• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Holky mě přepadává děsná chuť na čočku nebo hrách. Ty jo udělám si ji k obědu a doufám , že mi nebude blbě. Je dost nadýmací.
21. srp 2009 v 11:41  • Odpověz
moje doktorka říká že sama přibrala 30kg tak žádné těhulce nic nevyčítá protože ví, že to není jednoduché :slight_smile:) prý jen upozorní,když je to trochu o zdraví...
saze já koupím jen dvě lahve.. s tím že uvidíme jak to bude s kojením..případně pak dokoupíme..sterilizátor neplánuju kupovat..
No, krom břicha a prsou- oplácala jsem se na stehnech, taky malinko ruce- jinak nic moc- ani strie se zatím nedělají. Ale na těch stehnech je to nepříjemný v tom, že se mi teď v sukni protivně třou a brzdí mě v chůzi- nevím, proč to nemůžu přibírat na vnější straně- tam by to bylo ergonomičtější- ale když se nalepí dva třeba i jen třicetidekové tukové polštáře na tu vnitřní stehenní stranu, tak to už je v tomhle počasí skoro na Rybilku :grinning: :grinning: :grinning:
saze mě taky, teď jsem dva dny jedna čočkovou polívku a mám v seznamu na nákup luštěniny... že by mě to nějak dělalo problém, ani ne, mě ani normálně takové věci nevadí, mám vnitřnosti asi z plechu

evita já běžné věci neobleču kvůli břichu, ale jinak to co jsem koupila někdy v květnu (třeba i netěhu šusťáky) mám přes boky pořád stejné, zajímavé
21. srp 2009 v 11:45  • Odpověz
kvakul no vidíš, máš aspoň důvod nakupovat věci pro mimčo už teď :grinning:
21. srp 2009 v 11:46  • Odpověz
evatk: mám to podobně: jedny těhu kalhoty, co jsem koupila asi 3mesice zpatky jsem mela uz tehdy tak akorat a rikala jsem si, ze je budu mit jiste jen na chvili a jsou mi furt! Tak to asi nebude tak hrozne.
A jedny netěhu 3/4ťáky jsem včera zkoušela a obleču je, akorat je nezapnu přes bříško. Takže to mám asi podobně. :wink:
21. srp 2009 v 11:47  • Odpověz
saze lahvičky mám dvě, menší a větší a sterilizátor jsem napřed chtěla ten do mikra cca za 600, ale nakonec kupovat nebudu...

já spíš mám dilema ohledně monitoru dechu do postýlky, kupujete, nekupujete, co si o tom myslíte?
21. srp 2009 v 11:47  • Odpověz
Zdravím holky!Já mám zatím nahoře 3kilča a rozhodně se tedy v jídle nehlídám,to bych asi pošla :slight_smile:
21. srp 2009 v 11:49  • Odpověz
Lahvičku budu kupovat jen jednu tu menší a popřípadě kdybych nekojila,tak dokoupím. Bradavky mám taky velké,tmavé a vystouplé. O monitoru dechu neuvažuji...měla bych větší strach a byla pořád ve střehu. Navíc se doporučují spíš mimčům narozený před termínem a když je zjištěná srdeční vada.
21. srp 2009 v 11:55  • Odpověz
Evatk-já si monitor dechu koupila.Syndrom náhl.umrtí mě prostě děsí....
21. srp 2009 v 11:56  • Odpověz
evatko já nebudu kupovat monitor dechu jen chůvičku - a to hlavně kvůli chalupě kde sedíme dole a mimi bude spinkat v patře.
21. srp 2009 ve 12:14  • Odpověz
Ahoj :wink:
Monitor dechu si určitě půjčíme v porodnici, kupovat ho zřéjmě nebudeme, u Beatky jsem ho měla do roku a byla jsem klidnější :slight_smile:
21. srp 2009 ve 12:24  • Odpověz
Já mám u dr. spíš opačný problém, pořád jí příjdu hubená :grinning: :grinning: Minule se mě ptala, jestli vůbec přibírám a já jí řekla, že mám 8kg nahoře, tak asi jo :sweat_smile: No ale jdu příští týden a mám 7kg nahoře, tak snad mi nic neřekne... Asi fakt vypadám lépe než u Beatky, nemám vůbec nic oteklého, myslela jsem si před 2 měsíci, že mi začíná otékat obličej, ale asi tak dramatické to není. No byla bych šťastná, kdybych přibrala do 10kg :wink: Teď jsem vám možná přidala něco do té kritiky, že se tady plno holek v těhotenství hlídá, ale pravdou je to, že když člověk míň přibere, bude mít míň starostí se shazováním, zase tak jednoduché to pak není, aspoň podle toho, jak to probíhalo u mě.

Pokud jde o kojení, tak nejsem příkladem matky, která by z toho měla nějaký požitek, bohužel naopak. Je mi to dost nepříjemné....ale bohužel tak to mám nastaveno v hlavě :unamused:
21. srp 2009 ve 12:38  • Odpověz
beranek z kojení mám obavy ze stejných důvodů, že mi to bude nepříjemné... jsem na bradavky dost háklivá, takže jsem sama zvědavá, jak to bude probíhat
21. srp 2009 ve 12:47  • Odpověz
Jo, a sterilizátor určitě nekupujeme, mám už koupenou lahvičku, která se nám osvědčila a příjde mi nejlepší. Já jsem to vůbec nedramatizovala, žádné sterilizování po každém použití lahvičky, to by člověk nedělal nic jiného. Pokud byla lahvička vyvařená jednou za dva dny, tak to bylo hodně :sweat_smile: To samé u dudlíku :wink:
21. srp 2009 ve 12:48  • Odpověz
Která pravidla porušuje: | Zruš *MAMINKY
*ADAJAR - 24let, Kladno - TP14.11.,DANIEL- nar. 10.8.2009 (26+0), 880g, 33cm
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
°TĚHULKY
°BERANEK - 35let - 27.10. - Ostrava - 57kg/63kg/64kg - chlapeček- jméno je překvapení - další KO 28.7.
°KALLIMER- 26let - Pha - 59/ - čekáme holčičku - 28.10., Bulovka - čekáme holčičku, 16.7. mám 67 Kg (+ 8kg)
°SARONKA - 27let – 1. 11. Pha Podolí - váha + 7KG - čekáme holčičku - Sofie, KO 27.8.
°MONTERKA - 32let - 2.11 - Brno - kluk – 20.7
°SANUSKA – 29 let – 2.11. - Pardubice- čekáme holčičku
°MARIKAP - 28 let - TP 4.11. - Brno - 51/62 - cekame holcicku - KO 8.9. Prenatal a 2.10 Motol
°RENAT2 - 25 let - TP 4.11.- Kutná Hora - čekáme chlapečka (Jakub), + 6,5kg KO 10/8
°EVATK - 30let - 5.11. - Vsetín - 60/69 - čekáme holčičku - já bych ráda ellu - gen.UTZ 17.8./KO 28.7.
°ORLIK - 29 let - 8.11. -Tábor - 69kg/72kg - necháme se překvapit - Honzík/Terezka (Kristýnka) - KO 13.7.
°MARSIE - 31let - 12.11. - Pha Podolí - 65 / 72 - ASI holčička :slight_smile:, KO 20.7.
°MARIE_M - 29 let, Praha, TP 15.11., cekame holcicku, KO 7.7.
°SLUNATKO99 - Brno - TP 16.11. - 55/65 - čekáme chlapečka (Ondra) - KO 23.7., 3D 31.7
°LILLISEK – 29 let - 17.11. - K. Vary - 57/ 60 , čekáme holčičku - 13.7. velký UTZ / 27.7. kontrola
°RRITULKA - 34let - 17.11. - Olomouc - 58 / - čekáme holčičku - KO 10.8.
°LULLLKA - 32 let- Pha Podoli-TP 19.11.- 55/58kg, chlapečka - jméno nevíme, KO 28.7.
°EVITA_IJ - 28 let - TP 20.11. - Rožnov p. R. - 62 kg/70 kg (27tt) - překvapení pro všechny! -jména stále řešíme
°JONKAR - 25 let, Brno, 73 / 72 – 22.(19.)11. čekáme chlapečka - KO 9.7.
°JAHODARKA - 28let - 23.11. - Pha Apolinář - 64 / 72 (ano, skutečně 8 kg ve 22tt) - chlapečka, KO 31.7.
°IRCATKO - 31let - 23.11. - Neratovice - 85kg/87kg - zatím nevíme - KO 9.7.
°SPAGETKA -29let - TP 23.11. - Domažlice - 68/71 - čekáme chlapečka - KO 18.8.
°LUCIEROB - 26 let- TP25.11. (plánovaný císař max. 38tt)-Ostrava-70/73- asi holčička - KO 2.7.
°RIVKA – 29 let - TP 27. 11. - Praha - čekáme chlapečka a bude to chobotnička! - kontrola 28. 7.
°STANINKA77 -
°SAZE - 32let - Pha - TP 17.11. chlapeček Tomášek
°ADELAIDE03 - Prostřední Bečva - 27let - 58/ 16.7. 62kg - necháme se překvapit - KO 29.7.
°LUCY82 - 27let - Jihlava - 68 / 79 - dvojčátka holčičky Nely a Sofie, KO 14.7.
°KVAKULKA- 29let - Pha - 74 / 75(30tt-86kg) - bude to Jáchym
°MAUI - 35let - Usti n.Orlicí - 58 - čekám holčičky
°KATULKA.OV - 26let - Ostrava - 60/ - chlapečka (nejspíše Tomáška)
°EVANEK77 - 32let - Brno - 56 / - zatím nevíme
21. srp 2009 ve 13:10  • Odpověz
ahojky všem,

tak jsem teď poctivě dočítala asi půl hodinky :slight_smile: včera jsem se totiž válela u vody a to byl super relax, vůbec mi ten pařák nevadil :slight_smile: no ted tu prší,tak snad porostou houbičky :slight_smile:

jsem ráda,že tady zavádíte diskuzi o košilích, podprdách a lahvičkách, vždycky mě to totiž minimálně nabudí k tomu,abych koukala na net a začla uvažovat a kupovat :grinning: abych nebyla moc pozadu :slight_smile:)))

jinak Mari: jsem ráda,že jsi ok :slight_smile:
21. srp 2009 ve 13:11  • Odpověz
achoj holky, jen nakukuju a koukala jsem na debatu o váze, při poslední kontrole jsem měla přírůstek 3,5 kila a to se vůbec nehlídám a jím to oč si tělo řekne... kdybych měla přemýšlet kolik jsem toho za den snědla, tak se za chvílu zblázním... na druhou stranu ale zase nechápu ty, kteří se od rána do večera cpou sladkým a pak se diví, že tolik přibrali a nemůžou to dát dolů... člověk by měl znát míru v obou směrech...

jedem na víkend do Špindlu, tak se tu mějte pěkně a pěkně se krmte :wink: :grinning:
21. srp 2009 ve 13:12  • Odpověz
beranek zkušenosti s péčí o dítě zatím nemám, ale vidím to s tím sterilizováním dost podobně, snad nebudu krkavčí matka...
21. srp 2009 ve 13:15  • Odpověz
ahojky

jinak ja jsem pribrala 11 kg a vidim to jen na brise, mam pres bricho 92 cm a pres boky 91 - dokazete si predstavit jak asi vypadam :grinning: posledni dny jsem zhubla (!) pul kila, nevim proc, pujdu si koupit neco sladkeho :stuck_out_tongue_closed_eyes:

k tematum - monitor dechu jsme dostali darem, ale stejne jsme ho chteli kupovat, pro vlastni klid. lahvicky jeste nemam, ale aspon 2 koupim, jen mi prosim poradte - staci 125 ml plastova?.. nevyznam se v tom. bradavky mam jednoznacne nekojici, a vzhledem k tomu ze se mi za cele tehotenstvi nezvetsila prsa ani o chlup, mam vazne pochybnosti jestli budu mit i nejake mleko...
21. srp 2009 ve 13:15  • Odpověz
marikap já mám jednu 160 a jednu 250, ale taky tomu nerozumím, snad budou stačit, mají nějaký protikolikový ventil, vyvařovat se dají rozložené, jedna je ze polypropylenu a druhá z polykarbonátu, ale tady ty vlastnosti jsem dopředu moc neřešila, tož vyzkúšáme, uvidíme
21. srp 2009 ve 13:21  • Odpověz
Ale neboj, Mariko, budeš mít mlíko- vždyť se ti můžou nalít až před porodem a hlavně po narození malý- jen je ale dobrý v takovým případě dávat hodně pozor a mazat je, protože když rychle nabydou, tak se můžou hodně lehko udělat strie.
Beránku- já vůbec nemyslím, že je někdo magor, protože nepřibírá (prostě má někdo větší hlady, neinklinuje k přibírání), přijde mi jen hnutý, když se propadne extrémům- takovéto filmové cpaní dortama mi taky přijde legrační- normální je jíst podle potřeby, nehladovět a myslet trochu to, aby jídlo mělo nějaký pořádný živiny- a to, jestli z toho bude před porodem dohromady 5 kilo nebo 20 kilo- s tím se asi fakt moc nenadělá
21. srp 2009 ve 13:23  • Odpověz
s tím monitorem, mě právě i zkušenější předávají rozporuplné informace, jedni tak, druzí tak, jsem poměrně úzkostlivá, tak nevím, čím si uškodím víc, jestli bez monitoru a budu malou pořád hlídat, nebo bez monitoru, když ho budeme mít, budu klidnější nebo možná taky ne - třeba bude pípat, i když bude malá ok, jen bude abnormálně citlivý, a budu na nervy
21. srp 2009 ve 13:24  • Odpověz
Kvak - prsa mazu poctive kazdy den od 8tt - stejne jako bricho, ale co ma byt se stane :slight_smile:

a jsem asi klasicky filmovy pripad tehotne - kdybych nebyla trochu rozumna - zivim se jen dortama a buchtama... :sweat_smile:

Evakt - jezisi, tolik materialu... musim to asi nastudovat, at nekoupim neco nevhodneho! ted zrovna v extremnich nedonosencich - kam mimichodem chodi i nase Adajar a dava tam cerstve zpravy - maminky resily monitory dechu a pry to jen tak nepipa a vsecky jsou spokojene - muzes si to precist sama
21. srp 2009 ve 13:41  • Odpověz
mari: mě se prsa taky moc nezvětšily, trošku teda jo,ale není to nic horentního..teda aspoň myslím,tak jen tajně doufám,že to před nebo po porodu doženu :slight_smile:)))
21. srp 2009 ve 13:42  • Odpověz
Kvakulko, samozřejmě s tebou souhlasím :wink:
Evatk, nám monitor začal zvonit jednou v noci, málem jsem dostala infart,a to z toho důvodu, že se vybily baterky. Jinak vůbec nepípal, pokud ho tedy nezapomeneš vypnout a nevytáhneš dítě z postýlky....to samozřejmě jo :sweat_smile:

Jinak velikost prsou nebo bradavek s kojením vůbec nesouvisí :wink: Taky se mi nezvětšují a jde to, to jsem si už zkusila :wink: Navíc půjdeš z porodnice s opravdu jinými prsy než před porodem, málem jsem omdlela a fakt se styděla, co mi to narostlo :grinning: Člověk když není zvyklý a najednou něco takového....
21. srp 2009 ve 13:45  • Odpověz
No já jsem si zase představovala začátek porodu jako v televizi, kdy těhotná najednou vytřeští oči, je v předklonu a nemůže chodit a říká, že rodí :grinning: :grinning: Ale nic takového nebylo, kdybych čekala na něco takového, tak rodím doma v posteli :sweat_smile:
21. srp 2009 ve 13:47  • Odpověz
Já jsem si objednala tuto lahvičku, měli jsme ji a hodně využívali, fakt mi přišla jako nejlepší:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15118333

Ale každému vyhovuje něco jiného....
21. srp 2009 ve 13:50  • Odpověz
Beranek - dik za odkaz, nebudu premyslet a taky si ji koupim :sunglasses:
21. srp 2009 ve 13:57  • Odpověz
ahojky holky... tak ja pribrala 13kilo a slo me to vsechno do briska :wink: ale strie uz mam..zacali se me delat minuly tyden :frowning2: snad se jich potom nejak zbavim ....
21. srp 2009 ve 13:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.