• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Hola, já hlava děravá jsem zapomněla, že se tu někdo ptal na tu tržnici SAPA - velká omluva a plán cesty: tento vietnamský výdobytek je na Praze 4 - Libuš, staví tam 198 (ze Smíchovského nádraží) nebo 113 (z Kačerova), zastávka Sídliště Písnice. Tam člověk vyleze - aby se dostal přímo ku potravě (protože areál je velký a je tam textil, šroubky, kosmetika, nábytek, ... myslím, že mají VŠECHNO), tak po vystoupení z autobusu bude ignorovat vstup vrátnicí, ale: popojde pár metrů na nosem a otočí se doleva, kde je silnička podél areálu. Ta ho zavede ke žluté bráně. Přímo za ní (po pravé ruce) je řádka obchodů, před nimiž plovou v plastových nádobkách kapříci, povalují se krabí klepeta, žlutí se oškubaná kuřata a tak různě - byla jsem tam jednou a zatím jsem nesebrala odvahu to moc zkoumat :slight_smile: . Při nahlédnutí do krámků zjistí, že jsou plny rýžových věcí, zeleniny a neidentifikovatelných potravin, a též mrazicích pultů, v nichž pomrkávají krevetky neloupané a choulí se ty loupané - nejrůznějších velikostí.
Mapa upgradovaná o poznatky čilejších návštěvníků zde: http://maps.google.cz/maps/ms?ie=UTF8&msa=0&msid=105538099191340510724.0004745422a72726feb87&t=h&ll=50.002157,14.475018&spn=0.001827,0.004195&z=18 (tam je ten příjezd krásně vidět - autobusy staví cca u výjezdu ulice Na Okruhu, naproti naštorc je cesta, kterou od areálu dělí ještě kus zelené plochy - na jejím konci pak je nakreslené autíčko)
25. zář 2009 ve 13:34  • Odpověz
Mateřská je oser, ale popravdě - někde se holt brát musí. Zaplaťpámbu, jestli nebudou sahat na ty peníze pro postižené. Ne že bych z toho byla nadšená (pokud mě zrak a paměť neklame, při třech měsících mateřské v příštím roce přijdu taky cca o 15 tisíc), ale hlavně aby děti byly zdravý... To spíš čekám, jak si zahýbou s platem páni poslanci. Zatím rozšířili počet naturálních nedanitelných náhrad, hoši, to by mne věru zajímalo, jak to ve finále zahýbe s případným snižováním platů. Abychom se nedozvěděli, že si sice snížili o dvacet procent plat, ale - hele, kouzlo :grinning: - na finálních částkách se to neprojeví. Jenže já jsem kulové ekonom, tak si musím počkat, až to někoho napadne spočítat...
25. zář 2009 ve 13:49  • Odpověz
ahojky všem,

tak jsem si myslela,že pátek bude klidný,a vůbec ne... ba naopak...

četla jsem o těch změnách v mateřské, ale jedno mi není jasné, mateřskou Ti musí přeci schválit už teď,takže tam hlavně asi půjde o to,kdy to plně vstoupí v platnost ne? Mateřskou Ti teď bude vyměřovat zaměstnavatel,tak nevím,jestli má pak právo Ti ji od nového roku snížit nebo jak? A od kdy vlastně ty změny budou platit ještě asi není známo co?
25. zář 2009 ve 14:03  • Odpověz
Tak tady výsledek mé práce (a omluvenka za to, že jsem tu moc nebyla :slight_smile:
Kdo chce může juknout (vyšlo to na 100,-, ale je fakt, že šila mamča a já barvy měla doma :slight_smile:

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=298818&vReferer=

Jinak s tou mateřskou, já souhlasila s tím, že je potřeba někde něco ubrat a spělo to k tomu dlouho. Všichn na to nadávali, pro mě je teď třeba snížení 20% z mateřské větší zlo než by bylo třeba to porodné nebo rodičák (přijdu o víc, ale co se dá dělat....), ale změn bylo podle mě opravdu třeba...takže se s tím stejně musíme smířit...a na hlavu se holt nepostavím :grinning:

lili: změny by měly být na rok 2010, sice mateřksou začneme pobírat už letos, ale změny se týkají všech, takže s ebude krátit všem (od 1. 1.) takhle mi to bylo řečeno.
25. zář 2009 ve 14:08  •  2 děti  • Odpověz
Riv to jo, někde ty peníze vzít musí, jen mě štve že je to tolik, 20 procent a oni si vezmou jen 4 procenta. To je výsměch. Já jsem s těmi penězi počítala, proto jsem se snažila dělat i přesčasy aby se mi mateřská zvedla aspoň na těch pár měsíců. Kdybych brala míň měla bych to nastejno :unamused:

Lili mateřskou už vyplácí sociálka, takže si myslím že teď budeme brát tolik kolik je a od ledna nám to skrouhnou :angry:
25. zář 2009 ve 14:09  • Odpověz
už jsem si to taky spočetla, aspoň že 3 měsíce vyčerpám už letos a ten rodičák zůstane, musíme se na to asi dívat z té "lepší" stránky, než být nas...., některé z nás si to zase vynahradí proplacenou dovolenou za letošní a příští rok...

ty jejich 4% jsou opravdu vtipné...
25. zář 2009 ve 14:13  • Odpověz
Ahoj holky dloho jsem tady nebyla,ale je fakt,že Vás pořád čtu,ale nějak nestíhám dočítat a pak odepisovat.Ta mateřská je pěkně na prd segra měla před dvěma lety 17000kč porodný letos 13000kč a jak říká můj taťka za 4 roky bude porodný 5000kč a ještě budeme doplácet :slight_smile: .Jojo prý taky hodně snižujou,protože se rodí hodně dětí,ale zajímavý,že nedávno psali,že je o 6000tisíc míň dětí,než loni toule dobou,tak nevím.

Poslíčci víte,že já někdy mám bolení břicha jako kdybych měla prdy a pak si,třeba,že to tak napíšu ulevím a nic,ale takový malý křeče,když se třeba otáčím v noci v posteli jakoby v podbříšku,to asi poslíčci nejsou co?Jinak já tvrdnutí břicha neznám za celý těhotenství mi ještě ani jednou neztvrdlo :slight_smile: .Mám tady sice,že jsem ve 37tt,ale to je podle mesíčků,jinak termín mám 5.listopadu,takže 34tt.

Ve 32tt jsme vážili necelých 1700g,ale pořád se malá nechce otočit hlavičkou dolů,tak mám strach,aby se ještě otočila,já vím,že může až před termínem,ale kdyby ne nevíte,kdy by mě třeba doktor upozornil,že můžu jít na císaře ve kterým týdnu?
25. zář 2009 ve 14:21  • Odpověz
Ha, tak to jsem nějak nezaznamenala...to znamená, že do konce roku budu brát mateřskou podle výpočtu zaměstnavatele a od nového roku to co budu brát, skrouhnou o 20%?

A tak aspoň, že bude ta dovolená proplacená :slight_smile:
25. zář 2009 ve 14:25  • Odpověz
Evatk - příští rok? Já jsem myslela, že akurát za letošek se doplácí nevybraná dovolená?

Btw - právě jsem se dohrabala ke složení plen. Čistého času odhaduju tu práci na deset minut (do pračky, do sušičky, poskládat) - ono se to sice zvedne, až budou doopravdicky použité, ale nějak jsem se přestala bát :grinning: S těma čtvercovýma je to fakt nesrovnatelně horší opruz, tohle je pohodička... :slight_smile:
25. zář 2009 ve 14:27  • Odpověz
Zuzi, Natalka bola tiež otočená naopak a myslím, že týžden pred termínom mi oznámili, že ak sa neotočí, tak to bude císař
samotného císaře mi robili 2.dni pred termínom porodu ( TP 13.6. a císař bol naplánovaný na 11.6.)
25. zář 2009 ve 14:29  • Odpověz
rivka doba strávená na md se započítává do dnů, za které je nárok na dovolenou a pokud je to 60 pracovních dnů a celý kal. rok trvá pracovní poměr u téhož zaměstnavatele, měl by být plný nárok na dovolenou za kal. rok... takto nějak jsem to pochopila a ptala jsem se na to naší mzdovky, ta mi to potvrdila... tak to s ní před koncem mateřské budu řešit... v nějaké jiné diskuzi se na to ptala saronka a bylo jí tam "řečeno" v podstatě totéž... teda snad jsem to nespletla...
25. zář 2009 ve 14:35  • Odpověz
Zuzu - mně to doktor říkal už teď, že to může být císař (taky má hlavu hrdě nahoru, je po tatínkovi, synek! :grinning: ). Podrobnosti nezmiňoval, nicméně jsem četla i o praxi, že císař se dělá dva týdny před termínem porodu, což by se mi teda hrubě nelíbilo... Jednak se ještě může otočit sám, jednak dobře ví, proč tam ještě sedí, že jo... :unamused: Ale on zase porod koncem pánevním NENÍ všude automatická indikace na císaře už - dokonce ani když první císařem byl, takže to chce se optat v porodnici, co ti k tomu řeknou...
25. zář 2009 ve 14:39  • Odpověz
i kdyby to nakonec byla dovča jen za letošek, tak mi to aspoň pokryje to, co mi sežere páně janotovo balíček...
25. zář 2009 ve 14:40  • Odpověz
evatk...máš pravdu, taky mi to potvrdila účetní.
25. zář 2009 ve 14:43  • Odpověz
Rivka, u kluku kt. sú koncem pánevním, tak sa na 99% robí císař, lebo je vysoká pravdepodobnost, že pri prirodzenom porode sa im poškodil pindík
teraz je náš klučina tiež KP, takže mudra mi už teraz oznámila, že by to bol císař
25. zář 2009 ve 14:44  • Odpověz
Evatk - díky :slight_smile: Tak to vypadá, že Plivník bude strašně bohaté mimino :grinning:
25. zář 2009 ve 14:44  • Odpověz
lull - Nechci se tvářit, že nedůvěřuju tvému zdroji, ale jak to proboha dělali hoši ty tisíce let, kdy je maminy prostě MUSELY vytlačit? :sweat_smile:
25. zář 2009 ve 14:47  • Odpověz
Lullka, to s tím pindíkem je sranda? Jak by se mu mohl poškodit???
25. zář 2009 ve 14:52  • Odpověz
Rivka, v pohode :slight_smile: ja viem, že niekedy sa rodilo bez utz, nikto nevedel, že čo sa skrýva v pupíku a ešte k tomu,v akej polohe je to tam a rodilo sa normálne- ale momentálne je to proste tak....ono to fakt aj záleží na porodnice, v Podolí, kde som rodila ja, tak mi doktor povedal, že ako prvorodičke s KP automaticky robia císaře

a teraz pri druhom mi moja gynekologička hovorila, že ked čakáme kluka a je KP, tak to zase bude císař

snad sa naše detičky otočia správne a všetko pojde prirodzenou cestou
25. zář 2009 ve 14:52  • Odpověz
Jinak, Riv, mám čtvercovky a taky jen složím- rozhodně nežehlím :dizzy_face:
25. zář 2009 ve 14:55  • Odpověz
Kvakul, klukom sa možu poškodit varlata
25. zář 2009 v 15:03  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

dneska v noci mě vzbudila bolest v podbřišku jako u MS trvalo to asi 2 minuty a pak to přešlo, myslíte že by to mohli být první poslíčci???Nebo je ještě moc brzo? :fearful:
25. zář 2009 v 15:11  • Odpověz
Rennik- jojo, to jsem včera měla skoro celý večer- to budou poslové- přesně takhle se to popisuje
Lullka- aha, to je pravda, mohly by se nějak blbě stlačit
25. zář 2009 v 15:16  • Odpověz
tak ja teda s tim , ze snizi materskou rozhodne nesouhlasim. at si pani poslanci nejprve poradne sahnou na svoje platy, na vsechny ty priplatky na ridice, diety, byty v praze a pak at berou zenam, ktere se musi postarat o svoje malicky!!!! Vzdyt oni by nevyzili s tou materskou ani na tyden, sami!! Natoz s ditetem! At si spocitaji plinky, jidlo, obleceni....atd... At se na me nikdo nezlobi, ale toto je ubohy! Beru, ze je krize, ale kdyz setrit a o tolik, tak vsude, hlavne tam kde maji nejvic!!!!
25. zář 2009 v 15:34  • Odpověz
kvakul a tobě to dělá až teď??? Mě právě překvapilo, že by to bylo tak brzy. Ale bolelo to fakt jak u silné MS, skusila jsem to prodýchat a povolilo to a do rána nic.... :slight_smile: no aspoň dobrá zpráva že se pomalu začínáme připravovat.
25. zář 2009 v 15:35  • Odpověz
a jeste jsem se chtela zeptat, jak presne poznate ty poslicky? Jsem sice teprve ve 32.tydnu, ale ted dve noci me tak divne boli bricho, nemuzu se poradne ani otocit... Nebo to maji byt jako by nejaky stahy?
25. zář 2009 v 15:36  • Odpověz
No takhle menstruačně mě bolelo břicho poprvé, ale pravda, že to asi vyvolal sex... Jinak ale tvrdnutí mám už nejmíň dva měsíce. V podstatě je mi tvrdnutí nepříjemnější, tohle je prostě stará známá menstr. bolest :dizzy_face:
25. zář 2009 v 15:44  • Odpověz
didin ráda bych ti poradila ale jsme natom stejně taky vůbec nevím jestli jo nebo ne. To tvrdnutí břicha mám právě od minulého týdne a bylo tak silné že musím pít Magnosolv, ale tuhle MS bolest co se objevila dneska v noci jsem měla poprvé. Teda vlastně podruhé objevila se tenkrát s tím tvrdnutím když jsem s tím šla k doktorovi. No kdo ví třeba už jsou to opravdu poslíčci.
25. zář 2009 v 15:56  • Odpověz
rennik, já mám tohle asi dva týdny, naštěstí mě to ale nebudí, i když je fakt, že většinou to přijde navečer... včera mi docela tvrdlo břicho, dneska naštěstí zatím jen jednou...

já jsem dneska vyžehlila všecky věcičky na prcka a už jsou uklízený v pokojíčku, teď se mi akorát suší pletený věcičky, ale to žehlit nebudu :dizzy_face:
25. zář 2009 v 16:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.