• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
jahod, ta rajská byla proto, že oběd objednával kolega a já tu zrovna v tu dobu měla jednání, takže jsem nemohla do objednávky zasahovat :sweat_smile: Pak už jsem měla takovej hlad, že jsem ji prostě snědla. Taky to podle toho dopadlo :confounded: Spíš mě zaráží, že mám nad limit(vždycky kolem 6) tu lačnou a když vynechám 2.večeři, mám ráno ketolátky v moči :pensive: Tak nevím, co je horší :sweat_smile:
jinak teda nevím, jaký jídlo omezit, páč mi připadá, že nejím už teď :grinning: A hrozím se zítřejší poradny, páč jsem určitě zhubla :confounded:
9. zář 2009 v 11:29  • Odpověz
mně to vylítávalo třeba po dvou malých krajíčkách tmavého chleba s lučinou, tak mi řekli, ať jím jen jeden.. no a fakt je, že teď už jsem teda taky měla fest hlad.
teď jím např. ráno vajíčko natvrdo a papriku, dopol. svačina bílý jogurt, oběd cca 10-15 dkg kuřecího masa + půl papriky, odpolední svačina jablko, další odpolední svačina třeba zase vajíčko, večeře kus masa se zeleninou, druhá večeře, to nemívám už moc hlad, si dám třeba kousek sýra nebo nějakou zeleninu.
je to teda fakt vopruz..
9. zář 2009 v 11:36  • Odpověz
Kvakul, zatím jsme prošly jen první dobu porodní. Při stazích s delšími intervaly hluboký nádech a výdech nosem. Při zkracujích se intervalech u stahů (po 3-4 minutách) zkusit jak jsi psala to psí dýchání nebo jako kdyby sis foukala právě nalakované nehty (jeden po druhém). Pokud už nestačíš s dechem hluboký výdech a můžeš pokračovat. Hekání se velice doporočuje - těhotentství hekáním/vzdechy začalo a hekáním/vzdechy má taky skončit.
9. zář 2009 v 11:41  • Odpověz
Maminy cukrovkářky, vím že to musí být nepříjemné. Ale koukejte na to pozitivně, naučíte se zdravě stravovat a miminko pak přebere vaše návyky. Já jsem teď rozežraná až hrůza, jsem strašně závislá na čokoládě a vůbec to nejde ovládnout. Bojím se, že za tyhle 2 měsíce naberu spoustu kil.
9. zář 2009 v 11:44  • Odpověz
orliku, pozitivně vidím jenom že je to těch 10 týdnů(v našem případě nejspíš míň, páč nás nenechají přenášet, naopak raději vyvolávají 2 týdny před termínem :confounded: ), co nám zbývá, páč už mi dochází nápady, co jíst :grinning:
Rozežraná jsem teda nebyla ani doteď, co mi vadí nejvíc, že nejsem vůbec masožravec a krom masa,zeleniny a luštěnin nemůžem skoro nic :confounded:
9. zář 2009 v 11:48  • Odpověz
spaaget, jahod vůbec vám to nezávidím, musí to být pěkná otrava...
9. zář 2009 v 11:53  • Odpověz
týý brďo, mě už přilša nemocenská! tak to je parádička... :sweat_smile:
9. zář 2009 v 11:55  • Odpověz
Šťastná to žena :grinning: Teda pokud ti nepřišla třeba za květen :grinning: :angry:
9. zář 2009 v 11:58  • Odpověz
nene pěkně za srpen :slight_smile:
9. zář 2009 ve 12:02  • Odpověz
spaaget - a ty ještě pracuješ nebo už jsi taky doma?
9. zář 2009 ve 12:02  • Odpověz
Mám pro vás tip. Byla jsem dnes nakupovat v Intersparu - mají tam hodně věcí na miminko. Kupovala jsem třeba body za 35,- a kojící podprsenku za 299,-. Jinak tam mají hračky, matrace, povlečení do postýlky atd.
9. zář 2009 ve 12:03  • Odpověz
jahod, já budu nejspíš makat i v den D :grinning: V listopadu to teda zkusím 2x týdně do práce a zbytek po netu :sweat_smile:
Když jsem se objednávala na zítřejší poradnu, sestřička povídá: "No to je dost, musíme vám taky dát papír na mateřskou!" A já na ní, že ho snad ani nebudu potřebovat :grinning: Prej jsem rarita, obvykle dávaj neschopenky i těm, co by je nepotřebovaly :sweat_smile:
9. zář 2009 ve 12:08  • Odpověz
Ahoj holky..
já jsem se objednala na předporodní kurz do podolí a jdu zač. října.. 2x2hodiny ale bez manžela, protože v době kdy jsou tak je v práci..no co nadělám..
Spaaget - rajská je špatná ... mě vylít cukr po pizze díky rajčatům na 8 a to jsem měla jen půlku a vůůůbec mě to nezasytilo.. jinak mám problém dost dopolede s cukrem.. tak snídám jen jogurt, co mi cukr zvedne max o 1 jednotku, pak už můžu jíst skoro cokoliv..krom té pizzy, včera jsem si dala pletenku..jsem na ní měla neskutečnou chut.. a měla jsem hodinu jen 5,3 tak jsem si ulevila..bála jsem se jak mi to vylítne..jsem zrovna včera měla ofiko měření..
jinak má ráno taky hlad po tom jogurtu tak pak hned po dvou hodinách jím ale už housku celou a to je pak v pohodě..ráno mi jedna houska dělá paseku a mám kolem 7.
9. zář 2009 ve 12:17  • Odpověz
orlik už i tu podprsenku? já radši ještě čekám, cca 4 týdny před porodem jsem si říkala a rovnou koupím i ty stahovací kalhotky, akorát u nás je v jednom obchodě mají za 1250, což mi přijde docela hodně...
9. zář 2009 ve 12:18  • Odpověz
ahojky tehule, tak i my mame konecne za sebou poradnu, tak mala ma vse, co ma mit a vazi cca 1700 g, hlavickou pekne dolu, jen sem ted trosku na vazkach, pac mi muj gyndar nabidl moznost, ze mi udela v nemocnici, kde operuje, cisare (prvni ditko jsem rodila cisare a to pry jako indikace pro druhy staci), tak ja nevim, pac uz mam pocit, ze me ta jizva tlaci, navic jsem mela dost tezkej prvni porod a predstaava, ze by se to mohlo opakovat....takze zvazuju, ze bych do toho cisare sla...co i tom myslite, holky?

diky a doufam, ze se mate vsechny dobre!!
9. zář 2009 ve 12:25  • Odpověz
Marie- já nevím, ale druhý porod může být úplně jiný... Asi záleží i na tom, proč ten první císař musel být- jestli třeba kvůli nepoměru dítěte a pánve, nebo něčemu jinýmu...?
Jahod- ty ale šíleně hladovíš! To se snad nemusí, ne? Připadá mi to jako pěkně ostrá redukční dieta
9. zář 2009 ve 12:39  • Odpověz
kvak ono to jinak nejde než si ty sacharidy hlídat a jíst málo.. já mám ráno jogurt, svačina houska, oběd kuře se zeleninou, svačina jablko nebo jogurt, večeře zelenina a maso nebo houska.. nic moc.. no..ale už naštěstí hlad tolik nemám jako dříve ale vtipný je jak se najím a těším se na další jídlo :slight_smile:)
9. zář 2009 ve 12:41  • Odpověz
kvakul - no, kvůli tomu mi právě nasadili ten inzulít, s tím se budu moct víc najíst aniž by mi to hned vylítlo..
ptala jsem se dneska doktorky na to ubývání na váze a ona říkala, že mám být v klidu, že to jsou moje kila, miminka se to prý vůbec nedotkne, takže vlastně paráda, ne? :wink:
9. zář 2009 ve 12:45  • Odpověz
Tak to máte holky fakt drsný. Já sice nejím nijak víc (teda výrazně víc) než před těhu, ale zase to co jím, fakt nutně potřebuju sežrat. No asi bych to taky nějak rozchodila, nicméně vás obdivuju... Já mám zase cukru v krvi málo, což kupodivu miminu tak nevadí, jak ten přebytek- ještě že tak :dizzy_face:
9. zář 2009 ve 12:48  • Odpověz
Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla...ale pořád vás tu pročítám.Naposledy jsem tu mluvila s adajar,ale to už je dlouho.Musim vám napsat jsem nějaká hotová dnes jsem byla v poradně a máme jen 1300g :frowning2: Jak jste na tom vy?
9. zář 2009 ve 12:52  • Odpověz
kokoska pokud to dr. nijak nedramatizoval, byla bych v klidu, zrovna jsem to večer tady řešila, že to může lítat +-500 g, pro změnu jsem byla paf, že my máme nějak moc - 2000 g
9. zář 2009 ve 12:56  • Odpověz
Koko fakt to bude v pohodě..jak říká evatk pokud doktor nic k tomu neřekl, tak snad dobrý..my máme 1700 což prý odpovídá...
9. zář 2009 ve 13:01  • Odpověz
Kokos- já třebas nevím, jen víme ty jednotlivý rozměry hlavičky, trupu atd.- ty odhady jsou dost přibližný, nic to u vás určitě neznamená- podle kostí se přece nedá moc zjistit, kolik má dítě svalů a sádýlka- a na tom ta váha dost záleží. Navíc děti rostou přeci hodně nerovnoměrně- tohle doktoři podle mě moc neřeší, sami vědí, že to jen odhadují
9. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz
saronka je tabulková :slight_smile:
9. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz
Ahoj kokosko, vůbec se tím netrap, je to jen odhadní váha. My jsme měli na začátku 31tt 1750g, ale miminko je o týden starší. Já se spíš bojím, že zdědí geny po mém otci (měří 190cm), my s patnerem jsme normálního vzůrstu. kdyby to byl problém, určitě by ti to doktor řekl.
9. zář 2009 ve 13:06  • Odpověz
No taky mi říkal že nejsem velkýho vzrůstu tak v poho a navíc já sama měla 2500g porodní hm.A ve 20t jsme taky byli drobnější.Saron koukala jsem do alba a moc ti to tam sluší.
9. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz
Orlíku, neboj- to je ouplná pověra, že se velký děti hůř rodí- pokud nemáš nějakou hodně podměrečnou pánev, tak je jedno jestli bude mít 3 nebo 4 kg- já byla čtyřkilová a vylítla jsem z mámy jak torpédo, až jsem měla bouli na hlavě (a hlavičku jsem měla taky jak beranidlo). Ono prý hodně záleží na tom, jak mimčo spolupracuje, jak dorotuje a tak- a to může aktivní šikovný cvalík třebas líp než malý miminko, ale vzdorující- prostě i tady na velikosti nezáleží :grinning:
9. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
kokos, nestresuj se, hlavně, pokud byl dr. v pohodě ... fakt to lítá
marie, já se třeba snažím si druhýho císaře domluvit, protože mě děsí opět velkým dítkem a mám obavy, aby to nedopadlo jak u verči, takže tak ...
zdenál je s malou v zoo, takže já si jen tak peru a uklízím pokojíky... večer sice budu cantare, ale budu mít všechno hotovo ... hurááááááááááááááááááááááá
9. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
Kvakul, pánev mám teda pořádnou, porodu se nebojím, přiznám se, že jsem o něm zatím nijak zvlášť nepřemýšlela. Spíš se těším, až konečně uvidím naši dceru nebo syna. Ale s partnerem bychom doma nemuseli mít 2m habána, který nás zmastí na jednu hromadu, až mu nebudeme chtít ve 12ti letech koupit ty nejdraží ...
Děláme si z toho legraci.

Když píšeš o té rotaci miminka při porodu - včera nám na kurzu pouštěli, co miminko musí všechno zvládnout než se narodí a nadře se chudák víc než my. Bylo to hodně zajímavé.
9. zář 2009 ve 13:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.