• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
rennik to lěnné semínko bych brala stejně jako ten maliník - nám říkala na kurzu recept na čaj z maliníku+semínka a to popíjení jak jse už psala, takže pokud každé zvlášť, tak užívání ai stejné
21. zář 2009 ve 12:00  • Odpověz
evi ok budu ho jíst společně s maliníkem od toho 36 týdne. :wink: snad to u porodu pomůže. Já už se porodu docela začínám bát, ikdyž je to ještě za dost dlouho :frowning2:
21. zář 2009 ve 12:06  • Odpověz
lněné semínko už mám doma koupené z DM je drcené a dává se do jogurtu nebo tak. Jinak prej není dobrej tak uvidíme i když už mám dva porody za sebou a nic takového jsem nejedla ani nepila a zvládli jsme to. No uvidím jestli se do toho dám.
21. zář 2009 ve 12:12  • Odpověz
ritul a jaké máš zážitky z těch dvou porodů????? :fearful:
21. zář 2009 ve 12:17  • Odpověz
Hezké pondělní poledne,
vrátila jsem se z kontroly a užívám si poslední týden v práci - v pátek končím a nastupuji na mateřskou. Už se těším.
Včera jsem zažila docela nepěkný den. Ráno jsem se probudila s mokrým prostěradlem a celý den jsem byla pořád mokrá. Vyděsila jsem i pana doktora - měl strach, jestli mi neodtéká plodová voda. Naštěstí je všechno v pořádku a ještě jsem viděla na utz prďouska. Prostě se to někdy stává.
21. zář 2009 ve 12:21  • Odpověz
orlik a co to teda bylo když ne voda??? :fearful: ty brďo mě by to teda pořádně vylekalo.
21. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz
orlik: jej opatrně! A co to teda bylo??? :frowning2:

Já končím k poslednímu, protože v pondělí je svátek,tak to by bylo škoda nevyužít a pak jen dva dny do konce měsíce :slight_smile: takže už jen 5+2 dny včetně dneška :wink: parááááááááááda
21. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz
Naštěstí to byla jen zvýšená poševní sekrece, prý se to občas v těhu stává. Taky jsem z toho celou noc nespala. Jsem ráda, že to nic není, ještě by tam mimi mohlo alespoň měsíc zůstat. V pátek jsme byli s partnerem na předporodním kurzu, tak jsme oba proškolení a můžeme rodit.

Evito, já jsem taky chtěla zůstat v práci až do konce září. Ale v pondělí je to právě 6 týdnů do porodu a doktor by mi musel falšovat termín porodu a mohl by mít při případné kontrole problémy. Já jsem stejně ráda, že už nebudu muset do práce - špatně v noci spím, do toho ty otoklé nohy a doma mám před sebou spoustu práce a nakupování.
21. zář 2009 ve 12:36  • Odpověz
orli tak ta poševní sekrece se u mě taky objevuje ale ne v takovém množství co jsi popisovala. Vždycky to cítím jako bych se trochu počůrala ale ve skutečnosti je toho docela málo. :wink:
21. zář 2009 ve 12:45  • Odpověz
Já jsem si přivezla Beatku domů a už spí, odpoledne vyrazíme na to plavání :wink:
Jinak srandovní je, že sice už jsem na konci druhého těhotenství, ale vůbec nevím, jak poznat tvrdnutí břicha a poslíčky....proto jsem usoudila, že ani jedno jsem nikdy neměla. Sice mi břicho občas ztuhne, ale za tvrdnutí to nepovažuji.... Dr. se mě nikdy na to neptala. No a taky nevím, jak bych poznala porod, poprvé jsem to nepoznala, a kdyby nepraskla voda, tak opravdu čekám až na nějaké bolesti... Tak věřím, že tentokrát to bude lepší :sweat_smile:
Já už jsem 3 týdny na MD a jsem zvědavá, kdy mi nějaké peníze příjdou....
21. zář 2009 ve 12:49  • Odpověz
beranek taky si říkám, jestli to vůbec poznám :grinning:
s tím břichem to mám taky tak, ztuhne, ale stačí pár hlubokých nádechů a výdechů, jak nás učila na kurzu a je to v poho, pak taky ztvrdne v závislosti na tom, jestli se mi chce na wc... tak to neřeším
21. zář 2009 ve 12:57  • Odpověz
Tak s tím záchodem to mám stéjně :sweat_smile:
21. zář 2009 ve 12:59  • Odpověz
renník tak na porodech si pamatuji jen to hezké, naštěstí :slight_smile: jinak už bych do toho asi nešla. Hlavně byla jiná doba je to už strašně dávno a porody se vedly jinak, rodička neměla právo vůbec na nic a informace prakticky nebyly. Ale kluk byl vyvolávaný jelikož mě přesně v termínu odtekla voda a nic se nedělo skoro 48 tak to bylo fakt dlouhý a holka 14 dní před termínem jsem si myslela že konečně mám poslíčky a tak jsme doma čekali a čekalí, kontrakce krátký a nebolestivý a pak už byly prakticky furt ale nic nebolelo a neodtekla mi voda tak jsem v naprosté pohodě objela babičky sehnala hlídání pro malého a jeli raději do porodky, no nestihli jsme ani dojít na porodní sál a malá se narodila na ambulanci, tak teď jsem zvědavá co bude :slight_smile:
21. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz
Taky mě nic nebolelo a v době, kdy začalo, bych do nemocnice už nedojela....ale díky prasklé vodě jsme tam jeli, taxíkem.
21. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz
Mně se už začínají smát ostatní na plavání, že pořád chodím s Beatkou a je to dost náročné, protože ji musím přidržovat v hloubce, kde už nedosáhnu na zem, takže rukou ji držím a sebe nadnáším jen nohami, že tam možná budou mít porod v přímém přenosu a do vody...no je fakt, že bych vlastně ani nepoznala, že mi praskla voda. Ale věřím, že se tak nestane a pár týdnů to ještě vydrží :wink:
21. zář 2009 ve 13:10  • Odpověz
AHoj holky, u nás nič nové, len vás nestíham, mám tu kamošku z Itálie.
V stredu idem na "merací" utz - odhad váhy.....podla toho ako mám pocit, že mi prcek každú chvílu vyleze ven krkem, tak sa určite neotočil a hoví si tam prdelkou dolu
21. zář 2009 ve 13:29  • Odpověz
lullka tak my už jsme na měřícím UZV byli, měli jsme jít až tento týden ve čtvrtek ale tím že nám tak hodně tvrdlo to bříško tak jsme byly u doktora ten nám při jednom udělal i UZV. Bohužel mi neřekl kolik zhruba Luki váží ale ptala jsem se ho jestli není moc velký, že se mi všichni smějou že mám velké břicho jak před porodem a říkal že ne, že podle měření přesně odpovídá 30tt. Takže aspoň tak. A hlavičkou je dolů, to jsem poznala i sama, protože mě pořád kope hodně nahoře. :slight_smile:

ritulko tak to tě obdivuju, vlastně obdivuju každou maminu co už to má za sebou, nevím jestli to mám jako profesní deformaci nebo co ale prostě já se docela bojím, nevím co čekat, jak to poznám že už je to opravdu porod apod... ale z druhé strany se už na něho tak moc těším že si říkám už aby to bylo. :slight_smile:
21. zář 2009 ve 13:40  • Odpověz
ahoj holky, zdravim rennika...tak jsme zvladli prvni cviceni-myslim s Jenikem, byla to fuska, vsechno chtel delat jen s maminkou-takze jsem tam pobihala, nosila, lozila po ctyrech-no mam dost jeste ted... :grinning:
jeste, ze pristi pondeli je volno :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
beranku-no tak to jsem si myslela, ze my, tak daleko od Prahy budem na tom s penezma lepe, ale koukam, ze taky bida...a do porodnice jsem jela taky taxikem-ja jsem nepochopila, kdyz mi doma v noci praskla voda, ze uz to jako je finale-nic mi totiz nebylo, tak doufam,ze to bude u druheho stejne... :grinning:
21. zář 2009 ve 14:28  • Odpověz
Kremb, cvičení s dětmi je fakt - sedřené jsou hlavně matky dětí, to znám :grinning: :grinning:
21. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz
je fajn - tam mělo být :wink:
21. zář 2009 ve 14:31  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem zpátky z podolí. všechny hodnoty z velkého screeningu jsou ok, celou noc jsem pomalu nespala, protože jsem byla nervózní, aby miniatura nebyla moc velká a ono prdlajs prdlajs, mrňousek je opravdu mrňousek a vážíme 1617 g. :slight_smile: chudinka nemá asi moc z čeho nabírat, když já nebaštím..
ale říkali, že na cukrovkářku máme krásné hodnoty, takže vlastně pochvala.
bohužel v diaporadně jsme tak dobře nedopadli. paní doktorka mi potvrdila, že bohužel já spadám asi mezi to procento těhotných, kterým se diabetes během těhotenství pořád zhoršuje. Takže mi opět přidala inzulín z původních 6-4-6 už jsem na 14-6-10, ale co, nějak už to doklepem.
saron - ta hypoglykemie nebyla z toho, že bych se zapomněla najíst, ale můžu si za to fakt sama. já jsem totiž měla ráno zvýšený hodnoty (8,5) a tak jsem si (já blbec) udělala k obědu jenom samotný míchaný vajíčka a nedošlo mi, že vejce neobsahují žádné sacharidy, takže jsem si vlastně inzulínem snížila cukr a žádný jsem nedodala. No ještě že jsem měla jenom 4 jednotky, jinak bych snad ležela s nohama nahoře...
alespoň mám ponaučení pro příště..
spaaget - to je teda taky hnus s tím tvým cukrem, u mě se dneska dohadovali, jestli mi dají taky ten noční a nakonec ho zatím nemám - ještě toho trochu, mít dva druhy... :confounded:
no vydrž broučku, vydrž.
renniku vítej! co se týká toho maliníku, neměl by se užívat před koncem 36 tt.
21. zář 2009 ve 14:41  • Odpověz
Jaho čekám tu na tvé zprávy.. to je super, 1615 je fakt uplně v normě ne?, tedy trošku méně..? já měla 1772 g ve 32.týdnu ... to mě ale mrzí s tím cukrem... no a bavili jste se o tom jak porod a tak?? brali ti krev? jako ten dlouhodobý cukr??
no jasně..nemůžeme vynechávat cukr uplně.. jinak jaké máš hodnoty na lačno??
jo a jak dlouho jsi tam skejsla?? čekala jsi dlouho na utz??? já minule hodinu a půl..
Spaaget..to je hrůza s tím inzulínem..no už to máme za pár tak to půjde nějak vydržet ale vy jste šikulky a s Jaho to zvládnete..
21. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz
jahod jak tady čtu ty peripetie s cukrovkou, tak jsem vážně šťastná jak blecha, že to nemusím řešit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz
Holky konečně sem doma...KO v poho až na to že sem vyfasovala léky na vysoký tlak a obden musím na přeměření k obvoďákovi. Sem unavená jako kotě páč se 3hoďky chodila po městě a sháněla zbytek věcí. Nesehnala sem deku a polstář do postýlky...buď měli velké nebo na objednávku a nebo drahé. Holky,vy co ste byli na KO,tak gratulace. Rennik vítej,čekáte chlapečka Lukáška?
21. zář 2009 v 15:00  • Odpověz
:wink: ahojky holky :slight_smile: ten malinik je co?? a k cemu je dobry?? a kdy se muze pit? dekuji za odpovedi :wink:
21. zář 2009 v 15:09  • Odpověz
verusa 4 týdny před termínem porodu, prodávají porcovaný čaj a dneska jsem zrovna narazila na článek ohledně této i dalších věcí

http://zdravi.idnes.cz/snadny-porod-pomohou-i-babske-rady-d5n-/tehotenstvi.asp?c=A090917_102344_tehotenstvi_pet
21. zář 2009 v 15:33  • Odpověz
verusa prvních 14 dní 1x denně, posledních 14 dní 2x denně, info mám od porodní asistentky z kurzu, dávala nám i recept na čak maliník+lněné semínko
21. zář 2009 v 15:35  • Odpověz
Ahojky

monter ano čekáme Lukáška :slight_smile:

kremb a jahod děkuju za milé přivítání :slight_smile:
21. zář 2009 v 16:07  • Odpověz
ahoj holky,
tak jsem doma z UTZ. Mimíš váží 1700 g, je hlavou dolů a zatím to pořád vypadá na tu holčičku. Dr. říkala, že placenta se mi už vytáhla, takže nepřekáží v porodních cestách. Takže pokud se nesemele něco jiného tak půjdu rodit normálně. Ale stejně nejpozději ve 38tt.

jahod, jak čtu ty tvoje zážitky z diabetologie, tak jserm ráda, že cukrovku nemám. Ta by mi fakt ještě chyběla. Stačí, že se mi zhoršila zase štítná žláza
21. zář 2009 v 16:14  • Odpověz
rennik, taky tě vitám mezi náma :wink: :slight_smile:
21. zář 2009 v 16:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.