• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Já to mám s porodem takový kolísavý- buď se fakt těším- že to bude adrenalínový zážitek, pak mě zase chytne fóbie, že se něco stane malýmu, že budu při porodu vyvádět- ale to přece normální, vždyť jsme nikdy nerodily a zároveň se tomu nejde vyhnout (protože varianta císařáku mě vůbec neláká)- myslím, že je důležitý porod zažít a poznat, co v tobě je, co jsi schopna překonat, vydržet- prý mají ženský pak víc sebedůvěry (je to vlastně cosi jako iniciace)- v určitém smyslu dozrají (ale asi taky záleží na přístupu k mateřství atp.).
Já a manžel jsme taky k rodičovství dospěli asi tak někdy na podzim minulého roku- tak jsme zkusili- a otěhotněli:slight_smile:
2. zář 2009 ve 14:23  • Odpověz
jonkar - to to bohuzel se deje jenom imaginarnim svagrovejm - za sebe vim, ze si tejden nesednu a visaci vanu tam mam forever..:zipper_mouth:

asi bych mela uz toho pesimismu nechat .. :wink: :zipper_mouth: :sunglasses:
2. zář 2009 ve 14:24  • Odpověz
Tak o rychlém porodu vám něco můžu říct, rychlovka to byla, všichni si myslí jaká je to pohoda, ale raději nebudu strašit....rychlé, ale nic moc pokud jde o bolest, navíc mi nedali ani trošičku těch opiátů, takže přirozený porod byl opravdu přirozený :grinning:
2. zář 2009 ve 14:26  • Odpověz
Mar dííky moc..koupím asi 4ks je jich tam jen 28 a to myslím že unosíme.. snad nebude obřík hihi :slight_smile:)
2. zář 2009 ve 14:28  • Odpověz
marsi, jsem ji viděla na fotce, když byla v osmým měsíci a ptala jsem se, jestli jako je vážně těhotná... vypadala jak kdyby se jen trochu víc najedla... myslím, že pár takovejch existuje, ale jen proto, aby mi ostatní jsme mohly závidět a být naštvaný...

já jen doufám, že nebudou žádný komplikace a že se mimískovi nic nestane, to je asi moje největší noční můra... :fearful:
2. zář 2009 ve 14:32  • Odpověz
Tak já jsem měla více sebedůvěry před prvním porodem, pak jsem zjistila, že mozek vůbec neovládá tělo, z plic mi vycházejí zvláštní zvuky, které nemůžu ovládat a ještě mi za to vynadají, tak nevím, docela by se mi líbila představa o to vše přijít a mít rovnou to dítě, ale asi to nepůjde :sweat_smile:
2. zář 2009 ve 14:33  • Odpověz
kvakul - kdybych chtěla adrenalinový zážitek, skočím si s padákem!..
ale jinak teda já jsem si naordinovala překotný porod a k tomu spoustu drog..
2. zář 2009 ve 14:33  • Odpověz
Jinak já jsem taky všem připadala na návštěvě jako bych nikdy nerodila, taky jsem rodila asi 15 minut, to jsem zase tak zničeně asi fakt nevypadala :grinning:
2. zář 2009 ve 14:34  • Odpověz
Jahod, překotný porod je právě bez těch drog :grinning: :grinning: Není kdy je dát...
2. zář 2009 ve 14:39  • Odpověz
ber - tak já je radši začnu brát preventivně... :wink:
2. zář 2009 ve 14:40  • Odpověz
Jahod :grinning: :grinning:
2. zář 2009 ve 14:41  • Odpověz
Ale nakonec je to úplně jedno a hlavně je to strašně individuální, takže radím nebát se, stéjně se s tím nedá nic dělat :grinning: A mnoho z nás bude psát, jaký je to krásný zážitek, uvidíte :slight_smile:
2. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz
holky, mám otázku - musím mít do porodnice košilu nebo můžu mít pyžamo? já totiž košile vůbec nenosím, vadí mi, že se do nich vždycky zamotám nebo se vyhrnou až bůhví kam...
2. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz
no nevím!!!!! :slight_smile: ale jo, až nám ty uzlíčky dají do náručí....... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: zapomenem na tu bolest.... to se hezky říká co? taky zvažuju ten epidurál, nebudu určitě žádná hrdinka..... zas když slyším, jak se to některým nedaří zavést napoprvé, tak mají ještě trápní s epi.....
2. zář 2009 ve 14:54  • Odpověz
beranku - :grinning: :grinning: takze to snad abych sla balit :grinning: :grinning:

jinak mi mama rikala, ze to mela vzdycky rychly - jednou snad primo po kontrole si ji tam rovnou nechali a podruhe, kdyz to na ni prislo, tata byl v nedohlednu tak se vydala sama na cestu. Pred barakem zjistila, ze to nedojde a stopla prvni auto co jelo - coz teda byli zrovna popelari!!!! :grinning: :grinning:
ale asi to neni dedicny pac segra rodila asi 18 hodin!
2. zář 2009 ve 14:55  • Odpověz
...trápení s epi.......

jonkar: asi musíš mít košili, abys byla vždy na vizitu DOLE NAOSTRO a pod kontrolou - budou se o nás nejspíš první dny starat hlavně sestřičky.....tak proto...
2. zář 2009 ve 14:55  • Odpověz
Jonkar- Kremb radila, ať si první dny po porodu radši necháme dávat erár košile, že si zbytečně zasviníme svoje košilky:slight_smile:. Ale určitě můžeš mít pyžamo, proč by ne?
Jinak Marsie- třeba budeš paradoxně tak statečná a chrabrá, až se budeš sama sobě divit.
O překotný porod nijak nestojím- ono roztáhnout se to tam musí stejně a je pak větší riziko poranění- takže ideálně bych chtěla rodit tak deset hodin, dítě ale vytlačit na jednu kontrakci (jako moje mamka- nechápu-měla jsem skoro 4 kg).
Říkám si, že drogy zatím nee, až bude zle, že budu mít pocit, že bych třebas mohla zešílet, tak začnu prosit. Doufám, že už bude pozdě a nic mi nedají :dizzy_face:. pokusím se tu bolest nějak zpracovat,uvidím, no..
2. zář 2009 v 15:01  • Odpověz
no já to zkusím ještě nějak vyzjistit v porodce, až tam půjdem na kurz nebo na kontrolu a uvidíme... :slight_smile:

teď jsem narazila na stránky, kde je dobře rozepsaný, co všechno je s sebou potřeba včetně všech dokumentů pro svobodný, vdaný i rozvedený maminky... vím, že jste to už řešily, ale určitě se může hodit... :wink:

http://www.johany.cz/co-si-vzit-do-porodnice--/
2. zář 2009 v 15:10  • Odpověz
Holky, a nedají oni epidurál, až když jste aspoň na 5 cm otevřený?
2. zář 2009 v 15:28  • Odpověz
holky, taky vám přijde tak stražně složitý dát na zeď rohož a na ni pověsit věšák? jsou tu na to dva a jsou jak Pat a Mat :grinning: občas se nestačím divit, jak jednoduchý věci můžou být složitý...
2. zář 2009 v 15:37  • Odpověz
jonkar mě to přijde jednoduché, ale pozorovala jsem párkrát naše údržbáře v práci a už se nedivím ničemu...
2. zář 2009 v 15:49  • Odpověz
jon každá porodnice to má jinak..tak si to pak zjistí v té tvé co si máš donosté a jak.. třebas v Podolí nemusím mít vlastní poporodní vložky..ty tam dostanu..
2. zář 2009 v 15:50  • Odpověz
ahoj holky. Tak co tady nového? Dneska jsem nemusela vařit, zašla jsem si s taťkou na obídek, tak to byla pohodička :grinning: Žádné vaření, žádné nádobí, vegáček. Tak já ještě přečtu, co jste od včerejška probraly :wink:
2. zář 2009 v 16:20  • Odpověz
Jsem zpátky z plku. Teda holky vy mě děsíte a co čtu,tak sem se rozhodla že se buď zašiju nebo zašpuntuju a malýho radši vyzvracím! Rodit v žádným případě nebudu.
2. zář 2009 v 16:49  • Odpověz
matsie - s tou labilní prvorodičkou jsi mi něco připomněla, moje kamarádka, když porodila a doktor ji pak zašíval tu nastřiženou hráz, tak po něm vyjela, prej říkala "co tam tak dlouho děláte, to ještě nemáte zašitý :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: !!!!!" fakt dobrý, její manža byl z toho docela v šoku

jahod - hahaha :grinning: :grinning: , teda ne že ses polila při obědě červenou omáčkou, i když to je taky dobrý :zipper_mouth: :zipper_mouth: ,soráček, ale že v tom nejsem sama. Já teď šíleně bourám futra a hrny co jsou na stole se mě asi taky dost bojej. Prostě taková malá demoliční četa se ze mě stala :sunglasses: :sunglasses: a manža se může potrhat smíchy :grinning: :grinning: :grinning: a já mu pořád říkám "je ti tu něco k smíchu", prej "no jo ty" :zipper_mouth: tož tak sem dopadla
2. zář 2009 v 16:58  • Odpověz
tak tady se už skoro rodí, no já o tom snad nechci ani přemýšlet, ale nejspíš se tomu nevyhnu. Příští týden jdu na předporodní kurz a tam se to prý stejně rozpatlává........
no jinak co já se předběžně ptala kámošek, co byly rodit v té naši porodnici, tak tam dostali košile, vložky, erár oblečení pro mimča a fasovaly i plínky, tak asi dobrý. Víc budu vědět, až se tam půjdu zeptat a já se radší poptám na všecko, pro jistotu :slight_smile:
jináč jsem se byla dívat na ty hračky lamaze a v obchodě jsou tak o stovečku dražší, než na tom mimibazaru od té holčiny, chtěla jsem taky koupit jenom jednu na zavěšení na vajíčko ať se prďola zabaví, tož ale nevím, že bych mu tam udělala girlandu a toalet. ruliček :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , to stopro do porodu stihnu posbírat a udělat, stejně chodím čůrat každou chvilku :slight_smile:
2. zář 2009 v 17:14  • Odpověz
Jaho nevím zda mi cukrovkáři můžeme epidurál.. ted rodila ta jedna misska a psali že měla těhu cukrovku proto jí éčko nedali..ale kdo ví jak silnou ji měla..
2. zář 2009 v 17:18  • Odpověz
Holky vy už zase rodíte - ještě že mě se to netýká :grinning: :grinning: :grinning: také už šílím nebojte.
2. zář 2009 v 17:38  • Odpověz
monterka: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. zář 2009 v 19:40  • Odpověz
holky tady je ten test ze zpráv na nově kočárky
http://zdravi.idnes.cz/specialni-priloha.asp?y=zdravi/test-kocarku-2009.htm
2. zář 2009 ve 20:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.