• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
to snad reknou dopredu, ne? Lulko? si predstavuju, ze ti reknou, ze te zitra propustej nebo ne?
29. zář 2009 ve 20:58  • Odpověz
marsie vezme toho víc a pak to vytřídím, doufám, že se mnou bude na pokoji nějaká zdatná zkušená mamina a poradí... nebo to třeba už nebudu tak řešit, teď mám čas přemýšlet nad blbostma a radši se zeptám teď tady vás, než pak sester, si budu připadat jak tele

štelování autosedačky musí manžel nacvičit... už jsem do ní i ten fusak dala, bylo potřeba tam prostříhat dírky na pásy, tak ať jsem "ready", asi použijeme tu základnu a sedačka se pak nacvakne, ať u porodnice nezmatkujem, a stejně tak montáž hluboké korby na kočár, zatím nám dolů stojí sporťáček a hluboká korba je zabalená v igelitu
29. zář 2009 ve 20:59  • Odpověz
evatk: tak kočár nebudeš brát rovnou do porodnice, ne? :slight_smile: Já jen to vajíčko, příp. podvozek, kdybychom se někde stavovali něco zařídit.

Nám na kurzu říkali, že je třeba vyzvednout den po narození rodný list dítěte, a to na místním MěÚ, a donést do nemocnice, aby měli rodné číslo miminka a mohli provádět veškerá vyšetření atd. Plus kontakt na dětskou doktorku, kam pak zašlou výsledky různých vyšetření....
29. zář 2009 ve 21:03  • Odpověz
ježkovy oči! to toho nemám!!! :confused: to teda abych pomalu začala..
holky, dneska jsem byla s autem v servisu a zrovna jsem se ptala na ten airbag. u některých aut jde prý vypnout (nějaké tlačítko) ale u většiny aut to sami neuděláte, tzn. buď se dá dodělat tlačítko na vypínání a zapínání nebo vám autoservis na dobu, kdy budete vozit mimi vepředu přední airbagy vypne natvrdo - tak to budu řešit já.
29. zář 2009 ve 21:07  • Odpověz
Nám v porodnici řekli o odjezdu domů asi 1hod předem, bylo všude plno a třetí den všechny propouštěli :wink:
29. zář 2009 ve 21:09  • Odpověz
evi ne to určitě nebudu :grinning: , jen jsem se zmínila, že je taky potřeba to naštudovat
s tím rodným listem teda hledím - mě dali u dr. papír, kde stojí, že je k vyzvednutí 3.prac. den po narození... ale dám tam raději i tu adresu dr., měla jsem jen jméno a tel.č.
29. zář 2009 ve 21:10  • Odpověz
Marsie, Natalka sa narodila v pondelok ráno- ja som bola do druhého dna na jipce a nosili mi ju každé 3.hodiny na kojenie
v utorok okolo obeda ma dali na normálny pokoj, Nat mala žloutenku a ja som bola po císaři, takže som ju k sebe na pokoj dostala až v sobotu(stále mi ju nosili na kojenie)- to som už počítala, že rovno pojdeme domov, ale mala ešte nejaké zvýšené hodnoty bilirubínu(či ako sa to volá a píše, týka sa to žloutenky) takže ostávame- našťastie to bolo len do druhého dna
čakali sme na vizitu a okolo 10.hod sa konečne dotrepali a počula som krásnu vetu- že možeme domov, ja som sa od šťasita normálne rozplakala, že konečne možeme s tým mojím malým koblížkom domov
potom sme sa museli rýchlo zbalit, ja som teda už s tým počítala, že by sme išli domov, takže som len malú obliekla a manža tam bol za chvilku ( máme to 5.min od baráku) hne zastúpili uklízečky a pripravovali pokoj pre ďalšie maminy
dlhú dobu sme ale čakali na zprávu, čo vždy dávajú pri odchode z porodnice, ale to mi už bol jedno...
29. zář 2009 ve 21:13  • Odpověz
ahoj holky,
tak jsem vás trochu dočetla.
orlíku, moc gratuluju k Terezce. Je opravdu krásné miminko a na 34tt celkem velká. Přeji vám hodně zdravíčka a malé krásný vstup do života.
29. zář 2009 ve 21:15  • Odpověz
Tak zasílání výsledků vyšetření z porodnice dětské dr. je krásná teorie, ale bohužel v praxi nikdo ty výsledky dětské dr. neposílá. My jsme byli u dětské dr. poprvé ve 3 týdnech a dr. vystaví zdravotní a očkovací průkaz, to je tak vše. Jinak v porodnici vystaví otci nebo někomu jinému takový "doklad" o narození dítěte a s tím se jde na matriku, kde vystaví rodný list.
29. zář 2009 ve 21:15  • Odpověz
Rodný list taky nemusí být v době propuštění z porodnice ani vystavený, RČ se pak dodatečně doloží.
29. zář 2009 ve 21:17  • Odpověz
holky, od poslednej kontroly som zo toho tehu nejaká prešlá, strašne sa teším na malého, ale čím viac sa to blíži, tak som fakt mimo
chcela som skusit prirodzený porod, už som bola na to psych.pripravená a ten náš klučina je stále otočený naopak, take to vyzerá na císaře, takže sa zase pripravujem na tú variantu a ked sa s tým zmierim, tak sa určite otočí- ja som zo toho fakt zmetená :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2009 ve 21:22  • Odpověz
Lullko, já už chodím od minulého týdne každý týden na kontrolu a na monitor a jsem taky nějak mimo, hlavně kvůli tomu, že čím více se to blíží, tím více jsem psychicky nepřipravená na tu změnu a vůbec na porod, vůbec se mi do toho nechce, ale stejné pocity jsem měla u Beatky, je možná i dobře, že se narodila o týden dřív. Abych řekla pravdu, myslím, že to teď dopadne stéjně, že do poslední chvíle nebudou žádné příznaky a budu v pohodě a nakonec se narodí dřív...
29. zář 2009 ve 21:25  • Odpověz
beranek: tak v každé porodnici je to očividně jinak, u nás to chtějí takhle s tím rodným listem / číslem...... :rolling_eyes:

lullka: vydržat!!!!!!!!!!!!Ale ještě se může otočit!!!!!!! Jsou na to prý i nějaké cviky/pohyby - nepídila ses po tom?
29. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz
A když nebude úřední den a RL ti nevystaví? :sweat_smile:
29. zář 2009 ve 21:28  • Odpověz
Já jsem u prvního těhotenství taky četla o různých cvicích na přetočení dítěte. U nás nebylo třeba, ale taky mě dost vyděsilo, že takové ty cviky nebo příp. i pomoc dr. může vést k tomu, že to dítě je právě v takové pozici, že má krátkou pupeční šňůru a tím pádem by se mohlo při otáčení i udusit. Tak jsem si říkala, že asi nějaký smysl to má a docela jsem si to rozmyslela....
29. zář 2009 ve 21:30  • Odpověz
Beránku a ešte k tomu budem bez Natalky, takže budem ten pobyt v porodnici znášat ešte horšie. nie že by som bola na nej závislá, ale ono to bude asi iné, ked ma bude doma čakat už jedno dieta ( než ked ma doma čakal len manžel) a ja budem trčat v nemocnici...ja mám nejakú depku :frowning2:
29. zář 2009 ve 21:30  • Odpověz
tak u nás se po porodu nemusím o matriku vůbec starat. Akorát si tam tak 3-4 den vyzvedneme rodný list. A v porodnici se dodatečně nahlásí rodné číslo.
Dneska jsem byla v poradně. Všechno je zatím dobré. Další kontrola nás čeká zase za 2 týdny. A pak už každý týden točení záznamu. Se už teda na to těším. U prvního těhu jsem strašně ráda sledovala ten záznam. :slight_smile:
29. zář 2009 ve 21:31  • Odpověz
síce cviky sú, dala mi ich aj mudra pri poslednej kontrole, ale podla mna je dovod, že je to mimi tak otočené- aj Natal ostala tak až do konca
ked ja už vlastne ani neviem, či chcem rodit prirodzene, alebo císařem
29. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz
beranek rodnej list vystavuji aspon na Praze 2 jen 2 dny v tydnu pondeli a ctvrtek jinak ho nedostanes. A hned jak ho budes mit musis zavolat na svoji pojistovnu dite je automaticky pojisteno u tve pojistovny.
29. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz
Lullko, tak z toho depku nemám, Beatka bude zřéjmě u babičky, to mi vůbec nevadí. Já jsem byla v porodnici velmi krátce a po 3 dnech jsem byla doma, ale spíš mě děsí ten režim a abychom to všichni zvládni pokud možno co nejlépe. Mně teda hlavně nepřidává to roční období - podzim, kdy je brzy tma a když jsem byla zvyklá být s Beťkou venku a najednou nebudu moct být s ni tak aktivní, tak celkově se bojím změny...
29. zář 2009 ve 21:34  • Odpověz
Adajar, já vím, že ho vystaví jen v určité dny, sama jsem úřednice :grinning: Právě proto mě zaráží, že někde chtějí RL druhý den po porodu, u nás právě ne, stačí RČ nahlásit dodatečně.
29. zář 2009 ve 21:36  • Odpověz
Lullko, souhlasím s tebou, taky si myslím, že má důvod, že dítě je v takové poloze jaké je a raději bych to nechtěla měnit :wink:
29. zář 2009 ve 21:38  • Odpověz
Nat bude taky u babičky s dedou, ale ked zase budem v porodnici týžden, tak ma klepne
už mi je lepšie, asi sa potrebujem len niekomu vypovedat, ešte že vás mám :slight_smile:
29. zář 2009 ve 21:40  • Odpověz
Mně docela uklidňují holky na naší domovské diskuzi červene2009, jak jim to jde skvěle s 2 dětmi, že se taky bály a nakonec je to pohoda a jsou šťastné, to se taky dobře čte :wink: Přece jen je zase něco jiného, když člověk čeká druhé dítě a to první je hodně malé...
29. zář 2009 ve 21:42  • Odpověz
červenec 2007....tam mělo být, samozřejmě :grinning:
29. zář 2009 ve 21:43  • Odpověz
aj u nás v červnu je už dost dvojmamín a celkom v pohode všetko zvládajú- viem, že prvé týždne to bude asi psycho, ale nejako sa do toho dostaneme a potom si to budeme užívat s dvomi detičkami
29. zář 2009 ve 21:45  • Odpověz
bera u apolinare je to tak ze ho dostanes az 8 den po porodu driv ne.

jinak pokojicek a koupelna dodelana http://jdna.rajce.idnes.cz/zari/
29. zář 2009 ve 21:57  • Odpověz
no, ja se obavam, jak zvladnu to jedno.. takze jak to budete mit se dvema kouskama fakt nevim a obdivuju vas!
vim, ze svagrova dala taky starsi holcicku na tyden k babi nez si to doma "sedlo"
29. zář 2009 ve 22:05  • Odpověz
holky ja si to nedokazu z Danysem vubec predstavit protoze uz ma svuj rezim tak nez ja do neho zapadnu bude to mazec. Ale spousty veci uz na nem poznam.
29. zář 2009 ve 22:06  • Odpověz
Marsie neboj, všetko zvládneš levou zadní :grinning:
29. zář 2009 ve 22:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.