• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
jo a tu hospodyni chci taky - nebo klidne jenom uklizecku!!!!
7. zář 2009 ve 13:10  • Odpověz
jahod: super úbytek, jsi šikulka!!!!!!
lucy82: krásná barva na zdi v pokojíčku!!!!!!!!!!!!!WOW, krásná holčičí :wink: :dizzy_face: A máš krásné bříško!!!!!!! Máš můj obdiv a podporu! Těžko si představovat pro mě jaké to je nosit dvě děti! Když mě dává zabrat jedno :grinning: Drž se!!!!!
marsie: vzdyt mas vahu akorat!!!!! Já jsem 29+3 a mám asi 9kg nahoře. A jsem podle tabulek, tak hlavu vzhůru!
7. zář 2009 ve 13:15  • Odpověz
evito, ty úplně prťavý v 56 mám jedny dupajdy a jeden overal, víc kupovat nebudu, páč jsme o víkendu s mamkou prohrábly dupáky po mně a bráchovi a musím říct, že jsou nositelný a v o 100% lepším stavu než mi nabízela tchýně, takže prťavý kupovat nebudu, snad jenom nějaký trička nebo body do nich. V 62 mám koupeny troje, bodýček fůru, víc kupovat nebudu, páč počítám, že stejně toho spoustu koupí kamarádky a babičky, tetičky, aj. Pak mám teda teplou bundičku v 64(němci maj asi ňáký jiný číslování) a jednu chlupatou kombinézu.Větší věci neřeším, dokoupím postupně. Toť vše :sweat_smile: Vůbec mě nenapadlo řešit takový zbytečnosti jako jsou rukavičky ponožtičky, čepičky :grinning: Teď to na mě o víkendu vychrlily tetky a sestřenky a začaly vyjmenovávat x dalších věcí, tak sjem se celkem zhrozila, co ještě nemám :astonished: Postýlku mám teda komplet, páč tu zařídili naši, prej ji přijedou i smontovat :grinning:
Aspoň ten kočár a sedačku už bychom mohli vyřešit :sweat_smile:
jahod, hubneš takhle rychle?To se úplně bojím jít ve čtvrtek na kontrolu, páč mi vždycky nadávaj, že nepřibírám :sweat_smile: Asi budu mít tu druhou variantu cukrovkářskýho miminka - nízká porodní váha :sweat_smile: Ale nehážu flintu do žita, páč zatím je tabulkovej a kopance den za dnem sílí, takže roste i prcec. Včera jsem takhle vyděsila mýho tátu, páč jsem u nich ležela na boku na gauči a luštila křížovku a on zpozoroval fakt celkem silně se pohybující břuch a s hrůzou volal na maminu, že to musí vidět, že to určitě není normální :grinning:
mam to stejny jako beranek - normalne mam velke problemy se zady, tak jsme se strsne bala, ze jestli me to chytne v tehotenstvi, tak jsem v p-- protoze bez tech silnych leku to nevydrzim. A ono (tukam) se mi to nastesti uplne vyhnulo...

Ja jsem taky tlusta jak prase - takova bachyne - ze zadu na sebe radsi nekoukam, ale byla jsem si koupit dziny, pac ty so jsem porizovala v dubnu uz mi opravdu nejsou. No, malem jsem se tam rozplakala a nemohla si plne vychutnat slevu 250,- kč, kterou v Hund M davaji pac jsem skoncila na velikosti 44!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Náhodou já bych brala malé miminko, no samozřejmě přiměřeně malé, 3kg je pro mě ideál, ale určitě to tak nebude :sweat_smile:

Já jsem zase musela prodat rifle z CA vel. 38, protože byly tak obrovské, že bych je neměla už nanic, pořád nosím těhotenské 38. Ale přes boky už mám 96cm :unamused: , takže tento rozměr zatím vede na mém těle :grinning:
7. zář 2009 ve 13:19  • Odpověz
no kdyz vas slysim, tak se musim na ty hadriky znovu podivat - vim prd, co v ty skrini mam / nemam... a priznam se ze jak dochazi sily, tak me to nejak nedere... kdyztak to skocim koupit a bude to.
7. zář 2009 ve 13:20  • Odpověz
Spaget, já jsem na minulé kontrole měla o 1kg méně a dr. mě pochválila. Ona teda nesleduje asi moc tu váhu, spíš jak prospívá miminko a jak vypadá tělo těhotné a je naopak spokojená, že nejsem tak široká jako dlouhá....
7. zář 2009 ve 13:21  • Odpověz
Tak záda mě nebolí, ale už 4 dny mě bolí pravý kyčel, ale to tím způsobem, že nemůžu stát na pravý noze, obouvám a převlíkám se vsedě a chodím jako kachna :confounded: Myslíte, že je to tím, že by se už pánev připravovala k porodu? No každopádně to řeknu mudře, páč to začíná bejt už hodně nepříjemný, tak třeba mě někam pošle :sweat_smile:
Jo a tu hospodyni bych brala i k nám :pensive:
7. zář 2009 ve 13:21  • Odpověz
Já jsem něco na chlapečka nakoupila asi před 2 měsíci a už se mi tím vůbec nechce zabývat, ani to vytahovat ze skříně a nad tím přemýšlím, tak se na to asi vykašlu a uvidím pak....
7. zář 2009 ve 13:22  • Odpověz
Chůze ala kachna bohužel patří ke konci těhotenství. Já jsem to nezažila, ale viděla pár těhotných, u kterých to bylo vidět na první pohled, jak blbě se jím chodí :unamused:
7. zář 2009 ve 13:23  • Odpověz
Mě zas bolí levá žebra,jak se roztahujou kvůli břichu, už celou dobu těhotenství, vždy když sjem se unavila, začlo to bolet. V poslední době to bolí čím dál častějc, ještě jsem to neřekla doktorce :frowning2: jsem hloupá, ale min.prohlídka proběhla tak rychle, že jsem se ani nevzpamatovala a byla jsem venku! :confused: takže příští týden MUSIM se zeptat, mám pocit, že si tam normálně nahmatám i ty žebra, jak se pohla nahoru, mají jiný tvar než napravo. Ale možná je to jen má utkvělá představa...... :angry: co já vím :pensive: :pensive:
7. zář 2009 ve 13:31  • Odpověz
beran, jako že do porodu si nestoupnu bez bolesti na pravou nohu? :astonished: To je teda ta lepší varianta, při té horší si nestoupnu ani na levou a předpokládám, že po porodu, v rámci procesu uvedení pánve do původní polohy, to bude to samý :stuck_out_tongue_closed_eyes: :astonished: Asi řeknu mamce, aby mi v práci vyfasovala berli, páč s oporou chodit můžu :grinning:
7. zář 2009 ve 13:38  • Odpověz
A mne taky bolí žebra. Tlačívala mě nalevo, pak přestala, a teď je pořád cítím napravo. Na posl. ultrazvuku povídal pan mudr, že je malá otočená šikmo, nohy má pod žebry, no je to vidět. Aspoň že má hlavičku dole. Poslední měsíc by měl jít plod dolů, tak se nám všem se žebry uleví, ale mně možná pozděj, když budu rodit už potřetí. :slight_smile:
Jinak já mám nakoupeno tolik malých věcí, jako bychom měli mít minimálně dvojčata. Snad to unosíme. Po dětech mi toho moc nezbylo a tak když mi po amniocentéze řekli, že je vše OK, začala jsem "snášet na hnízdo". Ale kočár ještě nemám, snad je ještě čas, i když už si často připadám, že se rozsypu každou chvíli. Snad to bude opravdu malá štírka (jako maminka). Tak se tu mějte vespolek co nejletněji, hezké těhullkování :wink: :slight_smile: :dizzy_face: všem, bříška ať nezlobí :dizzy_face: .
7. zář 2009 ve 13:39  • Odpověz
Marsie, to jde! To je normoš...
Hadrů na malýho mám určitě dost, protože skoro celý těhotenství jsem si chodívala dělat radost do sekáčů- ve velikosti 56 toho mám docela málo- hlavně 62 a víc. Nejvíc mám overalů a dupaček- při¨jdou mi pohodlný. Ale třeba svetry, mikiny, to jen pár kousků. Jednu kombinézu.To určitě stačí. Takový ty frajeřinky jako kalhoty- to vůbec nevedu- to je až na větší děti...
7. zář 2009 ve 13:40  • Odpověz
No nic, co bychom pro ty naše drobky nevytrpěly, že?
Teď praktickej dotaz, kolik nakupujete do porodnice těch porodnickejch vložek a jednorázovejch spoďárů?Já vůbec netuším kolik, jakou značku, jestli velikosti kalhotek odpovídaj běžnejm velikostem nebo jsou to sloní rozměry :grinning:
7. zář 2009 ve 13:42  • Odpověz
A levý koleno mě teď začalo dost zlobit. I když jsem ještě nenabrala ani 10 kg. Minulý týden mi na kontrole gyndr. říkal, že se to dá lokálně mazat mastí s ibalginem, prý to takhle jen na jedno místo nevadí, řeba by to pomohlo i na kyčel. Stejně moc nemažu, mám i tak strach a pak se mi zdá, že to stejně vůbec nepomáhá. :wink: :slight_smile:
7. zář 2009 ve 13:43  • Odpověz
spaaget: ja mam baleni 5 ks poporodnich kalhotek a 2 baliky poporod.vlozek. Zatim asi staci, a kdyztak vyslu manzela nebo mamku,az budu v porodnici. Anebo se mozna neco dovim za 2 dny na predporodnim kurzu, tak řeknu :wink:
7. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz
Ty vado kurz, já mám dneska kurz :astonished:
evito, díky, úplně bych to zazdila a to máme 2. lekci o porodu s nácvikem úlevových poloh :grinning: Fakt těhudemence :sweat_smile:
7. zář 2009 ve 13:49  • Odpověz
Já jsem si koupila 8 poporodních kalhotek, plus mám doma ještě 3ks takové jako jednorázové kalhotky - ne ty síťky a 3 balíky poporodních vložek a 2 takové obyč. bavlněné bez křidélek :sweat_smile:

A kalhoty a svetříky u hodně malých miminek jsou opravdu k ničemu, sice je to krásné, ale na podívání :grinning: Měla jsem pro Beatku jedny krásné riflíky, ale opravdu jsem je prodala úplně nové...
7. zář 2009 ve 13:55  • Odpověz
marsie - co blbneš, 10 kilo je krása! i když s mým tempem tě do pátku doženu.. :wink:
evit - mně se ten úbytek taky na mně líbí, ale pro mrňouse to asi úplně optimální není, nehledě na to, že mám pořád hroznej hlad a nemůžu si skoro nic dát. cukr mám den ode dne vyšší, už ho mám vysokej dokonce i na lačno a k tomu se mi přidalo hořko v puse po čemkoliv co sním (resp. při čemkoli co jím), fakt hořkost, jako když si dáte do pusy hořčáka, takže kromě toho, že skoro nic nesmím jíst, tak ještě to málo co sním chutná všechno jako jedovatá houba...? :rolling_eyes:
kdybyste třeba byly na pochybách, kdo je tu největší chudák, tak jsem to jááááááá!!!!
7. zář 2009 ve 14:01  • Odpověz
Jahod, tak to je nepříjemné :unamused: Jedinou útěchou je tak počet týdnů, které zbývají do konce těhotenství...
7. zář 2009 ve 14:10  • Odpověz
jahodarka: vydržáááááááááááááááááááť, ale je to fakt mazééééééc. Takhle trpět............. :angry: :angry: to je divné, o hořké chuti jsem nic neslyšela, tak neporadím. NO a miminku se ta tva dieta určitě nelíbí, to je jasné :pensive:
beranek: My s jahod to máme ještě dost týdnu: 10 :slight_smile: plus minus no jistě :sunglasses:
7. zář 2009 ve 14:17  • Odpověz
spaaget kalhotky poporodní do nemocnice jsem si koupila S (5x) (podle rozměru boků), ale bohužel ten šev na nohavičkách je strašně utažený... tak jsem přikoupila 3x M... ale měly by celkem patery stačit... a vložky by měly stačit 2 balení samu hartmann, já jsem koupila ještě balení jiných porodnických, ale ne ty úplně obyč. plus mám do zásoby ještě další pak na doma
7. zář 2009 ve 14:20  • Odpověz
jahod tak to tě lituju, není ti z hladu špatně?
s hořkou chutí mám taky zkušenost - kdysi pro mě bylo jídlo za hranicí poživatelnosti, byla jsem přesvědčená, že je to opravdu strašně hořké a manžel se cpal jak na hodech... chutnalo mu, nic hořkého necítil, den předtím taky trošku... ale dlouhodobě naštěstí nee
7. zář 2009 ve 14:24  • Odpověz
Holky, já o víkendu zjistila, že mi chybí neuvěřitelné množství věcí pro prcka a do porodnice nemám kromě županu snad vůbec nic. Tak jsem začala lehce panikařit. Co se týče porodnických kalhotek, na kurzu nám říkali ať kupujeme S nebo M (pokud jsme normální postavy), jen ty hodně baculaté si mají koupit L.

Beránku, já už bych nejradši rodila zítra. Vůbec si nedovedu představit ten 9.měsíc. Kamarádky ze cvičení říkaly, že je to vážně mazec. Já už si špatně zavazuji tkaničky teď a to jsem teprve začala 8.měsíc.
7. zář 2009 ve 14:25  • Odpověz
Jahod, no to tě fakt lituju, to je běs.
Záda mě taky nebolí- tedy jen když musím dřepět v práci, ale dosti mě bere ta stydká kost- určitě mě do ní prcek mlátí hlavou:slight_smile:
7. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz
mě záda bolí když nesedím pohodlně opřená - ne bedra, ale výš , spíš blíž ke stranám než k páteři... a docela už me břicho tlačí na žebra při mém oblíbeném polosedu-pololehu na sedačce, takže nevím, jak to vydržím... nejlíp asi ve stoje
7. zář 2009 ve 14:34  • Odpověz
nebo spíš za pochodu - při delším stání je mi pro změnu blbě z tlaku :stuck_out_tongue_closed_eyes:, ale to odjakživa
7. zář 2009 ve 14:37  • Odpověz
Orlíku- taky bych klidně rodila- malej hrozivě expanduje- naděje je v tom, že snad v 9.měsíci sice cvrčkové rostou, ale zase mají už málo vody, takže břuch snad tak příšerně moc nenanbyde (musela bych ho před sebou vozit- ono sice tak nevypadá, tak obrovsky, ale je hrozně těžký!!!!!)
7. zář 2009 v 15:16  • Odpověz
A jak se vám dýchá matky - mě čím dál tím hůř a ještě ke všemu jsem chytila rýmu.
7. zář 2009 v 15:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.