• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
evitko: Já ám zaplacen balíček - těhotenské cvičení a předporodní kurzy, takže jdeme v září (na první už nepůjdu, ta se chodí cca okolo 12tt, změny v těhotenství, jídelníček apod., pak máme s manželem dva a pak poslední sama). jsem zvědavá, všichni si to chválí.
10. srp 2009 v 11:07  •  2 děti  • Odpověz
Holky já asi nepůjdu, přečtu si pár info na internetu a nechám to na doktorech a sestřičkách při porodu.
10. srp 2009 v 11:13  • Odpověz
Tak sem z kontroli a světe div se,vím kolik malý váží...1200g a odpovídá 29tt! Kvak,v těhu hradí pojišťovna 3ult.a když chci od dr.udělat ult.navíc,zaplatím mu 300kč a mám klid že je vše v poho.
10. srp 2009 v 11:19  • Odpověz
monter: tak to je super, :slight_smile: a váha taky :slight_smile: tak to my už snad to kilo budeme mít taky :slight_smile: příště se fakt ptám a hotovo .-)
10. srp 2009 v 11:21  •  2 děti  • Odpověz
Dr.mi říkal že malého bude měřit za ty 3týdny jestli nechci počkat,ale já řekla ne a že aspoň uvidím jak za tu dobu povyroste. Člověk se fakt nesmí nechat odbyt!
10. srp 2009 v 11:33  • Odpověz
Holky uvažujete některá o epidurálu?
10. srp 2009 v 11:44  • Odpověz
Ahojík

Adajar gratuluji k Danečkovi, ať pěkně roste a bojuje ze všech sil :wink:
10. srp 2009 v 11:46  • Odpověz
evito, já už chodím. Změny v těhotenství, životosprávu jsme vzaly rychle, páč jsme ty změny jaksi měly už za sebou. Před 14 dny byla komunikace s miminkem - to bylo dobrý, říkala nám, jak ho učit už teď, jak s ním komunikovat, jak chlapi. Příští pátek je porod fyziologicky(to jdem i s chlapama) a pak bude lekce s nácvikem úlevových poloh atd.(to jdem taky s chlapama). Pak už máme jen šestinedělí a péče o novorozence :sweat_smile: Vždycky hoďku povídáme a hodinu cvičíme a relaxujeme(to je nejlepší, páč skoro všechny vždycky usnem a ona nás budí :grinning: )A kdo není línej, může chodit 1x týdně na těhucvíčo.
saze o epi uvažuju při pomalu postupujícím porodu, zatím jsem rozhodnutá to zvládnout bez něj za pomoci sprchy, vany, aromaterapie, masáži od chlapa, případně ho budu buzerovat, nadávat mu, jak to dělá blbě - to mi určitě uleví :sweat_smile: :grinning:
10. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz
Saze já pořád :grinning: :grinning: Ale fakt, netuším jak budu tu bolest zvládat, protože si ji neumím ani představit a abych dělala hrdinu a pak neměla sílu tlači bo co já vím........ určitě ho nezavrhuju a vyčkávám jak pak budu reagovat.... :wink:

UTZ mi dělá dr pokaždé (všem těhotným) nikdy se neplatí ani kačka.

Kurzy taky asi vynechám, protože kdo z byl, tak většina říkala, že stejně nějaké dýchání při tom všem zapomněli a reagovali až na sále na porodní asistentky......

:sweat_smile:
10. srp 2009 ve 12:14  • Odpověz
Monter- a řekli ti pohlaví???
10. srp 2009 ve 12:22  • Odpověz
Monter- mam termín jako ty, tak náš prcek má už asi taky tolik gramů- to už skorem ani není prcek:slight_smile:!!!
Na kurz chodit nebudu, jsem spíš přeinformovaná než nedoinformovaná- manžela si poučím sama- tedy spíš: manžela si vyděsím sama
Ohledně epidurálu- pokud by to jen trochu šlo, tak raši bez něj, pokud by to ale bylo nutný třeba kvůli průběhu porodu, tak jo.
10. srp 2009 ve 12:35  • Odpověz
Sanusko - tak to jsme na tom podobně, také si říkám že tomu nechám volný průběh a uvidí se. Kámoška mi řekla , když jsem ji řekla že se začínám bát porodu. Hlele nešil někudy to ven stejně musí. Tak si to vždy řeknu a uklidním se.
10. srp 2009 ve 12:35  • Odpověz
saze: já epidurál nechci, jsem zastáncem toho, že porod je přirozený děj :slight_smile: Po operacích se mi trochu změnil práh bolestivosti, tak to chci vydržet...ale uvidíme, jak to dopadne...
10. srp 2009 ve 12:36  •  2 děti  • Odpověz
Já beru (zatím)porod tak, že bolest při něm neznačí nic patologickýho, ale naopak to, že prcek přichází na svět- tedy něco velmi pozitivního- takže věřím tomu, že je při porodu hlavně jiná interpretace té bolesti- ale jasně- jsou různý patologie, třeba nepoměr mezi velikostí hlavičky a pánve, nebo kdovíco ještě, kdy už to přestává být přirozený...
Já se naopak porodu bojím čím dál tím míň, teda posledních pár týdnu už vlastně vůbec ne- spíš se na něj strašně moc těším- i když vím, že to bude bolet jak kráva- ale je mi to nějak jedno- i kdyby šlo se tomu nějak vyhnout, prcek mohl nějak bezbolestně vyskočit, tak bych nechtěla-nějak cítím, že velký věci mají hodně stát
10. srp 2009 ve 12:45  • Odpověz
tak ... u nás těhu kurz byl na prd, protože jsem nakonec po třech dnech šla na císaře, ale tři dny mě nechali trápit ...
a epidurál mi zkusili dát, kvůli průchodnosti cest, ale to jsem zase přestala rodit ... ale bolesti přešly, to je fakt ... takže u nás je to jasný rozhodnutí ... všechno necháme na doktorech ...
pže jestli malej bude mít taky 4kg, tak se ze mě prostě nedostane, stejně jako Verča ... mám úzkou pánev ... a to jsem si při malé myslela, jak se mi roztáhla, když jsem přibrala tolik kilo ...
10. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz
Slůně- ty máš malou pánev i podle toho gynekologického měření, jak se dělá v poradně? Kolik máš cca?
10. srp 2009 ve 12:51  • Odpověz
to mi nikdy nedělal ... mě to řekla až ta dr. v porodnici, že ji mám na menší mimčo, ale že ten 4-kilovej mamlas by neprošel :slight_smile:
10. srp 2009 ve 12:52  • Odpověz
můj gynekolog je trošku pohodář, každou návštěvu dělá jen UTZ, ale prohmátl mě jen teď naposledy, protože jsem mu řekla, že chci magnezko, že mi tvdne břicho, tak se chtěl podívat, jestli se neotvírám ...
10. srp 2009 ve 12:54  • Odpověz
Slůně, ty jo, to je docela mazec, že ti neměřili pánev! Mně hnedka na první poradně- mám ji docela nadprůměrnou(všechny ty čtyři rozměry asi o 3 cm víc), ale mamlas může mít hlavu jak pátrací balón a bude mi to houby platný :grinning: . Aspoň na UTZ ve 20tt měl už palici jak makovici- o 2tt větší
10. srp 2009 ve 12:57  • Odpověz
Kvakul,dr.mi pohlaví ještě neřekl že je malý skrčený a on to nevidí. Naštěstí sem byla na 3D a tam se nám vystavoval a ukazoval pindíka,takže pochybuju že by to byla nakonec holčička :slight_smile: Na kurzy chodit nebudu,páč bych musela dojíždět a stejně když dojde na věc,tak budu v tranzu a nějaký kurz mi bude na prd a epi se uvidí až na porodní sále
10. srp 2009 ve 13:18  • Odpověz
kvakul: mně taky nikdo pánev neměřilll :unamused:
10. srp 2009 ve 13:30  •  2 děti  • Odpověz
Ajó- monter- nějak už zapomínám, kdo pohlaví ví a kdo ne, nemáš to v profilu, tak jsem myslela, že ještě nevíte
10. srp 2009 ve 13:39  • Odpověz
Mně pánev měřili na uplně první TP.

Test na cukrovku - úplně v pořádku UUUUUFFFFFFFFFFF.

V "mé" nemocnici mají kurzy prázdniny, tak si mám zavolat později.

Epidurál zvážíme až to přijde, nezavrhuju ho a ani ho nebudu vyžadovat. Uvidí se prostě.

kvakulka: hezky jsi to napsala, je to tak, velké věci stojí velké úsilí.

Já se porodu trochu bojím, ale taky se těším. V jedné knížce o těhu jsem četla hezký názor, že je dobré se na porod dívat tak, že my, jako ženy, víme více čí méně, do čeho jdeme, co čekat. Zatímco ten malý tvoreček vůbec neví, byl 9 měsíců v komůrce, ve svém světě a teď ho to "táhne" kamsi ven, do zimy, do ostrého světla, tak se mu to musíme snažit porodem a spoluprácí usnadnit :grinning: On to prožívá vše hůř, než my :sweat_smile:
10. srp 2009 ve 13:42  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile:

takže Adaj: gratuluju a moc moc držím palečky všechny co mám,aby Daník byl ten největší bojovník a všichni jste si brzy mohli oddychnout. Myslíme na vás:slight_smile:

renat: teda koukám návštěvy u Tvojí dr. jsou taky lahůdka :slight_smile:
10. srp 2009 ve 13:45  • Odpověz
tak co se týká epidurálu, jsem jednoznačně pro, jsem připravená už ve dveřích křičet "dejte mi epiduráááááál" nebo alespoň nějaký drogy! nevidím jediný důvod, proč trpět víc než je nutné a to že je porod přirozená věc je sice možný, ale chlupy si třeba taky holím i když jsou přirozený...
10. srp 2009 ve 14:19  • Odpověz
jahod, hezky jsi to napsala ... já bych chtěla epidurál asi i na vytrhávání chlupů ... resp. nějaký drogy ... mám ten práh bolesti od porodu malé někde jinde ... teď mě kousne komár a já umírám ... :wink: :grinning: :grinning:
10. srp 2009 ve 14:43  • Odpověz
jahod: :slight_smile: pěkně řečeno.... jinak teď jsem trošku dočítala,tak je mi moc líto,co se stalo :frowning2:
10. srp 2009 ve 14:44  • Odpověz
jj, lil, děkuju, to je život.. :unamused:

jinak ještě k tomu epidurálu - dřív se taky dělali operace bez umrtvení - třeba vám uřízli nohu... jasně, že je bolest přirozená, ale proč jí podstupovat, když to není nutný.. fakt nechápu
10. srp 2009 v 15:11  • Odpověz
Jahod :grinning: :grinning: :grinning: Tak tak prostě se nechci zříkat něčeho předem, když nevím co od celé věci čekat. Takže přirozenost nepřirozenost, uvidíme.

Monter tak říkáš 1.200 jo, já dneska měla původně jít taky na KO, ale dr mi to kvůli té cukrovce přehodil až na 24.8., tak jsem zvědavá........ :slight_smile:

Pánev myslím dr říkal, že se měří ve 30tt, teda asi on, tak nevím, vycházelo by mi to na další KO, tak mi to třeba řekne, ale myslím si, že ji úzkou nemám i dr něco říkal, že to asi nebude problém.....

Tyjo to je zvláštní jak malá někdy umí cukat s břichem, to se snad odráži všema čtyřma bo co :grinning: :dizzy_face: :grinning:
10. srp 2009 v 15:12  • Odpověz
Ahoj, jenom jsem nakoukla.

Jaruško, moc gratuluji k Danečky a držíme vašemu bojovníčkovi palečky
10. srp 2009 v 15:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.