• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
lucirob: já citím pohyby hodně často, určitě několikrát denně, i v noci, když se občas převaluju......
Ale četla jsem, že se nemáme děsit, když pohyby pár dní neucítíme, že miminka mají i období klidu, tak uvidíš :wink: :dizzy_face:
27. srp 2009 ve 13:36  • Odpověz
no já doufám, že je mimčo v pořádku. Vždycky, když ji začnu vyhrožovat doktorem, tak mě kopne.Ale jen 1-2x a pak zase dlouho nic. Nevím, jestli to nemůže mít souvislost i s nedostatkem železa. Sice už beru tabletky 3 měsíce, ale pořád ho mám hodně pod minimální hranicí.
27. srp 2009 ve 13:39  • Odpověz
Lucierob - já ji mám vpředu a cítím pohyby několikrát za den a to docela dost. Mladej kope o 106. Ale neděs se, některé mimča jsou prý línejší. To bude určitě ok .
27. srp 2009 ve 13:49  • Odpověz
Holky, potřebuju radu. Objevila jsem zajímavou kombinaci kolíbka/košík na spaní i s kolotočem (cena 3.000,-). Fotky mám v albíčku. Okoukněte a písněte, co tomu říkáte. Díky
27. srp 2009 ve 14:00  • Odpověz
luci neboj, přítelova maminka říkala, že byl tak lenošnej, že do něj musela vždycky šťouchat, aby se pohnul, jinak by o něm ani nevěděla... je to jak s dětma, některý jsou hyperaktivní a člověk má co dělat, aby je uhlídal, a některý jsou hodný, hrajou si a ani o nich nevíš :wink:
27. srp 2009 ve 14:01  • Odpověz
orlík, mě se víc líbí ta druhá :slight_smile:
27. srp 2009 ve 14:04  • Odpověz
jsem to blbě napsala, myslela jsem jak s dětma, co už jsou trošku větší... :sweat_smile:
27. srp 2009 ve 14:05  • Odpověz
No jo, ale když u nás nepomáhá ani to šťouchání :angry: :angry: Jen doufám, že až se prcek narodí, tak nebude pravý opak. Když teď pořád jenom odpočívá :slight_smile:
27. srp 2009 ve 14:05  • Odpověz
Ahoj :wink:
My jsme po plavání a dítě mi spí, tak mám zase chvíli klidu :grinning:
Jinak jsem letem světem něco přečetla a mé reakce:
Masáž hráze - měla jsem u Beatky koupený Weleda olej a zkoušela masírovat, stéjně mi to bylo k ničemu a navíc jsem zjistila, že moje masáž bylo spíš takové hlazení, protože když mi PA při porodu na tu hráz sáhla, myslela jsem, že umřu a zjistila, že masáž měla být o něčem jiném :sweat_smile: :sweat_smile:
Pohyby dítěte - Beatka se nehýbala skoro vůbec, byla jen v jedné pozici a občas jsem musela už dost nervozní do ní několik minut šťourat, aby vůbec pohla nohou :grinning: Na monitorech na konci těhotenství jsem měla vždy 2 rovné čáry - moje břicho a naše dcera zcela pod pohybu a aktivity :wink: Zato teď je chlapeček velmi aktivní a pořád mi někde vystrkuje nohu nebo těžko říct co to je... :sweat_smile:
27. srp 2009 ve 14:07  • Odpověz
orlik mě se taky víc líbí ta druhá
27. srp 2009 ve 14:08  • Odpověz
orlík, obě vypadají krásně. Ale mě se asi více líbí taky ta druhá. A na jak dlouho ta kolíbka je? Asi tak do 3 měsíců věku,že?
27. srp 2009 ve 14:09  • Odpověz
jaký má účel ta masáž hráze? Já jsem u prvního těhu nic takového nedělala.
27. srp 2009 ve 14:11  • Odpověz
No já na maliník a masáž hráze už kašlu :wink:
Lucierob, masáž hráze má mít vliv na to, že je více elastická a nemusí být nástřih, ale moc takových případů neznám :sweat_smile:
Teď mi doporučila dr. že jsou homeopatika, která mají urychlit porod a má být lehčí, no prokázáno to moc není, ale pokud jde o rychlost, tak já si už rychlejší než jsem měla opravdu nepřeji, protože bych porodila doma nebo cestou, ale zkusím se po těch homeopat. podívat, třeba to bude míň bolet :wink:
27. srp 2009 ve 14:17  • Odpověz
Lucie, ta kolíbka je do 6 měsíců (tedy přibližně - záleží jestli se nám nenarodí obřík).

Taky se mi víc líbí ta modrá. Ale nebude to hloupý, kdybychom měli holčičku? (jsem vážně asi pošuk, řeším takové kraviny).
27. srp 2009 ve 14:17  • Odpověz
My jsme věděli, že čekáme holčičku a nic růžového jsme v podstatě neměli, modrou mít klidně můžeš, navíc je to jemná barva...
27. srp 2009 ve 14:18  • Odpověz
Orlík, proč by to mělo být hloupé? Spíš si říkám, lepší holčička v modrém než kluk v růžovém. :wink: I když na tom stejně nesejde. Hlavně, aby v něm byl prcek spokojený :wink:

No tak já jsem i bez toho měla porod za sebou za 4 hodky. A teď půjdu asi na toho císaře. Takže mě tahle problematika nějak obchází :grinning:
27. srp 2009 ve 14:22  • Odpověz
Lucierob, tak u CŘ ti to bude opravdu k ničemu :sweat_smile:
27. srp 2009 ve 14:26  • Odpověz
lucierob:mně se líbí obě, ta první je taky strašně úúúúúžasnáááááááá - a jasně, proč by nemohla byt holčička v modré kolíbce? ji tam das růžové povlečení :grinning:
27. srp 2009 ve 14:34  • Odpověz
orlik ale není celá modrá, ta světlá ji zjemní a mě teda přijde ta první víc klučičí :slight_smile:
27. srp 2009 ve 14:55  • Odpověz
Orlik,mě se taky líbí víc ta modrá a nepřijde mi hloupé mít modrou pro holčičku. Luci,uvidíš jak malé zítra a popřípadě pro klid duše brnkni dr. Určitě to ale nic nebude a prcek jen odpočívá.
27. srp 2009 v 15:11  • Odpověz
Mě malej kope pořád- dneska třeba už od devíti od rána, prakticky od té doby, co jsem sedla za stůl v práci- nevím, kdy spí.... Ale pravda je, že někdy kope míň, ale že by celý den byl v klidu, to tedy ne. Placentu mám na zadní straně.
Zřejmě je to naše dítě celý po mně- kopala jsem prý strašlivě, na všechny strany, jak v amoku, ale po narození jsem nějaký hyperaktiv nebyla, tak průměr.
Včera Loupežnik tak monstrózně kopl- ležele jsem na zádech- že mi boule na břiše poskočila nejmíň o 10 cenťáků- tak jsem mu řekla, že ho dám do polepšovny pro nezdárný plody, neb kopat obludně do maminky je do nebe volající, pročež mě kopl do žebra, až mi brnělo-recidivista :sweat_smile:
27. srp 2009 v 15:23  • Odpověz
Mně malý taky docela často kope a taky mívám na břiše obrboule. Naštěstí mně nebudí v noci a nechá mně vyspat. Ťuky ťuk,musím to zaklepat!
27. srp 2009 v 15:36  • Odpověz
mě se malá protahuje v břiše, když ležím na pravém boku - hned na levé straně břicha cítím a hlavně zřetelně vidím bouličky, je to jak vetřelec, strašně srandovní :dizzy_face:
27. srp 2009 v 15:36  • Odpověz
Placentu mám vepředu, a buší denně... Ale zas mám dojem, že jen rukama (dítě je hlavou dolů, prý - a nahoře vůbec nic necítím, jen občas takovou tupou bolest v žebrech při sezení, jako kdyby si někam nezdárně protáhl nohu), chvíli jsem se děsila, že je dítko chromé. Pokud se vždycky po čase ozve (to jest ty dny nečinnosti se opakují), neřešila bych to.
27. srp 2009 v 16:20  • Odpověz
ahoj holky, nekolik dni jsem vas necetla, tak doufam ze jste vsichni v poradku

popadla me totiz nova vasen - posledni dobou se necitim dost dobre, po kazde kravine se hned unavim, tak jsem si vyhledala pohodovou aktivitu - pleteni... a uz nekolik dni nedelam skoro nic jineho :stuck_out_tongue_closed_eyes: pletu svetrik pro miminko, jenze je nejaky velky :grinning: zrozna mi dosla prize -v pulce druheho rukavu, tak mam cas do zitrska :sweat_smile:

placentu mam asi vzadu na leve strane a proto citim svoji chobotnicku skoro porad, i kdyz se taky nekdy stane, ze lenosi. ale nejhezci je, kdyz se na brisku objevuji boulicky a ja muzu nahmatnout kousek sveho miminka :dizzy_face:
27. srp 2009 v 18:06  • Odpověz
Ahoj holky..byla jsem dneska na KO, vše je vpořádku.. tak jsem si oddychla..malá je stále hlavou dolů a prý se už neotočí..takže pozitivum, nebudu rodit koncem pánevním :slight_smile:)
jinak placentu mám na přední straně..
včera jsem byla na plavání pro těhotné a bylo to super
27. srp 2009 v 18:44  • Odpověz
Saronko,super že KO dopadla dobře...váhu malé ses nedozvěděla? Já du na KO v pondělí tak sem zvědavá co se dozvím.
27. srp 2009 v 19:54  • Odpověz
holky, díky za rady.
Dneska jsem malé udělala letecký den. Vstávala jsem z postele a zamotala jsem se nohou do deky. Snažila jsem se to nějak vybalancovat a tak jsem nakonec z toho vyšla s pravým odřeným kolenem, levým odřeným loktem a trochu spáleným levým bokem od koberce. No, jen doufám, že jsem u toho malé nějak neublížila. Dokonce se u toho prcek pěkně probrala a uštědřila mi za to pořádný kopanec. Měla jsem jen strach, abych z toho náhodou nezačla zase krvácet s tou mojí problematickou placentou. No, zatím se nic neděje, tak je to snad dobré.

saronko, tak to je dobře, že je všechno v pořádku. Mě to čeká v úterý. A budu se domlouvat i na velký UTZ vývojových vad, který se dělá mezi 30-32tt.
27. srp 2009 ve 20:08  • Odpověz
mont..nene doktorka sice mi děla utz ale nemá to funkční to přeměření, takže si musím počkat na čtvrtek to jdu do podlí na utz ten velký.....
Luci a u ti je dobře??asi nízk tlak co??
27. srp 2009 ve 20:24  • Odpověz
saron, houby nizký tlak, prostě jsem jak balvan :grinning:
27. srp 2009 ve 20:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.