• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
holky, nemáte pls některá seznam věciček, které potřebuju na mimi? už bych to asi měla začít dávat dohromady, když vás tak čtu a vůbec nevím co mám ani co mám mít.. :sweat_smile: já jsem vážně zoufalec..
29. zář 2009 v 15:45  • Odpověz
Seznam nemám, u prvního dítěte jsem koupila kde co - většinou zbytečně, a teď jsem koupila před pár měsíci to co jsem si myslela, že nezbytně potřebujeme a od té doby jsem se na to nepodívala a vůbec se mi to nechce řešit, co mám, to mám :wink:
29. zář 2009 v 15:50  • Odpověz
Jinak k tomu porodu, nám se Beatka narodila 3 hodiny po prasknutí plodové vody, taky se tlačila ven neskutečnou rychlostí až v posledních 45 minutách, o to víc to bylo bolestivé....raději si chci "užít" dělší porod :sweat_smile: Má první věta po jejím narození byla "nikdy více" :grinning: Ale po šestinedělí jsme už řešili druhé dítě a nechali to osudu :grinning: :grinning: :grinning:
29. zář 2009 v 15:52  • Odpověz
Orlíku, tak to bylo fajn rychlé, ale zase se malá torpédovala, tak tě rozpárala...
Já jsem nějaká mimo, byla jsem dnes na kontrole, předevčírem jsem večer hodně krvácela, bylo to po sexu, ale asi do dvou hodin to přešlo, tak jsem si říkala, že vydržíme do dneška a doktorka nás prohlédne.
No a ona říkala, že to vypadá na potíž s odlučující se placentou- čípek je totiž naprosto klidný, nález nulový, nikde nic, co by mohlo způsobit takhle hustý krvácení- navíc jsem krvácela i trochu krevní sraženiny (odpustte naturalismus, ale takové ty kousky, co bývají při silný menstruaci). Takže jsem poslaná zítra na přezkoumání k Apolináři a udělají mi UTZ placenty, jestli náhodou není blízko vchodu a neodlučuje se.
Dívala jsem se, co o tomhle problému píšou na netu a fakt mě potěšili- buď císařák nebo při porodu dávat pozor na vykrvácení matky a hypoxii plodu a pak je možný i vaginální porod- no bezva :unamused: :unamused:
29. zář 2009 v 16:14  • Odpověz
Kvakul, ten popis fakt vypadá jako problém s placentou, ale nenech se vystrašit, uvidíš co ti řeknou, hlavně aby to nic nebylo...
29. zář 2009 v 16:17  • Odpověz
Já právě žádné krvácení, ani špinění neznám, vůbec se mi těhotenské neduhy vyhýbají a pak rupne voda a je za chvíli po všem. Já to začínám spíš snášet hůře psychicky, že nevím, kdy co bude, jak to bude probíhat...
29. zář 2009 v 16:20  • Odpověz
teď jsem si uvědomila, že nemám tu sadu do kočárku, ale není zbytečná, když stejně hned zkraje budeme mít fusak a deky fleecové mám? asi jo...
29. zář 2009 v 16:45  • Odpověz
:slight_smile:)) holky, seznam ja mam, muzu vam ho poslat.... kdo chcete (jahod, ty uz ho mas v IP)
29. zář 2009 v 16:55  • Odpověz
marsie pošli, ještě pro jistotu zkontroluju podle jiného zdroje
29. zář 2009 v 16:56  • Odpověz
marsie - mě prosím také díky moc
29. zář 2009 v 17:01  • Odpověz
doufám, že nezjistím, že mi něco chybí... už se mi ani nechce nic vybírat :wink:
29. zář 2009 v 17:02  • Odpověz
taky mám holky seznam a rovnou i ceny kolik jsem za co dala :slight_smile: dostala jsem ho od jedné holčiny jejíž klučina se narodil přesně před rokem v listopadu
29. zář 2009 v 17:05  • Odpověz
orliku, kouknu po delsi dobe a hura, mame dalsi miminkio, super, zes mela porod tak rychleju, mala je krasna a snad budete íobe brzy spolu doma!!

hoolky a co vy ostatni, jste jeste cely?..nemam cas docitat, tak snad se mate vsechny dobre!
29. zář 2009 v 17:06  • Odpověz
marsie, posles mi taky ten seznam, pls?...ja jeste nemam nic priípravenyho, tak at to nemusim dlouho dohledavat, diky moc
29. zář 2009 v 17:08  • Odpověz
saronka já jsem si taky psala ceny položku po položce, neb mám ráda pořádek a jde mi z celkové sumy hlava kolem, nepsat si to, tak bych si myslela, že jsem se musela někde seknout, ale je to tak, peněz a peněz... :fearful:
29. zář 2009 v 17:23  • Odpověz
evatk: sadu do kočárku taky ted nebudu kupovat, na zimu je fusák a mam taky fleece deku. Sadu koupím až na jaře, až to bude aktuální......
29. zář 2009 v 17:38  • Odpověz
tak to mate poslane ... nezapomente takove to prohlaseni otcovstvi, vy kdo nejste vdane..
29. zář 2009 v 17:47  • Odpověz
marsie - jsi poklad!!! děkuju! ten seznam je krásně udělanej, podle toho to snad zvládnu i já.. :sweat_smile: ale ještě bych potřebovala něco jako seznam co mám mít pro mimino obecně i na domů a tak.. máte někdo? :sweat_smile:
kvakul - to zní fakt děsivě, doufám, že nechodíš do práce?!
29. zář 2009 v 19:46  • Odpověz
jahod já jsem si ho napsala z těch odkazů, viz výše, akorát jen rukou a po vyškrtání vyhodila... ale ty na těch odkazech jsou celkem použitelné si myslím
29. zář 2009 ve 20:17  • Odpověz
jahod - ten mam taky :wink: - poslu ti i ten ... cervenejch veci si nevsimej to je co mi jeste chybi :wink:
29. zář 2009 ve 20:26  • Odpověz
já furt přemýšlím, jestli mám pro malou na cestu domů brát i fusak - kombinézu mám pro tyto účely ne úplně zimní, ale připadá mi dost teplá...+deka v několika vrstvách, bylo nám na kurzu řečeno, že nám mimčo na cestu oblečou sestry, tak bych nechala na nich, jestli ho použijou, poradila bych se, ale dneska mi manželův bratranec řekl, že si teďka před pár dny oblékali malého sami, že byl problém sestru vůbec sehnat, když odcházeli...
29. zář 2009 ve 20:33  • Odpověz
Evi, pri odchode z porodnice som si Nat obliekala sama, ono je tam vždy taký chaos, že sestry určite na to nemajú čas
dnes som konečne oprala 1.várku vecičiek :slight_smile:
29. zář 2009 ve 20:36  • Odpověz
lullka no mě to přišlo divné, ale takto nám to řekla... - manžel předá sestrám autosedačku s věcma pro dítě a sestry nám pak mimčo donesou oblečené v autosedačce... přitom se už v porodnici budem starat o malé samy, tak nechápu, proč najednou by ho měly oblékat sestry...
29. zář 2009 ve 20:40  • Odpověz
evi - uvidis jaky taky bude pocasi .. udelej hromadku pro manzu (stejne pisi, ze se to tam nema predem nosit) s fusakem a i s kombiné a uvidis co pouzijete :wink:
ja mam v okoli klasicke dva protipoly - kamosky a vsichni rikaji, ze se nema mimi moc balit a uchylnou rodinu, ktera by na nej navlikla 3 berany ..

jen vy vite jak se tam zandava ta autosedacka? ja teda vubec, ted jsem zjistila, ze to vozit ve predu nemuzu kvuli airbagu.. nebo ho musim dat vypnout... stejne asi musim udelat predem zkousku
29. zář 2009 ve 20:43  • Odpověz
ono je to možno vo vašej porodnici tak, v Podolí ti povedia, že za hodku musíš odist a stále chodia pozerat, že či tam ešte okupuješ pokoj- teda aspon v mojom prípade to tak bolo
29. zář 2009 ve 20:45  • Odpověz
Lulka to je šílený jako hodinu před odchodem mi jako řeknou jo..tak to jsem zvědavá jak pro más manžel bude moci dojet.. no holt počkáme ve vestibulu no...
29. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz
Saron, ona bola nedela, vela rodičiek a asi potrebovali rýchlo volný pokoj...mne to až tak nevadilo, som bola rada, že po 7.dnoch konečne z tade vypadnem domov :slight_smile:
29. zář 2009 ve 20:52  • Odpověz
marsie: autosedačka se nesmí dávat dopředu, kvůli airbagu. Prý vůbec. Ale kámoška má airbag vypnutý, má od toho papír, tak prý tam malou vozit může. Já nevím.Nehledala jsem to v zákonech.
My budem dávat autosedačku = vajíčko dozadu, a to proti směru jízdy. Na každém tom vajíčku máš návod, jak provlečeš bezpeč.pás autosedačkou,aby byla upevněna řádně a bezpečně. Určitě si to předem zkus. Některá auta mají krátké pásy a holčiny mají dost problém tam autosedačku přidělat. My už to vyzkoušeli a je to OK.
Já když pojedu sama s mimi, tak mám sundavací přední sedačku (tu spolujezdcovu), tak ji budu mít sundanou, abych případně na mimi lépe dosáhle nebo viděla. POkud pojedem i s manžou, budu sedávat vzadu.

evatk: já budu brát více oblečení a podle počasí se uvidí. Určitě bude rozdíl, když bude venku 10-15 stupnů nebo kdyz bude mrznout. Budu mít nachystané pro manžela vajíckou s taskou s vecma pro mimi a fusak do autosedačky, ten flaušový emitex. Velký fusák bych nebrala, pokud nebude minus 20 stupnu. A stejne potrebujes mit mimi v autosedacce a to tam davat s velkym fusakem asi bude fuška. I kdyz to podle obrazku jde. Ale ja budu mit jen ten autosedačkový. A normal fusak jen do kočárku.
29. zář 2009 ve 20:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.