• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Podle mě, by jste měli mít ten papír ohledně otcovství vyřízení ještě před porodem. Jelikož porodnice posílá hned druhý den po porodu papíry na matriku. A pak s tím je zbytečné lítání, když chce člověk pro mimčo jiné příjmení. Moje známá měla taky podobný problém. Po rozvodu otěhotněla s novým přítelem a mimčo dostalo jméno po bývalém manželovi. Pak tu změnu příjmení musela řešit soudní cestou.
30. srp 2009 ve 20:33  • Odpověz
tak doufám, že ten šťastlivec byl můj manžel :wink: :grinning:
30. srp 2009 ve 20:35  • Odpověz
Luci,musí být před porodem jinak se dítko jmenuje automaticky po matce. My to jdeme vyřídit ve čtvrtek. Jahod,to je nepředstavitelná suma...mě by stačila část :slight_smile:
30. srp 2009 ve 20:41  • Odpověz
holky, dneska se loučím, dobrou všem!
30. srp 2009 ve 20:41  • Odpověz
jahod, dobrou noc
30. srp 2009 ve 20:52  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

saron: tak to jsi mě uklidnila,že nejsem jediná,kdo nemá vypráno a nažehleno :grinning:

beránek: no díky za zkušenosti s kalhotkama... docela mám z nich hrůzu,ale co mám dělat..... brrrr mám z nich větší strach než z porodu :slight_smile:

adaj: gratuluju k prvnímu kilíčku :slight_smile:
30. srp 2009 ve 21:30  • Odpověz
Dobré ráno. Tak i my jsme zpátky z víkendu - my v tomto případě znamená Plivník a já, bo zákonitého chotě jsme zanechali svému osudu na Moravě. V pátek jsme dorazili do Jeseníků, večer dostal strašlivé bolesti do zad, takže jsem ho sbalila a houkli jsme na tchána, ať nastartuje koníky. Na pohotovosti mu píchli nějaké oblbováky a vrazili pár receptů, tak to vypadalo, že ráno ho nadopujem a odvleču ho do Prahy, ale v noci mě ještě třikrát budil, jednou tak, že se třásl, bledý jak stěna, že se mu chce zvracet - no vypadal, že rána nedožije, pak se to zas vylepšilo... Takže jsem ještě stihla probudit mámu (moji, je doktorka), ale dohodly jsme se, že zkusíme počkat do rána na otevření lékáren. Vyměkla jsem před šestou a volala sanitu, takže muž teď spočívá v krnovské nemocnici, kde bude nejmíň týden, než vůbec začnou uvažovat o převozu, pak se uvidí. :rolling_eyes: Akorát se nebohý staral, jestli jsme nějak neublížili Plivníkovi, když jsem k němu třikrát vstávala. :sweat_smile: Myslím, že Plivník se radostně připravoval, že k němu takhle budem vstávat po dlouhé týdny, protože ačkoliv mě v noci jinak vůbec nebudí, teď bušil jak o život pokaždé, když jsem znova usínala.

Adaj - gratuluju k prvnímu kilu, potěšitelná zpráva! :dizzy_face:
31. srp 2009 v 07:39  • Odpověz
Ahoj po víkendu - tak máme vymalovaný pokoj u tcháníčků. Uklizeno, vyčištěno - paráda.
Rivko - chudám muž, já tohle kdysi zažila u mamky a litovala jsem ji asi měsíc. No hůrza.
holky koupila jsem první něco mezi osuškou a župánkem pro mimi - je to osuška ale má poutka na zavázání jako župánek- je to k sežrání
Ad - super zpráva tak jen tak dál kila vzhůru.
31. srp 2009 v 07:45  • Odpověz
Ahoj :wink:
Adajar, teď jsem trochu dočetla a Daneček má krásnou váhu :dizzy_face:
Lullko, vítej doma :wink:
Lilisek, ty poporodní kalhotky zase tak hrozné nejsou,neboj, po tom porodu je to to nejmenší co se dá v klidu přežít :wink:
My máme dítě u babičky, tak se skoro doma teď nudím :grinning: Nikdo po mě nic nechce, zvláštní :sweat_smile:

Jinak my už dohodu z matriky o příjmení dítěte máme týden doma :slight_smile:
31. srp 2009 v 08:22  • Odpověz
Beranku a když jsem vdaná tak nic nepotřebuji asi jen oddací list že jo?
31. srp 2009 v 08:27  • Odpověz
31. srp 2009 v 08:32  • Odpověz
Saze, nejsem vdaná, tak s tím oddacím listem fakt nevím...
31. srp 2009 v 08:33  • Odpověz
beranku, to chapu, ja ted budu asi tyden v praze sama-bez jenika a bez muze-u segry, a vubec nevim, jak to preziju...co tam budu delat??! :grinning: :grinning:
riv-to je teda story... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. srp 2009 v 08:34  • Odpověz
Dobré ráno holky,dnes valím na KO a měl by mě dělat ult.tak sem zvědavá co se a jestli vůbec něco dozvím.
31. srp 2009 v 08:35  • Odpověz
Kremb, tak nějak :grinning:
Ale já jdu zítra k holičce a ve středu na těhotenskou masáž, tak budu vypadat jako člověk a asi se mi to zalíbí :sweat_smile:
31. srp 2009 v 08:36  • Odpověz
Ahoj holky..
Jaho nene to je dor jan..x-lander nejde dát sporták pro i proti směru, to jsem chtěla od kočárku :slight_smile:) dost se mi tím výběr zúžil..a taky jsem chtěla ne vyloženě městský kočár ale i do terénu :slight_smile: jinak gratuluju ke kilčům dole..já taky hned dala 2kg dolů a ted si váhu udržuju takže mám 14 dní stále jen +5kg mám radost :slight_smile:) napiš jak to dopadlo v diaporadně..
Luci v podolí chtějí 3 týdny před plánovaným prodem donést na matriku vyplněné jména, okopírovaný oddací list..tak to člověk pak nemusí brát sebou až pojedeme do porodnice..
Ado to je šílený.. blbé starosti..to mě mrzí..
Lili neboj já budu žehlit až zač. řijna..ted to fakt nemá smysl...abych to vyprala a pak stěhovala a pak zase vybalovala.. kdyby náhodnou jsem rodili dříve, tak mi mamka nebo manžel část vypere a bude :slight_smile:)
Rivka..to mě mrzí..tak ať je manželovi líp :slight_smile:
Jo holky zvažuju že si koupím takový pás poporodu, prý je to dobrý na zatahování svalů či tak..co si o tom myslíte??
31. srp 2009 v 08:42  • Odpověz
Saze,ten papír o přiznání otcovství potřebují jen ti co nejsou vzítí. Jak píšeš,ty musíš vzít do porodky oddací list. Holky přemýšlely ste některá o darování pupečníkové krve?
31. srp 2009 v 08:43  • Odpověz
Ten stahovací pás po porodu někteří kritizují, že ti nepomůže a jiní naopak vyzdvihují, tak si vyber. Naše PA z těhotenstkého kurzu doporučovala hodně ležet na břichu a hlavně cvičit, pás velmi nedoporučovala. Ale přiznám se, že teď o něm taky uvažuji....pro takový lepší pocit, že mi to břicho resp. kůže nebude tak viset...
Ale pravdou je, že uvolněné břicho se opravdu ničím jiným než cvičením nezpevní :unamused:
31. srp 2009 v 08:50  • Odpověz
Beranek jj to je jasný cvičení je základ, ale nesmíš cvičit klasické cviky na břicho..
tak jsem se objednala na předporodní kurz :slight_smile: ale bez manžela..mají ty hodiny během prac. doby a volno si brát nemůže..no co nadělám :slight_smile:
31. srp 2009 v 08:57  • Odpověz
stahovaci pas-no nevim...nam nic nerikali-myslim u prvniho tehotenstvi a ted teda asi chodit nebudu, spise uvazuju jeste o cviceni pro jenu-jen nevim,jak se tam s tim brichem budu hybat... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
beranku-ty budes jeste chodit s malou na nejake cviceni?vim, ze mas termin skoro o 3 tydny driv, ja jen, ze me to napadlo :wink:
31. srp 2009 v 08:58  • Odpověz
Já chodím na cvičení a plavání s Beatkou pořád :wink: Budu, dokud budu moct....takže dopoledne půjdeme cvičit a večer praskne plodová voda, je mi to naprosto jasné :grinning: Já mám totiž pořád v sobě ten pocit, že jí nechci o nic na co je zvyklá ošidit...ale uvidím za měsíc...
Na předporodní kurz teď nechodím a už ani chodit nebudu. Chtěla jsem chodit na plavání, ale dopoledne nemám šanci a joga mi příjde moc pomalá, tak jdu "aspoň" na těhotenskou masáž, bude trvat 1,5hod a fakt se těším :slight_smile:
31. srp 2009 v 09:05  • Odpověz
S cvičením břicha se už začíná v porodnici, samozřejmě ne sklapovačky, ale už se fakt začíná a cvičit břicho už můžeš velmi brzo...akorát se přemluvit, to je problém :sweat_smile:
31. srp 2009 v 09:07  • Odpověz
Dobré ráno,
mám za sebou další pracovní víkend. Byla jsem tak pracovitá, až jsem se večer nemohla hnout. Jediná dobrá věc na tom byla, že mi partner namasíroval záda. Přišla jsem si odpočinout do práce.
Narychlo jsem vás dočítala a koukám, že řešíte balení tašky do porodnice. Není to nějak brzy. Já vůbec nic nestíhám, mám asi třetinu věcí na miminko. Momentálně jenom řešíme reklamace - zatím všechen nábytek, který jsme koupili, jsme museli reklamovat.

Adajar, gratulace k přírůstkům.

Saron, máte krásný kočárek. Kamarádka ho má v zelené barvě.
31. srp 2009 v 09:22  • Odpověz
beranku-no u nas cviko pres leto neni, zacina se az v zari...tak snad do listopadu jeste neco pocvicime, i kdyz ted jsem musela vlezt pod sedacku pro balonek a to co jsem tam videla-toz musela jsem povysavat opet cely byt-vysavala jsem v patek-nechapu, ze jsme takova prasata :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: mam dost na cely den dopredu... :grinning: :grinning:
orlik-ja jsem treba u jenika rodila o 2 tydny pred planovanym terminem, tak vis jak, radeji si to zbalim nebo pripravim na komodu dopredu, stejne jsem u jenika jela do porodnice jen s kabelkou, pac jsem nepochopila, ze to uz je porod... :grinning:
31. srp 2009 v 09:26  • Odpověz
Kremb, Beatka se taky narodila o týden dřív, ale já bych do porodnice vůbec nejela, kdyby mi nepraskla ta voda, taky jsem nechápala, že je to porod... :grinning: A pak, že se to prý pozná, no to určitě :sweat_smile:
My jsme chodily na plavání i cvičení během prázdnin, tak u nás žádná změna.
31. srp 2009 v 09:36  • Odpověz
31. srp 2009 v 09:36  • Odpověz
Adaj, to je uzlíček maličký :dizzy_face: Ale daří se mu krásně...
31. srp 2009 v 09:37  • Odpověz
ahojky jdu pozdravit

Ad malej je tak úžasnej a malinkatej,úplně k uňuchnání :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. srp 2009 v 09:38  • Odpověz
beranek no on pekne vyrostl uz za ty 3 tydny co mu jsou. :grinning: :grinning: :grinning:
31. srp 2009 v 09:38  • Odpověz
ježiš..bobísek Daneček.. ale je super, že už si ho můžete brát a tak
31. srp 2009 v 09:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.