• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Já vás nestraším. Jenom jak vidím ty váhy tak nevím, nevím :grinning: Mě čeká UTZ za 2 týdny, tak jsem zvědavá, kolik bude vážit moje prďoĺka. Jen doufám, že ne 2 kila. Můj syn měl ve 33tt 15OO g a při porodu ve 37tt rovných 3000. Takže malá by na tom mohla být tak nějak podobně. Ono rodit 4kilové miminko není žádná sranda. :sunglasses:
8. zář 2009 ve 20:51  • Odpověz
luci no to určo není, já jsem se uklidnila různými diskuzemi, ze kterých za prvé vyplývá, že ta váha může klidně být +- autobus (až 500 g odchylka) a za druhé že ani nárůst váhy v těhu neznamená velké mimčo (já mám zatím 13-14 kg), ale hlavně ať je ok, přineseme ji domů, přiměřím k ní oblečky z mmb, uroním slzu, posadím manžela k netu a bude nové kolo objednávek :grinning:
8. zář 2009 ve 21:09  • Odpověz
Dobré ráno,
všem moc gratuluji ke kontrolám. Mimča pěkně rostou co? Minulý týden po utz jsem potkala kamarádku, která se narodila se stejnou váhou v 37tt jako měl náš prďousek na začátku 31tt (1750g). Ta váha je jak píše Eva pouze odhad, vypočítává se podle rozměrů z utz. No a i kdyby měli naše miminka 4kg, tak je zvládneme porodit taky.
Včera jsme se na kurzu učily dýchat a hekat v první době porodní, byla jsem asi hodně hodně přesvědčivá - prcka jsem vydráždila tak, že kopal ještě asi hodinu po. Doufám, že tam ještě těch 8 týdnů zůstane.
9. zář 2009 v 08:21  • Odpověz
ahojky holky,
pardon, ale mam tady furt ty lakyrniky, takze cely den je to tanec okolo nich.. k tomu dopoledni litani po doktorech + castecny uklid... vecer jsem jeste zehlila zaclony a zavesy a pak hurá o perin.. v 9 uz jsem byla tuha jak poleno.

kvakul - ano, kočík je zrzunda jak ze shreka :slight_smile: je to drzak, ma uz ca 9-10let !!

jahod - :slight_smile: no jo, jak ríká pan Kaplan - "sbohem Gramátičko" - samo se omlouvam... ano, byl to ten ve 30tt - pritele rozhodne vezmi, jeddnak se tam v klidu vejde a za druhe tohle je fakt masina, kam se hrabe ten komercni 3D UTZ - kontroluji hlavne vsechny organy, meri, vazi ... ne verner to nebyl, byl to Hron tusim...

marikap - teda!!! dve kila, to je parada!!! a jsem na tebe myslela jak asi valcite, tak jsem stastna, ze slysim, ze je vse v poradku - a co ta plice? uz taky dorostla??? to je dobre, uz nepracuj, pekne odpocivej :wink:

evatk - :unamused: hmm.. tak toho se teda taky bojim... ze chudak mala si ty novy vonavy veci vubec neuzije pac se do nich nevejde... ale co, musime to risknout :wink:

Jinak vubec nevim, co mam ve skrini - a vubec nevim, jeslti toho mam dost nebo ne.. pomoc! aby chudak mala nechodila v dece !
9. zář 2009 v 08:26  • Odpověz
marsie přesně tak, nemůžu mít samé 68 už teďka, to je těžko odhadnout
9. zář 2009 v 08:30  • Odpověz
Dobré ránko, také nevím zda toho mám dost, ale říkám si že kdyžtak vyšlu manžela a dokoupí co bude potřeba.
Mě teď napadají myšlenky, aby mimčo bylo zdravé a vše jak má bejt. Tak snad jo.
9. zář 2009 v 08:32  • Odpověz
saze už chci mít porod za sebou, právě proto abych věděla, že je ok a už se toho i začínám děsit, už mám nervy; jak vymalujem pokojík a položíme koberec, už si tam nachystám tašku s věcma do porodnice
9. zář 2009 v 08:36  • Odpověz
Evatko - my malujeme teď o víkendu , chci umejt okna a také už vše připravit. pak vezmu skříňku po skříňce a udělám generální vánoční úklid a na vánoce na to prdím. S mimčem se to stejně nedá.
9. zář 2009 v 08:39  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
V noci jsem opět moc nespala tak jsem to ležení malinko přetáhla a lezu z postele až teď

Holky ty velikosti moc neřešte uvidíte co se narodí něco základního už máme nakoupeno a zbytek se nakoupí až jak ti naši porostou vždyť teď jsou takové možnosti a nemusíš se hnout ani z domu :slight_smile:

Já mám z každé velikosti něco a zbytek pořídím až bude malá na světě až ji uvidím, už se nemůžu dočkat. Teď právě asi ucítila, že na ni myslím a dělá mi v břichu nepředstavitelný kousky :grinning:
9. zář 2009 v 08:40  • Odpověz
saze no já musím manžela dokopat, aby pak hned složil hlavně skříň a komodu/přebal. pult a začnu prát oblečení, dokud je venku hezky, ať mi to uschne na čerstvém vzduchu
dneska peru povlečení, peřinky apod.
9. zář 2009 v 09:01  • Odpověz
rritul to objednávání z domu je super, já jsem tak pořešila naprostou většinu věcí pro miminko
9. zář 2009 v 09:03  • Odpověz
ahoj holky.Tak já zas zkusím dočíst, co jsem zameškala, od minulého pátku to asi bude fuška :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak se tím skusím prokousat, co kdyby mi utekly nějaké zajímavě věci, co jste probíraly :grinning: :grinning:
9. zář 2009 v 09:38  • Odpověz
Orlíku, já na žádný kurz nechodím, jak se má správně hekat? A dýchat? Funět? Nedá se to někde dočíst??? :grinning:
9. zář 2009 v 10:26  • Odpověz
No uf, to byla fuška, než jsem to všecko dočetla :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Taky jsem včera byla na KO, doktor měřil a kontroloval orgány a pak ukázal hlavičku, malá myš byla zrovna otočená směrem k nám. Bylo vidět všecko, očička, nosánek a pusínkou furt hýbala. Doktor říká, asi něco žužle, nebo brblá a smál se. Náááááááááádhera. Pak jsem volala manželovi, jak po kontrole a říkala jsem mu to a nějak mě to bralo :frowning2: :frowning2: :frowning2: , moc hezké. Taky jsem říkala doktorovi, že hodně spím, jen spěte, povídá, až se to narodí, už se moc nevyspíte :slight_smile:
Jináč už pomalu peru věci na tu naši malou myšičku. Prej se to musí žehlit oboustraně, tak už asi pomalu začnu, ať se pak z toho nezblázním :astonished: :astonished: . Navíc kámoška šla rodit o 3 týdny dřív, žádné problémy, prostě se malému chtělo na svět dříve. Tak si říkám pro jistotu nachystám, ať to pak nemusí honit manžel :confused:
V pondělí jsem byla poprvé na předporodním kurzu. Učili nás jak dýchat, kdy nedýchat :grinning: :grinning: , jak probíhá porod, dost podrobně :confounded: :confounded: , fakt se těším. Jsem docela ráda, že jsem se nakonec přihlásila, dost jsem totiž váhala, jestli to není zbytečný. Nakonec jsem ráda :dizzy_face:
Tak já jdu na chvilku k sousedce na drby a pak kouknu, co tady nového. :wink:
9. zář 2009 v 10:33  • Odpověz
Hancet, no já taky možná kurz zvážím, jenomže mě asi už nikam nevezmou- no prostě nejdřív prázdniny a žádný kurzy neběžely, teď jsem zatím pořád denně v práci do šesti...Chjo. Snad nějak porodím i bez něj:slight_smile:
JInak: perete všechny v Lovele?
9. zář 2009 v 10:37  • Odpověz
Ahoj holky,
tak hlásím, že jsem dostala 3x denně inzulín... :confounded: , mám si ho píchat buď do břicha nebo do stehen, ale břicho asi teda nezvládnu..

kvakul - co ten kurz u apolináře? tam by tě ještě měli vzít a je celkem levnej..
9. zář 2009 v 10:39  • Odpověz
Nazdárek :slight_smile:
Hlásím, že cukr mi lítá sem a tam, dokonce jsem měla jednou i 11, tak to vypadá, že příští tejden dopadnu jako jahod :sweat_smile:
Pondělní kurz v porodce byl dooost dobrej, pánové si pěkně zacvičili, páč jim vysvětlovala, jak nám maj ulevovat a došlo i na praktické ukázky :grinning: My teda funěly, ale nakonec řekla, že máme stejně dýchat, jak nám vyhovuje, páč jsme každá jiná a máme jiný potřeby.
kvakul, já peru v Persilu sensitiv, páč na Lovelu mám paradoxně alergii, tak nebudu riskovat :sweat_smile: Ještě neperu, neb nemáme smontovanej přebalovák, rodit ještě nemůžu, páč manža příští pátek zase na měsíc odjede, takže rodit nejdřív 20.října, kdy se má vracet :sweat_smile:
9. zář 2009 v 10:47  • Odpověz
:slight_smile: - ja zvolila takovy rychlokurz, snad to vse vstrebam :wink: - je to 2x2hodiny a myslim, ze to bude dostacujici...

kvakul - lovelu jsem zakoupila teprve ted, predtim jsem vecicky prala normalne v tom jemnym arielu
hancet - podle me zehlit z obou stran rozhodne nemusis, uvidis budes vubec rada, ze se ti na tak male vecicky ta zehlicka vejde :slight_smile:
9. zář 2009 v 10:51  • Odpověz
Asi taky nechám persil sensitiv, jen to dvakrát vymáchnu.
Zkusím Apolináře, i když taky myslím, že dýchat snad zvládnu, vím, jak se dýcháním zklidnit (dělala jsem autogenní trénink), jsou to vlastně prvky vycházející z jógy. Princip psího dýchání taky chápu, jen aby mě nechytla hyperventilace:slight_smile:. Prý je zvláštní způsob tlačení v druhý fázi porodu, ale myslím, že docela dokážu rozeznat, jak tlačit do pánve atp..
Jinak manželovi jsem dala instrukce, který musí u porodu plnit- neutéct a neděsit se- a taky se ničemu u mně nedivit- to mi bude stačit :grinning: :grinning: :grinning:
9. zář 2009 v 10:53  • Odpověz
tak to oboustranné žehlení je mi novinka, ale já se na to asi vyprdnu :slight_smile:
9. zář 2009 v 10:54  • Odpověz
jaho, taky musíš na kontroly brát glukometr? Na co? Nebo si z toho "vycucnou" ty hodnoty? Já že jsem měřila půl famílie, páč všichni chtěli vědět, jak na tom jsou :grinning:
9. zář 2009 v 10:55  • Odpověz
spaaget - proboha 11? :astonished: co jsi jedla? já měla zatím maximum 8,8!!!
9. zář 2009 v 10:56  • Odpověz
spaaget - měla jsem ho s sebou přinést, ale nechtěli ho po mně.. a buď v klidu, já taky měřím lidi okolo.. :wink:
9. zář 2009 v 10:56  • Odpověz
Tak 11 byla po snídani, když jsem si dala musli a třeba 9 jsem měla po rajské s těstovinou, ale obojí bylo v jeden den, kdy jsem se zrovna hodně stresovala v práci :angry: Od tý doby OK, ale občas přes 8 vylezu, takže to vidím taky na inzulín :unamused:
9. zář 2009 v 11:02  • Odpověz
jahod - no teda, to jsi teda neprinesla pozitivni zpravy :frowning2: - ale to pichani zvladnes, dali ti to pero ne? ja to jako skolacka pichala babicce - pac chudera na to nevidela a bud se predavkovala nebo naopak.. a po stimulaci na ivf mi jakekoliv bodani do tela uz vubec neprijde ! :wink: - kdyztak zavolej, ti ji klidne bodnu ..:grinning:
9. zář 2009 v 11:03  • Odpověz
Holky, já se začala hrozně těšit na porod!!! Asi je to příznak hormonálního šílenství, ale já se fakt hrozně těším, ať to bude jakýkoli
9. zář 2009 v 11:18  • Odpověz
uff, tak jsem zvládla první píchání - sice jsem si zapomněla zmáčknout kůži, ale to snad neva. kupodivu to nebolelo.
spaaget - tak to se nedivím, když jíš takovýhle věci.. :slight_smile: rajská s těstovinama je teda fakt ideální jídlo pro cukrovkáře... :grinning:
9. zář 2009 v 11:20  • Odpověz
spaaget, ale miminku tolik cukru fakt nedělá dobře, měla bys to jídlo omezit..
9. zář 2009 v 11:21  • Odpověz
kvakul - začínalo se mi to pozdávat už před nějakou dobou, ale teď jsem si jistá - jsi magor!!!!
9. zář 2009 v 11:22  • Odpověz
Já vím, jahod- byla jsem už před těhu a teď je to MNOHEM víc znát :grinning: :grinning: :grinning:
9. zář 2009 v 11:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.