• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
saze ja jen vecer a loni nic a letos uz mam jednu hnusnou na brichu.
8. čer 2009 v 17:00  • Odpověz
saron gratuluji a ted pekne lez a odpocivej jasne. :wink:
8. čer 2009 v 17:03  • Odpověz
ahoj holčiny, tak vám jdu popsat tu mou dnesni anabázi, jsem docela špatná... už předem se omlouvam za ten román, potřebuji se asi i vypsat...
v hlavičce jsou nějaké cystičky (prý to je časté a mělo by to zmizet)
je tam něco ohledně střevních kliček (doslova mírná hyperechogenita intestina)
něco s ledvinnýma pánvičkama (mírná pyelektázie) - tyto 2 věci by neměly nic špatného znamenat...
a v pupečníku jsou 2 cévy místo 3, což by nemělo vadit

kdyby to byla jedna věc, tak bych byla v klidu, ale takto... z netu jsem chytla depku, jakmile za manželem zapadly dveře, už jsem řvala

dr na mě mluvil většinou latinsky, moc sám od sebe nevysvětlil co to teda může znamenat, do toho žvýkal žvýkačku a já jak jsem chytla paniku a skoro brečela, jsem se skoro na nic nezeptala, tak to proberu za 3 týdnu u svého dr. snad v klidu, ještě jak mě manžel chytil za ruku, jsem úplně vyměkla... ten to vnímá úplně naopak, bere to pozitivně, že ostatní víc důležité věci jsou ok

doktor by mi doporučoval amc (aby byla 100% jistota,že to není ds), kde je dle jejich stat. riziko potratu 0,6% (četla jsem i vyšší čísla), což je vyšší riziko, než že by miminku něco fakt bylo, tak jsem to odmítla, pro mě by to byl další stres navíc a jak jsem se trošku dýl rozmýšlela, už mu chtěl odpovědět manžel, že volíme variantu kontroly za 4 týdny, na kterou stejně musíme, jelikož nebylo pořádně vidět srdčíko, prcek byl otočený zády

takže místo abych si konečně začla užívat klidného těhotenství, zase budu úplně marná... nemám ani náladu něco objednávat, jsem se chtěla tím zabavit, a vybírat jména apod., ještě jak furt čučím doma, je to na depku

a úplně jsem se zapomněla zeptat, kolik měří prcek celkově a vyptat si fotku - no stejně bych nad ní akorát bulela

a vypadá to na holčičku
8. čer 2009 v 18:57  • Odpověz
beranek tak to jsem ráda, že ty mé odkazy k něčemu byly, byly to jen náhodně vybrané stránky, které mi vyhodil vyhledávač, přišly mi jen přehlednější než ostatní, tak mě těší, že i věci stojí za to...
8. čer 2009 v 18:58  • Odpověz
evi, zlato, to fakt vůbec nemusí být nic špatného. zkus na to nemyslet, dej si něco sladkýho a nalož se třeba do vany, v břísku máš určitě krásnou zdravou princeznu, vždyť se podívej, jak to tu všem holkám vychází/nevychází.
8. čer 2009 v 19:10  • Odpověz
evak kocko no muzu se podivat do knizek co to znamena, ale nejlepsi by bylo zavolat svemu mudrovi a rict ze by jsi si s nim chtela promluvit. Na netu moc nehledej protoze 40% informaci vetsinou tech horsich je spatna. JA bych radsi zasla za doktorem. A jinak gratuluji k holcice.
8. čer 2009 v 19:10  • Odpověz
Evak - drž se já také myslím že to bude vše ok. Ale Adajar má pravdu cinkni doktorovi a zajdi tam třeba zítra a promluv si s ním. Určitě pak budeš ve větším klidu.
8. čer 2009 v 19:40  • Odpověz
evi, jj, souhlasím s holkama, fakt lepší než se trápit 3 týdny.
8. čer 2009 v 19:55  • Odpověz
holky jak vam dneska je me je nejak divne celej den jsem prospala a nic moc jsem ani nejedla no az ted vecer rohlik no. A ted jdu delat vecu manzzovi.
8. čer 2009 v 19:58  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem zpět, nehty sestře dopadly dobře, fakt hezoučký :slight_smile:
Jinak jsem unavená a hladová (už vaříme :slight_smile: ale jinak dobrý :slight_smile:

Tak a teď k vám, zběžně jsem to projela..
Takže ještě jednou strie ... já už taky nějaké mám, takže osud, smířila jsme se s tím.

Saronko: super zprávy a gratulace k holčičce :slight_smile: to bude šatečků, fintítek apod. Jůůůů

evi: tobě taky gratulace k holčičce...a to ostatní, jak píšou holky, lepší bude zajít za doktorem...protože i mě bylo řečeno, že na internetu jsou zprávy někdy nepodložené a nepravdivé...a on ti to určitě vysvětlí. Všechno bude dobrý ....

Koukám, že teď zas jsou v kurzu holčičky..tak jsem zvědavá na ostatní a hlavně samozřejmě na sebe, už se nemůžu dočkat....teď mi známá říkala, že to bude holka...sice bych chtěla kloučka, ale je to jedno...teorie o chutích, tvarech břicha apod. radšji ani nečtu :--)
8. čer 2009 ve 20:07  •  2 děti  • Odpověz
Moc gratuluji k holčičkám :dizzy_face: :dizzy_face:
Marsie, tobě bych podle těch pověr o tvaru břicha tipla kluka, já mám totiž něco podobného a ten tvar je fakt jiný než v prvním těhotenstvím....ale kdo ví čím to bude, možná povolenými svaly (myslím u mě) :grinning:
Já bych raději na internetu nic nečetla v případě špatných výsledků, tím se člověk bude jen stresovat...ale je mi jasné, že člověku nepomáhá to, že je doma, z toho bych měla bohužel depku taky.
8. čer 2009 ve 20:24  • Odpověz
Evatk, takovým nálezem se vůbec netrap, není to nic závažného, jak ti dr. řekl a navíc to je jen malá odchylka proti normálnímu stavu, prostě za pár týdnů už to bude "standartní" miminko :wink:
Mně stéjně jako každé jiné se může, i přes skvělé výsledky krve a UTZ, narodil postižené dítě, protože plno věcí je nezjistitelných, prostě si nepřipouštěj žádný problém...
8. čer 2009 ve 20:29  • Odpověz
ahojky - tak jsme zpatky ze "svatebni" vecere .. pocasi nam pralo tak jsme sedeli na terasce u rybnicku a pochutnavali si na dobrotach :slight_smile:)))

evíku - prosím, zachovej klid a rozvahu !!!!! a nenech se takhle vystrasit !!! Proste neni duvod, proc by melo byt neco blbe!!! Holky maji pravdu, ja bych se taky nanominovala hned k doktorce a at se podiva na vysledky a vysvetli ti to poradne!!!!! Zaroven bych s ni probrala tu amino - vis, ze jsem to tu resila, jeji riziko je 0,5-1%!
A neplakej a hlavne se nestresuj ... jsme trosku jejich rukojmi pac nevime , co vse znamena... ale je potreba zachovat chladnou hlavu a nepanikarit!!!!
8. čer 2009 ve 21:24  • Odpověz
Dobré ráno, narychlo vás dočítám, ať vím, co se děje.

Evi, vím, že tě teď žádné řeči nedokážou utěšit, ale bude to v pořádku. Rozhodně se tím netrap 3 týdny a zavolej svému doktorovi. Určitě to s tebou probere a uklidní tě (narozdíl od toho patlala se žvýkačkou), protože tě zná lépe. Budu na tebe myslet.
9. čer 2009 v 07:44  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
9. čer 2009 v 07:49  •  2 děti  • Odpověz
dobré ranko všem :slight_smile:

Evotk: Evi, klídek :slight_smile: četlaj sem v nějakým albumu na koníkovi,že u miminka měla holčina neuložený střívka,a za měsíc už to bylo ok, pokud se tím doktor neznepokojoval,tak snad všechno bude ok,zavolej svýmu mudrovi,ať Ti to vysvětli,budeš ve větší pohodě. Jinak s tou amnio je to divný,já se bavila s holčinou,co jí podstoupila a měla strach jako my všechny. Ptala se dr. v CARU jaká je tam šance na potrat a ten jí řekl,že je 0,01% a další doktor,co jí to amnio dělal,říkal,že se mu stalo,že jen ve dvou případech ze všech mamča o to mimčo přišla a v obou se potvrdilo,že to miminko bylo nemocný.......
9. čer 2009 v 08:36  • Odpověz
ahoj, jsem zpátky z kontroly :wink: vše v pořádku, jak jinak, a další kontrola už za 3 týdny, protože pak mají dovolenou.
Jinak k těm potratům po odběru plodové vody, je to hrozné, ale mám kámošku, která pracuje na genetice a ta mi pořád říká, že pokud k tomu dojde, tak prostě nebylo něco v pořádku a byl velký předpoklad, že to dítě by se potratilo i bez odběru plodovky :unamused:
9. čer 2009 v 09:23  • Odpověz
Jejda, Evit- jak píše lilis, třeba to je prostě nějaký jen projev nerovnoměrného vývoje- dřív by se to prostě nezjistilo a miminko by se narodilo už pěkně komplet vyvinuté- kdesi jsem četla, že když malé pěkně roste, tak to bývá vždy OK- a hodně moc záleží na srdíčku- škoda, že vám ho prcek neukázal- prý děti, které mají potíže, tak skoro vždy mají i něci se srdíčkem
Ale ten doktor, nechápu, proč ti neřekl něco, o co by ses mohla opřít- je ale možný, že tím přístupem chtěl (trochu nevhodně) ukázat, že nejde o nic dramatického
Drž se a malinkýmu říkej, že to spolu zvládnete a že mu věříš, aby si nebál
9. čer 2009 v 09:57  • Odpověz
ahoj maminky, já jsem už zase nějaká celá puntíkatá, tak teda vážně nevím co to bude, ze začátku pleť jak puberťák, pak zase vyžehlená a teď už zase samej puntík... :rolling_eyes:
9. čer 2009 v 09:58  • Odpověz
Zdravím děučátka :slight_smile:

Tak jen hlásím, že se řadím do řad čekatalek s holčičkou v bříšku :wink: Vše je v pořádku, srdíčko, ostatní orgány, prstíky hlavička........ :dizzy_face:

Holky koukala jste některá na kočárek V cross??????
9. čer 2009 v 10:06  • Odpověz
A hlásím se do do klubu puntíkatejch, ne vyloženě beďary, ale nějakou krupičku mám bo co :angry:

Jak se jinak máte? Odpol vás budu muset zkusit dočíst..... :slight_smile:
9. čer 2009 v 10:08  • Odpověz
Jo tady odkaz an ten kočík, je to strašně levný, hezký, ale z Polska no..... Ale za ty prachy jsme říkali, že to risknem..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:

http://www.kocarek.com/cz/v-max-v-travel-v-cross.php
9. čer 2009 v 10:10  • Odpověz
Sanus: další holčička, jo?? Tak to gratulace...to bude nevěts :slight_smile: :grinning:
Jinak samozřejmě gratulace ke kontrolám, a že je vše v pořádku, :slight_smile:

Holky, já teda zas musím uznat, že se mi zkepšilo snad vše, co šlo, vlasy (dříc se mi hodně mastily), nehty (jsou pevné :slight_smile: a i pleť je super a to - ruku na srdce - ošetřování pleti teď moc nedám ... občas pupínek, ale fakt jeden a jednou za čas...

Sanus...na kočík jsem koukala, i jsem ho měla mezi výbšrem, ale pak mi přišla malá korbička, nevím proč, ale mám tendenci vybrat tu nekvětší :slight_smile: i když v zimě bude prcek malinkej, to se tam vejde a za rok už v korbičce těžko bude...ale nevím, jinak designově se mi líbí.. :slight_smile:
A jelikož i já mám vygraný poslký kočárek, tak tomu moc váhu nepřikldádám, dokonce si pamatuji dobu, kdy se pro kočárky jednu chvíli jezdilo jen do Polska...a není to tak dávno.

Já už jsem konzultovala v batolátku tu tašku do Firkonu (vložnou), takž až pojedu proovnám váhu korbičky a přinejhorším vezmeme asi i tu tašku:slight_smile: dělají přímo do jejich koč. za 750,- univerzální...což je super.
9. čer 2009 v 10:24  •  2 děti  • Odpověz
Renat no ségra měla taky polskej a pořád někde honila kolečko, tak doufám, že u nás zůstane jen u vrzání :grinning:
9. čer 2009 v 10:37  • Odpověz
My budeme pořizovat Inglesinu Magnum, ale z druhé ruky- je to dost velký kočár (myslím korba- ta je největší na trhu)- nový je ale hrozivě drahý- asi 15 000- tak seženeme nějaký trochu jetý- tyhle kočáry vydrží v pohodě 3 děti a ještě se nesypou- kamarádka si ho taky pořídila z druhé ruky za 5000 a je úplně v poho ještě teď po roce intenzivního používání. Navíc chci hodně nosit v šátku, takže kočár by byl jen na delší procházky...
9. čer 2009 v 10:43  • Odpověz
sanuska: gratulace k holčičce,taky bych si jí přála :grinning:

jahod: tak o pleti mi ani nevyprávěj :slight_smile: mám záda samej bolák, není jich moc,ale za to bolí a jsou velký a obličej to taky odnáší dobře, teď momentálně mám na čele velkej roh :frowning2:(((( dřív jsem na to trpěla hrozně,dalo se to do kupy až po HA, tak teď to asi zase vylejzá na svět boží :slight_smile:)))))) tak to svádím na miminko :grinning:

renat: já jsem si tam vyhlídla do Firkonu ten zimní pytel s beránkem,ten je super :slight_smile: a na léto slunečníček :slight_smile:
9. čer 2009 v 10:49  • Odpověz
Sanus, gratulace ke kontrolu a hlavně k holčičce.
O tom tvém kočárku taky uvažuji, ale zatím jsem ho neviděla ve skutečnosti.

Renat, v tichosti závidím to zlepšení. U mě je to přesně naopak - vlasy se mi mastí (musím je mýt každý druhý den), nehty se lámou, poku se mi udělá nějaký béďa (naštěstí to není často), tak ho léčím tak 14 dní.
9. čer 2009 v 10:55  • Odpověz
sanus: jeje, ono asi každý výrobek, aťz už je odkudkoliv může mít něco..tak budeme doufat.

lili: jo jo, přesně tak, už nekoukám (tentokát už opravdu NE), prostě se to takhle vyřešilo a hotovo. A už jste uvažovali nad barvou??

teda jto koukám, že jsme fakt jedna z mála...ale situaci so popisuje orlik jsme opravdu měla než jsem otěhotněla... (na vlas stejnou, mastný vlasy, co dva dny mytí, nehty hrozné...)

Ale stejně holky, můj názor a mýho manžela taky je, že každý ženský to tehotenství stejně sluší :slight_smile: :slight_smile: ať už vypadá jak vypadá, hubenější, "objemnější", s pupínky, bez...prostě to těhotenství vyzařuje z tý žesný zevnitř a to je to hlavní :slight_smile:
Co z toho vyplývá, jsme všechny krásné :grinning: :grinning: :grinning:
9. čer 2009 v 11:03  •  2 děti  • Odpověz
Renat, máš pravdu. Mě všichni říkají, že mi to sluší, vypadám spokojeně - prý to ze mě vyzařuje. Nevím, jesli tomu mám věřit - jsou dny, kdy si připadám vážně jako vorvaň.
9. čer 2009 v 11:09  • Odpověz
orlik: věř tomu :slight_smile: fakt to říkal i můj chlap :slight_smile: nejen o mně :slight_smile: ale fakt o všech.
9. čer 2009 v 11:10  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.