• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Kvakul, včera jsem si stříhala nehty na nohou - za půl hodinu jsem to zvládla a další se z toho vzpamatovávala. A to radši nebudu popisovat holení před návštěvou pana doktora.

Vyrážím dnes prvně na plavčání pro těhotný, tak už se moc těším.
3. zář 2009 v 15:22  • Odpověz
ahoj holky,
tak mám nachvíli čas a tady zase nikdo :angry:
Jinak hlásím, že úterní kontrola dopadla dobře. Za 3 týdny jdu na ten velký UTZ a bude mi kontrolovat i placentu. Zatím říkal,že to vypadá dobře. Podle pohmatu to prý vypadá, že už se dostatečně vytáhla. Ale raději to chce ještě na tom UTZ zkontrolovat. Takže nakonec budu moc přeci jenom rodit normálně.

tak stříhání nehtů ještě zvládám, a na holení na pomocníka :wink: :grinning:

Orlik, tak si to plavání užij. Já bych šla taky, ale ještě pořád jsme se synem nemocní.
3. zář 2009 v 15:53  • Odpověz
Ahoj holky.. tak hlásím, že máme 1772g, a vše v pořádku..jen se malá nechtěla fotit :slight_smile:)
Luci gratuluju ke kontrole
3. zář 2009 v 17:11  • Odpověz
ahoj holky

všem gratuluju k úspěšným kontrolám, mě čeká po neděli zrovna na mé narozeniny, tak snad dopadneme s elzou dobře a i se dozvím váhu

adajar gratuluju danečkovi k nasbíraným centimetrům a gramům!!!

já válčím s rýmou, nemůžu ani ležet, neb se dusím, brzy ráno po skoro celé probdělé noci (třeba ve 4 jsem luštila v kuchyni křížovky a jedla jabko) jsem si na netu na jedné web. poradně našla, že kapky do nosu nevadí, tak jsem si kapla manželovo kapky a hned mi bylo líp, teďka čekám, až mi manžel doveze z lékárny jiné a snad dnešní noc bude líp... kapat budu jen minimálně a napřed zkusím pinosol, vincentka absolutně nepomáhá...
3. zář 2009 v 17:30  • Odpověz
holky, tak jsem vás aspoň trochu dočetla. Teda vy mě bavíte. Já teprve začínám pomalu nakupovat na malou a vy už se balíte do porodnice :grinning:
Do porodnice si teda svoje pyžamo brát nebudu. U nás v porodnici ani být nemůže. A stejně bych si nešpinila svoje. Ještě jich doma ušpiním dost. V porodnici jsem se první dny převlíkala i několikrát za den.
3. zář 2009 v 18:10  • Odpověz
lucie já taky nakonec svoje neberu, chtěla jsem nakoupit noční košile, ale pak bych je nevynosila a podle toho co nám bylo řečeno na kurzu bych si to v naší porodnici asi prosazovala horko těžko
takže aspoň ušetřím
3. zář 2009 v 18:24  • Odpověz
Kvak,náš malý je taky hlavičkou dolů a mám přesně stejné pocity jako ty. Ta hlavička a stydká kost...občas to aji zabolí. Já sem u našich a pomáhala sem plnit cukrový...o víkendu pouť. Přítel s tatíkem u nás spravují septik,páč nám neodtíkal ani jeden odpad!
3. zář 2009 v 19:09  • Odpověz
Tak já byla dnes u obvodní, už třetí den je mi tak nějak šoufl, myslela jsem, že nízký tlak, mívám celé těhu tak 110/60, a dnes jsem teda měla 130/80, takže vyšší než obvykle. Obvodní říkala, že je tlak i tep v pořádku, ale že už bych měla jít na neschopenku, že se děloha roztahuje a tlačí na všechny možné nervíky, tak to může být z toho. Tak já asi budu od pondělí doma!!!!!MAZEC!!!!A to jsem chtěla vydržet září, ale fakt mi není dobře a nechci sebou někde praštit a ublížit miminku nebo sobě....... :frowning2:
Tak zítra to musím nadhodit řediteli (jsem sekratářka) a v pondělí se rozhodnu, jak mi do té doby bude... :pensive:
3. zář 2009 v 19:51  • Odpověz
evit, pokud se necítíš dobře, tak opravdu raději zůstaň doma. Však oni to tam zvládnou i bez tebe.
3. zář 2009 v 19:56  • Odpověz
Evit- já už taky budu v práci jen příští týden a konec
Už nemůžu u stolu pořádně sedět, navíc se mi z toho dřepění v práci pekně hromadí v těle voda, takže si připadám ještě těhotnější než jsem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. zář 2009 ve 20:18  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile: tak jsem dneska toho moc nestihla,ale zase jsem měla príma obídek s bývalou kolegyní, pak jsem nakoupila dárky k narozeninám kamarádek a tak :slight_smile: no aspoň něco mám z krku :slight_smile:

koukám,že jste probíraly porod a všechno možný :slight_smile: brrrr začíná se to blížit co :slight_smile:
3. zář 2009 ve 21:15  • Odpověz
brouzdala jsem po netu a narazila na zajímavý stránečky - paní tam má napsaný co všechno měla ve výbavičce pro mimi než se narodilo, tak pro inspiraci a pro kontrolu, kolik nám toho ještě chybí :wink:

http://mia.bloguje.cz/63615-nase-vybavicka.php
3. zář 2009 ve 21:36  • Odpověz
Dobré ráno,
Evito, určitě zůstaň doma, ten tlak máš jen lehce zvýšený, ale pokud ti není dobře. Teď jste nejdůležitější ty a miminko.
Taky jsem na kontrole nadhodila téma nástup na mateřskou a pan doktor mi řekl, že to vyřešíme až na příští KO (21.9.09). On není prostě nakloněn válení se doma, když těhulce nic není. Takže já tu budu muset vážně vydržet do konce září. To už ale snad zvládnu - jsou to 3 týdny.
4. zář 2009 v 07:14  • Odpověz
Mně by doktor neschopenku dal, kdybych chtěla, ale taky to nemá rád. Když jsem ho seznámila s tím, že se mi krom setrvalé únavy točí hlava, zcela vážně se na mě zahleděl a pravil: A děláte někde, kde můžete upadnout? :grinning: Tak jsem mu ozřejmila, co dělám, načež odvětil, že tramvajačky to mají horší :grinning: Ale já jsem zatím domů stejně nechtěla, akorát na ty příští dvanáctky už se fakt netěším, vůbec netuším, jak to zvládnu, už těch osm devět hodin je záhul :unamused:
4. zář 2009 v 08:23  • Odpověz
Dobré ráno holky,teda to byla noc! O půl2 me vzbudila bolest hlavy a musela sem na čurací. Usla sem ale pořád se budila a o půl5 ta bolest byla ohromná že sem vstala slupla prášek a dala na čelo kapesník namočeny ve studené vodě. V 6h sem si šla znovu lehnout a hoďku si zdřímla.
4. zář 2009 v 08:27  • Odpověz
Krasne rano holky koukam ze mate porad stejne problemi.
4. zář 2009 v 08:31  • Odpověz
Dobré ranko, maminky, já to teda poslední dny fakt moc nedávám, cukr mi lítá nahoru a dolů. Volala jsem na diabetologii, říkala jsem jim, že třeba sním 2 malé tmavé krajíčky chleba s lučinou a sýrem a vylítne mi to na 8,4 (hraniční je 7,6), tak mi sestřička poradila, ať jím jeden... jenže já mám fakt hlad!!! a hlavně mi teda docela chybí energie. Jsem unavená, podrážděná a pořád brečím.. :frowning2:
4. zář 2009 v 08:53  • Odpověz
jaho to mě moc mrzí.. a je to jen ráno nebo i dopoledne ti lítá cukr??
4. zář 2009 v 08:55  • Odpověz
jahod ono se to srovna nejspis, ale ted je to hrozne ten prechod jen vydrz holka.
4. zář 2009 v 08:57  • Odpověz
saron - snídani už mívám přes 7, oběd tak 7,8 a večeři přes 8.. :frowning2: ale já už fakt skoro nic nejím...
nevím, jestli ty glykemie nemůže ovlivňovat třeba i stres, protože mi přijde, že když se rozčílím, mám to vyšší, tohle nejsou hodnoty, které mám každý den, ale teda na můj vkus poměrně dost..
no a do toho ještě ty změny tlaku, to určitě taky cítíte, ne? já čekám, kdy sebou někde praštím..
4. zář 2009 v 09:00  • Odpověz
jahod no tzo ze nejis neni reseni. jis treba sunku aspon??
4. zář 2009 v 09:03  • Odpověz
Jaho a kdy tam jdeš na kontrolu?? jinak já snídám jogurt (ráno mám na lačno glyk. kolem 4,5 -5 po tom jog. 5,5) když si dám housku či tak tak mi to vylítne kolem 7. Svačina houska to už mi dělá v pohodě nebo ovoce, oběd bud dvě housky se sýrem nebo klasický oběd s málou přílohou, svačina jogurt, nebo ovoce, včeře..včera jsem měla jeden karbanátek a chleba a měla jsem glyk 6.5
4. zář 2009 v 09:03  • Odpověz
saron ty jo pekne se drzis. Holky nezavidim vam tu cukrovku.
4. zář 2009 v 09:06  • Odpověz
jj já mám hodnoty uplně v pohodě..nemusím ani chodit často na kontroly..já mám totiž i po margotce jen 4,5 :slight_smile:) takže si tu a tam tu sladkost dopřeju..takže zatím pro mě pohoda... malá má váhu v pohodě takže obříka zatím nemáme..a já se držím na +5kg (včera jsem dokonce měla jen +4 ale už je zase to kilčo na hoře :
))
jaho já chodím do diskuse v těhulách k cukrovkářům jsou tam holky co drží dlouho dietu některé berou i inzulín a poradí...
4. zář 2009 v 09:09  • Odpověz
saron - já mám kontrolu v podolí až 21.9., ale v pondělí mám volat výsledky glykemií, tak se poradím. jinak teda to co píšeš, já myslím, že jím v podstatě stejně, ale fakt je, že už před tím, jsem ty hodnoty měla vyšší než ty, tak možná proto..
ach jo..
4. zář 2009 v 09:12  • Odpověz
no já ten dlouhodobý mám uplně v cajku a to jsem nedržela dietu brali mi ho hned poprvé.. no hodnoty jsi měla vyšší na tom glyk.testu.ale jíst zase musíš to jinak nejde..
4. zář 2009 v 09:22  • Odpověz
tak teď jsem se změřila hodinu po snídani a zase 8,4 - měla jsem jeden malý tmavý chleba s cotage + bílou activii..
4. zář 2009 v 09:31  • Odpověz
no tak zkus jen bílou activii a tmavý chleba si dej až na svačinu asi je to pro tvé tělo hodně a musíš si to rozdělit...
4. zář 2009 v 09:49  • Odpověz
dobré ráno maminy :slight_smile:
se mi to dneska trochu protáhlo, vstávala jsem až před čtvrthodinou :sweat_smile: ale v noci jsme měli asi hoďku a půl pauzu od spánku, ve dvě jsme se otočila z jednoho boku na druhej, ani jsem se u toho pořádně neprobrala, ale prcek se vzbudil a asi tam trénoval na fotbal nebo vážně nevím, ale spát se u toho nedalo... :frowning2: a teď milostpán odpočívá... :grinning:

teda jahod, já jíst jako ty, tak se toho porodu asi ani nedožiju, vůbec ti to nezávidím, ale držím palečky, aby se to co nejdřív srovnalo :wink:
4. zář 2009 v 09:58  • Odpověz
Ahoj holky, tak včera zubař a další kaz opravený ale dneska mě bolí celá hubička - mám natržený koutek a cítím zuby - snad všechny. Ach jo ještě mě to čeká jednou.
4. zář 2009 v 10:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.