• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Luci,paráda že KO dopadla v poho. Rennik,taky čekáme chlapečka Lukáška :slight_smile:))
21. zář 2009 v 16:19  • Odpověz
dekuji za odpved evi
21. zář 2009 v 16:56  • Odpověz
beranku-cviceni je prima, jen Jenika bavi max 2 veci, a to vozeni na karimatce, utikani a hrani si s velikym micem..a ted teda staveni veze a uklizeni...jinac je to celkem u nas o nicem :slight_smile: si basnicky rikam sama, nejvic ho asi bavi cesta busem :grinning: :grinning:
luci-ja jdu na kontrolu ve ctvrtek, uz se tesim i tak nejak bojim zaroven, doufam, ze je vse v poradku, ze to bude holka, ze nebudu rodit brzo nebo zas dlouho prenaset, proste mi zacina hrabat... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. zář 2009 v 17:03  • Odpověz
kremb, s tím strachem je to asi normální. Taky mám před každým vyšetřením smíšené pocity. Tak u mě je to s tím porodem opačně. Já bych chtěla rodit zase tak kolem toho 37tt. Stejně dr. říkala, že v tom plánovaném 38tt bude mít už kolem 3 kil. A nechtěla bych rodit 4kilo mimčo. Při mé výšce bych asi dostala dost zabrat.
21. zář 2009 v 17:24  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

tak máme taky po kontrole :slight_smile: Přibrala jsem zatím 9,5 kg :slight_smile: jen prý dr. říkal,že mám malé bříško,naštěstí mám dělohu aspoň na té nižší hranici,tak je to snad ok :slight_smile: Ohledně čípku prohodil,že díky konizaci,kterou mám za sebou, se nebojí,ale kdybych jí prý za sebou neměla,tak má o mě strach,protože čípek máme jaksi zkrácený,tak jsem na to zvědává,jen doufám,že je to opravdu tím :slight_smile:

saron + jahod: mě malá vážila v 32t - 1400 g :slight_smile:
21. zář 2009 v 17:48  • Odpověz
Lili gratuluju..se máš že máš dělohu v nižší hranici já jí mám v té vyšší hihi no jo co nadělám :slight_smile: Juu to jste maličký..ale to doženete :slight_smile:) já jsem zvědavá kolik váží ta naše paní ted :slight_smile: ve středu se ukáže..
21. zář 2009 v 17:54  • Odpověz
saron: :slight_smile:))) no já nevím,oni to prý dr. taky neradi vidí,když je to nízko,můžete to značit i málo pl. vody atd,ale tu máme naštěstí po kontrole z posledního utz v poho,tak budu doufat,že to bude ok i nadále :slight_smile: No maličký asi i zůstaneme, obřík to rozhodně nebude, jsem teď jen hodně zvědavá,co bude dál dělat ten zkrácený čípek :slight_smile: asi mi nezbývá se modlit,aby to bylo vážně po konizaci :slight_smile:)))

budu na středu držet palečky,aby se malá ukázala v plné parádě :slight_smile:
21. zář 2009 v 17:57  • Odpověz
no já ho mám zkrácený od 28. týdne tak jsem zvědavá jak na tom je..
no vtipný je že mi psala kamarádka že její malá má 2100 taky ve 32 týdnu..to je fakt velké rozpětí..ty 1400 já 1772 a ona 2100 :slight_smile:)
díky lili..chci fotečku ale ona se odmítá fotit ..jen zadek vystrkuje :slight_smile:
21. zář 2009 v 18:11  • Odpověz
stejně si myslím, že se to nedá posoudit kolik mimi opravdu váží, kámošce řekli, malý bude mít 3,5 kg a porodila 4,2kg obříka, ale je fakt, že přenášela asi 10 dní...... nevím, jestli i to má nějaký vliv, ale to asi už ne, myslím, že miminka už ke konci moc nepřibírají..... tak nevím, na to se nedá asi spoléhat no
21. zář 2009 v 18:37  • Odpověz
saron: fakt jo,no tak koukám,že u těch dětí je to fakt asi hodně individuální :slight_smile:))))) no tak budu držet palce,aby se tentokrát ukázala v plné kráse :slight_smile:))) to ta naše breberuša s tím neměla žádný problém,ale teď už ty fotky nestály za moc :slight_smile:)))

evita: no dr. mi to odhadoval z rozměrů té stehenní kosti,tak nevím z čeho to ještě můžou určovat dál :slight_smile:
21. zář 2009 v 19:12  • Odpověz
holky fakt vám závidím že znáte aspoň přibližně váhu miminek, mě doktor akorát řekl že přesně odpovídá tomu 30týdnu ale váhu mi neřekl. Ach jo :unamused:
21. zář 2009 v 19:24  • Odpověz
Reni to mě mrzí a to jsi byla na tom velkém utz? v tom 30. týdnu??
21. zář 2009 ve 20:04  • Odpověz
renni: také tě vítám :slight_smile:
Nebuď smutná, já odhad váhy taky neslyšela ani jednou...ale nějak to neřeším, ono to je hodně nepřesné /i když někdy se zadaří a dr. se trefí)...sestřence říkali, že se pod 3,5 kg nedostanou a hupc malá se narodila 2,60...
Takže podle mě větší význam má právě to, co řekl dr., že odpovídá...podle hlavičky, hrudníčku a steh. kosti :slight_smile:

Jinak holky, nevím, zda jste to tady některý neříkala, ale mám poznatek z dnešního cvičení....do porodnice poradila koupit si výplach Tantum Rosalgin, nebo tak něco (to se rozpustí ve přev, vodě) a dělá se výplach, prý to urychluje hojená ran :slight_smile:
21. zář 2009 ve 20:10  •  2 děti  • Odpověz
saron jo v 30 týdnu, šla jsem o týden dřív protože mi tvrdlo břicho tak mě vyšetřil a pak při jednom uý udělal i ten uzv ale nebylo mi moc dobře tak jsem se ho ani nic neptala, akorát jestli není moc velký :unamused:

renat: myslím že se to jmenuje Tantum Rosa, je určený k poševnímu výplachu, používá se třeba i po nějakých operacích ke snadnějšímu hojení :wink:
jinak taky jsem hlavně ráda že mi řekl že podle měření přesně odpovídá že se nemusím bát že bych čekala obra, ale i tak si myslím že bude dost velký, manžel měří skoro 2 metry, ikdyž já jsem prcek mám jen 158cm tak si myslím že bude víc po taťkovi.
21. zář 2009 ve 21:02  • Odpověz
rennik: jojo tak něco, on to někdo i takhle zkracuje, je to takové růžové balení...určitě v lékárně poradí. :wink:
21. zář 2009 ve 21:14  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj, my jsme přijely z plavání až v 19.30hod. Asi tam už vypadám jako pěkný exot s tím břichem, jak tam nacvičuji s Beatkou :grinning:
Ten odhad miminka je velmi orientační, spíš je důležitý až odhad v porodnici před porodem, a to ještě ne vždy se trefí :wink: U mě se teda trefili přesně, ale je to vždy plus mínus 0,5kg...
21. zář 2009 ve 21:15  • Odpověz
Kremb, vození na karimatce baví asi všechny děti na cvičení, ale Beatku právě baví i ty básničky a říkánky a celkově ten pohyb...akorát nám to super cvičení zrušili z ekonomických důvodů a musela bych jezdit přes celé město jinam. Už jsem se i přihlásila, ale zase odhlásila, protože ty přejezdy několikrát za týden už přestávám zvládat... :unamused:
21. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz
beranku, tak to jo, jenika bavi teda jen to, co jsem napsala... :slight_smile: a u nas taky zmena, mame uplne novou pani cvicitelku....takze taky zvlastni...ale to zruseni, no divim se, dyt hodka stoji 70kc..teda aspon u nas...
21. zář 2009 ve 21:22  • Odpověz
Ten Tantum Rosa mám dokonce doma, jednou jsem využila, ale abych řekla pravdu, tak bych to hned po porodu určitě nepoužila, resp. bych nepoužila těsně po porodu žádný výplach, protože člověk je rád, když se osprchuje, celé je to nateklé, zduřelé a takové nic moc....
21. zář 2009 ve 21:22  • Odpověz
My jsme měli skvělou cvičitelku a hlavně se mi tam líbilo, že tam byla disciplína, žádné kecání nebo brečení (brečící nebo vztekající dítě muselo odejít a přijít až zase bude v pořádku....), takže děti se tam hodně naučily a mělo to význam. Cvičení, kde mamky kecají a děti si dělají co chtějí, nějak nemusím....
Tak moc lituji, že to skončilo, protože jsem tam byla za 10minut trolejbusem, teď bych musela přesedat a celkově jet daleko :unamused: A stálo to 1000,-Kč na pololetí....
21. zář 2009 ve 21:26  • Odpověz
ja som chodila s malou na cvíčo ešte pred prázdninami, ale to som nemala ešte pupek a bolo to v poho
teraz sa tam chystám po dlhej dobe, tak som zvedavá, či to zvládnem
Krem a narodeniny mám 11.11. tak by mi to mohlo výjst s malým :wink:
21. zář 2009 ve 21:26  • Odpověz
Na tom našem cvičení se právě i malovalo a tvořilo, což naše dítě zase až tak nemusí a nakonec se tam hrálo na hudební nástroje a zpívalo, to Beatka zase miluje, takže takové všestranné a opravdu kvalitní.
21. zář 2009 ve 21:28  • Odpověz
Já bych taky byla ráda, kdyby se chlapeček narodil ale na tatínkovy narozeniny 31.10. - myslím, že to ale nehrozí....
Lullko, už máte jméno? :wink:
21. zář 2009 ve 21:29  • Odpověz
u nás sa behá dokola, robí sa kolo kolo, skáče sa na balone a pod, takže to bude pre mna asi už fyzicky náročnejšie....píšem ako keby som mala 100.rokov :slight_smile:
dnes sme boli 1x v tej miniškoličke a Nat to zvládla skvele, trvá to 2,5 hodky- deti sa tam harjú, malujú, cvičia, svačia
Boli sme tam s kamoškou, čo má o 2.mes staršiu holčičku, takže holky si dodávali odvahu, bolo to fakt super
21. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz
Lullko, skákání na míči, běhání a pod. jsme tam měli taky, bez toho by to ani nešlo :wink:
To je fajn, že miniškolička byla tak úspěšná. My bychom měli od listopadu jít do těch jeslí....
21. zář 2009 ve 21:36  • Odpověz
Beranku, asi pred 3.mesiacmi sme sa zhodli na jednom mene - pre vás takom obyčajnom, čo má každý druhý :stuck_out_tongue_closed_eyes: -odvtedy proste malého voláme Lukáš a nejako sa tým už nezaoberáme, ale asi ešte poriadne preskúmam kalendár, či tam niečo nenájdem, ale asi ostaneme u Lukyho
som zvedavá na to vaše :grinning:
21. zář 2009 ve 21:37  • Odpověz
Beránku, ja viem, ale nejako sa na to už necítim- už uprednostnujem také pomalé pohyby- no fakt jak stará baba :grinning: :grinning: :grinning:
21. zář 2009 ve 21:38  • Odpověz
My máme taky normální jméno, dokonce jsme zvolili už v půlce těhotenství tak, že jsem říkala jména, která se mi líbí a přítel se k tomu vyjádřil a k tomu vybranému nemáme ani jeden žádné námitky a oběma se líbí, tak jsme u něco už zůstali a od té doby už to taky neřešíme. Ale pro všechny je to náš Hanoušek (jméno Hanuš) :wink:
21. zář 2009 ve 21:39  • Odpověz
Já už taky velmi zpomaluji a zpomaluji :grinning: :grinning:
21. zář 2009 ve 21:40  • Odpověz
do jaslí by som chcela až ten příští rok, aby som sa s malým dokým bude taký maličký nemusela trepat busom po Prahe, nemám to až tak blízko
21. zář 2009 ve 21:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.