• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
dobré ranko všem :slight_smile:

tak včera na kontrole byl mazec, dr. místo v osm přišla v 9:30,takže jsem se k ní dostala hruba 2:15 min po objednaném čase :frowning2:(((( úplně mě vytočila.... krev mi odebrali pouze na vývojové vady, krevní skupinu a protilátky, a na nemoci je prý ještě dost času,což nechápu stejně tak...úplně mě tím vykolejila :frowning2:(((( výsledky budu mít stejně až za týden,takže masakr :frowning2:
napsala mi PN, ale dala mi vycházky :frowning2: od 14 - 18 h....... mám známou obvoďačku,takže mi pokreje v případě potřeby dopoledne,ale večer a víkend to moc neřeší... naštěstí dvě kámošky mají super doktory,tak se mi přímo zeptají,jak je to u nich ,když to mám PN kvůli nevhodnosti práce, jestli dávají neomezené.... nebo jak a pak bych přešla :frowning2:

vrchol všeho bylo,že když jsem se ptala,proč mi nedá neomezený,tak mi řekla,že se na to vyplňuje speciální formulář a to se jí prostě asi nechtělo... mazec ne? :frowning2:(((
4. čer 2009 v 09:25  • Odpověz
jo ale zas mě potěšilo,že mám +2 kg, to docela jde :slight_smile:
4. čer 2009 v 09:34  • Odpověz
lill to je divné s těmi vycházkami, kdyby s tím opravdu byly nějaké komplikace, pochybuju, že mi je v caru napsali, taky by zvolili nejjednodušší cestu...
4. čer 2009 v 09:39  • Odpověz
Lilisek to je blbka stou krevni skupinou ta by se mela odebrat co nejdriv kvuli rh faktoru a pak protilatkam. Jako jestli muzes prestup ja o tom taky uvazuju.
4. čer 2009 v 09:41  • Odpověz
lilisku já mám neomezené a rozhodně speciální formulář nevypisoval - doktor. Jen na neschopenku napsal neomezené a šla jsem. To jsou věci u těch doktorů co.
4. čer 2009 v 09:45  • Odpověz
Ahoj, lill, já jsem se taky ptala gyndr. na neschopenku a řekl mi, že by mi dal pouze s vycházkama, že neomezenou vůbec nedává.. :frowning2: což je teda na léto vážně nemyslitelný.
za chvilku vyrážím na tu svatbu, jsem z toho nervózní, jak kdybych se měla vdávat já.. :grinning:
4. čer 2009 v 09:46  • Odpověz
evatk: jo jo je to prostě o ochotě doktora. hodně lidí mě před ní varovala,jenže já za celou dobu co k ní chodím, jsem nic nepopotřebovala,tak jsem nevěděla :frowning2: no teď vím...byla asi udivená,že vím o těch neomezených... ale nejvíc mě naštvala tím,že mi je nedala kvůli spešl formuláři...to fakt nechápu...jen doufám,že najdu rozumnější mudra, zvlášť když vím,že ty neomez. vycházky se dávají docela často.. přeci těhu nebudou sedět doma... kdybych měla velký zdravot. komplikace,tak ok, ale takhle :_(?????

adaj: na krevní skupinu mi to odebrali :slight_smile: na nemoci ne.... no uvažuju o tom taky,jen musím najít nějakýho normálního dr. a pak to asi zrealizuju :frowning2: protože tohle se fakt nedá...ona má těch těhulí strašně moc,tak to dle mého pěkně fláká :slight_smile:

jinak nevíte jak je to s těma kontrolama těch prvních 14 dní,kdy Vás platí zaměstnavatel? to by musel asi vyslat kontrolu on co? a socka až po těch 14 dnech ne? :slight_smile:
4. čer 2009 v 09:47  • Odpověz
Ahoj holky.Lilísku nic si z toho nedělej mě taky ted v pondělí teprve nabíral krev na krevní skupinu a tak.Co se týče těch vycházek tak já mam od 10 do 12 a pak od 12 do 18hodin.Jinak jsem koukala vy už máte za se bou screening a tripl test a já ještě ne.
4. čer 2009 v 09:47  • Odpověz
jahod ja jdu az v sobotu tak snad to vsechno klapne.
4. čer 2009 v 09:49  • Odpověz
lilisek tech prvnich 14 dni posila kontrolu zamestnavatell. Apozdeji muze i doktor. Ja teda vikendy nedodrzuju.
4. čer 2009 v 09:52  • Odpověz
lill podle mě je to nějakou umíněností doktorů, v carech to zase berou úplně jinak... já už mám i všechny odběry za sebou, pak mě čeká nějaký až ve 30. týdnu...
4. čer 2009 v 09:55  • Odpověz
saze : jo jo je to jak říkám,že je to o dobré vůli doktora, vzhledem k tomu,že neom. vycházky má hodně holek,tak s tím prostě velký problém být nemůže a je to jen čistě její výmluva :slight_smile:))) nejvíc mě na tom štve,že jsem za celou dobu práce ( za těch 11 let ) byla na neschopence cca 2 x :slight_smile: a jednou jsem mojí gyndařku dokonce ukecávala,aby mě pustila do práce, a to tenkrát se taky cukala... ironie co?

jahod. jéééé svatba, mě čeká jedna v srpnu :slight_smile:))))

marky: tak to máš hezký vycházky,máš je aspoň delší jak já... já mám jen 4 hodiny :frowning2:((
4. čer 2009 v 09:55  • Odpověz
Lilísku to je pravda,ale zase já nemám jít z kým ven a kam.Tady není kam jít a tak jsem zalezlá doma.Mladej ten přijde večer z práce a jde bud spát nebo jde na pivo.Takže mě taky nikam neveme. :frowning2:
4. čer 2009 v 09:59  • Odpověz
lilisek hele ja mam to same muj doktor rika ze vic jak 4 hodiny denne napsat nemuze to je blbost velka. A hlavne rika ze zensky na neschopenkach si nezaslouzi celodenni vychazky prece se jen flakaji.

marky to mas jako ja kdyz neni doma jsem tu zalezla. :wink:
4. čer 2009 v 10:02  • Odpověz
Tak jsme zpátky z města a docela úspěch... brýle mám aspoň staré, kde mi vyměnili sklo a nové snad budu mít do týdne, nakonec mi objednají vrtané, co chci, tak snad budou, ještě se neozvali.
Pak jsem zašla do výprodeje...je to jako second hand, ale od známý vím (ona má sekáček a bere to tam a pak to prodává u sebe) a to jsou věci vyřazené z obchodů na západě, jak my s oblibou říkáme...takže všechno skoro nové, nebo třeba ušpiněné, jak se zkoušelo, nebo jak to někde leželo, ale nic hrozného...no a dnes byl 1ks za 10 korun..musí se teda hledat, ale já našla..super kalhoty, bílé sice vel. ..no to raději nebudu říkat, nesjou přímo těhotenské, ale jsou akorát na bříško..a jedny ještě černé...taky to samé a ty dělají krásné břicho, takže státnice nakonec budou snad v elegantním

A teď jdu dočíst :slight_smile:
4. čer 2009 v 10:04  •  2 děti  • Odpověz
Sanus- jojo, za 5 měsíců rodíme!!!- Odkutálí nás na sál- a vykutálí se z nás krásný pitrýsek (bez slz a potu, s úsměvem, že?). Jinak já taky podivuhodně přibírám, ale je mi to jedno- chodím večer po bytě bez trika a manželovi říkám- že jsem krásná nastávající maminka, že mám krásný bříško, že je to dojemný a zázračný, že čekáme miminko- a on je výborný, protože se na mě dívá soucitným a chápavým okem a všechno mi odkýve :grinning:
4. čer 2009 v 10:10  • Odpověz
Tak jsme to letmo přeběhla..

lili: Já se samozřejmě nechi zastávat doktorky (kor ne té tvé), ale pokud ti nevzala krev na jisté nemoci, tak je to asi obře, já měla jít také dřív, ale ona řekla, že je to lepší posunout, protože nějaké hodnoty by se nemusely odečíst..ale nevím, takto mi to bylo řečeno.
Výsledky do týdne jsouo podle mě v pořádku, skoro všude to tak je, pokud to posílají někam do laborky, jakože se to posílá do Prahy, od nás....

Ad.: mě krevní skupinu brala taky až teď, jak jsem byla

No a co se týče neomezených vycházek...tak já teda nevím, ale prostě je to od doktora k doktorovi jiné....někdo e prostě bojí (mě třeba moje gyndařka řekla, že je NEsmí dávat)...ale v nemocnici mi tenrktá řekli, že po kontrole mi je má napsat...takže jak vidíte, asi nemá cenu to řešit....
Sice mě štve a to řeknu narovinu, že někdo ty neomezený má...a někdo ne, mělo by to být teda celorepublikové, buď ano nebo ne....
Chápu, že ten kdo je doma z dlvodu rizik. těhotenství, že by měl sedět na pr...., nohy nahoře apod., ale pak sjou taky případy právě třeba rizik,. povolání (to mám teď já :slight_smile: a vím, že spousta z nás tady na koňovi a to nevidím důvod, proč nechodit ven, navíc procházky jsou doporučené... :slight_smile:takže si to odporuje.
Ale to se tady řešilo stokrát, asi nemá cenu to nějak dál rozebírat...
4. čer 2009 v 10:11  •  2 děti  • Odpověz
adaj: jo jo kravina to je,protože moje kámoška mi teď zrovna říkala,že dostala vycházky od 9 - 12 h ,a pak od 12- 18 h,takže 4 h denně jsou fakt blbost :_((((( jsou to magoři
4. čer 2009 v 10:13  • Odpověz
kvat tak to mas stesti ten muj ignoruje cele tehotenstvi dokud nebudu v 28tt pk se bde tesit do te doby ne.
4. čer 2009 v 10:15  • Odpověz
Adaj- no jo, ale vy máte tu loňskou zkušenost, tak se snaží asi se citově nevázat- jasné ale je, že tě to mrzí, že to s tebou neprožívá...
4. čer 2009 v 10:16  • Odpověz
renat ja mam rizikove tehu a necitim se tak ze mam sedet na prdeli a stresovat se doma a ne ze bych nekde extra litala, ale proste nemuzu ani za rodinou nebo tak bo to zaa 2 hdiny tam nestihnu ani poradne dojet pres Prahu. A treba u me je nejhorsi stres a kdyz jsem venku je mi dobre nebo tak. Ale bejt zalezla doma je hruza. Jinak to beru v klidu jen pisu svoje duvod.

lili proste doktor od doktora.
4. čer 2009 v 10:18  • Odpověz
Ad.: Jéé to ne, to jsem jako nemyslela, že by nemohla ta dotyčná na procházku, na návštěvu...apod. Vím, že ty to bereš zodpovědně a že u tebe to není o tom, že by si někde lítala, ale znám i těhule, co si opravdu daly neschpenku na rizikové, protože prostě nechtěly do práce, chtěly lítat po obchodech...ale to je vždycky tak, že věc má dvě stránky...u všeho...
4. čer 2009 v 10:22  •  2 děti  • Odpověz
kvat jo presne tak snazise, ale on nechape ze ja uz toho prcka nemuzu ignorovat kdz ho citim. On si totiz mysli zee kdyby se nco stalo ze to bude min bolet. Coz je blbost.
4. čer 2009 v 10:22  • Odpověz
To je fakt- mělo by se to rozlišovat- rozdíl je poletovat kdovíkde, stresovat se a vyčerpávat a oproti tomu koukat do čtyř stěn, bez pohybu a čerstvýho vzduchu- půldenní vycházky by měly být samozřejmý, myslím- mě totiž hlavně stresuje, když něco musím- ať už do práce, nebo naopak sedět doma- to vyjde skoro nastejno
4. čer 2009 v 10:23  • Odpověz
kvak.: přesně tak... A nějaké omezení, že zrovna v deset jdeš ven a ve 12 zpět, když jsou pařáky, tak se raději jdu projít ráno v osm...a přes poledne jsem doma...to jim nedochází...když přijdede manžel třeba ze služební cesty v půl6 a potřebujeme na kopit a ty máš do šesti vycházky, což se prostě někdy nestihne...to je to samé. Já to neřeším...
4. čer 2009 v 10:25  •  2 děti  • Odpověz
Za to, co jsem dostala od sociálky...vždyť je to směšný, člověk maká jak idiot, odvádí daně a ne malý, paltí si všechno zdrav., soc. apod. a pak s emu to takto vrátí, ať jdou do pr.... se všema kontrolama apod.
Pardon za slova, ale přijde mi to jako buzerace.
(na druhou stranu chápu zaměstnavatele, co si tím kontrolují své zaměstnance...ale ne už socku).
4. čer 2009 v 10:26  •  2 děti  • Odpověz
kvat pekne napsane.

renat ty jsi aspon neco dostala ja jsem dostala 800 a dalsi penize kdovi kde. Jinak me zamestnavatel nekontroluje.
4. čer 2009 v 10:28  • Odpověz
Ad. (to jsem myslela všeobecně, ne na těhotné..ale když je třeba někdo doma se zádama, chřpkou apod. a pak lítá všude možně, chápu, že zaměstnavatek chce vědět..i když te´d to už je jiné, co to platí jen 14 dní...je to prostě o ničem.

Ad. no se zpožděním, ale je fakt, že dostala, ale kdybys viděla tu částku...ale to je jedno, lepší než pěstí do oka. :slight_smile:
4. čer 2009 v 10:30  •  2 děti  • Odpověz
renat no aspon lepsi neco nez nic si rikam no treba to prijde protoze jsem doma uz od pulky brezna.
4. čer 2009 v 10:37  • Odpověz
tak to máte pěkně drsné s těma dávkama, to je neuvěřitelné, se má člověk jít pást nebo co???
4. čer 2009 v 10:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.