• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Teda co to tu čtu??? :astonished: Orlíku! Obrovská gratulace, holky! Co tak najednou? Chceme podrobnosti!!! Každopádně ať se Terezce daří a ať se jí tu na tom světě líbí! Je vážně moc krásná!

Marika - Tobě jsem zapomněla pogratulovat k výborným zprávám vaší rybičky! To jsou vážně skvělé zprávy!

Marsie - máš ještě něco jinýho, na co jsou chlapi dobrý? nohu jsem se naučila si v křeči natahovat sama, tak jen abych věděla, jestli muže skutečně potřebuju.. :wink:

nejdete zítra někdo do podolí?
28. zář 2009 ve 22:07  • Odpověz
:slight_smile:))) jahod - no, to je jeho jednina participace na mem tehu :grinning: tak asi me to dojalo :grinning:
- ja jdu az ve ctvrtek...
jahod - kolik te proaim staly ty golfky??

saze - musime vydrzet, podivej uz to zacina padat ... :confused:
28. zář 2009 ve 22:11  • Odpověz
marsie - golfky po slevě 4.192,-; no, pokusím se tvářit, jako že tvé dojetí chápu.. :wink:
28. zář 2009 ve 22:15  • Odpověz
Jahod - diky :slight_smile: co tvoje zdravicko?

taky mivam krece v noci a je to fakt velka bolest, jenze muj chlap na to nejak nereaguje, takze si musim poradit sama.. a jeste me boli poranu klouby na rukou :grinning: to asi bude tim, ze cele dny pletu
28. zář 2009 ve 23:20  • Odpověz
Klidně, holky, skuhrejte! Mně je třebas to obtížný dýchání taky hrozně nepříjemný- snad kolem 37tt by měl prcek klesnout do pánve a mělo by se uvolnit místo žaludku a bránici.
Výhodu to ale má, že skoro nejde jíst- jsem zjistila, že už rozhodně nepřibírám- jinak bych se už asi musela vozit na trakařu, protože bych se neunesla:slight_smile:
Jinak jsem hrozně natěšená na info od Orlika :dizzy_face: :dizzy_face: Ale to asi my všechny- báby zvědavý
28. zář 2009 ve 23:21  • Odpověz
Křeče máte v nohách? V lýtkách?To jsem taky měla (i v chodidlech- no vlastně skoro kdekoli na těle :dizzy_face: )- bylo to hnusný- nějak to ale samo přešlo- teď už jen tvrdne břich :unamused:
28. zář 2009 ve 23:23  • Odpověz
Gratulace k mimču (a ano, také jsem doma předvedla etudu na téma "něco takového já přece v břiše mít nemůžu, takové veliké a hotové dítě :grinning: ). Je krásná! :dizzy_face:

Jahod - třeba mně dneska muž upekl buchty. Eště že jsem si ho vzala! :sunglasses: Akorát jsem už vážně hotová ze zateplování baráku - pořád hluk a máme zatemněno, aby nám páni Ukrajinci nezízali do oken. A teď ještě navíc budu muset přísně dodržovat vycházky, končí mi období, kdy platí zaměstnavatel, takže jsem se spoléhala na to, že ví, že opravdu nejsem na nemocenské proto, že mi to připadá jako vynikající způsob trávení času... Což se sociálkou jaksi raději dodržovat na pětiminutovky. Takže teď 10-12 a 14-16, jestli mi tady zase začnou vrtat za oknem, tak ňa jebne :angry:
28. zář 2009 ve 23:58  • Odpověz
ahoj holky, tak jsme prezily dalsi den-ja a moje bricho-dneska uz je rozhodne lip...vcera to byl fakt blby napad jit na houby do hor...jsem si rikala, jak nejsem fit, no evidentne nejsem... :unamused:
dneska dopo jedem s Jenikem zkontrolovat zuby-to zas bude akce... :grinning: ted se sice smeju, ale to prejde... :pensive:
mimi od orlika je moc hezoucke-uplne jsem zvedava a na druhou stranu fakt zacinam mit strach, jake to vlastne bude... :astonished: asi si zacnu pomalu balit veci do porodky-picha me pro zmenu nejak dole...
rivka-tak to be me asi taky kleplo...
kvak-to se mas, ze uz nejis, to ja mam pocit, ze musim porad neco do sebe tlacit, pac je mi furt nejak divne-a to jsem si rikala, jak u tohoto tehu malo pribiram...jezisku....
29. zář 2009 v 07:43  • Odpověz
Ahoj, ja som písala večer nezmysly, som chcela napísat nové miminko a nie prvé...už sa blížili do finále a začína mi hrabat, sa nechcem vidiet týžden pred termínom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2009 v 07:50  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
Orlíku obrovská gratulace k Terezce, je nádherná a veliká :slight_smile:

Holky já taky zápasím, křeče mám v rukách a v nohách a včera mě tak tvrdlo břicho, že jsem myslela, že pojedu na pohotovost, večer se to zklidnilo tak se mi ulevilo.

Jinak stále nám voda neteče :frowning2: ani kapička, kdybych měla kam tak se na nějaký čas odstěhuji. Je to hnus, Evka ještě k tomu dostala mensky tak chudera bez vody trpí .
29. zář 2009 v 08:04  • Odpověz
Brý ránko :wink:
To byla fuška vás dočíst :astonished:
Orliku, moc gratuluju, už teď je to kočka s modelkovskýma mírama :wink: Ať spokojeně ve zdraví roste :wink:
Asi bych teda měla sbalit už tu tašku do porodky, co? :sweat_smile: Ale já ještě musím 3 týdny počkat na manžu, než se nám vrátí :pensive:
V sobotu jsem zvládla třídní sraz po 15. letech ze ZŠ a brouk bude asi velkej pařmen, páč jsem se vrátila až ve 3 v noci, takže jsem nepíchala noční inzulín a ráno byl cukr úplně v pohodě :sweat_smile: :grinning: Maminka byla teda značně "jetá" :grinning:
29. zář 2009 v 08:29  • Odpověz
Orlik: :dizzy_face: jůůůůůůůůůůůůůůůůůůů velikánská gratulace ke krááááásnééééééééé holčičce!!!!!!!!!!! :slight_smile: Jakto, že se narodila tak brzy, bobeček maličkej?????????? Je úžasná a gratuluji a závidím, že máš porod za sebou!!!!!!!! Těšíme se na podrobnosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hodně zdraví Tobě i miminku!!!!!!!!!!!!!!!!

Holky, to teď fakt letí........... Kdo to říkal, že je čas na chystání tašky do porodky???!!!!! :confused: :confounded: :grinning: Může to přijít teď už fakt kdykoliv!!!!!!!!!!!! :confused: :zipper_mouth:

Je to neuvěřitelné, já určitě nemůžu mít takového nádherného velkého bobka v břiše!???????!!!!! :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Nechápu nic, zázrak!!!!!!!!!! :dizzy_face:
29. zář 2009 v 08:39  • Odpověz
Dobré ranko, to je krása vstát a nejít hned do práce - jsem ještě v županu a snídám... :sunglasses: za chvilku si dám vanu a pojedu do podolí vyzvednout si novou píchačku na ten noční inzulín. Ale práci jsem si vzala na doma, takže zas až tolik si tu mateřskou užívat asi zase nebudu..
Marika - já jsem v pohodě, je mi dobře, jenom ten cukr, ale co, každá máme něco. :wink:
Rivka - nech si napsat od příštího týdne (nebo kdy máš ten den kdy se to láme) už mateřskou, nebudeš muset dodržovat žádné vycházky a když zvážíš to, že od ledna nám jí skrouhnou, tak se to asi vyplatí co nejdřív.. i když teda nevím, jak velkou máš nemocenskou.. no, zvaž to.
Spaaget - máš můj neskonalý obdiv! Ve 3 v noci? Já jsem v devět totálně tuhá.. :grinning:
29. zář 2009 v 08:50  • Odpověz
Jahodarko - oni nám ji skrouhnou? Já myslela že to z janotova balíčku vypadlo?
29. zář 2009 v 09:32  • Odpověz
Jahod - už to vidím že nevypadlo.
29. zář 2009 v 09:38  • Odpověz
Dobré dopolko,Orlik velká gratulace k Terezce...je nádherná. Co se stalo že tak pospíchala na svět?
29. zář 2009 v 09:42  • Odpověz
Jahod - to udělám, ostatně jdu už 2. - tedy podle toho, co doktor minule říkal :slight_smile: Ale on i týden s vrtačkou v zádech je na Bohnice :sweat_smile: Už to mělo být hotové, ale stavební úřad (nebo kdo) se zabejčil, že prý ve spárách touží hnízdit rorýs, takže žádné zateplení letos nebude. Co s tím udělali, netuším, nakonec zateplujou o měsíc později, takže už holt nejsem v práci (i když já jsem stejně často byla doma kvůli těm nočním)... A bude se mi hůř uklízet (holt generální úklid počká, až tu nebude tak prašno), ale co už. Teď prahnu jenom po světle, tři měsíce máme okna zadělaná balicím papírem :rolling_eyes:
29. zář 2009 v 10:19  • Odpověz
Dobré ráno, zařizuji narychlo nějaké věci v Táboře a odpoledne se vracím za Terezkou do Písku.
Moc děkuji za gratulace. Zrovna jsem volala do Písku - Terezka zvládla dýchání bez podpory, ubírají jí dávky infuze, jen malinko zežloutla (tak si dá možná solárko).

Podrobnosti našeho rychlého příchodu na svět:
Ve čtvrtek mi v práci půl 12 praskla voda. Odjela jsem do táborské porodnice, tam mě vyšetřili a záchrankou poslali do Písku (v Táboře nemáme oddělení pro nedonošené děti). V Písku mi nasadili infuze, aby oddálili porod a kortikoidy pro dozrání plic. Doufali, že se porod podaří o několik dnů odsunout. Nepodařilo se, v pátek v 5 ráno se ozvaly první kontrakce (na monitoru samozřejmě nebyly vidět), ale byla jsem otevřená na 4cm, za hodinu už na 8cm. Volala jsem partnerovi, aby vyrazil. Paní doktorka tipovala, že porodím během dopoledne. Následovaly asi 3 větší kontrakce a já jsem říkala doktorce, že už musím tlačit. Nechtěla mi věřit, ale už byla vidět hlavička. Asi na 6 zatlačení byla Terezka venku. Při předčasných porodech nastřihávají prý vždycky, ale Terezka se drala ven moc rychle, že mě zvládla pěkně potrhat. Na chvilku mi ji dali pochovat - nejkrásnější zážitek v mém životě. Tatínek bohužel dorazil, až když mě šili. Terezku mi ukázali asi za hodinku v inkubátoru.

Porod byl hodně rychlý, upřímě se přiznám, že to bolelo. Ale když pak držíte to svoje miminko v náručí, okamžitě na všechnu bolest zapomenete. Nebojte se toho, zvládnete to. Jste na to přeci 2.

Terezka je zatím v inkubátoru a krmí ji umělým mlékem z lahvičky. Když jsem ji včera viděla bez všech těch hadiček, tak se mi spustilo mlíko a začala jsem odstříkávat. Až Terezku vyndají z inkubátoru, budeme ještě nějakou dobu v Písku, ale už spolu na pokoji. Odhadují, že by nás mohli pustit tak za 2-3 týdny. Rozhodně domů chvátat nebudeme, ať máme jistotu, že je vše v pořádku.
29. zář 2009 v 10:41  • Odpověz
Orlíku - moc na tebe všechny tady myslíme a Terezka je opravdu nádherná ženská.
29. zář 2009 v 10:56  • Odpověz
ja jsem fakt tehotna - prave jsem se u toho Orlikovic popisu normalne rozplakala :pensive:

orliku - teda az na ty stehy ti celkem zavidim takovouhle rychlovku ... desi me zpravy, jak nekdo rodil 12, 15 hodin. Hlavne ze jste obe v poradku a s tim pobytem v nemocnici je to rozumne... jen se musite holky zazasobit dobrutkami - chudak monterka taky hladovela nez ji prisli proviantaci :wink:
29. zář 2009 v 10:58  • Odpověz
Ahoj holky,já si taky nedokážu představit,že mám v bříšku,tak velikou princeznu,a že i v tom břiše takhle krásně kouká.Tak já nevím některá píšete o křečích,poslíčkách a já nemám nic myslela jsem,že mám poslíčky a byly to prdy,no a břicho mi neztvrdlo ani jednou.Myslíte,že je to tím,že je maličká pořád napříč?Nebo mi někdo říkal,že nemůžu předčasně porodit,protože není otočená hlavičkou,ale je napříč,že mi netlačí na ty cesty porodní a že to nejde já myslím,že je to blbost ne?Když je napříč,tak má taky málo místa a může se rozhodnout jít ven.Já nevím,někdy si připadám divná celý noci i dny klidně spím,bříško mi netvrdne,poslíčky nemám,a k tomu se malá nijak extra u mě nehýbe,jen když musí.

Každopádně Terezka je úžasná a přeju Ti,aby Vám dělala jen a jen samou radost beruška malá.
29. zář 2009 v 11:15  • Odpověz
Marsie - já se také rozbrečela
29. zář 2009 v 11:19  • Odpověz
no, zuzu klasik by rekl "stastna tot zena" bud rada, ze te nikterak neuzurpuje!! a neboj, mala se vcas otoci, dyk mate jeste cas :slight_smile:))
29. zář 2009 v 11:28  • Odpověz
Orlik: no to je teda stooooooooooooryyyyyyyyyy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: taková rychlovka!!!!!!!!!!!!! A jakto, že praskla voda?? Bylas nějak přepnutá? Něco namáhavého jsi dělala? Přeci to nemůže přijít jen tak!!!!! :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: (já vím, že může! :wink: ) jakože třeba podle čípku to nevypadalo na předčasný porod? Zajímavé..... Dnes to řeknu muži, že od teď kdykoliv můžem rodit :sweat_smile:
29. zář 2009 ve 12:03  • Odpověz
orliku-moc hezky pribeh-hlavne, ze je to happy end!! :wink: :slight_smile:
roztrhnuti znam-Jenik se taky tak vyhrabal ven-porod trval 2 hodky a siti hodinu-fuuuj,ale uz je to pryc, na to spatne se da celkem rychle zapomenout-nekdo hned, nekdo treba 2 roky :grinning: :wink:
uz jsem si pomalu zacla balit tasku-po vcerejsim vylete a po precteni teto diskuse neni na co cekat :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
29. zář 2009 ve 13:22  • Odpověz
krem - ja uz mam taky sbaleno... jak rikam stesti preje pripravenym :wink:
29. zář 2009 ve 13:26  • Odpověz
takže konečne dnes som sa rozhodla začat prat vecičky, kupit kojíci podprdu, pripravit veci do porodky, lebo vidím, že to fakt može prist každú chvílku
ked som bola tehu s Nat,tak som sa strašne bála, aby mi nepraskla voda niekde mimo domu, mhd a podobne, naštastie sa to nekonalo

inak holky pražandy, už by sme sa mohli dohonut na nejakom tom stretnutí dokým sme schopne sa hýbat...
29. zář 2009 ve 13:31  • Odpověz
Orlíku - teda takhle rychlej porod fak závidím.. i když já jsem si teda naplánovala překotnej.. :angry:
Balení do porodnice, jo? Vím, že už se to tady mockrát psalo, ale co že si to mám zbalit?
Já byla v tom Podolí, jsem teda pěkně na..... Doktorka měla dovolenou, takže mi to tam měla nechat připravené (sadu pro ten noční inzulín). Po hodině a půl čekání mi protivná sestra z vedlejší ordinace vrazila bez jakéhokoliv vysvětlení do ruky sadu s mým jménem (zkomoleným) a nápisem 6-8 jednotek na noc.
Když jsem v autě krabičku rozbalila, zjistila jsem, že v ní je pero a jehly, ale už ne inzulín. Takže nejen že nevím jak si co mám píchat a jak se o sebe starat, ale ještě navíc nemám inzulín.. a teda rozpětí 6-8 jednotek mi přijde dost velký, na to abych si to rozhodla sama. Co dodat...
29. zář 2009 ve 14:15  • Odpověz
Teda Orlik ten rychlí porod ti závidím. Teď sem došla z ultrazvuku a malý odpovidá 35tt a váží 2440g.
29. zář 2009 v 15:38  • Odpověz
Ahoj, o víkendu jsem neměla čas nahlédnout a teď jsem v šoku z Orlika, moc moc moc gratuluji :dizzy_face: :dizzy_face: Terezka je krásná :slight_smile: :slight_smile:
Já jsem dnes byla na druhém monitoru a nález nulový, příští týden jdu zase :wink:
29. zář 2009 v 15:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.