• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
jo a holky, neviděly jste, některá, někde prodávat tu kosmetiku suavinex? já jí nikde nemůžu sehnat, abych jí mohla očuchat.. :frowning2:
26. srp 2009 v 15:04  • Odpověz
Kvakul, taky se chystám masírovat. Na kurzu jsme dostali instrukce, jak postupovat. Ale začnu tak měsíc před termínem porodu.

Evito, jaký olej objednáváš? Já mám zatím vybraný od firmy Weleda.
26. srp 2009 v 15:04  • Odpověz
Jahod- asi mám v děloze Loupežníka na stojáka:slight_smile:
Evatk- já bych taky ráda recept!!!!Dík moc
26. srp 2009 v 15:10  • Odpověz
Orlíku- já určitě weledu- na břicho mám taky weledu a příjde mi výborná. Na prcka mám taky připravenou měsíčkovou Weledu
26. srp 2009 v 15:21  • Odpověz
Evi, taky mám pocit, že ten říká to a ten zase ono. Nám masáž hráze porodní asistentka rozhodně doporučovala, ale ne pokud by byla nějaké infekce. Ona mluví ze zkušenosti, co má ze své praxe. Rozhodně to ale není stoprocentní, a ne každá mamina bude rodit bez nástřihu, když masírovala.
26. srp 2009 v 15:25  • Odpověz
orlik no vidíš, přitom by si člověk myslel, že porodní asistentky na to budou mít dost stejný náhled, pochopila bych rozdílné názory mezi jimi a lékaři, takto to nechápu
olej mám koupený od saloosu
a co vám teda k té masáži řekla?
26. srp 2009 v 15:35  • Odpověz
orlik no ta masáž ti nic nezaručí asi
z těch kurzů je dobré si vzít, co člověku pasuje, aspoň mám ten pocit, nikdo nemá patent na rozum, kadžý má jiné zkušenosti...
26. srp 2009 v 15:42  • Odpověz
pro dnešek se loučím a jdu cvičit - třído zdar!
26. srp 2009 v 17:08  • Odpověz
ahojky všem,tak jsem zpět z Německa a rychle jsem dočetla :slight_smile:

saze: tak o bolestech v kříži mi snad ani raději nemluv, naštěstí se to projevuje jen když ležím na rovném povrchu a pak se zvedám,ale i tak je to síla....takže jestli to máš častěji,tak Tě fakt lituju :sweat_smile:

jahod: s tou cukrovkou mě to moc mrzí,snad budou v poradně ok a všechno Ti řádně vysvětlí a uvidíš,že to super zvládneš

renat: tak si představ,že mi z Batolete psali,že výrobce tam bude 23.8. dneska jsem tam psala,jak to dopadlo,že se vůbec neozvali,a přišel mi mailík,že tam přijede až zítra....grrrrr jen doufám,že mi to takhle nebudou odkládat až do porodu :grinning:
26. srp 2009 v 17:41  • Odpověz
Ahoj holky... :slight_smile: tak jsem si konečně na chvilku sedla a doufám, že na delší :slight_smile:

Koukám, co se tu probíralo...ta masáž hráze...přesně jak se tu psalo, každý na to má jiný názor...nikde není psané, že bez masáže bude nástřih, ale taky, že s masáží nástřih nebude...nám na cvíču říkali, že je to na každém. My teda masírovat budeme (neříkám, že nějak pravidelně), máme ten olejíček od HIPPu, ten na to je taky. Stejně tak asi budu pít maliník, ale jak nám bylo řečeno, jsou to alternativní metody...

lili: ty si zas ebyla v Německu? Tam jezdíš nějak často...mi možná něco uteklo /jestli třeba jezdíš pracovně atd./
Jinak s tím kočárkem mě to mrzí, ale snad to ještě nějak dopadne a hlavně brzy!!!!!
a áte kdyžtak vybranou případně jinou bar. variantu??
26. srp 2009 v 19:33  •  2 děti  • Odpověz
Jo a jinak jsem štastná jak blecha!!!!!! jeslti si vzpomínáte na ten kolotč, jak sháním...tak včera jsme se spojila s mojí tetičkou v Německu, tak se mi po něm podívá a přinejhorším snad objedná :slight_smile:
(a pokud by už ani tam nebyl, tak jsme dnes našla na mmb paní, co ho tam dala předevčírem, takže budeeee :slight_smile:
26. srp 2009 v 19:36  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ráno, dneska jsme měli doma nečekaný budíček. V 6 hodin dorazil obkladač na kuchyň (měl přijít až zítra), tak jsem trošku jako vyoraná myš.

Eivi, k té masáži hráze nám porodní asistentka říkala, že ji doporučuje nejen kvůli možnému nástřihu při porodu, ale že bývají menší i ostatní porodní poranění. Samozřejmě to každé nepomůže. Ukazovala nám na obrázku, jak masírovat - masíruje se zvenčí a palcem si při tom roztahovat malinko pipinu (pracovní název v našem předporodním kurzu). Určitě to nedělat při nějaké infekci nebo kvasinkách. A ještě lepší je, když masíruje partner. Zkusím to a uvidíme, jak dopadne porod.
27. srp 2009 v 07:34  • Odpověz
Dobré ránko holky, tak mám za sebou děsnou noc. Bolí mě záda jako prase. Vůbec jsem nemohla spát. Jdu hledat nějaké cviky na kříž v těhu. Jsem ospalá, vzteklá a ještě mě trochu točí manžovo rodiče. Ach jooo to bude den.
27. srp 2009 v 08:32  • Odpověz
Evatko díky za recept.
27. srp 2009 v 09:14  • Odpověz
Krasne rano holky. Preji krasne tehulkovani.

Jahod neboj cukrovka neni nic tak hrozneho proste budes drzet dietku.
27. srp 2009 v 09:16  • Odpověz
Adajar: ahojky! Tak co nového s Danielkem??? :dizzy_face:
27. srp 2009 v 09:16  • Odpověz
evit no jen se mu hur dycha plice mu rostou pomaleji, ale jinak je ok a zbytek je v poradku, ale tohle je komplikace ktera kje uplne normalni.
27. srp 2009 v 09:25  • Odpověz
dobré ranko všem :slight_smile:

renat: jo jo je to spíš služební :slight_smile: přítelovo obchod. partner je němec,a jezdíme k němu pro prachy,takže proto :slight_smile: Jinak jsem včera koukala do albíčka,tak vím,že kolotoč asi bude ale i tak gratuluju :slight_smile:

adaj: to je super,že jinak je Daník ok :slight_smile: a co Ty,jak vše zvládáš?
27. srp 2009 v 09:42  • Odpověz
lilisek no obcas sem tam hormony pracuji, ale uz je lip jela jsem domu.
27. srp 2009 v 09:43  • Odpověz
adaj: no tak to jsem ráda :slight_smile: moc Vám všem držíme palečky,už aby byl Daník doma ,co?

renat: jo jinak jinou barevnou kombinaci vymyšlenou nemám,takže se modlím,aby mi řekli,že to jde
27. srp 2009 v 09:48  • Odpověz
lilisek jo aby byl doma a ja taky tady je to na palici u mamky
27. srp 2009 v 09:50  • Odpověz
adaj: :slight_smile:)))) no to chápu, neboj se nic,ještě to chvilku potrvá,ale určitě už brzy bude líp :slight_smile:))) drž se, myslím na Tebe
27. srp 2009 v 10:09  • Odpověz
Ahoj holky...

Ad.: to je príma, že Daneček to zvládá a je O.K.
Musí to být na tebe hrozný nápor a ještě hormony...to si ani nedovedu představit, ale ty si silná a se vším se popereš. Určitě to chce taky si odpočinout apod. ať si každý říká, co chce.

lili: jo jo bude, nakonec teda přes mmb přes tu paní, ale zase levnější a můžu si k tomu koupit třeba ještě něco. Teta sice se vším souhlasila, ale to německé Quelle (přes co jsem to chtěla objednat), to je horor...bylo by to složité a cvena by se vyšplhala na dobrých 1200-1300,- (sice to vypadalo, že by mi ho tetičřka zaplatila, teda Kubíčkovi :slight_smile: ale přijde mi to zbytečné, to si fakt raději koupím ještě něco...

Tak to opravdu budu držet palce, co to bude, aby ta kombinace vyšla...hlavně, aby si už věděla, co a jak, viď??
27. srp 2009 v 10:10  •  2 děti  • Odpověz
Čauky holky,já teď douklízela a lije ze mně,hrůza! Ad,to je paráda že se Danečkovi daří.
27. srp 2009 v 10:11  • Odpověz
Čauves,
hlásím se po delší odmlce, neb jsme si s manžou opět odskočili na chvilku na Sardinii(něco strašně neodkladnýho tam musel pracovně řešit, takže jsem se celý 3 dny ráchala v móři :dizzy_face: ) Akorát tam teda bylo přes 40 st., takže jsem to po návratu odnesla pěknou angínou a ještě se kuríruju :pensive:
V úterý jsem byla na kontrole, vše OK, poslala mě na diabetologii, kde jsem byla včera, ale vzhedem k antibiotikům mi nic netestovali a prej až 3.9. a 24 hodin předtím mám sbírat moč :grinning: Musela to z vás některá taky dělat?Vysvětlovala mi rizika a ukazovala tabulku s těma limitama pro těhotný a nějak nechápu, proč je saronka cukrovkářka, když limit po 2 houdinách je 7,7 :sweat_smile: Že by měli pro každej kraj jinej limit? :sweat_smile:
adaj, jsem ráda, že je daník velkej bojovník a daří se mu stále lépe :dizzy_face:
27. srp 2009 v 10:38  • Odpověz
renat: jo jo už chci mít jasno a dál dle toho zařizovat:slight_smile:))))) ten kolotoč je fakt roztomilej,tak jsem ráda,že se podařilo sehnat :slight_smile:

spaaget. teda Vy jste se ale měli,úplně závidím :slight_smile: taky bych někam jela,ale asi to nebude možný :slight_smile: práce je tu dost a drahá polovička se asi neutrhne :slight_smile: no mě dr. říkal,že ten limit by měl být taky 7,7 :slight_smile:))) tak aspoň naše kraje to mají stejně :grinning:
27. srp 2009 v 10:43  • Odpověz
No lilli ono totiž jediná záchytná stanice pro matky s gestačním diabetem v Plzeňském a Karlovarském kraji je fakultka v Plzni :astonished: Tam prej vyfasuju glukometr, ale pak už budu chodit k diabetoložce tady, jen pokud budou hodnoty nějak extrémní, tak budu jezdit tam :pensive: Jinak Sardinie v tom červnu byla o dost lepší, páč bylo parádně, spousta zeleně kolem, teď to vedro bylo děsný, oni mají Italové dokonce volno v práci a na ulici jim rozdávají zadarmo vodu :astonished:
Co se té hrázovní masáže týče, shodou okolností byl na programu našeho pondělního kurzu porod a návod na masáž vyfasovali chlapi, že todle si mamina fakt důkladně sama neudělá :grinning: Taky ale řekla, že nezaručí její listopadové nepoškození :sweat_smile: Těm co trpí na mykózu, doporučila jen lubrikační gel, prej teď durex dělá i nějakej masážní, ale nemaj si tatínci myslet, že masáží hráze končí předehra, páč my to určitě jako předehru nepojmem, když se má správně provádět do mírné bolesti :grinning: 7.9. máme další lekci k porodu a pánové mají přijít v pohodlném oblečení, páč bude nácvik úlevových poloh při porodu, tak aby se nedivili, že je trochu zvalchujem :grinning:
27. srp 2009 v 11:00  • Odpověz
Jojo, Spaaget, tatínek bude masírovat- no, myslím, že já bych se taky dovedla pořádně zmasírovat- teda zatím- problém bude v tom , že v říjnu už si tam asi pořádně nedosáhnu. Zkoušela jsem před pár dny (jsem takovej pokusník), jak se to dělá a jaký je to pocit- no zabrala jsem zhurta a bolelo to pěkně- manžel by si snad ani netroufl takhle "masírovat pipinu"- budu ho muset umluvit, že náš malej si taky troufne a podstatně víc zhurta- teda ale stejně si nedovedu představit tu deseticentimentrovou hlavičku....brrrr...
27. srp 2009 v 11:10  • Odpověz
ahoj holky, v poslední době nějak nemám čas. Tak zase asi jen v rychlosti.
HOlky, které máte placentu vpředu. Jak moc cítíte pohyby? Já je totiž někdy necítím i několik dni.
27. srp 2009 ve 12:50  • Odpověz
Luci, já mám placentu na zadní straně, tak si pohyby a kopance užívám dosytosti (hlavně v noci). Mimčo teď hledá vhodnou polohu, tak se vrtí neustále.

Spaget, taky momentálně na kurzu probíráme porod (tedy v úterý jsme dojely do porodnice a za týden nás čeká pokračování). Hlavně se těším na masáže. Budeme se učit různé typy a zkoušet si je na sobě. Předporodní kurz s tatínkama máme až na konci září. Hodně partnerů k porodu jít nechce, tak aby se tam ty maminy necítily špatně. Naše porodní asistentka láká chlapy na kurz na pivo. To určitě zabere.
27. srp 2009 ve 13:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.