• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
jeeeeee jonkar já jsem dneska taky žehlila vecičky, a přitom jsem zjistila že mám málo pyžámek a bodyček s dlouhým rukávem :grinning: a na sušáku suším plíny a povlečení do postýlky, ale ty mě čekají na žehlení až zítra.

tak už jsem aspoň klidnější že nejsem sama koho taky bolí už tak brzy :slight_smile:
25. zář 2009 v 16:36  • Odpověz
Didi - On nadšený z toho není nikdo z nás :wink: Jenomže holt stát se nechová ekonomicky, jen Bůh ví, jestli to umí (jinak by neseděli tři úředníci na místa pro dva, dělaly by se tendry místo rozdělování zakázek pod rukou, dálnice by se nestavěly dráž než v západní Evropě - ale, mimochodem, takhle se chová v podstatě každá větší firma...). Taky bych byla raději, kdyby se ty peníze našly jinde, ale když si mám vybrat, jestli nižší rodičák, nebo schodek 230, tak holt nižší rodičák, protože mi to dává jistou naději, že stát ještě chvíli nezkrachuje. :confounded:
25. zář 2009 v 16:52  • Odpověz
ty jo holky..stou mateřskou mě fakt s... jako myslím že se dá šetřit jinde než na matkách co se starají o děti..
25. zář 2009 v 17:10  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

tak s tou mateřskou je to blbý,ale zase se uklidňuju tím,že nás se to většiny dotkne např. jen na půlku,což je lepší než na celou :slight_smile:

saron: koukala jsem na odpověď na Tvou otázku na tom tématku o dovolené,a docela mě to potěšilo. Mám totiž nástup na mateřskou asi 5.10. a 28 týdnů mi vychází až do 18.4,takže jsem si spočetla,že budu mít za r. 2010 víc jak 60 prac. dní ( mám ještě i starou dovolenou 6 dní) takže budu mít nárok na proplacení celé dovči za rok 2010,což je 25 dní, huráááááá - teda jestli jsem tomu dobře rozumněla :slight_smile:))))

nevíte někdo,jestli se nárok na dovču vztahuje i za měsíce ,kdy jste nemocné?
25. zář 2009 v 17:53  • Odpověz
joooo a přišla mi socka, huráááááááá :slight_smile:
25. zář 2009 v 17:54  • Odpověz
lill za dobu nemoci nárok na dovolenou není, dokoce se za tu dobu krátí, a to pokud přesáhne doba na neschopence 100 prac dní - o 1/12, a za každých dalších 21 prac. dní další 1/12
25. zář 2009 v 18:50  • Odpověz
evi a když jsem byla na neschopence cca 90 prac. dní?
25. zář 2009 v 18:57  • Odpověz
lill tak to by se krátit nemělo
25. zář 2009 v 19:04  • Odpověz
renník, plínky jsem žehlila minulej týden :wink: ale to je docela rychlovka, žádný záhyby apod. to jde úplně samo :wink:
já jsem vyfásla hromadu věciček po nás a po sestřenkách, naštěstí je to většinou takový neutrální, vyřadila jsem jen pár kousků, co bylo úplně růžových :grinning: ale nakupování jsem taky neodolala, ono to snad ani nejde... jenom ty pyžamka budu muset taky nějaký přikoupit, malý mám jen jedno, jinak samý velký... a taky nějaký teplejší dupačky :dizzy_face:
25. zář 2009 v 19:07  • Odpověz
evatk: :slight_smile:))) díky moc :slight_smile:
25. zář 2009 v 19:12  • Odpověz
jonkar, mě nezbývalo nic jiného než věcičky koupit, protože segra má zrovna 2 měsíční holčičku a předtím měla chlapečka takže veškeré věci teď potřebuje, ale prý mi něco málo dá, co už má Nelinka malé. A tomu nakupování fakt odolat nejde, těch krásných věciček je tolik, já se vždycky v těch obchodech nemůžu vynadívat :slight_smile: a kupujeme většinou taky neutrální věcičky kdyby náhodou druhé mimi byla časem holčička. Ale dopřáváme Lukimu i modoru :grinning:
25. zář 2009 v 19:17  • Odpověz
ahojky holciny!!
tak hlasim, ze spojeni opet navazano :wink:

do alba jsem vcera pridala novy pupek - je fakt obriiii!! a nevim, jak vas ale me teda mala festovne cuta!! prakticky skoro cely den - krome pauzy na spanicko ... uz si pripradam cela rozmasakrovana zevnitr - ach jo...

vy uz mate poslicky, jo???? no to ja teda nic... nastesti, jen at se tam jeste pekne "v troube" hreje, nadhera nase :grinning: ...

jooo... a dnes mi tatinek rekl, ze se mu vlastne jmeno Klara libi.. no comment celou tu dobu jsme asi kazdy mluvili o necem jinem :zipper_mouth: - ale mame tedy Klarku :grinning: :grinning:
25. zář 2009 v 19:51  • Odpověz
marsie: krááásný pupík! Jojo, rostete!!!! Tak bude Klárka, to je krásné jméno, ne tak časté!

Já hlásím návrat z kurzu, dnes jsme probírali kojení, šestinedělí a trochu porod.....
Spoustu info................. a bylo to dnes příjemné, bylo to kratší a hodně informací. I když člověk už to tak nějak všechno četl nebo slyšel :slight_smile: ale pro utříbení je to dobré, i video o kojení bylo fajn.
25. zář 2009 ve 20:08  • Odpověz
evit - :slight_smile:)) dekuji..
kurzy me tay cekaji - zacinam to pristi pondeli - ale berem jen ten rychlokurz 2x2hodiny.. snad to bude stacit ..
jinak evit, ty decky s dirkama - muzu doporucit sama mam dve - a maji je v mothercare (vim, ze jsem asi uz s timhle kramem trapna, ale fakt maj vse :wink: )
25. zář 2009 ve 20:39  • Odpověz
ahojky

dlouho jsem nic nepsala, ale snazim se aspon cist :slight_smile:

dneska jsme meli kontrolu a mame zase dobre zpravy - doktorka dokonce rekla, ze kdyby nevedela o co u nas slo, ze by ted nic nepoznala a pry o moc lepsi uz to byt ani nemuze :grinning: holcicka roste jak z vody, porad predbihame o tyden a uz vazime asi 2500 g. ukazali nam oblicejik na 3D - a musim rict, ze je to baculka a ma tlustoucke tvaricky, takze je videt, ze se ma dobre :dizzy_face: byla jsem uplne nadsena, protoze uz jsem nevidela ksichtik miminka pres 2 mesice, strasne se na ni tesim!!

Marsie - pekne brisko, ale porad je hezky malicke (aspon ve srovani s mym :confounded: )
25. zář 2009 ve 22:26  • Odpověz
achoj mari, dobrý zprávy :dizzy_face:
25. zář 2009 ve 22:31  • Odpověz
ahoj holky-same dobre zpravy!!gratuluju, krom teda te materske... :unamused:
26. zář 2009 v 07:54  • Odpověz
Dobré ráno,Mari super zprávy! Marsie,takže Klárka...pěkné jméno. Já sem opět přes víkend sama...přítel je v práci. U nás sou hody ale nějak to neprožívám tak jedu odpolko na grilovačku k našim.
26. zář 2009 v 08:31  • Odpověz
dobré ranko :slight_smile:

teda já měla noc, ve dvě jsem se probudila, protože se mi zdál nějakej blbej sen, pak jsem dostala šílený křeče do bříška, který s menšíma přestávkama trvaly skoro dvě hodiny, v těch přestávkách mě okopával prcek žebra... no dílo :frowning2: usla jsem někdy kolem pátý... a ráno mi zničehonic začala týct krev z nosu... tak jsem zvědavá, co mě dneska ještě čeká...
26. zář 2009 v 09:35  • Odpověz
dobré ránko!
Taky jsem měla příšernou noc, nejdřív jsem snad 2 hodiny nemohla usnout, bolí mě žebra, tentokrat spíš vzadu! a jeste trochu kašlu tak při každém zakašlání umírám bolestí! No hrůza........ a ta žebra bolí i na dotek.... me to mimčo drtí :confounded:

Marsie: a kde je Mothercare na severni morave??? U nas tady nikde poblíž ne, nevím, jestli nekde v ostravě?
26. zář 2009 v 10:18  • Odpověz
evi ahoj

já jsem se už dávno dívala na stránky mothercare a našla jsem jen prodejny v praze, kdyby aspoň v brně, už bych tam byla... škoda
26. zář 2009 v 10:51  • Odpověz
evatk: takže máme po ptákách :slight_smile:

marsie: Já si tu deku jakoby objednala v jednom obchudku tady, měli jim přivezt zboží, normálně ty dečky nemívají, ale že se zeptá dealera... tak tam v úterý jdu. Jinak bych ji musela objednat z netu, zas to poštovné no...... když dečka stojí 170,-Kč, tak škoda další stovky.... uvidim ještě.
26. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz
Ahoj holky...

mari: moc moc gratuluji k dobrým zprávám :slight_smile: jen tak dál

Marsie a ostatní: o jakých dečkách to mluvíte? něco spešl? nedělám si iluze, že by to tady u nás měli, ale aspoň ať jsem v obraze :grinning:
marsie: v klidu, já taky žádné poslíčky ještě nemám, teda aspoň myslím, ani nevím, jak to poznat :sunglasses:

My dnes využili hezkého počasí a zajely na výlet do obory na bílý jeleny :slight_smile: a pak na slavnosti, teď jsme přišli, takže jsem si chvilku šoupla nohy nahoru a pak mě čeká žehlení :frowning2: fuj
26. zář 2009 v 16:07  •  2 děti  • Odpověz
ahojky - to je dneska krasne co??? si lebedime na slunicku :dizzy_face:

marikap - holka, ani nevis, jak rada to vse slysim!!! takze to vypada, ze je vse v poradku jak ma byt -moc gratuluju a jsem rada,ze to tak dopadlo!!!! jen proste holcince to trochu dyl trvalo, no .. :wink:

monter - nesmutni! sama .. vyraz treba privitat Papeze :grinning:

jonkar - neboj , nic to neni je to jen prekrvena sliznice - ja krvacim z nosu tak od 23t... uz jsem byla s tim i na ORL - vypalili mi ty zilky a stejne to tece dal... takze vydrz prtka!

evit - ajaj .. no holka nevim, jak pise eva - koukni na web .. jinak jsou v praze asi tri ..
26. zář 2009 v 16:08  • Odpověz
evita - no tak to jsi udelala dobre a za ty prachy to ber.. v tom mothercare je maji asi za petikilo.. mozna i vic...

reant - jsou to deky s dirkama, ze se dite neudusi, kdyz to na sebe pretahne.. jsou super i na leto do kocarku...
ty jo, kde maj jeleny?

ja ted dovarila obedo-veceri luxusni cinu s italskou zeleninou a ryzi z vietnamskyho hrnce - sem zvedava, dnes ma hrnec premieru - a jdeme papat na zahradku - musime si to pocasku jeste uzit!!! pak uz budou jen plyskanice :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. zář 2009 v 16:20  • Odpověz
renat: bavíme se o háčkované dečce pro mimi, mám v albíčku...

dneska je tam krááásně...... byla jsem na pidi procházečce, ale ted jsem doma, uklízela jsem, peru třetí pračku a pač to hezky schne tak večer budu žehlit, mužíčka mám na odpolední.....

holky, máte kojící polštář? a jestli jo, jak velký a s jakou výplní??? se dívám na netu, a nevím jaký vybrat....
je to užitečné?
26. zář 2009 v 16:56  • Odpověz
evi já to zatím zkusím bez něj a když tak pak uvidím, stejně tak s nosítkem či vakem, lehko se to pak dokoupí, lepší než kupovat hned a pak přijít na to, že se mi líp kojí bez něj... průzkum jsem si žádný nedělala mezi známýma apod., protože to je individuální, každému sedí něco jiného, něco zas může být módní záležitost... uvidíme
26. zář 2009 v 17:24  • Odpověz
Holky, děkuji za informaci, evit jukla jsem hned do alba a teda taky přemýšlím...juknu, zda ji u nás mají...
i na to léto je fakt super (takže pěkně děkuji, zas se peníze pokutálejí :confounded:

marsie: na jelenech jsme byli v Žehušicích v oboře (rarita - bílí jeleni :slight_smile:

evit: kojo polštář zatím taky nepořizuji, kdyžtak se pak uvidí. máme doma takový ty tvarovaný, je uvnitř hezký žlábek, tak to zkusíme s ním...
26. zář 2009 v 17:33  •  2 děti  • Odpověz
evatk: no jasně, uvidíme. Objednat se to dá každopádně kdykoliv a za chvíli to máš doma. Nebo koupit v obchodě... Spíš sonduju zatím.
Každopádně podle videa, které jsme včera zkoukli na kurzu, tak je potřeba polštáře, jakéhokoliv aspoň a uvažuju, že nemám doma pořádný polštář, takové ty z ikea co mám na gauči v obýváku jsem z dutého vlákna, jsou moc měkké na podepření mimča ke kojení, tak aby to bylo pohodlné a nebolela nás ruka ..... tak uvidím ještě no.
26. zář 2009 v 17:34  • Odpověz
evit: nebylo to DVD od Bepathnenu?? (že to sponzoroval? my nějaké dostali, ale přiznám se že jsem ještě nekoukala.
26. zář 2009 v 17:35  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.