• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
kvakul.: naprosto souhlasím, já se taky nějak neomezuji, stejně bych si ho dala, ajen mě to zajímalo, proč se nedoporučuje. Já jsem tak nezodpovědná, že jsem včera měla romadur... :slight_smile:
12. čer 2009 v 10:17  •  2 děti  • Odpověz
Rozárka, Emma- jsou krásný jména, u klučičích bych nerada dala něco moc běžnýho- líbí se mi Jáchym, Elijáš...
12. čer 2009 v 10:18  • Odpověz
renat neboj tady prsi porad. :grinning:
12. čer 2009 v 10:18  • Odpověz
ááá tak u nás to zas bylo rychlý :slight_smile: už je zase modro
12. čer 2009 v 10:23  •  2 děti  • Odpověz
AHoj holky,
pokud chcete soupis věcí které jsou potřeba na mimi tak já ho mám od jedné holky z jiné diskuze která čeká mimi te´d v červenci takže by tam mělo být vše, jestli chcete můžu to sem hodit?
12. čer 2009 v 10:23  • Odpověz
adel: hoď ho sem :slight_smile:
12. čer 2009 v 10:23  •  2 děti  • Odpověz
Postýlka (my máme molitanovou matraci)
kočárek
autosedačka
vanička nebo kbelík
lehátko do vaničky (to jsem používala hlavně ze začátku, když byla Anetka malinkatá)
přebalovací podložka (buď na komodu nebo s pevnou deskou na postýlku) + jednorázové podložky 60x60cm

2-3 bal.papírové pleny 3-5kg (aspoň pro začátek)
čistící ubrousky (já mám asi 8 balení, ty jdou rychle pryč)
cca 15-20 bavlněných plen
2 osušky
2 žíňky
1 rychlozavinovačka+eventuelně normální zavinovačka
1-2 deky do kočárku
1 přikrývka do postýlky + polštářek (velmi tenký) - to spíš až bude větší, ze začátku jsem používala zavinovačku a fleesovou deku
2 povlečení do postýlky (mantinel nemám)
2 prostěradla do postýlky
kolotoč s hračkami (ale není potřeba)
vatové tyčinky ty anatomicky tvarované-babyprotect
nůžky na nehty
kartáček na vlásky
digitální teploměr nebo rychloběžka (mám obojí)
teploměr do vany (sice píšou ale já ho nepoužila, odhadovala jsem teplotu rukou)
odsávačka na hleny (pro Anetku jsem měla hadičkovou, teď jsem si koupila balonkovou-tak uvidíme jaká bude lepší, ale hadičková není špatná. Aneta se třeba vysavače bojí tak bych na ní s tou na vysavač nemohla)

KOSMETIKA:
na tělo: tělové mléko nebo olej (pro začátek doporučují slunečnicový-koupí se v lékárně)
do vody: pěna do koupele nebo sprch. gel (ale nemusí se moc používat, spíše jen kvůli vůni)

spokojená s kosm: Batole, Hipp (Johson se nedoporučuje vůbec-je moc parfémovaný)

Líh pro novorozence - na ošetření hojícího se pupíčku
Borová voda na očička
PUPÍK MASTIČKU .
Bepanthen
Dudlík 2-3 druhy - mimčo si vybere (Anetka třeba nechtěla dudlík od 4 měsíce)
rektární rourku jsem při Anetě nekupovala, takže jí nemám připravenou ani teď. Když bude potřeba tak se vždy koupí
Láhve - 1 malou a 1 velkou (abys pak nemusela někde lítat-co kdyby)

kojící polštář
polohovací lehátko
chůvička nebo monitor dechu

tak tohle je ten seznam co mi poslala ta holka okopírovala jsem to celé jak to je takže se nedivnte to jméno Anetka to je jméno její první holčičky :slight_smile:
12. čer 2009 v 10:28  • Odpověz
Adel, jsi skvělá. Seznam si radši hned vytisknu, abych ho pak nehledala.
12. čer 2009 v 10:51  • Odpověz
adel diky.
12. čer 2009 v 11:05  • Odpověz
Adel: super, hned ho jdu zkopírovat :slight_smile:

ad.: tak další mrak, bouřka a déšť, teda to je dneska mazec :slight_smile:
12. čer 2009 v 11:09  •  2 děti  • Odpověz
ahojky holciny !!
koukam, ze adel me predbehla - ale tady mate taky seznam ..
http://www.batolatko.cz/Doporucena-vybavicka-pro-miminko-NEPRODEJNE-!,4297.html

vy probirate jmena :slight_smile: u nas je to hodne slozite ... manzel trva na "pokracovateli" sveho jmena ... a nevim, jestli ho zlomim :pensive: - a holcici to bych mela asi hoňky - nejak tak podvedme vim, ze je to kluk :wink:
12. čer 2009 v 11:10  • Odpověz
adel tak díky, narazila jsem taky na jeden šikovný, můžu sem dát odkaz, z každého můžem vybrat...
12. čer 2009 v 11:10  • Odpověz
renat jojo. A bude hur dneska je jak v dubnu.

marsie nastesti to manza nechce
12. čer 2009 v 11:11  • Odpověz
Kvaku Eliaše jsme taky přemýšleli u kluka :slight_smile:
jinak já mám také od jedné holky z diskuze seznam věcí společně s poznámkama, jak to využili a tak.. ráda pošlu hoďte mailíka do IP.
Marsie a jak je manžel?? můj je David, tak by mi to nevadilo :slight_smile:) ale on nechtěl malého Davídka..
12. čer 2009 v 11:51  • Odpověz
Saron muj manzel je taky David. :grinning:
12. čer 2009 v 11:57  • Odpověz
holky ja jsem uplne lina, nemuzu nic delat.. jsem lina se jit i najist!!! co to mam? ach jo..

ahojky saron - no právě :rolling_eyes: neni to zadna hitparada.. ale zase s povahou stira (jak jsem tady vcera cetla) by se mu nemusely deti smat :slight_smile:
12. čer 2009 v 11:59  • Odpověz
marsie no ja jsem taky lina.
12. čer 2009 ve 12:04  • Odpověz
ale dostala jsem o d segry knizku "jak se bude jmenovat" - jsou tam snad vsechny jmena a jejich vyznamy.. doporučuju..
12. čer 2009 ve 12:06  • Odpověz
no tak to já co jsem ted na nechopence tak líná tedy nejsem ...ted jsem sešrotovala bramburky..no fuj..těším se už do práce :slight_smile:)
holky jak máte vycházky při rizikovým??
Marsie, ale my zase máme tvrdé příjmení a to agata zrovna moc jemně nezní... já nevím no..ještě že je čas :slight_smile:)
12. čer 2009 ve 12:06  • Odpověz
saron ja mam 10-12 14-16
12. čer 2009 ve 12:09  • Odpověz
ado to mi taky napsala ted doktorka, po té plodovce...a byla za tebou kontrola??
12. čer 2009 ve 12:12  • Odpověz
saron jo byla na me kontrola. :frowning2: A penize taky neprisli. A kdy se mas vratit do prace???
12. čer 2009 ve 12:14  • Odpověz
tak jsem se rozhodla s tou lenosti zatocit a v pul 4 jdu cvicit :slight_smile: - to mi pomuze :sunglasses:
12. čer 2009 ve 12:15  • Odpověz
no mám 14 dní ale asi půjdu už v úterý...
jo kdy bych tak mohla začít chodit cvičit po tom odběru???
12. čer 2009 ve 12:22  • Odpověz
saron urcite 14 dni absolutni klid me rikali tak pak pozvolna

Holky tak dneska se opet snazim dovolat na socialku,
12. čer 2009 ve 12:34  • Odpověz
saron mě když doktor nabízel amnio, mluvil o 2 týdnech tělesného klidu
12. čer 2009 ve 12:37  • Odpověz
evak tobe ho taky nabizeli?? No ja jsem zvedava na utery
12. čer 2009 ve 12:38  • Odpověz
tak o klidu po amino mi teda vubec neinformovali - rekli jen ten den byt v absolutnim klidu a pak normal .. manzel se bavil s kamosema a pry amino v nemecku patri mezi standardni vysetreni!!
Jsem rada, ze jsem se tomu vyhnula... holky, jdu se zlidstit a jedu do stavebnin na nakup a na to cviceni .. po ceste vratit DVD, tchyni zalejt kytky - no chapete to ??? pak nemam mit den kdy jsem unavena, ze nic nemuzu ...
12. čer 2009 ve 12:43  • Odpověz
adajar jojo, asi proto jsem z toho byla tak na nervy
12. čer 2009 ve 12:49  • Odpověz
marsie no tak si to uzij ja si pujdu lehnout dneska.

evak jo jo to ti verim.
12. čer 2009 ve 12:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.