• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahojky všichni, přeju příjemný podvečer. Jsem celý týden sama doma, jelikož mi manžel odjel na služební cestu a já jsem z toho celá smutná :cry: béééééééééééé. Tak se aspoň každý den zabavím a poklábosím s váma. Zatím dočítám co nového a co jsem přošvihla :confused:

beránek - chtěla jsem se zeptat, píšeš, že jsi donesla papír na mateřskou do práce, já zrovna dneska byla v práci a ptala se, jak to je, jestli si musím zažádat sama nebo mi to vyřídí zaměstnavatel a prej musím sama. Příští týden jdu na KO a počítám, že už mi doktor taky ukončí neschopenku a vypíše mateřskou. No a já myslela, že to v práci odevzdám a oni mi vyřídí papíry a ono to tak není? :confused: :confused: .Sem se asi spletla. Tak jak to teda je? Jsem z toho jelen :astonished:
31. srp 2009 v 18:58  • Odpověz
hancet: nevím přesně, asi každý podnik to má jinak.... já donesu papír od doktorky a naše mzdová mi to vyřídí, příp.poradí co ještě zařídit, je moc hodná a šikovná.... Asi záleží na lidech,no. Nevím, co přesně je její povinnost a co ochota. Každopádně mám za to, že je to zaměstnavatelova záležiost. Jen nezaměstnané si to musí vyřídit osobně na sociálce.
31. srp 2009 v 19:31  • Odpověz
evita-tak to je teda dobrý a když jsem se dneska ptala mzdové účetní, jestli mi to vyřídí, tak na mě koukala jak na zjevení, prej "to si ale vyřizujete vy sama" tož fakt nevím :angry: , ochota nejspíš převeliká
31. srp 2009 v 19:36  • Odpověz
My už máme doma (u našich) kočárek, jupíííííí. Největší starost vyřízena! :grinning: :grinning:
Už mi zbývá hlavně fusak, dořešit druhou postýlku, probrat věci, co jsou ještě po mě a bráších, a pak případně dokoupit ještě pár dupaček, jinak myslím, že s oblečením končím! :wink:
V pátek jsem udělala kšeft na lekarna.cz, zítra mi přijde balík za šest set, tak odškrtnu další věcičky pro mimi a do porodnice....

Holky, máte všechny fusák zimní Emitex??? Nebo má některá z Vás i jiný??? Je to taková moda, nebo je prostě fakt nejlepčejší?????? Asi koupíme ten celooranžový, když nevíme to pohlaví mimíska. A k tomu koupím asi tuto přebalovací tašku:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3220630&vReferer=
31. srp 2009 v 19:38  • Odpověz
adajar: to je paráda, že máte už přes kilčo!!!!!!!!!!!!!! sleduju Váš vývoj v Tvém albíčku, kde to krásně vše popisuješ, jsi moc statečná a Daníček je veliký bojovník!!!!!! Je to myšička drouboučká, ale jde kupředu a to je hlavní!!!!!!!! Držím moc palečky, aby vše bylo ok a aby to bylo jen a jen lepší!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. srp 2009 v 19:40  • Odpověz
evita ta taška je suprovní!!!
31. srp 2009 ve 20:02  • Odpověz
evatk: že jo???!!!! hihi, mrkni na ten odkaz, je v několika barvách, je žůžovní :grinning:
31. srp 2009 ve 20:08  • Odpověz
adajar - jsem moc ráda, že tak hezky rostete, zatím to sice tak nevypadá, ale stopro to jednou tátu přeroste a bude to pořádnej klacek :sunglasses:

evita - ta přebalovací taška je fakt moc hezká a moje oblíbená oranžová, taky nevíme co to bude, takže zatím těch pár věcí co mám je v krémové nebo oranžové barvě

tak já končím, jdu se dívat "Na vlastní nebezpeční", tak zase zítra holky
přeju všem krásný večer a dobrou noc
31. srp 2009 ve 20:14  • Odpověz
Evi,já ten fusak Emitex nemám,ale budu objednávat zavinovačku do autosedačky od Emitexu. Ta taška je parádní...fakt pěkná! Hancet nestraš,já se chystám příští týden zanést ten papír na mateřskou do práce,tak snad mi to účetní vyřídí.
31. srp 2009 ve 20:34  • Odpověz
Achoj holky, tak jsme se vrátili po prodlouženým víkendu zpátky domů... jsem říkala, že teď už mě nikdo nikam nedostane, ale v sobotu jsme byli na svatbě kamarádům v Jihlavě a ani nevím jak, ale vydržela jsem to do půl jedný do rána, ale včera jsem si to vynahradila - prospala jsem skoro celej den :grinning:

dneska po návratu domů na mě čekalo překvapení ve schránce - lísteček z pošty, že tam máme nalepovací obrázky do pokojíčku :dizzy_face: zítra pro ně musím zajít...

nevím, čím to, ale poslední týden je prcek šíleně hyperaktivní - vypadá to, jako by nacvičoval kotouly a válení sudů :grinning:
31. srp 2009 ve 20:59  • Odpověz
ahojky kocky, nejak sem posledni dobou nestihala, takze sem tu dlouho nebyla, ani nezkousim docit, je to nad my sily, doufam, ze se mate vsechny moc dobre a ze danik od jarusky se ma cile k svetu! :slight_smile:

my zitra jdeme poprve do skolky, tak jsem na to celkem zvedava :grinning:

mejte se moc fajn a pekny vecer
31. srp 2009 ve 21:00  • Odpověz
ahoj holky, jen v rychlosti reakce na Vaši diskuzi...

hancet: evita:
Po vystavení Žádosti o peněžitou pomoc v mateřství se tato odevzdává zaměstnavateli, který zasílá na ČSSZ pro výplatu dávek spolu s dalšími doklady. Navíc podle tohoto nástupu zaměstnavatel si dokladuje vaší nepřítomnost + výpočet, kdy zpět do práce nastoupíte.... Píšu to protože je to mj. má práce, takže... opravdu nerozumím, proč byste si to měli zařizovat samy??

Tak a jdu vás dočítat :slight_smile:
31. srp 2009 ve 21:41  • Odpověz
theia: ja si to tak myslela, vse ma na starost zamestnavatel.
31. srp 2009 ve 22:25  • Odpověz
Tak já mám docela velkého zaměstnavatele, tak to mám bez problémů, u nás to za mě vyřídí. Ale myslím, že v malých organizacích to chodí přece jen jinak a chtějí po zaměstnancích, aby si třeba na tu ČSSZ zašli sami.
31. srp 2009 ve 22:30  • Odpověz
ahoj tehulky,

dnes jsem byla na kontrole, vse by bylo ok, kdyby mi nezjistili zlateho stafylokoka, takze mam brat antibiotika... uz jsem otevrela krabicku, ale v navode je psany, ze tento lek se pouziva v tehotenstvi jen v pripade, ze pozitivni ucinek prevysi mozna rizika... vydesila jsem se a zatim jsem se nedonutila to spolknout :sweat_smile: cekam az budouci tatinek dojede zavod, uklidni me a presvedci

ale koupili jsme postylku - a ostatni veci s ni souvisejici! je to parada, dokonce jsem slozila a vyzkousela kolotoc :dizzy_face:
31. srp 2009 ve 22:35  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

Tak jsem včera měla opět rozlítaný den...takže jsme moc nestíhala a večer sedla na chvilku zas k diplomce :slight_smile:
JInak KO včera naprosto v pořádku, prý jsem vzácný ukázkový případ bezprroblémového těhotenství, žádné extrémy, tlak naprosto krásný, nález taky ... apod.
I když teda opět žádné infromace, se kterými chodíte vy...
Ale možná dnes, jedu na UTZ už k dr. do porodnice (už ho znám) a i když jsme to chtěla nechat po porodu, tak mi včera na cvičení vrchní řekla, že dr. u nich ještě berou, že pokud se chci přehlásit, že si i vše zajistí, vyřídí kartu apod. takže to asi využiju a na ty předporodní KO už budu chodit tam (to jsem měla v plánu, protože k tý mojí dr. nemám nějak důvěru :frowning2: tak mám radost.
Váha stále plus10kg

Moc jsme nedočítala, jen poslední příspěvky..
Mari: dr. určitě vědí, co dělají, známá měla toho stafylokoka taky a ATB jedla a malá je naprosto v pořádku. ale chápu, že taková info na příbalovém letáku je přinejmenším zastrašující.
A jinak gratulace ke kontrole...a všem, co na nich byli samozřejmě!!
1. zář 2009 v 07:15  •  2 děti  • Odpověz
ahoj :slight_smile:
Renat, tak s tím krásným bezproblémovým těhotenstvím jsme dvě :wink:
Odcházím k holičce, tak tady holky moc nekecejte :sweat_smile:
S těmi prášky, člověk má asi zábrany si je vzít, ale beru to tak, že dr. by měli vědět co dělají...
1. zář 2009 v 07:19  • Odpověz
Dobré ráno matky, tak já dneska jedu do práce udělat poslední uzávěrku a předat práci. Uf už se toho docela ráda zbavím. Tak pěkný den a bacha bude vedro.
1. zář 2009 v 08:06  • Odpověz
Dobré ránko ženy,mám po snídani a nic mimořádného na práci. Mari,jak píší holky...info na letáku je někdy k úleku ale dr.by měli vědět co předepisují.
1. zář 2009 v 08:39  • Odpověz
ahojky pupikarky :slight_smile:!
uff.. tak mam za sebou narocny vykend... jeli jsme Krale sumavy - ja tedy jen jako doprovodne vozidlo :wink:, pak bylo prasatko a vlastne takove rozlouceni s prately - uz to tiz jsem taky zavelela a od pristiho tydne nikam nejedu. Je to hrozny jak to rychle vsechno uteklo!
Vcera jsem byla se synovcem koupit boty k narozkam - jde dnes do 3tridy, a podrzte se, ma nohu 40!!!!!!!! no mazec - a pak jsem ho vzala do sparkys - lital tam s ocima na hlave a nevedel co vybrat (resp. musla byt korekce nebot 12stovek za 3figurky starwars mi prislo zu viel)

jo .. a potkala jsem znamou - gratulovala mi k tehu - a ze pry ona je v 24tt!!! no ale NIC na ni videt vubec nebylo!!! pripadala ajsem jsi jako velryba :frowning2: :frowning2:
no nic, jdu cvicit, at tu depku rozhejbu ...
1. zář 2009 v 09:04  • Odpověz
marsie-haha, sousedi jsou dost dobri... :grinning:
ja jdu dnes k veceru na kontrolu a taky mam pocit, ze jsem jak veleryba na suchu, tak jim jen ovoce-malo a zeleninu, jsem zvedava, jestli do vecera na tom preziju a jak me zas ohodnoti mudr. jestli cervenym vykricnikem v prukajde :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nebo ustni pochvalou :grinning: :grinning: :grinning:
1. zář 2009 v 09:18  • Odpověz
Přeji všem hezký den,
nemůžu uvěřit, že už řešíme nástup na mateřskou. Vždyť nedávno jsme teprve doufaly, aby nám doktor potvrdil těhotenství.
1. zář 2009 v 10:49  • Odpověz
Kremb-proč jsi dneska na dietce?
Jinak já jsem asi taky případ objektivně bezproblémového těhotenství- mám jen problém s horkem- äle žádný otoky nemám (až se sama divím- celý den v dusný kanceláři, vsedě, ani záda mě valně nebolí- rozhodně míň než před těhu:slight_smile:. No prostě objektivně nemám na co skuhrat- ani ta váha tak drastická není- cca 12,5 kg- no ale pří mých 180cm to moc znát není:slight_smile:. Hlavně že jsme s Loupežníkem zdraví...
1. zář 2009 v 10:52  • Odpověz
kvakulka-dneska jdu v 16,30 na kontrolu na gyndu, tak nechci byt uplne za becku :grinning: :grinning: i kdyz ted jsem potkala sousedku, co bydli o 2 patra nad nami, mame termin stejne a ma rozhodne o dost mensi bricho nez ja-achjo.. a to ma taky uz jedno dite odrozene...jsem proste meda kulicka :grinning:
zitra jedu do prahy-teda doufam, ze se neco nevyvrbi, a tam to asi jen o zelenine nebude... :grinning:
no jo kvak, ale ty uz mas 32tt, takze mas narok na vahovy prirustek....kdezto co ja... :wink:
me posl. dobou vadi i sedeni v aute-a to jezdim fakt minimalne kratce...holt jsem v rozkladu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
1. zář 2009 v 11:21  • Odpověz
Krembonzur, ve srovnání s maminama, co mají podobný termín porodu jako já, mám taky dost veliké bříško. A to jsem zatím přibrala 10kg. Známá porodní asistentka mi ale říkala, že je naprosto normální. Zítra jdu na utz, tak uvidím, jaké váhy a míry miminka mi dokto řekne. Ale od začátku těhu jsme lehce napřed. Přestala jsem to řešit, je lepší mít velké bříško a nějaké to kilo navíc a mít bezproblémové těhotenství než naopak.
A ty už čekáš 2.dítě - svaly na bříšku už jsou po prvním těhu povolené, tak se tím netrap.
1. zář 2009 v 11:26  • Odpověz
orlik-ja se tim zas az tak netrapim, jen me semtam desi ty cervene vykricniky v tehu prukazce :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: s jenikem jsem to dotahla skoro na 22kg, ale to jsem byla na rizikovce a jen se valela a jedla...ted je to trosku s deckem slozitejsi... :grinning: :wink:
jen me proste to jeji bricho zarazilo, a to ma taky doma jedno dite-holt kazdy jsme jiny, ja to vim...doufam, ze to v odpoledne na gynde bude vsechno v poradku :wink: :slight_smile:
cekam na tehu rifle, tak snad dneska dorazi...chjo...
1. zář 2009 v 11:38  • Odpověz
Holkyyyyyyyyyyyyyyyyy....mám doma kolotoooooooooooooč je nádherný

Jinak UTZ naprosto v pořádku, všechno krásně v normě, Kubíček je zdravé miminko. Dle měření odpovídáme plus mínus (podle PM 30+6, podle hlavičky 30+1, podle hrudníčku 30+3 a podle steh. kosti 30+4..takže akorát podle té posunuté ovulace Plodové vody dostatek, placenta NEzasahuje na přední stranu
Mám radost.
1. zář 2009 v 11:39  •  2 děti  • Odpověz
renat-gratuluju!! :wink:
1. zář 2009 v 11:44  • Odpověz
Ahoj holky..
Renat suppperr...a kolik vážíte??
Krem..jako kalhoty..potřebuju taky..mám jen jedny a to si myslím že stačit nebude..
1. zář 2009 ve 12:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.