• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
dobré ránko
taky jste mě tím mluvením apod. dojaly, už od večera mám úplně "supr" náladu, ráno jsem si v posteli pobrečela a zapnu pc a čtu tohle, no vy mi dáváte...
už se mě začínají ptát lidi na pohyby a ještě víc mě tím znervózňují, včera mamka a kámoška ze školy - tu jsem potkala po dlouhé době u zubaře, měla i "zásadní" dotaz ohledně jmen, že už přece určitě musíme mít nějakou hrubou představu... jsem jí řekla, že to budu řešit až po tom velkém utz a naštěstí už mě sestřička zavolala dovnitř..., no úplně mě s tím svým bleskovým dotazníkem rozčílila
5. čer 2009 v 10:49  • Odpověz
ahoj evko, ja mam taky takovy slzny tlaky .. vcera jsem jela autem a rozplakala jsem se u billboardu s napisem "nejvetsi darek pro dite je zdrava mama" ..

jinak na takovy dotazy razne odpalim stylem - ze se to vcas dozvi - to jsem rekla tchyni ... babizna by to zase pouzila lk drbum..

dnes mam lenoru - od rana se nemuzu zahrat a nechce se mi nic delat... a taky asi nic delat nebudu :wink:
5. čer 2009 v 11:01  • Odpověz
Evatk- nám se navíc mění názory na to, jak prcka pojmenovat- takže si se jmény spíš zatím hrajeme... Mě se zase různí lidi ptají, kdy budeme pořizovat kočár, postýlku... Vždyť dneska přece není potíž tohle během týdne všechno sehnat, objednat-tak proč to tak hrotit, ne? Vždyť nejsme skoro ani v půlce těhu, že jo?
Připadá mi, že jsou takový různý mánie a já se jim snažím vzdorovat- výbavičková a přibíraci. Tahle naše listopadová diskuse je naštěstí normální, ale jinde pořád řeší, jestli je to moc přibrat v 6. měsíci 3-4 kg, jestli to po porodu zhubnou, jak jsou hrozně tlustý, s těma 4 kg navíc a tak- já nevím, ale jsou to starosti jak z Cosmopolitanu...
5. čer 2009 v 11:02  • Odpověz
evo, já jsem dneska taky naměkko, včera mě sjela tchýně, že se vůbec na to mimčo nechystám, večer když jsem se od nich vracela, jsem viděla, jak sousedovi někdo schválně přejel psa :angry: No a hned zrána jsem četla, že maova z říjnovek už porodila ve 23+2:pensive: Sledovala jsem ji už v únorovkách a moc jsem jí přála, aby to s miminkem dotáhli co nejdál :pensive: Ale malej bude bojovník po ní, vždyť i sám dejchá a moc jí přeju, aby už konečně byla maminkou :slight_smile:
A jména? Tak to už vůbec netuším, jestli my někdy začnem řešit, páč manža tvrdí, že je na to času dost, takže to vidím na improvizaci na porodním sále :sweat_smile: :grinning:
5. čer 2009 v 11:04  • Odpověz
jo kvakul, a na to jsem si dosla pro susenky a cele je sežeru :grinning: :grinning:
5. čer 2009 v 11:04  • Odpověz
Spagett - já si s ním zatím také moc nepovídám , jen si občas hladím břicho jinak zatím také moc nešílím.
Byla za mnou kamarádka, která čeká 3 mimčo a má jedno dobré heslo. Máme mimčo, ale důležité je se z toho nepo.....
Má kluky krásné , hodné a je skvělá máma , ale bere vše dost sportovně a hlavně je na jejich rodině vidět jak jsou strašně v pohodě. Když jsem jí říkala , že mám strach až mimi bude brečet, že z toho budu nervní. tak mi řekla nebudeš pochováš a musíš si říct, jsi najededé, přebalené tak co tak si pobreč ono ti to neuškodí.
5. čer 2009 v 11:08  • Odpověz
Marsie, taky mě kdeco dojme- ale třeba i holuby, který si hledají zrníčka a koukají, jestli jim něco nehodím- samozřejmě vyměknu a hodím. Jsem fakt hrozně měkká. Potřebovala jsem ráno rychle do koupelny, ale manžel se tak dojemně rychle z koupelny pakoval, aby mě pustil, že jsem mu řekla, ať tam klidně je a udělá si , co potřebuje, že práce neuteče- skoro mě to rozbrečelo (je to skoro k nepochopení, že jo?)
5. čer 2009 v 11:08  • Odpověz
kvak, v 6. měsíci 3-4 kg? no to je fór, já to vidím tak na 15-20 :grinning: Ale teda vůbec to nehrotím, holt obměním šatník :slight_smile:
výbavičková taky nejsem, třeba minulej víkend, na mě vybafla teta, že v červenci jede do lázní a že si mám vybrat, co mi uplete pro mimčo, když se narodí takhle na zimu. Dopadlo to tak, že jsme se zhádaly, páč ona vybrala takovej šílenej svetřík s houskama, nebo co to bylo, navíc obháčkovanej takovou kraječkou. Tak jsem se jí zeptala, jestli by do toho oblíkla i kluka a ona, že jo :grinning: No mě vomejvali.
5. čer 2009 v 11:11  • Odpověz
Marsie- tak správně- cosmopolitní pitominky potřeme zdravým světovým názorem!!! :rolling_eyes: :rolling_eyes:
Saze- to je pravda- oni to pak i děti vycítí, že máma je klidná a neplaší a samy pak nejsou takoví nerváci
5. čer 2009 v 11:11  • Odpověz
Svetřík s houskama!!!! :grinning: No asi to myslela dobře...
Spaaget, oni to ty kosmopolitky hodně řeší, asi si moc neuvědomují, jak je vzácný být zdravej a vůbec počít a pak čekat zdravý děcko- a že projev zdravýho těla je, že chce výživu... Asi v tom hrají roli pomotaný priority (dítě se vždycky do něčeho oblíkne a v zubech ho taky nosit nebudeme, to ať se rodina nebojí...)
5. čer 2009 v 11:14  • Odpověz
spaget - to je strasny .. se modlim abych brouka donosila.. 23t to ma tak 20 cm ani ne?? ale rikali na info schuzce, ze nejmensi přeživší mimi bylo z 24t a melo 400g.. tak oboum taky drzim palce, at se drzi!
5. čer 2009 v 11:18  • Odpověz
a kdes cetla ty cosmopolitanky kvakul ? ja jsem rada, ze zvladam vas (v dobrym).. do jinych diskusi ani nelezu
5. čer 2009 v 11:21  • Odpověz
kvak, jen se nesměj, má máma má 3 ségry a všechny u toho výběru byly + babička. Odsoudily mě k zatracení, neb ani cikáňata nejdou z porodnice v jiné než bílé barvě(vybrala jsem hladký svetřík s bílozelenými proužky z tý bavlněný vlny, páč já sama nemám ráda huňatý svetry). Nakonec přišla mamka, když je viděla, jak se na mne všechny slítly, tak se slitovala, že mi ho uplete ona a já si pak vyberu, v čem z tý porodky pojede :wink:
Můj kamarád psal diplomku na téma "Vliv časopisů na dospívající mládež" a Cosmouš z toho vyšel jasně nejhůř, shodli se i s komisí, že by měl bejt prodávanej tak od pětadvaceti :grinning:
5. čer 2009 v 11:24  • Odpověz
priznam se , ze uz me teda ty nakupy taky zacinaj chytat .. ale to je to tim, ze mam rada vse pintlich pripravene :grinning: .. ale rekli jsme si, ze az tak v 7m..
kamaradky maminka mi vybira v bazosi hadriky, tak kupuju jen ty .. :grinning: - a to je sekac ten se nepocita :wink:
5. čer 2009 v 11:25  • Odpověz
Marsie, nakoukla jsem jsem do Podzimních miminek a Přibírání v těhotenství- ale nesoudím, že jsou tam takové všechny holky, ale prostě se tam probírají hovadiny, no
Spaaget- a proč záleží na barvě, v který pojede mimi z porodnice? To mě vůbec nenapadlo... Snad je podstatný, aby mu bylo teplo, ne? To jsou pseudo-starosti, achjo...
5. čer 2009 v 11:28  • Odpověz
spagetko - mas to tezky, ze maj takovej pocit, ze musej neco haklovat???...
tak jim to odkejvej, stejne na cestu musi mit teplou kombinezu a fusak do kocarku nebo do kolibky .. tak to ani videt nebude :slight_smile:) a pak to soupnes na dno skrine...
nastesti u nas ve familii nikdo haklovat neumi, tak mam klid ..
5. čer 2009 v 11:29  • Odpověz
marsie, na svůj věk je to chlapák - 660g :wink:
nakupovat budu až po tom velkém utz, ale nejspíš se teď na Sardinii neudržím, páč tam mají úplně jiný věci než tady :slight_smile:
5. čer 2009 v 11:29  • Odpověz
AHoj maminy :slight_smile:
Hrdě hlásím, že mám svou vlastní oficiální DPN, od pondělka :dizzy_face: Doktor byl roztomilej, nejdřív mě pochválil, že je to rozumné rozhodnutí a pak se mě zeptal, jestli mi budou vyhovovat vycházky 0:00 - 24:00 :grinning:
Jinak já se cítím taky blaženě a občas se mi zcela nečekaně zvlhčí oko nad nějakou naprosto bezvýznamnou záležitostí, ale s miminkem si zatím nepovídám ani neřeším výbavu. U mě je to ale trochu dáno těmi dvěma předchozími neúspěchy (v 18TT a 32TT) a současnou diagnózou, takže se to snažím brát jako neuvěřitelný dar, ale zároveň si pořád dělám takovou tu rezervu, že možná nic nebude. Já opravdu budu naprosto všechno zařizovat, až budou miminka na světě. Koneckonců ony budou stejně muset "dozrát" v nemocnici, takže pak bude spousta času na to vše potřebné zařídit :slight_smile: Strašně se mi líbí heslo Mám dítě, ale je důležité se z toho nepos...., i když to zní cynicky :grinning:
5. čer 2009 v 11:32  • Odpověz
kvak - i ty zaletnice jedna :slight_smile:))

spag - no, tak to pri vsi bide vypada nadejne...
5. čer 2009 v 11:36  • Odpověz
kvak, já tu bílou barvu taky nepochopila :grinning: Prostě mi řekly, že z porodnice prostě MUSÍ v bílým :grinning: Beztak přes to bude mít buď bundu nebo ňákou tu kombinézu, jak píše marsie a ještě si hooodně rozmyslím, jestli to po cestě domů vezmu k nim na návštěvu :grinning: K těm barvám ještě, tam v ňákým tom pravěkým časopise, co tam vyštrachaly, byl článek, že mimino první týdny dýchá celým povrchem těla, a že tomu zabraňujou tmavé oblečky :sweat_smile: Tak to asi všechny četly :grinning:
5. čer 2009 v 11:36  • Odpověz
tak to by mě teda opravdu nenapadlo řešit, v čem pojede mimino z porodnice - hlavně v teple, ne?
já budu nakupovat taky až po gen. utz, to snad už budeme vědět, co to bude... jen včera jsem neodolala a rezervovala si pár věcí v jednom intern. bazárku, něco neutrálního
5. čer 2009 v 11:41  • Odpověz
Ježíš, Spaaget, a ví to ještě někdo kromě nich?? :confused: Já o tom nikdy neslyšela. Náš Kuba šel z porodnice ve žlutým, i když jsem měla vybranou bledě modrou....ale manža se na poslední chvíli rozhodl, že mu oblečení vybere sám a přivezl něco úplně jiného, než jsem měla nachystané :grinning:
5. čer 2009 v 11:42  • Odpověz
Ahoj holky, v rychlosti vás dočítám a jsem ráda, že nejsem divná sama. Výbavičku zatím neřeším (přijde mi to nějak brzy), mám zatím předběžně vybrané asi 3 kočárky, tak je tak v srpnu/září dojdu okouknout.
A co se týče, v čem pojede mimčo z porodnice, to je snad jedno ne? Hlavně abych si odvážela zdravé miminko.

Marsie, ahoj dobře, že ses ozvala. Dávej na sebe pozor.
Saron, jak bylo na dovolené?
5. čer 2009 v 11:48  • Odpověz
teda ja nevim, ale me je to uplne putna v cem pojede, hlavne cistym a teplym ne?
5. čer 2009 v 11:49  • Odpověz
Holky omlouvám se že vás ruším a zkáču do řeči.Ale chtěla jsem se optat.Už jste přemejšleli kde budete rodit?Jsem asi divná ale já už nad tím přemýšlím ted,protože všude píšou,že se musíš zaregistrovat.
5. čer 2009 v 11:49  • Odpověz
ale myslim, ze vim, jak to vzniklo .. drive prece nebyly UTZ a vybavy na mimi byly taky vsechny bile.. protoze jednoduse nevedeli co to bude?
5. čer 2009 v 11:52  • Odpověz
markytanko - to nevim kolik je porodnic v chebu, pokud vice nez 1 mela by sis vybrat a tam se registrovat. Registrace jsou od 14tt - tak si asi pospes, aby tam meli misto :slight_smile:)
5. čer 2009 v 11:54  • Odpověz
No já jsem přemejšlela o Plzni-Lochotín a nebo Domažlicích.Jenže toho mýho chlapa někam dokopat je umění.
5. čer 2009 v 11:58  • Odpověz
Markyt, pokud chceš rodit jinde než v místě svého bydliště, tak se zaregistrovat musíš.
V Táboře, kde bydlím já, je pouze jedna porodnice (chci rodit u nás), se registrovat nemusím.
5. čer 2009 v 11:59  • Odpověz
orlik - :slight_smile:))) neboj, budu ... uz z gauce neslezu :wink:

spaget - sem koukala na tu maovu - to je na palici to je uz po4!!!! no snad to vyjde .. moc jim to preju
5. čer 2009 ve 12:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.