• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Adajar - já mám nahoře 8 kilo (3 ale při stimulaci IVF) a sestřička mi řekla ať to neřeším, že někdo hold přibírá a někdo tolik ne. A u mě to je také tím jak jsem doma a nechodím do práce a najednou mám méně elánu. A sestřička řekla počkejte až budete v noci vstávat k malému to půjdou kila dolů ani nebudete vědět jak. Tak to také nějak neřeším.
Teda mě je dneska nějak divně - točí se mi hlava.
14. črc 2009 v 08:59  • Odpověz
saze no ja jsem spocena jak mys. A doma jsem taky ale brecet se mi chce. ja vim ze proste pribiram.
14. črc 2009 v 09:02  • Odpověz
Adajar - neblázni ten dr je vůl. Uklidni se, tím stresem ubližujeme mimču víc než těma kilama.
14. črc 2009 v 09:05  • Odpověz
saze no nas malej ho taky nema rad kopal jak blazen se me fakt zastava. :grinning:
14. črc 2009 v 09:06  • Odpověz
To víš že jo jen ať mu dá do huby , že je ošklivej na maminku :grinning: :grinning:
14. črc 2009 v 09:10  • Odpověz
saze no jo no je to obranar uz ted. :grinning:
14. črc 2009 v 09:11  • Odpověz
holky jedu do tech tuchlovic tak zatim.
14. črc 2009 v 09:24  • Odpověz
Adaj, vykašli se na to - já taky poctivě tloustnu, ač bych teda vůbec nepotřebovala. Sedm kilo je normálních, jsi v půlce těhotenství. A doktoři jsou divní - čím víc se s nimi potkávám, tím je mi divnější, že mají pořád ještě dojem, že jsi zajatec, ne klient. Jako upozornit, jak se má jíst - budiž (ne každý to dělá, ostatně já taky ne, ale ne proto, že bych to nevěděla), ale drbat tě, kolik jsi přibrala, aniž by s tebou probral nejdřív jídelníček, to je šílenost.

Mimochodem, ad doktoři - morálně se připravuju na druhé kolo vyšetření. Doktorka udělala ultrazvuk, kvůli kterému jsem dostala minule u Apolináře hysterák (a že jsem jinak docela želví typ, ostatně s mojí prací mi nic jiného nezbývá :grinning:, to bych se musela jít zastřelit, kdybych byla nervák). A že kontrola za čtyři týdny. Ok, jdu za sestrou - a ta celkem rozumně povídá, že mě brali mimo termín, ať jdu do Krče, že mě mají sledovat tam. Volám do Krče, kde mi řekli, že když je to kontrola, tak to má udělat Apolinář. Začínám si připadat jak slepička, co sháněla kohoutkovi vodu. Studánko studánko, dej vodičky... přines mi šáteček... :angry: Ti lidi si vůbec neuvědomují, že je jaksi platíme my, a že oni jsou tam kvůli nám, a ne naopak :rolling_eyes:
14. črc 2009 v 09:25  • Odpověz
Rivko a kde ty budeš rodit ?
14. črc 2009 v 09:27  • Odpověz
V Krči. Mimochodem, teď jsem tam volala, už od včerejška nikdo nezvedá telefon. Milé. Fakt mám hory času, abych tam mohla chodit.
(Čistě pro pořádek - já si myslím, že když už se člověk dopracuje k tomu, aby ho někdo vyšetřil, tak to udělají a většinou nemají snahu ho zahubit, ale ten boj, aby se tam dostal, to je horší než finančák :grinning: )
14. črc 2009 v 09:31  • Odpověz
dobre rano,

adaj- taky jsem pribrala 7 kg a sestricka mi rekla, ze jsem se konecne dostala na normalni vahu a ze je to v poradku, vykaslej se na ne :wink:

jinak pritel koupil kameru a cely vcerejsi den jsme to resili... toci do formatu .mov, kdyz to pustis primo z kamery na tv - perfektni kvalita, problemy prichazeji, kdyz se na to chces podivat na pc nebo pri nahravani na youtube. takze to byla zabava na cely den a jeste to nemame uplne vyreseny, ale uz se tesim jak budeme tocit nasi holcicku :grinning:

vas vsechny posilaji na test na tehotenskou cukrovku - me ne :unamused: tak fakt nevim a jeste mam pocit, ze me dlouho nebrali krev na protilatky - mam krevni skupinu AB neg.
14. črc 2009 v 09:32  • Odpověz
Rivko já také v Krči. A na jaké vyšetření tam jdeš? Já bydlím asi 10 minut od Krče tak jsem si vybrala co je nejblíže.
14. črc 2009 v 09:36  • Odpověz
Marikap neboj půjdeš také. chodí se nějak od 24 tt do 27tt. Neboj myslím , že na tebe nezapomenou. :grinning:
14. črc 2009 v 09:37  • Odpověz
saze - ale ja jdu na dalsi kontrolu az v srpnu, zitra mi zacina 25tt, takze to urcite nestihnu, ale je to jedno :confounded:
14. črc 2009 v 09:41  • Odpověz
Mari,na tu cukrovku nechodí všechny maminy. Kamarádka taky nebyla. Mám taky dojem že mi dr.nebral dlouho krev.
14. črc 2009 v 09:42  • Odpověz
Adajar, tvůj doktor je normální pitomec. Ve 23tt je normální přírůstek 3-9kg. To rozpětí je dost veliký, protože je to u každý maminy individuální. Včera jsem potkala kamarádku (právě se vrátila z mateřské do práce), povídaly jsme si o těhu. Do konce 7.měsíce přibrala pouze 7kg a nakonec to dotáhla na 24kg. A to chodila do konce 8.měsíce do práce. Její tělo zadržovalo hodně vody, nebylo to že by se přejídala.

Holky, když čtu ty hrůzy se sociálkou, jsem ráda, že ještě pracuji a mám pravidelný příjem. Až nastoupím na mateřskou, trošku se přibarvím, nasadím přízvuk a asi tam na ně vlítnu.
14. črc 2009 v 09:43  • Odpověz
Saze - kontrolní ultrazvuk. Byla jsem na tom, co se dělá ve 20. - 22. týdnu, ale prý brzo, mimčo že bylo ještě malé a já jsem kulička - bylo málo vidět, tak doporučili ještě jeden za měsíc.
14. črc 2009 v 09:53  • Odpověz
Monter, mě sestřička sosola krev včera, ale vůbec netuším na co. Vždycky jsem z toho tak vystresovaná, že se zapomenu zeptat.
14. črc 2009 v 10:02  • Odpověz
marika - tak to budes mit co delat :slight_smile:) jednou rukou varit .. prat , uklízet kojit a druhou rukou to vse kamerovat :grinning: :grinning: - ne je to fajn, my zadnou kameru teda nemame... budeme asi jen fotit - to abyhc male poridila bryle proti slunci aby neoslepla od blesku :grinning: :grinning:
a jak jste dopadli v tom motole???? nebo tam teprve jdete?

rivko - me se tohle taky stalo ze si me soupali doktori a vlastne nikdo me nechtel vzit! o neni tva ostuda normalne volej a volej ..

teda ad - takhle ti vynadali, jo? no, teda ...ja mam ale taky min 7kg nahore??? co asi reknou mne?? a to se ani nepreziram , fakt.. proste rosteme...
14. črc 2009 v 10:36  • Odpověz
Ahoj tak jsem zpět :slight_smile: uff, n ákup jako kráva (na tu oslavu, jsme asi fakt prdlý, ale Kája má 70 jen jednou :grinning: :grinning:

s tou váhou souhlasím, už jsem to psala, věřím, že taková slova zaskočí, ale opravdu to ted nemá cenu řešit...A nemá to na mou babičku, která když jsem jíim oznámila, že jsme těhotná, tak na mě, že bych mohla nějaké to kilo shodit!!!! tak jsme jí řekla docela ostře, že to mám v plánu, ale rozhodně ne během 9 měsíců... :slight_smile:

rivka: tak to je síla...ze dveří do dvěří, co...?? Nebudeš tomu věřit, ale já tohle teď zažila na sociálce (nic překvapivého) - šla jsem jen dát neschopenku (na podnikání) a lítala jsme jak hadr na holi, protože mi dole nebyli schopné říct, jaký papíry se nechávají apod. Ale to fakt nemá cenu řešit, to jsou služby občanům...
14. črc 2009 v 10:39  •  2 děti  • Odpověz
Holky mě se dneska tak blbě dýchá. A blbne tlak.
14. črc 2009 v 10:46  • Odpověz
Marsie- to je doktor kretén- já byla včera kontrole, mám 9 kg nahoře, sestřička nic neříkala, jen tolik, že i po velkém množství ovoce se může jít nahoru, jestli jím nějak hodně, tak jsem řekla, že ne, že myslím jím optimálně potřebám ( a to že já se orientuju! Párkrát si i počítám, kolik jsem toho snědla, řekla bych, že úplně ideálně tak o ty 300 kcal víc než před těh. v průměru)- tak už to nijak nekomentovala, ani na test těhot. cukrovky nemusím. Já myslím, že soudný doktor, který vidí, že mamina prospívá, nemá potíže s cukrem, tlakem, "unese se", tak to vůbec nekomentuje- vždyť copak by se někdo soudnej chtěl bezdůvodně vyžírat? A kdyby i jo, tak co je doktorům do toho? Vždyť co oni vědí, jak se budou naše přírůstky vyvíjet až do konce těhulení, moje mamka třebas v 8 a 9 měsíci přibrala dohromady asi 2 kg, všech 20 kg přibrala do té doby (do 7 měsíce).
Doktoři mají sloužit a ne buzerovat
14. črc 2009 v 10:49  • Odpověz
Jojo, já jsem se obrnila a volám. Ale udivovat mě to nepřestává :astonished:

Saze - soucítím. Já jsem přijuchala z noční po půlnoci (a to jsem tam ještě nechala zbaběle kolegyni, která mi pomáhala, takže nestihla vlastní práci - ještě jí budu muset něco koupit - ale fakt už jsem nemohla), a v půl osmé začali nad náma vrtat rekostruktéři. Hlava jak střep, v krku mě bolí, kašel mám a dejchám taky jak dva kuřáci po šedesátce. No radost.
14. črc 2009 v 10:50  • Odpověz
Adaj- teda mě ten tvůj doktor fakt nasral, vždyt ví, jak to máš, že jsi ráda, že malej prospívá, že nemáš potíže- místo aby tě nějak potěšil, jak jde všechno dobře, tak má hemdy. Jsem nějaká rozhorlená
14. črc 2009 v 10:54  • Odpověz
Riv- to jsi hustá- já mám teď vlastně jedinej těhotenskej hendikep- jsem fakt hodně spavá- 8-9 v noci a nejmíň hodina přes den
14. črc 2009 v 10:58  • Odpověz
Kvakul, ještě pracuješ nebo už jsi na nemocenské?
14. črc 2009 v 11:02  • Odpověz
ad, mne tohle samy rekli ted, jak jsem byla na tom velkym UTZ, ani to nebyla moje doktorka, ze mam prestat zrat sladky, sladky ovoce, sestkrat denne jist, atd, tohle vsechno ja vim, ale co mam delat, kdyz kynu jako dobytek...ale s ohledem na to, ze sem v tehu s kubou pribrala 40 kg!!!, tak mi ted tech mejch necelejch 10 kg v pulce prijde v pohiode, tak se tim hlavne netrap, pac kazdy telo je proste individualni, muze to bejt z casti voda, atd..pokud k tomu nemas vysokej tlak, bilkovinu v moci a velky otoky, tak se fakt uklidni a uzáivej si tehu!!!
14. črc 2009 v 11:04  • Odpověz
Taaak Marie souhlasím dobrej přístup.
14. črc 2009 v 11:08  • Odpověz
ahoj holky. Tak jsem se koukla včera večer, musím říct, že po hoooooooooodné dlouhé odmlce (naposled jsem tu byla snad ve čtvrtek :zipper_mouth: ) a když sem se konečně dočetla do konce, tak jsem si musela udělat večeři, protože jste tu měli včera dobré téma "co k to má k večeři", takže jsem to vzdala a šla se nacpat :grinning: .

Takže Vás všecky zdravím až dneska :dizzy_face:

Horko je fakt hrozné, domá lítám, no tak teda se spíš plazím, enom v trenýrkách a funím :stuck_out_tongue_closed_eyes: !!!!!
14. črc 2009 v 11:09  • Odpověz
ahoj holky..tak jsem byla u zubáka a vše ok..huráá
Mari já taky nebyla na cukrovce ani nevím zda mě tam pošle za týden mám KO tak uvidíme.. jinak mě brali protilátky zatím 2x..mám 0 neg.
14. črc 2009 v 11:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.