle ta nejlepší varianta :sweat_smile:
1. čer 2009 ve 13:43  • Odpověz
Já souhlasím se spaagetkou, zkrácená pracovní doba by vyšla stéjně...
1. čer 2009 ve 13:45  • Odpověz
Jak píše beranek, pokud někdo s krácením mzdy nebude souhlasit, můžou jej propustit pro nadbytečnost. V žádném případě ale nepodepisovat dohodu, kterou budou mít určitě připravenou, páč byste přišli o odstupné. Kvakulky se to ale netýká, páč ta výpověď dostat nemůže. Ovšem jak je to v případě, když nebude souhlasit a zároveň nemůže z důvodu těhotenství dostat výpověď, to teda nevím :sweat_smile: To je případ pro pracovní právo :grinning:
1. čer 2009 ve 13:46  • Odpověz
aha, já jsem myslela, že za ty dny, kdy budou v práci dostanou 100% a za ty dny kdy budou doma 60%...
1. čer 2009 ve 13:47  • Odpověz
kvakul, ale ty jdi na nemocenskou, ušetříš si hustou atmosféru v práci a budeš mít nakonec i víc peněz. Pochybuju, že by jim v srpnu platili zase plnou :pensive:
1. čer 2009 ve 13:48  • Odpověz
evo, ale takhle to může být taky, já nevím, jak jim to podali :sweat_smile:
1. čer 2009 ve 13:51  • Odpověz
No jo, ale oni to podávají tak, že nám za těch 14 dní nechtějí dát nic- a to je právě podle mě protiprávní- jestli s tím bude nějaká tahanice, tak na to tedy nebudu mít sílu ani nervy a vybodnu se jim na to tak, že půjdu na nemocenskou.
Jinak zírám, jak jste informovaný :sunglasses:
1. čer 2009 ve 13:51  • Odpověz
kvak, zkrátí vám i peníze za ty zbylé 2 týdny? Pokud ne, tak jednají v mezích zákona, bohužel :pensive:
1. čer 2009 ve 13:55  • Odpověz
Tak je hodně možností, klidně mohou dát 60%, 80%, cokoliv...
1. čer 2009 ve 13:55  • Odpověz
Spaaget, máš pravdu- nervovat se rozhodně nechci- nějaký tahanice kvůli prachům jsou vždycky ubohý, achjo, tak snad aspoň manželovi proplatí faktury- jinak budeme živi z hub a lesních plodů :grinning: :grinning: :grinning:
1. čer 2009 ve 13:56  • Odpověz
Prostě pokud za těch 14 dní, co odpracujete, dostanete 60% měsíčního základu, je to OK :confounded:
1. čer 2009 ve 13:57  • Odpověz
Tak sezon hub a lesních plodů bude aktuální :grinning: Ale ne, samozřejmě je to vždy nepříjemné....
1. čer 2009 ve 13:58  • Odpověz
kvak, moje řeč, vyprdni se na ně a holt se nech živit ze státní kasy. Myslím, že máme všechny předplaceno, tak co :wink:
1. čer 2009 ve 13:59  • Odpověz
Právě že předplaceno mám vrchovatě- ještě jsem na nemocenský nikdy nebyla- takže mě mají vidět :rolling_eyes:
1. čer 2009 ve 14:02  • Odpověz
Ahoj, moja tchýne bola nedávno donutená si zobrat 3.t dovolenku, lebo nemali prácu, ale myslím, že jej to preplatili v plnej výške.
Zajtra idem na triply a na aj na kontrolu včetne utz, takže možno už budem vediet, že čo čakáme :wink:
1. čer 2009 ve 14:05  • Odpověz
Lullka- tak ať všechno dobře dopadne- co tipuješ, že čekáte? Já nějak myslím, že čekáme chlapečka, ale je mi to čím dál víc jedno :dizzy_face: Já možná budu vědět pohlaví za 14 dní- bude velký genetický UTZ a 21tt
1. čer 2009 ve 14:08  • Odpověz
Kvakulka, mne je to tiež jedno, ale citím to na druhú holčičku :slight_smile: aby som nebola prekvapená ako Beránek :grinning:
ja idem na genetický asi až začiatkom července
1. čer 2009 ve 14:10  • Odpověz
spaaget: hele ale mě se nezdá,že Ti nemusí dát za těch 14 dní nic :slight_smile: chápu,kdyby jim dali za 14 dní 60% a za těch dalších 14 100% ale nedat jim vůbec nic? :slight_smile: to je divný ne? :slight_smile:

lullka: tak to já jdu až ve středu,tak držím palečky :slight_smile:
1. čer 2009 ve 14:21  • Odpověz
Lullko, přeji ti tu holčičku :dizzy_face: Nakonec i chlapeček není špatný, šok překonáš a je to v pohodě :grinning:
1. čer 2009 ve 14:22  • Odpověz
lilli, ale oni jim dají 60% za celej měsíc. Takže vlastně zaplatí 100% těch prvních 13 dní a těch 10 prostě neproplatí. To je vpořádku. Spíš bych řekla, že jim to šéf/ová blbě podala, páč dovolená nemůže bejt neplacená. Můžou mít neplacený volno, nebo nařízenou dovolenou :wink: v písemném oznámení to ale musí být jasně dáno, co že to teda těch 10 dní mají :wink:
1. čer 2009 ve 14:29  • Odpověz
Tak jsem se dozvěděla, že řemeslníci jsou už pryč. Sice to zase nedodělali, ale to co zvládli už je dobře. Raduji se jako malé dítě. Jedu se odreagovat na těhu cvičení.
Držím palečky všem, kdo se chystáte na ty nesmyslné triple testy.
1. čer 2009 ve 14:34  • Odpověz
lill souhlasím s tebou, kdyby nebyli v práci celý měsíc - dostali by 60% za celý měsíc a byli by na tom stejně, jako když jsou v práci půl měsíce a budou mít ty samé peníze... no pracovní právo je asi na mě trošku moc
asi záleží na tom, co fakt budou mít, jak píše spaaget - neplacené volno je něco jiného jako náhrada mzdy za dny, kdy jsou doma z důvodu překážky v práci na straně zaměstnavatele
1. čer 2009 ve 14:41  • Odpověz
No, mně by přišlo horší, kdyby chodili do práce denně třeba na 6 hodin, nechali by jim volný pátky a dostávali by stejně 60% :stuck_out_tongue_closed_eyes: což teda taky můžou :pensive:
Já teda táhnu dom, páč nám kopáči budujou silnici k baráčku, tak musím dohlédnout, aby udělali vjezd, tam kde mají :grinning:
zejtra držím palce lullce na triply :wink: A jestli ještě někdo jde, tak taky :wink:
1. čer 2009 ve 14:57  • Odpověz
Ahooj, tak jsem zpět a teda to byla procházka, nevím, jeslti je venku nějaký divný tlak, ale došla jsme k dr. a musela jsem vypadat hrozně, unavená, ufuněná, srdce bilo, na čele pot...no krasavica...

ale důležité je, že je vše v pořádku, výsledky krevních testů (tripply atd.) všechny NEGATIVNÍ, takže dle všeho jsme zdraví jako rybičky :slight_smile: :slight_smile: nic jiného jsme si ani nepřipouštěli, že??
1. čer 2009 v 15:23  •  2 děti  • Odpověz
renat gratuluju, už abych i já to měla za sebou

jsem zvědavá co marsie dneska
1. čer 2009 v 15:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.