• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Luci,jejdamane buď opatrná! Saron aha,já du na velký ult.v pondělí...dr.má vše naštěstí v ordinaci.
27. srp 2009 ve 20:54  • Odpověz
Lucierob. tak ještě že to nedopadlo hůře.
27. srp 2009 ve 21:03  • Odpověz
ahojky holky - jak se mate? co je noveho?
me zkolaboval comp, takze teprve ted jseme ho privezli z opravy a nejak nahodili...
jinak bricho narusta do obrich rozmeru... jeste ze nemam vahu, myslim ze tentokrat mi pani doktorka nevynada, ze jsme nic nepribraly :wink:
27. srp 2009 ve 21:40  • Odpověz
ahojky, já dnes jela k dr. na KO ale v čekárně jsem se otočila, tam byla snad půlka brna ... tak to zkusím zítra ... jsem docela zvědavá, jestli se nám ta velikost trošku upravila ...
jinak jsem vás nedočítala, je toho teď na mě nějak moc :wink:
tak já jdu spát ... včera jsme připravovaly se sousedkama poslední dny prázdnin pro děcka na víkend, tak se to nějak protáhlo a dnes jsme pokračovaly ...
objednala jsem a konečně i zaplatila ten kočárek, tak už se těším ... včera dovezli truhláři malé novej stůl do pokojíku ... tak a to už jsou snad všechny novinky u nás doma ... tak se tu mějte
27. srp 2009 ve 22:25  • Odpověz
dobre rano vsem! :wink:
dneska se jdem podivat na svatbu-na Celadnou-tak jsem zvedava, doufam, ze tam nebudu moc ronit slzy :grinning:
muzu mit dotaz, jak to vypada se srazem v Praze?? jedu tam pristi tyden na tyden-asi - si tak nejak jakoze odpocinout :wink: tak bych se pripadne pripojila, kdyby to nevadilo...
marsie-me ceka kontrola v utery a uplne se hrozim spise opacneho problemu-ze mi da cerveny vykricnik :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: , ze moc kynem...achjo... :unamused: :slight_smile:
28. srp 2009 v 07:13  • Odpověz
Dobré ráno,
včera jsem se těšila, že budeme mít obloženou kuchň. Bohužel nám v obchodě špatně spočítali kolik balení dlaždiček potřebujeme a samozřejmě nám dlaždičky chybí. Tak máme kuchyň obloženou jen z části. Nemá smysl ji ani uklízet, protože se bude dodělávat příští týden. Radši tam nebudu o víkendu ani chodit, hrozně mě v těhotenství rozčiluje binec.

Taky se příští týden chystáme na velký utz. Stále se modlím, ať se nám prcek nepředvede. Byla bych zklamaná, tak jaky ty z vás, které chtěly znát pohlaví a prcek to ukázat nechtěl.
28. srp 2009 v 07:43  • Odpověz
Dobré ráno,
holky pomooooc, já vůbec nevím co mám do toho pondělka jíst... :frowning2:
Nemáte náhodou některá nějaký mustr jídelníčku pro těhucukrovkářky?
28. srp 2009 v 07:58  • Odpověz
Dobré ránko!
Tak my máme objednaný kočárek - nakonec tedy V cross - stejný jako slunatko, akorat čtyřkolku :grinning: Příští týden by měl přijít, necháme ho pak u našich (ach ty pověry....).

orlik: neboj, řekni doktorce, ať Ti pohlaví neříká a sama to tam nejspíš neuvidíš nebo nerozeznáš, pokud nemáš vystudovanou medicínu :grinning:
28. srp 2009 v 07:58  • Odpověz
Evito, doktor ví, že to nechci vědět, ale je hrozný brepta, tak se doufám neprokecne. Poznat se to ale kolem 30.tt dá. Tak prďouska už radši přesvědčuje, ať se nevystavuje.

Jahod, to jsi nedostala nějaké instrukce u doktora? Mám na tebe dotaz - vím, že ráda nakupuješ v Mothercare. Netušíš, jestli tam taky neprodávají košíky na spaní? Objevila jsem ho u jedné maminy v albíčku, ale ta ho pořizovala v Anglii. Tak abych se zbytečně nehnala do Prahy. Díky.
28. srp 2009 v 08:19  • Odpověz
orlíku, myslím, že tam nějaké měli, ale teď jsem tam poměrně dlouho nebyla, zkusím se tam příští týden zastavit a dám ti vědět, popř. ti to můžu i koupit a poslat do tábora.
Instrukce jsem zatím nedostala, mám jít na tu diabetologii až v pondělí.. :unamused:
28. srp 2009 v 08:28  • Odpověz
ahoj holky..jaho.. IP...
28. srp 2009 v 08:56  • Odpověz
ahojky holky!!
konecne zase mezi vami! notas to nejak nevydrzel a zkolaboval ...
moc jsem vas nedocitala - je toho opravdu hodne ale -
jahod - jejda??? no neblazni, co ten cukr??? no to je sila a to ti chtej dat i inzulin?? co vim, (obe babi mely a tata ma) tak nejdulezitejsi je jist mensi davky pravidlene po 2 hodinach...
krome jasnych cukru (dortiky atd.) je cukr bohuzel v hodne vecech - pivo!, bile pecivo .. ale i ovoce! takze tmave pecivo, nebo ty knekebroty, pufovanou ryzi .. hodne zeleniny ... takove ty syry typu gervais.. maso muzes v pohode..
no je to naprd, je mi te fakt lito!
28. srp 2009 v 09:09  • Odpověz
Jahod, jsi moc hodná. Díky.
28. srp 2009 v 09:37  • Odpověz
Holky, netušíte, jestli se dá označit za tvrdnutí břicha i to, když mám břuch jak šutr, mnohem větši, ale ne krátce, ale třeba celý večer- a ráno je zasse normální? Četla jsem jen takový případy, je břuch na chvilku ztvrdne a hned zas povolí. Nijak mě to nebolí, jen je tvrdý a obrovský (nejmíň o polovinu větší!).
28. srp 2009 v 09:49  • Odpověz
Kvakul, taky se mi to stává, když je prcek v nějaké pro mě špatné poloze. To by ale nemělo tvrdnutí břicha, to je jen krátkodobá záležitost. Zkusím se na to zeptat příští týden na kontrole.
28. srp 2009 v 09:56  • Odpověz
kvakul, me se to taky stava...taky je vam blbe i hned z rana?ja to asi z rana prepalim-viz probuzeni v 5,pred 7 jsem uz prala a byla jsem akcni hrdinka a o pul 10 jsem malem kolabovala, ted uz je to lepsi, ale je to fakt desne...jeste ze to moje decko miluje Peppu prasatko a muze se na to koukat sam... :grinning:
28. srp 2009 v 10:07  • Odpověz
Kremb- no já blbě snáším horko- ale fakt hodně blbě- i mimo těhu- natož teď- je to běs- potím se v obličeji, jak v přechodu, vůbec nechladím- je to snad můj nejpitomnější současný těhu neduh- těším se na podzim jak na smilování. Chodím doma de facto nahá- musí to být krásný pokoukání, ale manžel je mimořádně odolnej:slight_smile:
28. srp 2009 v 10:15  • Odpověz
dobré poledne všem,tak dneska jsem se trošku porochala v práci,tak mám už docela volníčko :slight_smile: tak nakukuju,co nového :slight_smile:
28. srp 2009 ve 12:13  • Odpověz
uff... zpet z nakupu - jedeme na vikend na chatu a budeme delat prasatko - takova rozlucka s letem... sice se to nejak zvrtlo a jsou z toho spise takove mensi krtiny...

kvakul - ja to s briskem mam podobny, mivam to vecer jako kdyz se hodne unavim... nebo po jidle se jako zkamenim a mam misto bricha sutr... nic mi na to nepomaha.. lehnout, vyspat se a rano je to ok...

jinak na dnesek a vlastne i na vcerejsek jsem teda opravdu mizerne spala.. rano okolo 5 se vzbudim bolesti bricha...to jsou takovy rany, ze normalne skucim a kapou mi slzy! vcera uz jsem neusnula a dnes teda jsem dala hodku od 7-do 8... mate to taky??
Mala byla porad tak hodna, a najednou tohle???
28. srp 2009 ve 12:22  • Odpověz
Zdravím holky,byli sme v Hodoníně nakupovat a koupila sem si novou žehličku. Kvak,s tím pocením sem na tom stejně jako ty. Je to hnus a tečou ze mě čurůčky potu! Jinak s tím břichem to mám taky. Z ničeho nic je jak balvan ale netrvá to nějak extra dlouho.
28. srp 2009 ve 12:54  • Odpověz
Ahoj :wink:
Byly jsme v solné jeskyni a trochu se ochladily :slight_smile: Beatka překopala celou jeskyni a moc se jí tam vždy líbí :slight_smile:
To s břichem mívám taky, ale za tvrdnutí břicha to nevydávám, spíš to beru tak, že dítě si hledá dobrou polohu a vystrčí celá záda ven....
28. srp 2009 ve 13:01  • Odpověz
Marsie- šmankote a co malá vyvádí, že to tak bolí???Ráno se taky začnu budit, ale většinou ne kvůli Loupežníkovi, nýbrž proto, že začnou dovádět kočky a jak stádo koní se prohánějí po bytě. Kopání mě ještě nikdy nebolelo, jen snad když se víc najím a pak si lehnu a malej kope hodně nahoře, tak mě pobolívá žlučník, jinak ale nic.
Monter, to jsem ráda, že nejsem jediná, kdo se potí jak myš- lepší to snad mají těhotný Eskymačky
28. srp 2009 ve 13:02  • Odpověz
Tak už mám kočárek..juchůů..je tedy v krabici tak ho rozbalíme až večer s manželem, do albíčkajsem dala autosedačku ta je zvlášt..barva je super.. hodně tmavě oranžová...
jinak mi volala doktorka..čekám pěknou usurpátorku..výsledky krevního obrazu jsou takové, že mám uplně totál pod obraz..všeho nedostatek..krvinek a tak...dostanu léky.. no jo..bere si co potřebuje, tak na mámu moc nezbude :slight_smile:)
28. srp 2009 ve 14:33  • Odpověz
saronka: krááááásná autosedačka - to je tyrkysová? nádherná!
Hele, už se Ti odpočítávají dny, máš tam 65 :sweat_smile: já tam mám 85 to je mazec rozdíl :sunglasses: ale nakonec kde je psáno, že děti budou v termínu, že :slight_smile: Prostě se nám to všem moc blíží!
Už máte sbalenou tašku do porodnice po 30.tydnu? Já teprve sháním "tu tašku", pač nemám žádnou vhodné velikosti a s igelitkou tam nepůjdu :grinning:
28. srp 2009 ve 14:52  • Odpověz
saronka: jo gratulace ke kočárku! nám dojde příští týden!taky se budu radovat jak malá! :grinning: :grinning: :grinning:
28. srp 2009 ve 14:52  • Odpověz
nene je tmavě oranžová..je to foceno mobilem....
jj blíží se to neskutečně... jinak tašku budu balit až tak měsíc před porodem..psali i v chytré knížce ::slight_smile:))
28. srp 2009 ve 14:54  • Odpověz
Já už jsem si koupila v lékarně ty porodnické kalhotky a vložky a při pohledu na ty síťky jsem si řekla fuj....no ale co nadělám, že? :grinning: :grinning: Ještě si chci koupit jednu noční košili a pak bych mohla sbalit, ale kdy se k tomu dostanu...už jsem si raději sháněla věci teď, přece jen s tím jedním dítětem je to trochu náročnější se někam dostat.
28. srp 2009 ve 14:55  • Odpověz
saronka: tak jsem barvoslepá? vypadá tyrkysová nebo zelena
28. srp 2009 ve 14:58  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/_gallery/78012/78012_3207452.jpg?1251461720 mě to jako oranžová přide..taková trošku jiné než je live ale jo :grinning:
28. srp 2009 v 15:13  • Odpověz
no teda, od rana jsem se nezastavila.. mam nakoupeno, navareno, zalitou zahradu, sbaleno.. jsem zrala si jit lehnout a ne nekam jet...
saron - krasna sedacka - ja teda ale jako evita vidim petrolejovou (tu mame na kocarku taky :slight_smile:)
beranku - a to uz budes balit??? :astonished:, tady jsem nasla seznam, skoukni to prosim - jako profik matka, jestli je treba neco nesmysl nebo naopak neco chybi :slight_smile:
Jo.. ty poporodni vlozky jsou fááákkkt nechutný - :stuck_out_tongue_closed_eyes: uplne je mi z toho soufl ... si vzpomenu na ty komansky sitovany :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

CO S SEBOU do porodnice:
doklady (těhotenský průkaz, občanský průkaz, kartička pojišťovny), přezutí (pro oba),
2x noční košile (nebo dlouhé triko - krátký a širší rukáv), župan, pití, toaletní potřeby, 2-3 ručníky,
YAL - gel (klystýr - na lékařský předpis), relaxační hudba - CD
BEPANTHEN - krém, podprsenky na kojení (bez kostice), vložky do podprsenky (prodyšné)

pro novorozence
6-10 jednorázových plen/den (průměrný pobyt 4-5 dní po spont. porodu), je možno mít vlastní oblečení
bandáž dolních končetin (punčochy; platí pro matky, které mají problémy s varixy nebo mají plánovaný císařský řez).
28. srp 2009 v 15:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.