• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
ahojky všem :slight_smile:

renat: díky za pochvalu, jsem ráda,že jsi si dovču užila :slight_smile:

saze: ty jo ,Ty jsi mě pěkně navnadila,asi se půjdu podívat na účet,jestli mi došla neschopenka aspoň za ten červen,když už nic jiného....:grinning:
14. zář 2009 v 11:11  • Odpověz
Já už myslela, že se to s tou nemocenskou zlepšilo, ale u některých z vás je vše při starém. Začínám se děsit nástupu na mateřskou, jestli budou taky tak rychlí. V současné době nedělám nic jiného než vybírám peníze a platím faktury. Ale to mám ještě z čeho.
14. zář 2009 v 11:17  • Odpověz
Saze: tak jsem v klidu, opět mi nic nepřišlo :slight_smile:))) tak snad na konci měsíce,nebo možná,že v říjnu???? já už se asi picnu, není to moc příjemný se koukat na účet,jak ty prachy jen a jen mizí :frowning2:
14. zář 2009 v 11:38  • Odpověz
krem, oni kolem dvou let začínají mít období vzdoru ... začínají si pořádně uvědomovat, že jsou samostatný osobnosti ... takže to na tebe bude ještě zkoušet, ale nedej se .. jinak se zblázníš ... mám tady takový případ, kdy maminka, aby dostala skoro čtyřletýho kluka tam kam chce, tak ho veme do náruče a přenáší ... a on má hysteráčky ... hrůza
14. zář 2009 ve 12:15  • Odpověz
Kremb, Beatka taky začala před druhými narozeninami mít občas návaly vzteku, a chápu, že je to na nervy, měli jsme dva týdny, kdy Beatka opravdu dostala od mě i od taťky na zadek, protože se to nedalo, všechno si vynucovala :unamused: U nás se to nejvíce momentálně projevuje na plavání, protože nechce poslouchat instruktorku a dělal co ostatní. Taky začíná mít před spaním svoje argumenty: nemůžu spinkat :sweat_smile: Hlavně večer usíná dost dlouho a je to někdy šílené, protože musíme být jeden z nás u ní, sama nespí...
Já se taky obávám péče o dvě malé děti, ale asi nám už nezbývá nic jiného než to zvládnout :grinning:
14. zář 2009 ve 12:37  • Odpověz
krem, je to normalni, jak pisou holky, obdobi vzdoru, my to meli jeste driv, nez ve dvou a trvalo to docela dlouho, ale to hodne souvisi s tim,ze je malej dost zivej, takze pro me bylo narocny ho uhlidat, aby si neco neudelal...ted, poslednich 5 mesicu asi je jak vymenenej, teta v jeslich mi sama rekla, ze kuba hrozne zmoudrel a uklidnil se, takze neboj,ono to prejde :slight_smile:

beranku, s tim spanim to bylo u nas taky, vyresili jsme to tak, ze jsme navykly, ze se jde spat, ja nebo tata rekneme jednu pohadku a konec, pak ho necham, usne si, jak potrebuje, na protesty nereaguju, kdyz zlobi, dostane na prdel a je to :slight_smile: nastesti nebreci, ty doby uz mame davno za sebou
14. zář 2009 ve 12:57  • Odpověz
Marie, my jsme to období spaní, kdy se přečetly dvě pohádky (jedna by u nás neprošla :grinning: ) měli, ale poslední 3 týdny jsme opět zpět tak kde jsme byli skoro od narození, že nechce být v posteli sama a musíme u ní ležet, bohužel jinak brečí a nic s tím neuděláme. Ale věříme, že snad to bude lepší....
A od kdy chodí Kubík do jeslí?
Já jsem chtěla Beatku dát do jeslí na jeden den v týdnu teď od září, ale zatím jsem tam nedošla a pořád váhám, ale chtěla bych ji tam dát, protože přece jen budu potřebovat nějaký čas i na druhé dítě a na jeho aktivity, a navíc Beatka potřebuje stále nějaký program a říkám si, že by jí to tam mohlo bavit, nové prostředí, nové aktivity....
14. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz
beranku, oni jsou ty deti chytrejsi, nez si myslime, takze je jasny, ze to beatka na vas zkousi, pze vi, ze to zabere, u nas to bylo to same, nejdriv, kdyz byl jeste malej = metoda vyrvani a pak znova, uz vetsi, to uz ale vedel, kde jsou jasne dany hranice, takze zkousel = opet metoda vyrvani, stacilo den snad dva nebo tri a byl klid, jasne, ze se mi chtelo brecet taky, ale jiank to neslo....kazdy dite je jiny a na kazdyho plati nebo jinyho, ale mozna to zkus, zkus ji to citlive a rozumne vysvetlit a pak jeden den nepolevit...a uvidis...

do jesli zacal chodit snad v necelych dvou letech, ale fakt malo, max 5 dnu v mesici a to jeste tak, ze tam spal az posledni 2 mesice, chtela jsem, aby si zvyknul a skolka pak pro nej nebyla takovy trauma...ze zacatku to byl mazec, byl jeste mensi, nez je ted beatka a brecel, ale oba jsme to zvladli a ted, kdyz zacal chodit do skolky, tak se tam vylozene tesi :slight_smile:
14. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz
No já musím říct, že my to vyřvání právě psychicky nezvládáme ani já, ani přítel, což je špatně, protože nám to oběma trhá srdce a zatím jsme napraktikovali, ale Beatka zatím neměla ani vlastní pokoj, který právě připravujeme a bude mít konečně i velkou postel, takže už budeme muset zavést pevný režim a opravdu bude spát ve své posteli a zkusíme, aby spala sama, protože s druhým dítětem by se to už těžko řešilo.

Já bych taky chtěla dávat zatím Beatku do jeslí na dopoledne a pokud by to šlo, tak postupně na celý den, ale taky těch 5 dní v měsíci, právě z toho důvodu, aby si zvykla na kolektiv a bylo jednodušší pro ni ten přestup do školky...
14. zář 2009 ve 13:39  • Odpověz
holky diky-dneska uz byl zas v poradku, snad to byl jen spatny vikend... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
spani-my taky - teda ja taky, musim si jit s jenikem lehnout, on se prituli nebo dela jeste blbosti, ale ted uz nic moc necteme,povykladame si, co jsme za den zazili a pak se nejak pokousime usnout, vcera to treba vecer trvalo hodku, dneska odpo usnul behem 5 minut...
ja taky uvazuju o jeslich,ale on je neskutecne fixovany na me, tak nevim, jak by to klaplo-i kdyz samo,ze prezil, kdyz jsem byla tyden pryc, sice pry co pul hodky brecel a volal maminku,ale prezil, tak nevim, jestli mu mam delat dalsi takove trauma... :unamused:
14. zář 2009 ve 13:42  • Odpověz
beranku, ono je to blby, to vyrvani, ja vim, ale mnohem vic me to trapilo, kdyz byl kuba jeste opravdu malej, pac ted jsem vedela,ze je to proste jeho obrana proti nam, takze jsem sla na balkon, hulila sem jako fabrika a cekala,az prestane, v ruznejch intervalech tam chodila, pohladila ho, aby vedel, ze ho mam rada a on opravdu rychle prestal...nedovedu si predstavit, ze bych mela mit ted mimi a jeste do toho kubika, kterej rve u usinani...pevny nervy a at se zadari

pokud mas moznost, tak ja na ty jesle fakt nedam dopustit, hodne mu to dalo, je pravda, ze ta adaptace mu trvala dyl, ale to prisuzuju tomu, ze byl jeste malej, nebyly mu ani dva...ale stalo to za to..my ze zacatku chodili treba jen na dve hodky, pozdeji na tri, pak az do obeda....pak jsem si pro nej jezdila po obede a pak, kdyz mi prislo, ze je zralej, sem ho tam nechala spat a v pohode!
14. zář 2009 ve 13:46  • Odpověz
Beatka na nás tak fixována není, klidně je u babičky 4 dny a vůbec nás nepotřebuje, přes skype nemá ani čas nám říct ahoj, tak si říkám, že opravdu by ty jesle mohla zvládnout, ale na druhé straně vyžaduje od těch, kteří se o ni starají stoprocentní péči a všechen čas, což v těch jeslích a ještě více ve školce nemůžeme čekat. Tak právě proto mi ty jesle přišly jako ideální, protože každá teta má mít max. 5 dětí.
Marie, jsem ráda, že máte tak dobré zkušenosti s těmi jeslemi a zase jsi mě utvrdila v tom, že to začnu konečně řešit :wink:
14. zář 2009 ve 13:52  • Odpověz
Našla jsem vtipný článek na téma tatínkové u porodu. Už jsem ho četla v čekárně u doktora a docela se bavila. Ale zatím jsem nepřišla na to, kam zařadím svého partnera.

http://www.maminka.cz/clanek/tatinkove/ne-byt-u-toho
14. zář 2009 ve 13:56  • Odpověz
krem, kubik na me taky neni fixovanej, odmala ho nechavame u nasich, mame slecny na hlidani, atd, ale v tech jeslich proste brecel, ale to asi kazdy dite, nez si zvykne a pochopi, ze pro nej to tam je o dost lepsii, nez se porad nudit doma s mamou :grinning: ..proto jsme se prave adaptovali dyl, nechtela sem mu to znechutit, takze poprve jsem tam napriklad byla s nim, pak hodku az dve a postupne pridavat :slight_smile:

beranku, sem rada, ze sem pomohla :slight_smile:
14. zář 2009 ve 14:00  • Odpověz
orliku :grinning: muj muz u porodu byl, chtel tam byt sam, ale bylo mi ho ve finale lito, pze sem mela tragickej porod a on odnasel moji hormonalni bouri a zoufalstvi....ale byl obrovska opora :slight_smile:
14. zář 2009 ve 14:03  • Odpověz
Krem...to je období prvního vzdoru kolem 3 let..druhý vzor je kolem 14 let v pubertě :slight_smile: máme se na co těšít :slight_smile:))
Nevíte holky jak je to když zaplatím v podolí pro manžela přítomnost u porodu a pak mě tam třebas nevemou a budu rodit jinde..vrátí mi ty peníze? přeci jenom je to 1000kč nerada bych je vyhodila z okna..
14. zář 2009 ve 14:32  • Odpověz
saron, tak snad jo...ale za pritomnost tatinka u porodu se plati, teda aspon my platili az pred a nebo mozna po :slight_smile:
14. zář 2009 ve 14:35  • Odpověz
marie-jestli jsi marie-tak dodatecne vse nej k svatku :wink: :grinning:
maly je prave fixovany tak, ze ja skoro zadne hlidani nemam, babi je uz starsi a muj otec zas pracuje a ma z neho docela strach, teda ted uz se to lepsi, ale donedavna nebyl schopen se s nim nejak bavit-hrat si apod...je to mozna i moje chyba, ze jsem ho tam nenechavala-kojila jsem do roku a 7 mes., takze to bylo kapku slozitejsi,ale i tak...on je proste prvotridni mamanek :grinning: :grinning:
to mate super, ze mate takove hlidani-u nas by tohle urco neklapko.. :unamused: :slight_smile:
14. zář 2009 ve 14:38  • Odpověz
neklaplo...no snad ty dve deti nejak preziju a ony to prezijou se mnou... :grinning:
14. zář 2009 ve 14:38  • Odpověz
Holkyyyyyyy, mě bolíííí v krkuuuuuuuuuu :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
14. zář 2009 v 18:19  • Odpověz
dobre odpoledne ...
jo jo obdobi vzdoru je bajecne - již se těšííííím - ale asi to nebude na dlouho pac me hned zavrou za tyrani deti - bo deti typu "parchaníček" fakt nesnášim... jedna dobre mirena pres zadek je mnohdy efektnejsi nez milion domluv!

evita - chuderko, je mi te lito... horky caj s citronem a medem, paralen, vykloktat a zalest do pelisku... nic lepsiho nevymyslis :confounded: , bohuzel...
14. zář 2009 v 18:34  • Odpověz
marsie: já vím, praktikuju to, zatim bez paralenu
14. zář 2009 v 18:42  • Odpověz
sanuska je v nemocnici pro tvrdnutí bříška, podle jejího alba
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=118483&vReferer=
14. zář 2009 v 18:44  • Odpověz
Čas na aktualizaci, ne? :wink:

*MAMINKY
*ADAJAR - 24let, Kladno - TP14.11.,DANIEL- nar. 10.8.2009 (26+0), 880g, 33cm
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
°TĚHULKY
°BERANEK - 35let - 27.10. - Ostrava - 57kg/63kg/64kg - chlapeček- jméno je překvapení - další KO 28.7.
°KALLIMER- 26let - Pha - 59/ - čekáme holčičku - 28.10., Bulovka - čekáme holčičku, 16.7. mám 67 Kg (+ 8kg)
°SARONKA - 27let – 1. 11. Pha Podolí , váha + 5KG - holčička - Sofie, 4.9. v Podolí -utz, převážení, dia poradna.
°MONTERKA - 32let - 2.11 - Brno - kluk – 20.7
°SANUSKA – 29 let – 2.11. - Pardubice- čekáme holčičku
°MARIKAP - 28 let - TP 4.11. - Brno - 51/62 - cekame holcicku - KO 8.9. Prenatal a 2.10 Motol
°RENAT2 - 25 let - TP 4.11.- Kutná Hora - čekáme chlapečka (Jakub), + 6,5kg KO 10/8
°EVATK - 30let - 7.11. - Vsetín - 60/69 - čekáme holčičku - já bych ráda ellu - gen.UTZ 17.8./KO 28.7.
°ORLIK - 29 let - 8.11. -Tábor - 69kg/72kg - necháme se překvapit - Honzík/Terezka (Kristýnka) - KO 13.7.
°MARSIE - 31let - 12.11. - Pha Podolí - 65 / 72 - ASI holčička :slight_smile:, KO 20.7.
°MARIE_M - 29 let, Praha, TP 15.11., cekame holcicku, KO 7.7.
°SLUNATKO99 - Brno - TP 16.11. - 55/65 - čekáme chlapečka (Ondra) - KO 23.7., 3D 31.7
°LILLISEK – 29 let - 17.11. - K. Vary - 57/ 60 , čekáme holčičku - 13.7. velký UTZ / 27.7. kontrola
°RRITULKA - 34let - 17.11. - Olomouc - 58 / - čekáme holčičku - KO 10.8.
°LULLLKA - 32 let- Pha Podoli-TP 19.11.- 55/58kg, chlapečka - jméno nevíme, KO 28.7.
°EVITA_IJ - 28 let - TP 20.11. - Rožnov p. R. - 62 kg/72 kg (31tt) - překvapení pro všechny! -jména stále řešíme
°JONKAR - 25 let, Brno - 74 / 77,5 – 22.(19.)11. čekáme chlapečka - KO 3.9.
°JAHODARKA - 28let - 23.11. - Pha Podolí - 64 / 79 - chlapečka (Vojtíška)
°IRCATKO - 31let - 23.11. - Neratovice - 85kg/87kg - zatím nevíme - KO 9.7.
°SPAGETKA -29let - TP 23.11. - Domažlice - 68/71 - čekáme chlapečka - KO 18.8.
°LUCIEROB - 26 let- TP25.11. (plánovaný císař max. 38tt)-Ostrava-70/73- asi holčička - KO 2.7.
°RIVKA – 29 let - TP 27. 11. - Praha - čekáme chlapečka a bude to chobotnička! - kontrola 28. 7.
°STANINKA77 -
°SAZE - 32let - Pha - TP 17.11. chlapeček Tomášek
°ADELAIDE03 - Prostřední Bečva - 27let - 58/ 16.7. 62kg - necháme se překvapit - KO 29.7.
°LUCY82 - 27let - Jihlava - 68 / 79 - dvojčátka holčičky Nely a Sofie, KO 14.7.
°KVAKULKA- 29let - Pha - 74 / 75(30tt-86kg) - bude to Jáchym
°MAUI - 35let - Usti n.Orlicí - 58 - čekám holčičky
°KATULKA.OV - 26let - Ostrava - 60/ - chlapečka (nejspíše Tomáška)
°EVANEK77 - 32let - Brno - 56 / - zatím nevíme
14. zář 2009 v 19:01  • Odpověz
evit - no klidne si paralen vezmi, ten tehu muzes!

sanusko - copak se deje?? snad to neni nic vazneho! a brisko se umoudri! drzim palecky !!
14. zář 2009 v 19:09  • Odpověz
evit tak jak píše marsie - čaj+med+citron a těmi ochucovadly nešetři a litry denně, mě se tak kupodivu podařilo předminulý týden zůstat jen u rýmy, u mě je jinak klasika, že okamžitě mě chytně i krk a dutiny a je to na dýl... a sem tam paralen
14. zář 2009 v 19:11  • Odpověz
ok :slight_smile: díky holky, dám si ho na noc a jdu si uvařit hned další čaj, snad se to nerozvine do nějaké hnusné angíny..... :rolling_eyes:
14. zář 2009 v 19:53  • Odpověz
Ahojky holky omlouvám se, že se vtírám,ale jestli se Vám Barča líbí, hlasujte pro nás na

http://www.pampers.cz/cz_CZ/klub_uzasnych/gallery_view.php?page=6&id=15922&from=gallery

třeba něco vyhrajeme, děkujeme
14. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz
Ahoj, já jsem dnes byla na plavání s Beatkou a přijely jsme domů až v 19.30hod, už to pro mě začíná být docela namáhavé...
Marsie, děti typu malého parchanta nesnáší snad nikdo, ale až budeš mít to svoje, tak zjistíš, že plno představ, které člověk měl dříve zcela přehodnotíš, už jen proto, že s tam malým dítětem nic neuděláš, mlátit ho nemá smysl, domlouvat jak kdy a celkově období vzdoru je několik a jsou dost obtížná a nic moc se s tím nedá dělat, než to překonat. A nejlepší je nechat dítě vyvztekat.....právě to vypadá na veřejnosti jako bys měla malého parchanta, ale musíš se na to povznést, protože dítě to vztekání většinou přestane bavit a uklidní se.
Taky jsem měla úplně jiné představy třeba o spaní, uspávání a nevím v čem ještě, prostě člověk se nestačí divit v čem všem ustupuje :sweat_smile:
14. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz
beranku-hovoris mi uplne z duse...ale dneska naprosta zmena-oproti vikendu, kdy jsem se chodila na chodbu v panelaku vydychat-dneska byl jenik uplne bozi, dokonce se na piskovisti nebal deti, pujcil jim bez problemu hracky, i se zapojil, coz predtim bylo uplne nemyslitelne...jsem byla uplne hotova-pak se chtel honit, no to musel byt pohled, tehu matka s obrim brichem se riti za utikajicim se deckem :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: po patem kole jsem to vzdala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
zitra rano se jdu kouknout do jesli-to teda taky bude akce :wink: :slight_smile:
spani-dneska jsem uspavala hodinu a neco, odpoledne to trvalo 5 minut a vecer zas tohle...
14. zář 2009 ve 21:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.