• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
jahod uzasne brisko.
5. čer 2009 v 16:31  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jse se přišla pochlubit, že mám za sebou státnice. Byla to makačka, byly to nervy, ale mám to huráááááá
5. čer 2009 v 17:29  • Odpověz
adell gratuluji moc moc moc. :dizzy_face:
5. čer 2009 v 17:41  • Odpověz
Adaj děkuju jsem fakt strašně šťastná konečně si můžu naplno užívat těhulkování, prostě úžasný pocit, že jsem to zvládla.
5. čer 2009 v 17:43  • Odpověz
adel gratuluju a ostatním taktéž - ke kontrolám

marsie to je těžko, nezávidím ti rozhodování, sama jsem si říkala, že na amnio bych nešla, kdyby co bylo, ale když je člověk před to postaven...
5. čer 2009 v 18:14  • Odpověz
marsie a co genetický ultrazvuk, vždyť na ten taky půjdeš ne? nemůže amnio počkat až pak?
5. čer 2009 v 18:16  • Odpověz
Evat moc děkuju.
Marsie já na té amnio byla jak jsem tady psala a taky jsem zvažovala jestli jít nebo ne. Je to určitě těžké rozhodnutí. Já teda opravdu nic necítila ani když mi to dělali, ani pak mi nic nebylo takže pro mě to hrozný zážirek nebyl, ale kdyby se něco stalo tak je jasné, že bych se na to dívala jinak. Takže v tomhle je těžko radit. Snad se rozhodneš správně.
5. čer 2009 v 19:42  • Odpověz
ahojky .. tal jsem tu, zase na gauciku ... vygruntovala jsem galaz a pokojiky ... uf.. a zase me vsechno boli... jeste jsme byli koupit plovku, takze splneno.. podlahar muze prijit ..
zbytek uklidim az odejde, ted na to pecu..

adel - gratuluju ke statnicim, jsi sikovna!!! a dekuji za nazor! to vis, furt o tom premyslim.. proc tebe tam posilali??
evi - no, ja nevim, me na nej nechteli objednat dokud nebudou ty vysledky .. ale mas pravdu, UTZ a pak se uvidi ..

jahod - si fesanda :grinning: - to je mi lavurek :grinning:
5. čer 2009 ve 21:16  • Odpověz
Marsi mě vyšly pozitivně tripple testy na downův syndrom a to teda 45:1 což bylo dost. Po vyšetření ultrazvukem mi mudr řekl, že miminko se vyvíjí normálně má vše to co by zdravé miminko mělo mít, ale přesto mi doporučil odběr plodovky. Já ani pořádně nestihla reagovat to je pravda protože mi to udělal přímo hned po tom ultrazvuku. Vím, že je to zákrok a taky vím, že člověk nikdy nemůže vědět jestli je miminko úplně v pořádku může se stát kdykoliv cokoliv, ale já bych to asi podstoupila znovu. Je určitě pravda, že tento názor mám i přes velkou péči a starostlivost doktorů a sestřiček. Tím jak krásně se tam choviali mě zbavili skoro veškerého strachu a bylo to pro mě snesitelnější. Omlouvám se nedočítala jsem zpětně. Proč to bylo doporučeno Tobě?
5. čer 2009 ve 21:29  • Odpověz
marsie mě tam taky objednali až po výsledcích triplů (ty mi řekli ve středu a hned v pondělí jdu na utz - a doktor říkal, k mému překvapení- že neví, jestli mi i rovnou udělají amnio, ale že si myslí, že ne, že to se provádí na základě špatných krevních výsledků - takže by se asi rozhodli na genetice podle blbého utz; vůbec nechápu, proč teda amnio zmiňoval)
na stránkách společnosti, která mi bude ten utz provádět, mají výstřižky z novin, kde tamní doktoři uvádí právě nevýhodu té amnio - tedy rizikovost a chápu z toho, že jí nejsou nakloněni, když se zabývají těmi screeningy a ultrazvuky... tak snad mě na ni nepoženou bezdůvodně
nechci radit na amnio nechodit, ale být tebou každopádně trvám na tom gen. utz, který by asi měl být po ivf automatický (co vím od s vého dr.) a uvidí se pak - genetik ti nejlíp řekne, jak to vypadá
5. čer 2009 ve 21:38  • Odpověz
adel ty jsi byla v olomouci?
5. čer 2009 ve 21:40  • Odpověz
adel - nevim, jestli jsi cetla mou anabazi .. ale zajimal by me tvuj nazor - testy z I trimestru vysly naprosto ok, triply - zvysene hodnoty (down byl 1:190, neco 1:3500)- dle konzultace s genetickou mudr minimalni riziko - pul procenta ... na amino vysetreni uvadi pul az procento riziko... presto mi "doporucila" abych na to sla???

evko - no, tak takto to chapu .. oboum vam nejdrive udelali UTZ a pokud je pochybnost tak amino .. ale me posledni utz delali ten screeningovej coz bylo zacatkem kvetna!!!!!!! a na tenhle me nechteli ani objednat!!!
No, asi dost bylo laskavostí asi dozral cas bejt tvrda.. treba tady u te geneticke mudr maji UTZ na pozadani - sice se za nej plati 300,- ale muzes, jo a za 200,- delaji urceni pohlavi :slight_smile:) ach jo...

no nic.. jsem vam vsem moc vdecna za vase nazory, pri predstave jehly do bricha je mi spatne - uplne vidim Travoltu v Pulp Fiction jak ji´to bodal do srdce.. za toho mam pokazdy osypky :fearful:
5. čer 2009 ve 21:57  • Odpověz
marsie to ti asi dělali ten utz k tomu nt screeningu; tak to asi mají všichni dr. jiné postupy, můj dr. mi tvrdí, že na ten gentický se posílají všechny po ivf, a že za něj neplatím a že někteří dr. tam posílají dokonce všechny pacientky... on je to asi ten tzv. velký utz, který se dělá cca ve 20.tt, akorát že se na to podívá genetik, který "to má v oku", takže pozná hned anomálii... takto jsem pochopila vysvětlení od doktora
tak radši absolvuju utz, těch jsem už absolvovala x, než riskovat jehlu v břiše, jak píšeš... já vážně nerozumím těm různým postupům, doktoři "radši" doporučí, abys tam šla, neb si nechtějí lajznout, že tam fakt něco bude a když se po amniu nedej bože něco po...., tak dají ruce pryč, že to s tím souviset nemusí... pak si vyber
nelze napsat na amnio nechoď - v pondělí můžu narazit na genetice na něho přeopatrnického a požene mě na ni "radši" taky a rovnou a kdoví, co v tom stresu ze sebe vypotím
každopádně držím palce, ale když už jsi tolik obětovala, i těch pár stovek pro klid duše tě nezabije, abys věděla, žes udělala všechno proto, aby ses vyhnula možná zbytečnému riziku
5. čer 2009 ve 22:38  • Odpověz
jo a taky jsem v těch výstřižcích četla něco v tom smyslu, že snad v cizině je běžné, že pokud nějaké takovéto výsledky vyjdou zle, nastupují psychologové, kteří s rodiči situaci citlivě řeší, ale že u nás toto zatím nehrozí, i když by to lékaři přivítali - neprošlo by to přes pojišťovny apod. ..., takže se nejspíš ví, co to s člověkěm může udělat, ale ve finále, jako např. tobě, to "citlivě" sdělí sestra telefonicky... opravdu máme co dohánet, myslím, že ani naše děti se toho ale nedožijí
trošku mě to ale uklidnilo, protože si připadám divně, že jsem ze všeho kolem toho na nervy, ale pokud by i lékaři přivítali pomoc psychologů, asi to není tak mimo mísu
ach jo, člověk si už tak "užije" s několikaletou léčbou neplodnosti a místo aby si užíval návalů štěstí, řeší takové nepříjemnosti...
5. čer 2009 ve 23:15  • Odpověz
Krasne rano holky vecer se tu moozna ukazu ted se jdu pripravovat na tu svatbu a je tam hnusne tak se netesim.
6. čer 2009 v 08:15  • Odpověz
Dobré ráno holky, tak já jsme absolutně nestíhala a ani teď nestihnu dočítat, ale věřím, že kontroly dopadly v pořádku a vše j v pohodě, miminka prospívají a maminky si užívají :slight_smile:

čeká mě stejný scénář jako ad. :slight_smile: jdu se připravovat na svatbu, 14 stupňů, to je síla, vůbec nevím, co vezmu na sebe...

hezký den všem a večer snad nakouknu.
6. čer 2009 v 08:19  •  2 děti  • Odpověz
Evat ano byla jsem v Olomouci a jak říkám opravdu si nemůžu stěžovat. Věděla jsem, že riziko je jak pro miminko tak pro maminku, ale já měla riziko downa dost velký takže jsem to pro jistotu riskla i když přítel mi hned říkal, že už by určitě nějakou abnormalitu poznali na ultrazvuku.
Marsi právě že jsem nečetla co si psala. Říkaš 190:1 na downův syndrom tak to kdybych měla tak krásný výsledek tak bych na amnio určitě nešla. Je to samozřejmě na Tobě, ale toto je podle mě krásný výsledek a riziko, že se něco stane miminku je 100:1 takže s Tvými čísly bych to já osobně určitě odmítla. A určitě bych nejdříve žádala ten velký genetický ultrazvuk.Jinak s tou jehlou v břichu chápu, že se Ti to zdá drsné. I když jak říkám dalo se to vydržet a dokonce o toho odběru byl i příel takže fakt to tak hrozné nebylo, ale šla jsem na to jen proto, že to riziko bylo větší. Míto riziko nad sto tak nejdu.¨
Ad a Renat užijte si krásnou svatbičku. Sice je škaredě, ale aspoň není vedro tak vám bude dobře :slight_smile:
6. čer 2009 v 09:09  • Odpověz
Marsie - zvážila bych, že riziko u amnio je vyšší než u Downa... a to u tebe významně (v podstatě dvojnásobné). Ale nakonec ti asi neporadí žádná, já sama nevím, možná bych se prostě bála a chtěla to vědět... Budu držet palce, ať to dobře dopadne, ať už se rozhodneš jakkoliv.

Jinak - kdo sliboval těhotným ranní nevolnosti v prvním trimestru, chtěl je nalákat, aby mu rodily. :angry: Včera jsem zase musela vypadnout z práce o hodinu dřív, a poslední hodinu to bylo vysloveně trápení zvířátek. A dneska musím ještě dodělat dort a dorazit na oslavu do restaurace a nakoupit dar. Radši bych spala...
6. čer 2009 v 09:20  • Odpověz
ahojky holky! Jeste jednou dekuji za vase rady porady. Moc mi to pomaha slyset vas nazor... jste moc hodné, dekuji!
jinak prikladam svuj obri pupek - tak se rychle kouknete nez mi ho admin stahne, ze verlyby jsou zakazany.

ad/ renat - hezky si uzijte svatbu .. ja bych sla hned - i jako netehotna si na nich vzdycky poplacu, tak ted bych rvala jak tur :slight_smile: - .. a hlavne bych chtela jit proto, ze jsem videla nadherny saty (i verlyba se do nich vesla) a bohuzel pro ne nemam vyuziti, tak jsem je tam musela nechat ..

my jedeme k nasim na vejkrmnu, tak pa v nedeli - uzijte si hezky vikend!
6. čer 2009 v 11:22  • Odpověz
Marsi jaká velryba máš pěkné zakulacující se bříško. Kdyby to bylo z jídla tak neřeknu, ale při těhu je ideální. Tak si hezky užij návštěvu u vašich. Pá
6. čer 2009 v 11:59  • Odpověz
Ahoj, my jsme byli v ZOO, sice nesvítí sluníčko, ale jinak to je v pohodě, zatéím neprší :wink:
Marsie, tvoje břicho mi vůbec nepřijde velké....
6. čer 2009 v 15:24  • Odpověz
To břicho vůbec záleží i na postavě těhotné, každá máme trochu jinou postavu. Já si taky připadám jako "tlustá", protože v normálním stavu na to nejsem zvyklá :grinning:
6. čer 2009 v 15:26  • Odpověz
ahojky všem, tak jsem to jen tak zběžně prolétla :slight_smile:

Lullka: gratuluju k tripplům,mě to čeká až ve středu :frowning2:

adell: gratuluju ke státnici a teď už bude jen pohodička a klídeček :slight_smile:

jahod: :slight_smile: moc pěkný bříško... :grinning:

marsie: jaká velryba? :slight_smile: krásná těhulka :slight_smile: budu držet palečky,a ať se rozhodneš jak budeš chtít,určitě to bude v pohodě

dneska je tady teda pěkně hnusně, včera jsem celej den uklízela, a na víkend máme návštěvu, tak mám jen chvilku na compa :slight_smile:

no snad ještě nakouknu,tak zatím všem pa a doufám,že se všechny svatby povedly :slight_smile:
6. čer 2009 v 15:32  • Odpověz
ahoj mamky, já to prostě asi nikdy nedočtu... :unamused: , njn, nemáte být tak udrbaný.
reakce na moje břicho jsem si ale samozřejmě přečíst musela, takže díky moc, vy moje zvedačky sebevědomí :wink:
celý den se tu nudím, tak jsem se na sedmou objednala na thaiskou těhumasáž - já se táááák těším! :slight_smile:
marsie, jsem ráda že žiješ! :slight_smile:
holky, včera mě večer honila mlsná, tak jsem si otevřela pytlík se sušenejma švestkama a dneska jsem zjistila, že jsou plesnivý... :confounded: , myslíte, že je to ok? (byly ale moc dobrý :grinning: )
6. čer 2009 v 17:06  • Odpověz
marsie - zakázaný velryby :grinning: , to asi nebudeme moct dávat už žádný fotky nikdo.. :wink:
6. čer 2009 v 17:09  • Odpověz
Lil děkuju :slight_smile:
Jahod já myslím, že se Tobě ani miminku nic nestane neboj.
6. čer 2009 v 17:47  • Odpověz
ahoj holky.. mrkněte do albíčka mám novou fotečku bříška z dovolené :slight_smile:)
jinak ade gratulace velkááá
6. čer 2009 v 18:19  • Odpověz
Plesnivý švestky- to je prostě jen trocha penicilínu:slight_smile:
A asi tak hrozivě hnusně plesnivý být nemohly, to bys snad nepozřela?
Riv- já už v téhle době nevolnosti dlouho neměla- zato ale vůbec nesnesu mít sebemenší hlad- to bych se klidně poblila nebo omdlela- stabilní hladinka cukru musi byť, bo tak je to spravne
Jinak začínám být v tranzu z velkýho UTZ za týden (příští pondělí)- fascinuje mě představa, že možná už budu vědět pohlaví...
6. čer 2009 ve 20:33  • Odpověz
Ahoj holky, jsem unavená, takže dočítat nebudu. dnešní den byl super, nejdřív svatba (jen obřad...ale úplně jsem zavzpomínala a těším se na příští týden, to má sestra :slight_smile: ak jsme byli u našich, ještě jsme malovali a dopadlo to super, zádvěří je žluto hnědé :slight_smile: a udělala jsem i dekorace...

Akorát učení jsme moc nedala, tak musím zabrat zítra :slight_smile:

Saronka :slight_smile: hned jsme si všimla albíčka, říkám si, budou určitě fotky z dovči :slight_smile: tak jsem jukla a bájo..fotečka z dovči s bříškem..krása.. :slight_smile: a jak bylo?
6. čer 2009 ve 20:55  •  2 děti  • Odpověz
A já jsem dala fotku jak jsem šla na svatbu :slight_smile:
6. čer 2009 ve 21:02  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.