• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Taky jsme byly venku a je tam fakt vedro. Chtěla jsem jít s Beatkou do solné jeskyně, ale nebylo volno, jdeme až zítra :wink:
17. srp 2009 ve 12:50  • Odpověz
evitko: četla jsem tvé trápení s chodidly..nevím, jesli to je ono, ale když cvičíme , paní nám k tomu vždycky říká, na co to je apod. jednou z věcí vlivem rostoucí váhy během relativně krátkého období je i problém nožní klenby...a možná to je ono...na cvičení na to děláme několik cviků..zkus je, třeba ti ještě trochu uleví:

1) stoupni si snožmo , ruce podél těla, jednu nohu pokrč v koleni a měj ji na špičce, jakoby se zhoupni (ta co stála na špičce bude na podlaze a naopak druhá bude na špičce..jakoby si chtěla na místě běžet)

2) stoupni si na nější hrany chodidel, prsky skrč a palce dej k sobě, a tak několik kroků, pak vystřídej a choď po špičkách, pak po patávh a zase po hranách

3) sedni si, (můžeš se opřít za zády o ruce), kolena pokrč (co nejvíc tak budeš mít nohy u bříška) a jak máš chodidla, tak je jen pomocí malého pohybu suň dopředu tak, že nejdřív jakoby vytájhneš prsty a za nima patu, a to samé nazpět.

Vím, že ten popis není nijak světoborný, ale snad si z toho něco pochopila, kdyžtak to třeba zítra nějak nafotím...snad to trochu pomůže.

hancet: jsem nejdřív myslela, že se podíváš na Geishu jako čokoládu (v tom smyslu, že si dáš :slight_smile:
17. srp 2009 ve 12:57  •  2 děti  • Odpověz
Tak jsem četla pár stránek zpátky (opravdu jen pár) tak já taky přispěju troškou do mlejna. V Polsku už jsem byla, asice kousek za Těšínem hned na tržnici. Když tam vlezete tak nahoře po schodech je přímo obchudek pro děti. Maj tam všecko, ale řekla bych, že některé věci vyjdou stejně i u nás. Tak třeba kočárky, ty jsou rozhodně levnější, to je bez debat, dá se na nich ušetřit 1000 i 2000. Stejně i autosedačky. Ovšem já kupuju vajíčko do auta přes bazar. Říkala jsem si, že na ten rok je zbytečné vrážet 2000 do sedačky. Ty další už koupím v obchodě. Dneska zrovna jedu kouknout se na vajíčko za 800 i s orig. kojeneckou vložkou. Dyž tak pak hodím foto.
No a postýlky a povlečení vyjde plus mínus stejně jako u nás. Já obcházela hodně obchodu. Jedno povlečení jsem koupila i s límcem, celou sadu na 540,- a druhé bez límce za 230,-. Moc hezké. Madraci jsem pořídila taky u nás asice za 720,- z jedné strany je kokos z druhé pohanka, ty jsou prý nelepší. No a v Polsku za ni chtěli 850. A dalo by se pokračovat. Já obešla hodně obchodů a všecko si psala na lístečky jako oslík :zipper_mouth: , tož ale každá kačka dobrá, aspoň zbyde víc na další utrácení, ne :wink: :wink: :wink:

Jo, chtěla bych poradit. Všechny máme zimní mimčo. Přemýšleli jste o zavinovačce do autosedačky? Já nevím, jestli je lepší koupit nolmál zimní nebo fest hrubší. Paní v prodejně radila, že do té teplejší mimčo nemusím tak navlíkat a když budou mrazy, tak to použiju i do kočáru. Prostě ho v tom šupnu do kožíškového fusaku.
Tož fakt nevím, esli to nebude zbytečné. Budu ráda za rady :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

adajar-zdravím a jsem ráda, že jste oba v pořádku
17. srp 2009 ve 13:05  • Odpověz
renat2-to na tu čokoládovou bych asi nestihla kouknout :slight_smile: tu bych slupla jak malinu :zipper_mouth: , ale nebylo by marné dát si gejšu a kouknout na Gejšu :grinning: :grinning: :grinning: . Žel bohu není, tak se spokojím s milkou nebo s gumovejma medvídkama, ti se přede mnou musí mít na pozoru :angry: :angry:
17. srp 2009 ve 13:09  • Odpověz
renat2: supr, děkuji! odpoledne doma vyzkouším!!!!!!!!!!!!!!!! nemusíš nic fotit, popisky stačí! :grinning:
17. srp 2009 ve 13:12  • Odpověz
My zavinovačku do auta určitě kupovat nebudeme. A já osobně nejsem pro nějaké navlíkání dítěte obecně, takže my budeme mít jen fusak do kočárku a to stačí. Máme doma jeden tenký a druhý teplý, který jsme u Beatky použili opravdu minimálně, ty poslední zimy zase tak studené nebyly a těch dní, kdy klesne teplota pod minus 5 stupňů je fakt málo. Ale je fakt, že naše dítě vždy vypadalo oproti jiným jako nahé :sweat_smile:
17. srp 2009 ve 13:14  • Odpověz
Ale zase je velmi otužilé, od narození nebyla nemocná :wink:
17. srp 2009 ve 13:15  • Odpověz
hancet: já tu zavinovačku do autosedačky nekupuji. jediné so mám jsou deky a přinejhorším ten kombi fusak se dá odepnout a dát taky do autosedačky, ale věřím, že tak třeskuté mrazy nebudou...
Takže u nás to budeme praktikovat tak, že mimčo tepleji obléknu a hodím přes něj deku :slight_smile: přijde mi to na stejno.

evit: určitě to zkus, uvidíš.

Já se jdu zas připravovat a jedu na cvíčo, kdybych se ještě něco dozvěděla, dám vědět :slight_smile: zatím papa a hezké odpoledne
17. srp 2009 ve 13:16  •  2 děti  • Odpověz
Holky, tak konečně Valihrášek odhalil své ctěné pohlaví- no nešlo to schovat, pytlík přes půl obrazovky:slight_smile:. Takže to bude Jáchymek- tušila jsem to hodně silně, že čekáme chlapečka, tak jsem ráda, že mi funguje intuice... Jdu to zanést i do profilu...
Jó, jinak podle měření hrudníčku je asi o týden napřed, takže všechno v normě..
17. srp 2009 ve 13:22  • Odpověz
Hancet,Gejšu sem viděla dvakrát a dvakrát se u toho řvala jak želva. My jezdíme taky do Těšína...o tom obchodě jak si psala vím,ale sou tam ještě nějaké...třeba ve městě,nevíš? V 17h du s kámoškou na pivo :slight_smile:
17. srp 2009 ve 13:22  • Odpověz
beránek - díky za radu, asi máš pravdu, zas tak velké zimy u nás fakt nejsou. Fusáček si určitě vemu, ale ten normál zimní, myslím, že ho využiju.

tak já se jdu nadlábnout a pak chvilku schrupnu :pensive: :pensive: , přeju všem hezké odpoledne a opatrně v tom horku :wink:
17. srp 2009 ve 13:24  • Odpověz
Kvak,gratulace k chlapákovi a taky k intuici!
17. srp 2009 ve 13:26  • Odpověz
Kvakul, moc blahopřeju ke kloučkovi. Moje intuice je teď nějaká zmatená. Prvních 5 měsíců jsem se cítila na kluka a od 6.měsíce spíš na holčičku. Tak nevím. Já mám utz za 14 dní a bojím se, že se nám prcek ukáže. Tatínek by byl nadšený, ale já zklamaná.

Hancet, podle čeho si kupovala tu matraci? Proč je zrovna kokos a pohanka to nejlepší? A kdes ji kupovala - někde na internetu?
17. srp 2009 ve 13:30  • Odpověz
Kvakul, fakt? :grinning: Moc gratuluji k chlapečkovi :dizzy_face:
17. srp 2009 ve 13:31  • Odpověz
kvakulka - tak chlapeček, blahopřeju :slight_smile:

monter - tak to fakt nevím, ve měste jsem nebyla, ale na té tržnici, jsou takové obchudky ještě dva, ale na těch schůdkách mi připadaly ty ceny nejlepší a ta paní byla taky moc příjemná
taky nevím odkud jsi, já jsem z Nového Jičína a mám to kousek do Valmezu. Mají tam taky Dara obchod a ceny jsou tam dost dobré, byla jsem překvapená jak se lilší :confused: Stejný fusáček co se mi líbí v Jičíně, je tam levnější o 80,- :astonished: :astonished: i tu madraci do postýlky jsem tam koupila. Ještě tam určitě pojedu a vyloupím obchod :angry: :wink:
17. srp 2009 ve 13:31  • Odpověz
orlík - ty madrace maj skoro ve všech prodejnách, musíš se ale zeptat. Cenové rozdíly jsou různé. No a poradila mi to kamarádka, má 2 měsíční mimčo a malá je alergik, pohanka je doporučována pro alergiky. Taky paní v obchodě mi řekla, že se nejvíc berou, no a cenový rozdíl je opravdu minimální :dizzy_face: :dizzy_face: . Pozjišťuj si nejdřív ceny, fakt se dost liší :sweat_smile: :sweat_smile:
17. srp 2009 ve 13:36  • Odpověz
kvakul: ještě než odjedu, gratuluji k chlapákovi :slight_smile: :slight_smile:
17. srp 2009 ve 13:41  •  2 děti  • Odpověz
orlík - zkoukla jsem ještě tvoje albíčko. Jé tam já chci taky rodit :fearful: :fearful: Tu komodu máš už vybranou? Není náhodou od firmy Scarlet? Taky se mi moc líbila, mám tu samou objednanou o známého v truhlářství, nechám si ji dělat, bo jsem chtěla trošku jiné rozměry, takže je přispúsobí mému přání :grinning: :grinning: , chci totiž přebalovací pult rozměry 70x85 a ten na obrázku je menší. Jsem holt děvče náročné :grinning: :grinning:
17. srp 2009 ve 13:43  • Odpověz
Hancet,bydlím 15km od Kyjova takže to mám do Valmezu o něco blíž než do Pl...no uvidíme jestli tam něco seženeme.
17. srp 2009 ve 13:43  • Odpověz
jé, já už šilhám hlady :dizzy_face: , fakt musím jít papat

monter-jestli chceš zítra ti pisnu ceny, co jsem pozjišťovala :slight_smile: :slight_smile: v tom Valmezu, ale fakt se mi tam zdaj solidní
17. srp 2009 ve 13:46  • Odpověz
Holky co zařizujete pokojík koukněte na www.pokojik.cz mají tam nádherné truhly na hračky a dekorace. A krásné obrázky. Jsem se do toho zamilovala.
17. srp 2009 ve 13:47  • Odpověz
Hancet, ta komoda je opravdu od firmy Scarlett. Taky jsem si ji chtěla nechat udělat, bohužel známý truhlář nemá čas, tak budu muset kupovat. Tahle se mi zatím líbila nejvíc a i ta cena není tak strašná (na internetu necelých 5tisíc).
Porodnice v Táboře je od února nově zrekonstruovaná a vypadá dobře. Klidně se k nám v říjnu můžeš nastěhovat a pojedeme rodit spolu - termín máme od sebe 4 dny.
17. srp 2009 ve 13:51  • Odpověz
Hancet,jojo pošli,dík!
17. srp 2009 ve 13:51  • Odpověz
dobré odpoledne všem :slight_smile:

saze: gratulace k výsledkůmz cukrovky :slight_smile:

kvakul: gratulace ke chlapečkovi :grinning:DD

jinak mám za sebou cukrovku,dalo se to vydržet,ale opruz to teda byl, výsledky se dozvím asi až za týden u dr,tak se teď ještě můžu cpát sladkým :slight_smile:

adaj: to jsou ale příjemné zprávičky, jsem ráda,že už jsi mohla Daníka chovat :slight_smile:
17. srp 2009 ve 13:53  • Odpověz
kvakulka: super intuice, gratulace ke chlapečkovi!!!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. srp 2009 ve 14:16  • Odpověz
hancet, já mám zavinku do autosedačky od Emitexu ... po malé ... je taky listopadová, takže ji určitě ještě využijeme ... nemusíš toho prcka do ní tak navalovat a pro mě bylo výhodnější použít zavinovačku a pak ji jen rozepnout, než malou při každé příležitosti vyslíkat ...
kvak ... gratulujeme ke kloučkovi ...
když jsem rodila poprvé, tak to byla samá baba a teď je to zas samej kluk ... :grinning:
17. srp 2009 ve 14:35  • Odpověz
Evita- mě chodidla taky bolí, ale mám to tí, že už před těhu jse měla plochý nohy, takže teď samozřejmě kombinace rychlýho přibrání a rozvolňování snad všech vazů je mám ještě plošší- takže mám i v sandálech nalepený ortopedický vložky, protože mám místo chodidel skoro ploutve
Spíš bych potřebovaa poradit, co s tím, že je mi neuvěřitelný vedro, potím se jak v přechodu- doma mi nestačí ani být nahatá a pouštět na sebe větrák....:slight_smile: Přitom tlak mám v normě. Hnusný je, že se potím i v obličeji...A tohle tropcký klima má trvat až do konce srpna, fuj!
17. srp 2009 ve 14:48  • Odpověz
Kvakul, s tím vedrem nic moc nenaděláš, jedině se ochlazovat. Já musím říct, že v tom Řecku bylo větší vedro než tady, ale dalo se to snést mnohem lépe, je tady dost vlhko, tam třeba takové není a je to lepší. Ale s tím nic asi neuděláme...
17. srp 2009 ve 14:52  • Odpověz
kvakul: no já se taky potím víc..... na to asi moment.nic nejde předepsat, snad jen studenou sprchu 3x denně :grinning:
17. srp 2009 ve 14:57  • Odpověz
Kvakul, nepotěším tě. Tohle vedro má být až do poloviny září. Tak si to v práci pořádně užijeme. Taky se příšerně potím, do práce si nosím věci na převlečení.
17. srp 2009 v 15:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.